Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
blabla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 28, 2004 5:06 pm
Kraj: Jupiter

Napisal/-a blabla Po nov 27, 2006 2:23 pm

Imam pa še vprašanje za donFilipa. In sicer gre za avto Porsche 911(993). Na slikici se lepo vidi lečo. In po vsem, kar sem se naučil iz te debate, je po mojem mnenju za naročit žarnico tipa D2S - se pravi nezasenčeno. Predvidevam, da je temu tako, zato, ker ima tudi original H1 nezasenčeno. Ali je pri leči nujno vzeti D2R?
DonFilipo - tvoje mnenje :?:
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po nov 27, 2006 2:53 pm

Ne dat D2R, vzeti moraš D2S! Vse leče imajo zasenčenje že vgrajeno noter.
 
blabla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 28, 2004 5:06 pm
Kraj: Jupiter

Napisal/-a blabla Po nov 27, 2006 3:40 pm

No potem sem pravilno razmišljal :) Hvala za potrditev, cash 8)
 
Uporabniški avatar
tuscani
Novinec
 
Prispevkov: 498
Pridružen: Če mar 03, 2005 8:58 pm
Kraj: Pivka

Napisal/-a tuscani To nov 28, 2006 9:49 pm

Sem zvedel so rabljeni kaixen kiti stari približno eno leto tako da me zdaj zanima ali se to splača nabavit?Garancije imajo eno leto ki pa je že potekla,prodajalec pa zatrjuje da morajo brezhibno delovati vsaj tri leta.
Predlogi prosim!
Customize your Korean http://www.TuscaniCustoms.com http://WWW.NEWTIBURON.COM
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica To nov 28, 2006 10:22 pm

ja pišuka to je tko k ce bi rabljeno zarnico kupoval. ce je gorela velik potem bo kmal crknla, ce je bila malo v uporabo jo bos pa se dolg mel. pa kva bi zdej rad da ti tle kdo rece ja stari kul, kr kup, zihr bo gorela se tri leta. mislm kr neki no, niso ljudje tle vedezevalke....
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Sr nov 29, 2006 12:03 am

Zaj za te kit-e nevem kak so kaj vzdržljivi. Jaz mam v audiju original napeljavo iz enga razbitega z avstrije prpelano dol, pa mam not zmontirano že leto dni, pa špila še vedno super. Drugače pa če bi se v te kite spuščal, pa raje novega kupim.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
tuscani
Novinec
 
Prispevkov: 498
Pridružen: Če mar 03, 2005 8:58 pm
Kraj: Pivka

Napisal/-a tuscani Sr nov 29, 2006 8:52 pm

juhica je napisal/-a:ja pišuka to je tko k ce bi rabljeno zarnico kupoval. ce je gorela velik potem bo kmal crknla, ce je bila malo v uporabo jo bos pa se dolg mel. pa kva bi zdej rad da ti tle kdo rece ja stari kul, kr kup, zihr bo gorela se tri leta. mislm kr neki no, niso ljudje tle vedezevalke....


Vem da če je žarnica gorela veliko da bo prej crknila kot če je gorela manj.Zanimalo me je predvsem koliko časa lahko tak kit še dela,če odmislimo žarnice glede na izkušnje nekoga ki to pozna.
To ni vedeževanje in bluzenje ampak nasvet in od mene je odvisno če ga bom upošteval ali ne.Drugič pa ne piši brezveznih postov če nimaš kakega pametnega nasveta :evil:
Dobro da niso vsi tu taki kot ti ampak da mi dajo koristen nasvet na podlagi katerega sem se odločil da kita ne bom kupil.
Če te je kaj v hlačah pa se poskusi vzdržat replike na moj post ki bi bila podobna tvojemu prvemu postu in ne smeti teme.
Customize your Korean http://www.TuscaniCustoms.com http://WWW.NEWTIBURON.COM
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Sr nov 29, 2006 11:11 pm

Če žarnico pogosto ugašaš in prižigaš, ne da bi počakal vsaj par minut je že na koncu, glede balasta pa ne vem, kako mu to škodi :roll:
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Pe dec 01, 2006 8:20 pm

Cash je napisal/-a:Če žarnico pogosto ugašaš in prižigaš, ne da bi počakal vsaj par minut je že na koncu, glede balasta pa ne vem, kako mu to škodi :roll:


Balasti niso problematicni. Problem je pri zarnicah, tako kot je omenu Cash.
Ce pa crkne balast je verjetno starter ki se zamenjav v roku 2 minut in je kr pocen.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To dec 12, 2006 8:27 pm

no... pa se je le nakaj naslo o pralcih zarometov (zakaj je dobro da so)
pralci zarometov...

predvsem zaradi svetilnosti to pa kaze naslednji posnetek na tej strani (proti koncu)
...izguba svetilnost
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
obby
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr apr 23, 2003 10:53 am

Napisal/-a obby Po dec 18, 2006 2:55 pm

Mene pa zanima, če balasti ne smejo biti v stiku z ohišjem. Kako jih naj potem pritrdim da ne bo stika na maso.
 
