Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po avg 13, 2007 11:02 pm

Mož je reko, ko smo ga klicali, da dobi ta konec tedna novo pošiljko kitov, pa da se lahko takrat naroči. Tak da čakam zdaj nekje do četrtka, ga pokličem pa upam na najboljše...da je že dobil. Ker že od prejšnjega vikenda čakamo, da dobi robo.

Komot lahko poleg naročiš.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi Po avg 13, 2007 11:06 pm

Bi se dalo zmenit,sam kako pa glede plačila?Vi ste vsi iz okolice MB,js pa z Koroške.In znajo nastati problemi???
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po avg 13, 2007 11:21 pm

Ja saj to je zaj malo tak tak ja, ker nekaj sem že pobral denarja, pa čakam da bom naročo. Nebi rad naročal brez tega, da imam garancijo, da potem nem jaz te kite doma v predalu imel potem, ker si bo nekdo ravno takrat premislil, da nebo mel, ko bo že naročeno.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek To avg 14, 2007 6:36 am

Lumpy_ je napisal/-a:Ja saj to je zaj malo tak tak ja, ker nekaj sem že pobral denarja, pa čakam da bom naročo. Nebi rad naročal brez tega, da imam garancijo, da potem nem jaz te kite doma v predalu imel potem, ker si bo nekdo ravno takrat premislil, da nebo mel, ko bo že naročeno.


sej pa te maš enga za rezervo doma, ker ona garancija tak ne velja :rofl :rofl :cry
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To avg 14, 2007 9:25 am

PA veš da se sam pelam dol da mi bo vdaro štempl na garancije če je treba.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
jrk0
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: To okt 21, 2003 4:18 pm
Kraj: Ptuj - Podlehnik - Ljubljana

Napisal/-a jrk0 To avg 14, 2007 11:43 am

kolko so kaj zdaj cene samo za zarnice? mam orginal xenon pa bi menjal zarnice recimo od kaixena al kaj vem kaj je, na ene 6000K
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To avg 14, 2007 12:22 pm

Kaj avto je že imel tovarniško xenon not? Pa bi ti zdaj metal neke jajce od žarnic not od kita? :roll:

Kupi Osram ali pa Philips pa je to to. Tisto še je najboljše pa dolga doba žarnice. NE meči nekaj druga not če maš orginal xenon. Ker avto maš?


EDIT: Drugače pa tukaj maš žarnice 6000K, samo firma pa so....niso :roll:
http://www.bolha.com/oglas2355681


Te Philipsove pa tud Osramove ima, pa prodava kolega. Sem kupoval od njega pa je blo vse ok. http://www.bolha.com/oglas2566937
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
jrk0
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: To okt 21, 2003 4:18 pm
Kraj: Ptuj - Podlehnik - Ljubljana

Napisal/-a jrk0 To avg 14, 2007 12:54 pm

xenon je tovarniski ja, s pranjem in samonastavljanjem vred. avto je pa mondeo mk3... saj, kupil bi mogoce, ce bi kaj boljse svetlo al pa crknlo, zaenkrat se je ok =)
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi To avg 14, 2007 1:49 pm

Lumpy_ je napisal/-a:Ja saj to je zaj malo tak tak ja, ker nekaj sem že pobral denarja, pa čakam da bom naročo. Nebi rad naročal brez tega, da imam garancijo, da potem nem jaz te kite doma v predalu imel potem, ker si bo nekdo ravno takrat premislil, da nebo mel, ko bo že naročeno.

Ne,če se enkrat odločim potem to velja,pa ne saj ni panike,potem je boljše,da naročim sam,pa se oba2 izognema komplikacijam.Prej da ti dobiš,pa potem meni pošiljaš......................................................................................... :D :D bom pač dal par evrov več ;) ;)
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton To avg 14, 2007 2:29 pm

Lumpy_ je napisal/-a:Kaj avto je že imel tovarniško xenon not? Pa bi ti zdaj metal neke jajce od žarnic not od kita? :roll:

Kupi Osram ali pa Philips pa je to to. Tisto še je najboljše pa dolga doba žarnice. NE meči nekaj druga not če maš orginal xenon. Ker avto maš?


EDIT: Drugače pa tukaj maš žarnice 6000K, samo firma pa so....niso :roll:
http://www.bolha.com/oglas2355681


Te Philipsove pa tud Osramove ima, pa prodava kolega. Sem kupoval od njega pa je blo vse ok. http://www.bolha.com/oglas2566937


Preber ornk, on govori o tem, da bi menjal žarnice, nč pa ni omenjal kita :roll:
Ja in kaj je recimo narobe s KAIXEN žarnicami. Sej niso to žarnice iz kita, ampak D2R ali pa D2C žarnice.

http://www.bolha.com/oglas2277777
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To avg 14, 2007 2:36 pm

Ja zarad mene lahko on zmontira kaj če. Mi je pa kolega pravil, kake probleme je mel z vsemi ostalimi žarnicami, same reklamacije, pa hitro zbledela svetloba pa take fore. Samo philips pa osram še prodaja zdaj. Vse drugo je pusto, ker se mu ni blo ubadat več z reklamacijami vsak teden.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton To avg 14, 2007 2:48 pm

Glede na to, da kaixen dela žarnice za narvo, je tud kvaliteta temu primerna. Jst jih uporabljam, pa ni nobenga problema.

