Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton Po jan 22, 2007 11:57 am

KAIXEN (kiti so narejeni v Koreji) ima E13, E4, podjetje pa ISO9001. Zato tle nastopa razlika v ceni proti kitajskim proizvajalcem.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Po jan 22, 2007 12:02 pm

Polooo je napisal/-a:A lahko en paste-a ta zakon, kjer je to opredeljen??

Iskati se mi ne da, drugače je pa to evropska direktiva ECE 45 in ECE 48.
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Po jan 22, 2007 12:41 pm

Sh3bO je napisal/-a:
Lumpy_ je napisal/-a:
AndrejD je napisal/-a:Ah smo končno nekam prišli

torej:

H4 Bixenon 260€
ALWR - cca 200€
Čistilna naprava za pucanje žarometov - cca 300€

Torej cca 760€ samo za dele +homologacija +delo ?

sklepam da pod 1000€ ne prideš skozi pol...


Pozabil si še na senzorje na kolesih, preko katerih se uravnava višina snopa. Mislim da ni poceni to.

To se imenuje ALWR.


Točno tako.
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jan 22, 2007 12:51 pm

se predstavitev (A)LWR-ja in DALWRja

Automatische Leuchtweitenregelung DE
Automatic Vertical Aim Control EN
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
APN
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: So jun 18, 2005 2:39 pm

Napisal/-a APN Po jan 22, 2007 1:10 pm

ga-ma je napisal/-a:Dam še jaz en nasvet oz priporočilo. Prijatelj je dal Xenon kit v Audi A3 2.0 TDI letnik 2004 in se mu je po parih mesecih pokvaril motoček za brisalce. cena motorčka je 320 eurov. tako da pazljivo pri audijih s temi kiti. Po mojih izkusnjah delajo v bmwjih brez problemov. Za audije A3 sem pa slisal da se mnozicno to kvari.
poznam pa tud rešitev problema po polovični ceni, če bo kdo rabil.



ehehehehehe . Pol če ti guma poči , je tudi xenon kit kriv ?? PA potem bi mogu jst že zamenjat 23 motorčkov . Jao , svašta
Diesel Powa !!!
 
Cheeby
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne jan 15, 2006 12:20 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cheeby Po jan 22, 2007 3:43 pm

Mene pa zanima zakaj je takšna razlika v ceni xenonskih luči če kupiš recimo za novega passata xenon luči kot dodatno opremo stanejo 1200€ če bi pa kupil kaixen recimo pa 200€.

V čem je v bistvu razlika?

lp
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po jan 22, 2007 4:53 pm

No pri xenon luči kot dodatno opremo se ne štejejo samo žarnice in balasti ampak še razne pičkarij e, kot so sistem za avtomatsko uravnavanje luči, sistem za pranje luči itd.
 
Uporabniški avatar
ga-ma
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:48 am

Napisal/-a ga-ma Po jan 22, 2007 5:49 pm

APN je napisal/-a:ehehehehehe . Pol če ti guma poči , je tudi xenon kit kriv ?? PA potem bi mogu jst že zamenjat 23 motorčkov . Jao , svašta


ne bit preveč pameten če ne veš zakaj se gre.poklic na porsche slovenija pa vprasi kaksno navodilo so dali naokrog o xenon kitih pa audijih a3.
o raznih vplivih elektrovalovanja pa ti ne bom pisal ker si pokazal na kaksno IQ ravni si.
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po jan 22, 2007 5:55 pm

ga-ma je napisal/-a:
APN je napisal/-a:ehehehehehe . Pol če ti guma poči , je tudi xenon kit kriv ?? PA potem bi mogu jst že zamenjat 23 motorčkov . Jao , svašta


ne bit preveč pameten če ne veš zakaj se gre.poklic na porsche slovenija pa vprasi kaksno navodilo so dali naokrog o xenon kitih pa audijih a3.
o raznih vplivih elektrovalovanja pa ti ne bom pisal ker si pokazal na kaksno IQ ravni si.



Ti dam čist prav, je blo že nekaj po forumih napisanega o tem, da so problem na novih avtih z nadgradnjo s xenon žarometi oz. kitom. Baje se more nekaj preprogramirat al neki šit. bzv vglavnem, zjebali so vse s tem. Hvalabogu še nimam problema s tem.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Po jan 22, 2007 6:25 pm

Btw, na Verovskovi ti celo "pod mizo" zmontirajo xenon kit. Celo v ceniku imas xenon kot dodatno opremo ali kot naknadno vgrajeno opremo. Cena je seveda razlicna, za to ti baje tudi dajo garnacijo (ampak samo v njihovem servisu) :shock:
Samo moras vprasati da bi meu "tisti cenejsi xenon" in ti pol to ponudijo. Res pa da pride brez pranja in AWLRa.
se se da zmenit. tudi servisi fusajo, samo da prodajajo!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
ga-ma
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:48 am

Napisal/-a ga-ma Po jan 22, 2007 11:33 pm

vem da fusajo, samo vecina naknadno vgrajenih ksenon kitov pa Audijev A3 se ne marata. poznam vsaj 10 primerov, ker smo jih nekaj tudi mi reševali v firmi. zaradi elektro motenj crkne elektronika v motorcku za brisalce ( naklucje pac) in nova taka zadeva pride 75 000 sit. tko da je bil moj post, bolj nasvet kot kaj drugega. oz mogoce nekaj v premislek pred montazo.
 
Uporabniški avatar
APN
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: So jun 18, 2005 2:39 pm

Napisal/-a APN Po jan 22, 2007 11:58 pm

ga-ma , vrjetno vem več o EM valovanju pa o kitih , imam že 4 leta opravke z njimi . Pa tudi lastnikom A3 sem že montiral , pa glejga zlomka , nobenemu še ni kaj odpovedalo . Da o servisih ne govorimo . Kaj vse tam govorijo , nategujejo , menjajo , računajo ..............
Diesel Powa !!!
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To jan 23, 2007 12:10 am

Tu je zdaj spet vpršanje, keri letniki so bli tile A3, da jim nič ni crknilo (še). Gre se za novejše avte. Tud na novem passatu bi naj bil problem.
Na VAG forumih je tud nekaj o tem napisano.



LP
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
ga-ma
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:48 am

Napisal/-a ga-ma To jan 23, 2007 9:35 am

APN je napisal/-a:ga-ma , ........

jz sem ti povedal kaj se dogaja, smo mel ze 10 strank z istim problemom in vsi so mel cudezno par tednov, mesecev prej zmontiran xenon kit.
lahko ti pa pripeljem en audi A3 2.0 tdi letnik 2004, pa se sam prepričaš o tem,sam stroske ne bom jz kril.
jz sem sam povedal tisto kar vidim vsak dan v praksi.
sej da se zastopiva, meni dela xenon kit ze 3 leta pa je vse ql. doloceni avti pac imajo probleme.
 
Uporabniški avatar
APN
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: So jun 18, 2005 2:39 pm

Napisal/-a APN To jan 23, 2007 12:51 pm

Lahko da se res kvarijo , verjetno je tudi odvisno od kita , kako je zmontiran , kje so balasti ....... Jaz pa res nisem imel nobenga primera , razen , ko je en balast bil že v štartu pokvarjen in se je pač zamenjal .

V meganu bi pa po moje bolj svetilo , če gledaš velikost leč in glede na to , da že navadne H7 žarnice svetijo zelo dobro . Da se pa na vsak avto zmontirat .
Diesel Powa !!!
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton To jan 23, 2007 12:53 pm

dCi je napisal/-a:Mene pa zanima, če je že kdo vgrajeval xenon kit v novega megana (letnik 2004). Ali so kakšne težave s priklopom in pritrditvijo balasta, glede na to da je dostop do žarnic skozi odprtino v koloteku in na skozi pokrov motorja... hvala


Na Meganu 2004 se da vgradit kit.
 
Uporabniški avatar
APN
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: So jun 18, 2005 2:39 pm

Napisal/-a APN To jan 23, 2007 10:49 pm

Ali mi lahko kdo iz prve roke pove , koliko let je garancija na Xenon pri Audiju ? Ali je na žarnico in transformatorje enako ?

Hvala
Diesel Powa !!!
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider Sr jan 24, 2007 12:13 am

DonFilipo je napisal/-a:
ghostrider je napisal/-a:Ali pa naštelaš žaromet za eno pozicijo nižje- ni bistvene razlike, k itak osveti cel žaromet in je to tako in tako moteče za druge udeležence v prometu. Jaz imam tale kit, http://www.bolha.com/oglas1522985, pa sem maximalno zadovoljen. Ko sem jih kupoval, je bila cena kaixen kita skoraj 100 € dražja in ko sem dobil HID kit po pošti, sem opazil, da so konektorji, ohišje, rele in kabli popolnoma identične izdelave, kot pri kaixen. Tako da, kot predvidevam, tudi notranjost balasta ne more biti nevemkaj drugačna. So pa ti konektorji na kablih, katere priklopiš v balast zanič, saj so se mi, dokler jih nisem privezal z vezico, nonstop odklapljali. Glede na to, da so domala vsi sestavni deli identični kot na kaixen kitu, se mi zdi to samo promoviranje znamke.

Brez zamere, govorim samo iz lastnih izkušenj, morda ima kdo izmed vas drugačne.


Ne gre za nobeno reklamiranje ali promoviraje znamke. Jst govorim iz lastnih izkusenj. Do zdej sem imel ze veliko izkusenj z x-kiti (vec kot 6 let) in se je kaixen pokazal kot najboljsi. meni je cisto vseeno ker jih osebno ne prodajam. ko pa jih montiram za druge svetujem kaixen.
Tvoja izjava da "itak osveti cel žaromet in je to tako in tako moteče za druge udeležence v prometu" je dokaz da nimas dobrega kita. pri kaixenu ni tega. dober kit naredi lepo cut-off linijo in ni straha pred zaslepitvijo drugih. Cel zaromet je itak osvetljen, a to ne pomeni da mora svetiti tam kjer mu ni mesto. Zato pa je tvoj kit 100Eur cenejsi. Posledicno ker slabsi kit odda nekaj svetlobe "v luft" je zato cesta manj osvetljena. Poglej in primerjaj svoj kit z kaixenom in bos ugotovil zakaj je drazji. Naradna pravi: "Koliko denarja toliko muzike." in to tukaj drzi!


Videl in primerjal sem oba kita. Težko bi preštel, kolikokrat si že omenil, da imaš s ksenon tehnologijo in s svetili na vozilih veliko izkušenj, žal pa po moji ne ravno laični oceni za 100 evrov bolje ni narejen niti konstrukcijsko, niti kar se tiče kvalitete snopa. Tudi pri mojem kitu je cutoff linija zelo lepa, malo višje se mi zdi zaradi moči svetlobe in do roba ne vidim nobene razlike v snopu. Fora je v žarometu. Če pa ni, pa za 100 € z lahkoto prestavim gumbek za pozicijo višine iz 0 na 1. Svetilnost se v primerjavi s halogenkami skrije neomejeno. V mojem avtu ksenon ni bil možen niti kot dodatna oprema in je žaromet narejen samo za halogenske žarnice. Verjetno pa mora bit tudi žaromet oblikovan posebej za te stvari. Dva žarometa ne bosta svetila enako z istim univerzalnim kitom, pa če se postaviš na glavo. In pri dveh žarnicah istih parametrov je bolj pomembno, kako ti žarnico vgradiš, kakor neke nanometerske razdalje med elektrodami. Mislim, da je za ta denar čez glavo muzike. Ne moreš pa reči, da so določeni kiti primerni za vse avte. Dokler boš kit kupoval samo s tem, da poveš tip žarnice (kakor med drugim tudi kaixen) in ne modela vozila, boš še vedno kupoval fake. Originalna kvaliteta najmanših toleranc se kupi, ko kupiš original komplet. Tam pa zares velja, 'kolikor denarja toliko muzike', saj stvari testirajo in preizkušajo za vsako luč posebej inžinirji, ki imajo izkušenj in znanja na tem področju toliko, kakor jaz, ti in še marsikodo na tem forumu skupaj.

Ob upanju pojave komentarja brez cinizma, lep pozdrav!
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider Sr jan 24, 2007 12:17 am

shelton je napisal/-a:
ghostrider je napisal/-a:Jaz imam tale kit, http://www.bolha.com/oglas1522985, pa sem maximalno zadovoljen. Ko sem jih kupoval, je bila cena kaixen kita skoraj 100 € dražja in ko sem dobil HID kit po pošti, sem opazil, da so konektorji, ohišje, rele in kabli popolnoma identične izdelave, kot pri kaixen. Tako da, kot predvidevam, tudi notranjost balasta ne more biti nevemkaj drugačna. So pa ti konektorji na kablih, katere priklopiš v balast zanič, saj so se mi, dokler jih nisem privezal z vezico, nonstop odklapljali. Glede na to, da so domala vsi sestavni deli identični kot na kaixen kitu, se mi zdi to samo promoviranje znamke.


Čist za informacijo me zanima koliko je bila cena kita, ki si ga ti kupil?

Brez zamere, se mi zdi, da še nisi videl Kaixen kita v živo. Sam sem jih že kar nekaj primerjal, pa so bili vsi drugačne izdelave. Še manj pa dvomim, da si odpiral balast ;)

Glede na to, da je tip žarnice v tvojem avtu H7, ne vem kje si ti lahko primerjal releje s Kaixenom - pri Kaixenu namreč pri H7 ni relejev ;)

Sam imam vgrajen Kaixen in sem zadovoljen kar pa seveda ne izključuje tega, da je nekdo drug zadovoljen pač z drugim kitom.


Največ pove zadnji odstavek in moj podpis. :roll:
Aja, če pa je stvar brez preklopnega releja, pomeni, da je vezana na stikalo od luči, kar pa v primerjavi z uporabo releja ni nič kaj kvaliteti podobno. Stvar bi lahko razložil na laboratorijskem primeru iz faksa, vendar zna na tem forumu postati stvar dokaj kompleksna in se na ta nivo ne mislim spuščati.

Lp
Svaki čedo svoga konja hvali!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mišek in 120 gostov