Uporabniški avatar
Ignac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So feb 18, 2006 1:42 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Ignac To dec 19, 2006 12:30 am

Prebral sem celo temo, pa nisem zasledil tega.
Ce imas H4 zarnice pa bi zamenjal za xenon. Zdaj ko vklopim dolgo luc se kratka vgasne. Za enojni xenon (samok ratka luc) bi baje mogo prevezat nekak da ko vklopim dolge bi kratke tudi gorele, kaj pa za bi-xenon, je tudi potrebno da ko so dolge luci prizgane morajo tudi kratke goret??
LP Igor
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To dec 19, 2006 1:36 am

Upam da sem te prav razumel. Če imaš H4, potem nabaviš bi-xenon in je to to. To je ena žarnica z zaslonko. Ko vklopiš dolge, se premakne zaslonka oz. žarnica, in zasveti v celoti. Drugač pa je en del zakrit. Pa mislim da je že blo dost govora o bixenonu in delovanju tega.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
Ignac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So feb 18, 2006 1:42 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Ignac To dec 19, 2006 9:13 am

meni se kratka luc vgasne ko vklopim dolge. Nevem kak dela bi-xenon, ce ze z dolgimi povezana samo zaslonka, kratkimi pa xenon?
V glavnem, ce morata delat kratka in dolga hkrati? za navadni xenon in bi-xenon.
LP Igor
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton To dec 19, 2006 10:42 am

Pri vseh avtomobilih, ki imajo H4, sta zasenčena in dolga prižgani ločeno, saj je H4 izveden v eni žarnici z dvema žarilnima nitkama. V primeru, da bi imel prižgane dolge in zasenčene luči hkrati, je velika verjetnost, da ti zaradi prevelike temperature (zaradi žarenja dveh nitk v eni žarnici) po daljšem času žarnico raznese...

Drugače pa pri preklopu med zasenčeno in dolgo lučjo za trenutek žarita obe nitki.

Pri H4 je najboljša rešitev H4 Bixenon komplet s pomično žarnico - daljša življenjska doba žarnice, saj ne pride do žarnici škodljivega preklopa pri menjavi med zasenčeno in dolgo lučjo.

Obstaja tudi varianta z dvema xenonskima žarnicama na enem podnožju - ena za zasenčeno ter druga za dolgo luč. Tle se pa pojavi problem zakasnitve pri preklopu med zasenčeno in dolgo lučjo. Poleg tega je število preklopov precej višje od zgoraj omenjenega sistema, kar zmanjšuje življenjsko dobo žarnic.
 
Uporabniški avatar
Ignac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So feb 18, 2006 1:42 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Ignac Sr dec 20, 2006 8:00 pm

Nisi me razumel :)
No vglavnem danes sem zmontiral bi-xenon, ne rabis nic spreminjat na avtu da kratka nonstop sveti, je posebni rele se zraven kita, pa svoje napajanje ima direkt iz akumulatorja.
Sveti pa tak kot je ze en prej v tej temi napisal - FENOMENALNO!!
Zdaj se moram samo menjat luc, ker zdaj nimam clear stekla, pa malo blesci.
Sem pa vseeno ze zdaj zelo zadovoljen je precej razlike ne tak kot je nekdo napisal da ni take vlke razlike :D :D
LP Igor
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr dec 20, 2006 8:16 pm

to imas kvecjemu lahko taksno izvedbo... (oz. podobno)
zelo lep prikaz navadnih parabol...
http://www.xenonvalot.com/newh4bixenon.html
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Ignac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So feb 18, 2006 1:42 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Ignac Pe dec 22, 2006 9:56 am

Imam en problem. Ko imam prizgane luci, mam ful slabi sprejem na radiju! To se mi pred montazo xenona ni dogajalo. Ma kdo kako idejo?
LP Igor
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Pe dec 22, 2006 11:40 am

A če maš ugasnjene luči, ti dobro lovi, ko pa jih prižgeš, pa se sprejem poslabša :?:
 
Uporabniški avatar
Ignac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So feb 18, 2006 1:42 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Ignac Pe dec 22, 2006 11:18 pm

ja :D
Meni ni nic jasno :?

Saj nena tolko enegije kurijo, da mi antena nebi delala :D :D
pa ce CD poslusam tudi normalno dela, tak da res samo sprejem ni dober.
LP Igor
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov