Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo So apr 14, 2007 10:02 pm

tmtslash je napisal/-a:problem na tem (oz vseh forumih) nastane, ko en neki rece, oz. se "mu zdi da je tk!", in pol usi noobcki uzamete to kot sveto zadevo! glej na skatli mi lepo orginaln napis pise bosch, zraven njega orginal boschov znak, ko pa gres v detajle, pa vidis da so ti v skatli se pustil nek papir! no sam ce mojstri pravite da je to ponaredek, pol pa naj bo temu tako, mne boli falus, ko se pelem ponoci se mi zdi da je sonce ravno v zenitu!prevec se spoznate na use!mogoc sm nov na forumu,pa velik ne vem o avtomobilizmu, prav tako pa tudi ti vsega ne mores vedet...ali pac?


Jst VEM da Bosch NE dela kitov. In se mi ne "zdi da je tk". Ampak ce je tebi v veselje in mislis da mas potem dobro. Če hoces ti jst lahko prodam "original" xenon kit iz maybacha. Meu bo nalepko, papirje, zna in vse E-e katere ti poves da bi jih meu. Tudi bi-xenon ali triple-xenon bo gor pisano. ti samo povej. :D
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
tmtslash
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Sr mar 14, 2007 4:13 am
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a tmtslash So apr 14, 2007 10:09 pm

http://aa.bosch.de/advastaboschaa/Produ ... uage=en-GB

More light, more visibility! hm... nisem zihr da so ravno tte, kot na sliki...nisem se spuscal v podrobnosti! drgac pa lahk se tam mau pogledate pralne stroje pa te gospodinjske aparate, da nau kdo mislo da je to "kitajska stran --> fake omg"! glej js se z nobenmo nem krego glede luci, men svetijo, delajo u nulo, pa ce so iz albanije al pa kitajsa, tirolska... bmk!

P.S.: sam to mi ni jasno DonFillipo, kk lahko 100% ves da BOSCH ne dela teh zadev?
mislim...si klico u dojčland pa uprasu ce uni delajo xenon kite? :)
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo So apr 14, 2007 10:19 pm

tmtslash je napisal/-a:http://aa.bosch.de/advastaboschaa/Product.jsp?publication=1&prod_id=54&ccat_id=22&&language=en-GB

More light, more visibility! hm... nisem zihr da so ravno tte, kot na sliki...nisem se spuscal v podrobnosti! drgac pa lahk se tam mau pogledate pralne stroje pa te gospodinjske aparate, da nau kdo mislo da je to "kitajska stran --> fake omg"! glej js se z nobenmo nem krego glede luci, men svetijo, delajo u nulo, pa ce so iz albanije al pa kitajsa, tirolska... bmk!

P.S.: sam to mi ni jasno DonFillipo, kk lahko 100% ves da BOSCH ne dela teh zadev?
mislim...si klico u dojčland pa uprasu ce uni delajo xenon kite? :)


To kar si nalimu je halogenska zarnica in ne ksenon. In če ti povem da vem, da ne delajo kitov, potem to drzi. Z xenon tehnologijo se ukvarjam že 7 let in sm sigurn da ne Bosch, ne Hella, ne Osram, ne Valeo ne izdelujejo kitov. Preverjeno. Ja sm klicu v tovarno in so mi iz hale povedali da to ne delajo :D

Maš bosch uvoznika pa jih poklič in vprasi. ali zahtevaj produkt izdelov za avto industrijo. mona!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
APN
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: So jun 18, 2005 2:39 pm

Napisal/-a APN Ne apr 15, 2007 5:26 am

Tudi jaz lahko potrdim , da BOSCH NE dela xenon kitov , prav tako ne Osram in Philips . Vsi kiti , ki so kao GERMAN technology so fake iz Kitajske . Če bi jih pa že delali , pa sigurno ne bi bili 140 EUR . Na trgu maš sigurno ene 1000 različnih sort , od tega 995 iz Kitajske .
Diesel Powa !!!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Sr apr 18, 2007 12:57 pm

Sh3bO je napisal/-a:
Polooo je napisal/-a:A lahko en paste-a ta zakon, kjer je to opredeljen??

Iskati se mi ne da, drugače je pa to evropska direktiva ECE 45 in ECE 48.
Malo pozno (citat je še iz januarja), a sem šele sedajle prebral vso temo.

Skratka, da nekaj razjasnim: kaj natančno piše v neki evropski direktivi, niti ni tako važno. Ker evropske zakonodaje je sicer več vrst, direktiva je le ena od vrst. In direktive so tak pravni akt, ki se ne uporablja neposredno! Ko je sprejeta EU direktiva, mora vsaka država članica "doma" poskrbeti za tako zakonodajo, s katero bo zadoščeno zahtevam v direktivi - kako to stori, je pa njena pravica.
Se pravi, konkretno zadevo ureja nacionalna zakonodaja. Za nas je torej pomembno, kaj natančno piše v slovenskih zakonih in predpisih, ne EU direktivah. Da so naši zakoni skladni z EU direktivami, pa ni naša skrb, ampak skrb zakonodajalca.

Samo toliko, da ne bo kdo preveč natančno seciral EU direktiv, če potrebuje povsem praktične odgovore, kaj lahko nalima na avto in kaj ne...

Sicer če xenonke niso original, bi morale biti homologirane po našem ZVCP- ampak, a je treba tisti homologacijski kartonček vedno s sabo v avtu imet ali kaj? Jaz ga imam doma, saj če te plavi ustavijo, jih zanima samo vozniška in prometna, ne. Kako bo pa vedel, da xenonke morda niso original oziroma se bo sploh kaj takega spomnil (razen če so zanič vgrajene ali mogoče če bi jih kdo vgradil na kak star zjeban avto...)

Za tehnični pa najbrž tudi ne bi smel biti problem - če je tako simpl vgraditi kit, je verjetno simpl tudi pred tehničnim pregledom navadne halogenke nazaj za en dan, a ne... ali sem kaj spregledal?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Re: VPRAŠANJE ZA donFilipa IN OSTALE STROKOVNJAKE XSENONA

Napisal/-a Lumpy_ Sr apr 18, 2007 1:27 pm

premog je napisal/-a:Kaj mi boste odgovorili glede priklopa Xsenon kita v avto Audi A3 Sporback, letnik 2005. Ni mogoče priklopiti, če zadeve ne preprogramiraš. Sem peljal avto k nekemu strokovnjaku, ki zadevo glede Xsenona zelo dobro pozna, pa mi je rekel, da je vgradil že v vrsto drugih avtomobilov, npr. A4, A6, Golf V ter BMW. Problem nastane samo pri Audi A3, letnik 2005. Spremeniti bi moral elektroniko, mi je že poskušal priklopiti, vendar je po desetih sekundah žarnica ugasnila. Imam kit od Kaixen-a. Zato bi rad vaše strokovno mnenje, kaj svetujete. Sprašujem vas, kje bi mi to zadevo zmontirali? Na servisu Audi o Xsenon kitih tudi slišati nočejo, vgradijo samo originale. Zanima me še, kaj narediti, da ne "crkne" motor brisalcev ( to se kar redno dogaja ).
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!



Sem bil v Mb na Avto Jarcu, pa se pogovarjal z enim sprejemnim za servise tam, pa je reko da sploh ni problema sprogramirat. Da naredijo to.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Pe apr 20, 2007 12:21 pm

Ker vidim da vas tukaj kar nekaj obvlada xenon, me zanima, kako je z naknadno vgradnjo xenon kita na golf V?

- kateri kiti so priporočljivi in koliko okvirno stanejo?
- je serijsko ohišje žarometov pri golfih V (takih, ki imajo tovarniško sicer halogen luči) primerna za vgradnjo xenon kita?
- so pri golfu kaki problemi ? (pri nekaterih avtomobilih omenjeni problemi z računalniki zaradi manjše napetosti v xenon žarnicah)
- lahko vgradnjo opravim sam ali je bolje peljati h komu, ki se s tem ukvarja (v vsakem primeru pa: kje najdem tiste, ki to delajo oziroma servise in koliko računajo?)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Pe apr 20, 2007 1:02 pm

sonic je napisal/-a:Ker vidim da vas tukaj kar nekaj obvlada xenon, me zanima, kako je z naknadno vgradnjo xenon kita na golf V?

- kateri kiti so priporočljivi in koliko okvirno stanejo?
- je serijsko ohišje žarometov pri golfih V (takih, ki imajo tovarniško sicer halogen luči) primerna za vgradnjo xenon kita?
- so pri golfu kaki problemi ? (pri nekaterih avtomobilih omenjeni problemi z računalniki zaradi manjše napetosti v xenon žarnicah)
- lahko vgradnjo opravim sam ali je bolje peljati h komu, ki se s tem ukvarja (v vsakem primeru pa: kje najdem tiste, ki to delajo oziroma servise in koliko računajo?)



Ma, dobil boš različne odgovore.
Jaz ti bom pa eno od variant povedal.. Ni problema glede vgradnje. Lahko tudi sam vgradiš. Cena je pa zdaj odvisna. Kak kit lahko dobiš od 250 Eur in naprej v višave .
Lahko tudi vgradiš v luči, ki so drugače original za halogen, vendar boš od drugih ki temu nasprotujejo dobil različne variante da tega ne smeš in ne vem kaj še vse. Takemu samo reči, naj ti pokaže črno belo napisano v kakem zakoniku, da se to ne sme.. Pač faušija, kaj pa drugega...
Drugače sem slišal da sicer lahko nastanejo težave vgradnje xenon kitov v novejše avtomobile, kjer dejansko računalnik misli, da luči ne gorijo in podobne stvari... V takem primeru mislim da bi se lahko take stvari izklopile v računalniku. Pač lahko so problemi ampak nimam pa izkušenj s tem, tako da ti ne morem glih svetovat. Ampak vseeno lahko najprej sam poizkusiš to vgradit, če pa slučajno "zelo malo verjetno" nebi šlo, pa daj enemu strokovnjaku, da to zadevo porihta, ampak mislim da nebi smelo bit problemov...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Pe apr 20, 2007 1:58 pm

aja, še to: a so navadne luči pri golfu V tipa parabola ali leča?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe apr 20, 2007 2:00 pm

tmtslash je napisal/-a:http://aa.bosch.de/advastaboschaa/Product.jsp?publication=1&prod_id=54&ccat_id=22&&language=en-GB

More light, more visibility! hm... nisem zihr da so ravno tte, kot na sliki...nisem se spuscal v podrobnosti! drgac pa lahk se tam mau pogledate pralne stroje pa te gospodinjske aparate, da nau kdo mislo da je to "kitajska stran --> fake omg"! glej js se z nobenmo nem krego glede luci, men svetijo, delajo u nulo, pa ce so iz albanije al pa kitajsa, tirolska... bmk!

P.S.: sam to mi ni jasno DonFillipo, kk lahko 100% ves da BOSCH ne dela teh zadev?
mislim...si klico u dojčland pa uprasu ce uni delajo xenon kite? :)


haha model ker link si nalimu ej, grem staut en pir da mas halogenke not pa misls da so xenon od boscha. ne se jebat ej... :rofl
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe apr 20, 2007 2:42 pm

juhica: nenene verjetno nima navadnih halogenk like "fake" xenon ampak tole
je sicer kit vendar... z natisnjenimi platnicami (oz. skatlo)

Slika

no da smo nekaj na jasnem iz kje so pobral logo in obliko

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
MALIJOHN
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jan 21, 2004 9:15 pm

Napisal/-a MALIJOHN Pe apr 20, 2007 5:15 pm

MacTron je napisal/-a:juhica: nenene verjetno nima navadnih halogenk like "fake" xenon ampak tole
je sicer kit vendar... z natisnjenimi platnicami (oz. skatlo)

Slika

no da smo nekaj na jasnem iz kje so pobral logo in obliko

Slika

Jst sm tak kit dal v avto pa zaenkrat dela super.
lp
 
Uporabniški avatar
tmtslash
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Sr mar 14, 2007 4:13 am
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a tmtslash So apr 21, 2007 8:06 pm

juhica...lepo sm napiso da nism zihr da so te, ker jih nism vzel pod drobnogled in jih primerju z navadnimi zarnicami! drgac pa vrjem da nisn tolk butast da nebi opazo da mam kao navadne zarnice pa mislim da mam xenon kit! :s mam tak kit ko ga je MALIJOHN prlepu! ok zgleda res niso orginal ker sem se tudi sam preprico o tem (in mi je zal da sm trdil proti nekaterim, ki vejo da niso orginal, da so orginal-sorry)
drgac pa delajo u nulo, ceprav so chinese roba :D
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So apr 21, 2007 8:08 pm

tmtslash: off
dej mal bolj poglej kdo je prisel do prave ugotovitve kot - vzorci :idea:
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
tmtslash
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Sr mar 14, 2007 4:13 am
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a tmtslash So apr 21, 2007 8:10 pm

auuuu...sorry mactron...sm slabo pogledu pa sele zdj vidu da je samo kopiral tvojo objavo! se globoko opravicujem :)
sj vazno je da smo prisli do zaklucka glede kitajskih in bosch kitov! ;)
 
Uporabniški avatar
MaTe0
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1670
Pridružen: Sr jan 26, 2005 2:08 pm
Kraj: MB

Napisal/-a MaTe0 Po apr 30, 2007 1:18 pm

Jaz bi pa rad vido če ma kdo zmontirat xenon na avtih brez clear glass stekla :) Se prav navadno steklo. Je to fejst moteče za voznike nasproti al ne? :) Hvala
 
Uporabniški avatar
jurre
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Po avg 01, 2005 10:37 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a jurre Po apr 30, 2007 2:31 pm

hm, kolega ima mercedesa E klaso, pa ima original nima clear steklo in ima original xenon pa je ok. Edino leco ima.
Slika
 
Uporabniški avatar
MaTe0
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1670
Pridružen: Sr jan 26, 2005 2:08 pm
Kraj: MB

Napisal/-a MaTe0 Po apr 30, 2007 2:57 pm

Upam da bo yugec poslikal kak ma na svojem nareto :)
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po apr 30, 2007 5:14 pm

Ne davat v meglena stekla xenon noter, ker je za nasproti vozeče zelo motljivo, sem videl par takih patronov in morem rečt da takemu pa bi kazen napisal takoj. Boli njega..., samo da ma reflektore spredaj :roll:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po apr 30, 2007 5:39 pm

Lumpy_ je napisal/-a:Ne davat v meglena stekla xenon noter, ker je za nasproti vozeče zelo motljivo, sem videl par takih patronov in morem rečt da takemu pa bi kazen napisal takoj. Boli njega..., samo da ma reflektore spredaj :roll:


jah tako je teli ki imajo motno steklo spredaj in gladko parabolo zadaj ali pa clear
steklo in nasekano parabolo zadaj je bolj problem v tem da ne znajo nastimat pravilne
visine... tukaj je faktor zelo pomemben sploh nekateri ne vejo da je treba dat
LEVO stran nizje (torej voznikovo) in DESNO (sovoznikovo) visje zaradi samih
oznacb poleg ceste ....in potem srecujem ravno obratno postavljeno (bravo :? )

vsekakor je treba po instalaciji to obvezno nastaviti ..torej visino in v skrajnem
primeru tudi levo in desno da ne sveti desni zaromet prevec levo

je pa res da je neprimerno manj moteca leca z elektroniko (senzorji itd)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 103 gostov