Kitajske so pa druga zgodba ;)
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To avg 14, 2007 2:50 pm

Aja jaz sem štel te med tiste kitajske :oops: :D
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr avg 15, 2007 10:51 am

no ce smo natancni ni China pac pa made in Korea
so pa to zelo visoko kvalitetni kiti... do leta 1999 so jih izdeloval skupaj
z Philips/Matshuchita balasti in zarnice... nato pa so leta 2002 pod svojo
licenco zacel izdelovat lastne...

in se nekaj... kaixen kiti so direktno iz tovarne do dobavitelja
napram ostalim china kitom ki so "rebased-ani"
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton Če avg 16, 2007 10:03 am

MacTron je napisal/-a:no ce smo natancni ni China pac pa made in Korea
so pa to zelo visoko kvalitetni kiti... do leta 1999 so jih izdeloval skupaj
z Philips/Matshuchita balasti in zarnice... nato pa so leta 2002 pod svojo
licenco zacel izdelovat lastne...

in se nekaj... kaixen kiti so direktno iz tovarne do dobavitelja
napram ostalim china kitom ki so "rebased-ani"


Točn tko.
 
Uporabniški avatar
Sky_Walker
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Ne maj 08, 2005 9:06 pm

Napisal/-a Sky_Walker So avg 18, 2007 8:08 am

Imam vprašanje, mogoče se je že pojavlo ampak vseeno.Včeraj sem v Clio III zmontiral xenon kit in me zanima če ve kdo zakaj se mi včasih prižge samo ena luč in nato moram ponovno ugasnit in prižgat luči da svetita obe.
RK Slovenija
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash So avg 18, 2007 9:08 am

Zato, ker imaš slabe original kable oz. morda so kaj preparele. Težavo rešiš tako, da zvežeš xenon direkt na baterijo.
To narediš tako, da daš en kabel (ta debeli črni) na karoserijo, drugi rdeči direkt na baterijo, tista dva tanka (na katerih je rele), ki ti ostaneta, pa daš na tiste dve žici, ki sta bili prej za žarnico. Problem bo 100% rešen. ;)
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton So avg 18, 2007 9:35 am

Sky_Walker je napisal/-a:Imam vprašanje, mogoče se je že pojavlo ampak vseeno.Včeraj sem v Clio III zmontiral xenon kit in me zanima če ve kdo zakaj se mi včasih prižge samo ena luč in nato moram ponovno ugasnit in prižgat luči da svetita obe.


To se ponavadi dogaja pri slabših kitih, pa še to samo če je avto ugasnjen. Kabli nimajo pri tako relativno malo starem avtu nobene veze, sploh če so delale halogenske brez problema, saj ti xenon porabi manj. Tko da rele tega ne bo rešil.

Dotrajanost kablov bi se kvečjemu začela poznati pri pregrevanju kablov.

Se ti to dogaja pri ugasnjenem avtomobilu ali vedno?
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash So avg 18, 2007 11:20 am

Seveda reši rele. Sm meu tak primer pri mojmu. Najprej sem zvezal brez releja kar direkt na kable od luči in se mi je enkrat prižgala ena, enkrat obe, potem sem pogledal kable in so bili oksidirani al kakorkoli se že reče. No potem sem jih odcvikal, da sem prišel do "sveže" žice in tako meu zvezano par mesecev. Prižgalo se mi je vedno, vendar nikoli nisem imel mira u sebi, ker se mi je vedno pojavljalo vprašanje, kaj pa če se ni prižgala ena luč, saj je tok velik pri prižigu xenonk, jaz pa sem imel vse na original tankih kabelčkih.
No, kasneje sem jih zvezal direkt na baterijo z vmesnim relejem in od takrat se mi 100% prižgejo obe. Saj lahko da bi se prižigale tudi z original napeljavo brez releja, samo sem si reku, če sem že dobil rele zraven, bom vsaj poštimal za prou.
Tko, da jaz sem mu svetoval glede na moj primer, kaj pa bo on naredil, pa je odvisno od njega.
Pa še to: xenon seveda porabi manj, samo na začetku steče zelo velik tok za prižig xenonk in če imaš švoh kable, se ne prižge vedno xenonka.
Pri meni se je to dogajalo na P206 l.02 (registriran l.03)
L.P. Cash
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov