Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
BimmerM
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Če dec 23, 2004 10:14 am

Napisal/-a BimmerM Po nov 05, 2007 4:44 pm

Ja,pa v parabole se vgrajuje xenon z R žarnico ne S kot je večina kitov...sedaj se da tudi že v SLO dobit xenon kit z R žarnico...npr.: H7R...

Za tiste k neveste R pomeni da ima žarnica nek ščitek da lepše odbija svetlobo in s tem zmanjša bleščanje oz. ga skoraj ni... Tko,da avti ki imajo že original xenon in parabolo imajo D2R žarnice, tisti z lečo pa D2S,D1S...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Po nov 05, 2007 4:45 pm

Lumpy_ je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:Lumpy
daj mi nekaj razloži in to utemeljeno in ne kar nekaj kar si slišal!!

kaj je razlika če je svetlobni vir xenon ali žarilna nitka!!! glede uporabe v paraboli mislim!!
kaj naj bi bilo po tvoje prirejeno za xenon žarnico!



Verjetno sam vidiš, da ima xenon dost bolj močno svetlobo od halogenke, žarilne nitke.
Glede na to, da je močnejša, more biti fokus brez leče malo drugače naret, oblikovan, da ne blešči tak.
Če pa se motim, me pa ti popravi ali pa kdo drug. Ker ko gledam na lastne oči avte po cesti, me avti s xenonom serijsko v parabolah ne slepijo. Kar pa nemorem trdit za takšne ki so dali kasneje vgradit xenon in še po možnosti menjali fokus za novega s clear steklom. Tud kolega je nardil to na svojem avtu, pa ma dva reflektora na avtu.


Off: Pa nerabiš se dret (!!!!!.press) , ker ti nisem nič naredil. Pa tud pisal nisem nikjer, da sem to slišal.

se mi ne da pisat in bom citiral:
Osnove optike pravijo, da dobra parabola ustvari čim bolj paralelen in koherenten snop svetlobe je pomembno, da je izvor svetlobe čim manjša točka, in da je na točno določeni lokaciji (žarišču parabole). Najpomembnejše pri vgrajevanju HID kita je torej, poskrbeti, da je "bučka" v kateri pride do obloka in je praktično izvor svetlobe na enaki lokaciji v paraboli, kot je bila žarilna nitka halogenske žarnice.
Avtor:SHadowX

PS: odvisno je od same izdelave parabole, koliko dobra usmeri svetlobo..pri boljših avtih bojej, pri slabših slabše, ni pa važen izvor !

LP
 
Uporabniški avatar
Zois
Uporabnik
 
Prispevkov: 988
Pridružen: Ne mar 04, 2007 4:00 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Napisal/-a Zois Po nov 05, 2007 6:42 pm

BimmerM je napisal/-a:Ja,pa v parabole se vgrajuje xenon z R žarnico ne S kot je večina kitov...sedaj se da tudi že v SLO dobit xenon kit z R žarnico...npr.: H7R...

Za tiste k neveste R pomeni da ima žarnica nek ščitek da lepše odbija svetlobo in s tem zmanjša bleščanje oz. ga skoraj ni... Tko,da avti ki imajo že original xenon in parabolo imajo D2R žarnice, tisti z lečo pa D2S,D1S...


oo te pa je ni tak napačno če kupiš kit z R žarnico če maš parabolo ?????
pa še eno vprašanje.zanima me če ma novi model bmw 5 xenon tudi na parabolo ,ne sam na lečo.kr ma tuki blizu en bmwja5 s parabolo pa ma xenon pa me zanima če si ja kit dal not al orginal (njega nemislim spraševat)
Slika pugi.si
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po nov 05, 2007 7:04 pm

Zois je napisal/-a:pa še eno vprašanje.zanima me če ma novi model bmw 5 xenon tudi na parabolo ,ne sam na lečo.kr ma tuki blizu en bmwja5 s parabolo pa ma xenon pa me zanima če si ja kit dal not al orginal (njega nemislim spraševat)


naknadno...
saj audi a4 (b7), a6 (c6), tt-ja (a5) , q7... dobis tudi s parabolami :idea: vendar v startu s halogenkami

no da se enkrat malo bolj slikovno razlozimo zakaj je leca boljsa... kajti besedno je bilo
ze preveckrat povedano...

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po nov 05, 2007 8:04 pm

Tole z slikico bi morali razumeti tudi tisti v prvem razredu osnovne šole :D ;)
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po nov 05, 2007 9:00 pm

Sej ne, da kej provuciram, sam kako, da gre na prvi slikci snop u špico, oz. v eno točko-to nikakor ni res in pri drugi, kako da se spodnji snop odbija dol, kar spet ni res. Malo neumno narisano po moje :roll:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po nov 05, 2007 9:06 pm

@Cash: np poglej... zgoraj je bilo zgolj vprasanje ce parabola lahko "zgosti" eno tocko
torej samo svetlobo.

tu je bolje prikazano
Slika Slika

in kaj je tisto kar je za leco najvazneje (tisti plehec) ki naredi CUT in od tam naprej ni vec zarkov
(svetloba je se ker se odbija) ...in tudi sama navadna parabola je po obliki drugacna (kot)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po nov 05, 2007 9:14 pm

No, to je že bolje :lol:
 
Uporabniški avatar
boklavdi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe mar 19, 2004 3:04 pm

Napisal/-a boklavdi Po nov 05, 2007 9:45 pm

GO je napisal/-a:Fantje Digitklik se je zbudu so dobil nove kite kdor jih rab naj gre čim prej iskat ker so k vroče žemljice, men ga je zamenjal zdaj bomo pa zmontiral pa da vidmo kako dela.Ma pa spet v novih nekih x škatlah no saj je vseen sam da bi delal.


Sem se odločil, da bom vendarle nabavil....ampak mi na misel ne pride, da pri DigitKliku,...tipa sem zadnjič, ko mu je zmanjkalo dvakrat klical,...ko pa sem ga klical tretjič mi enostavno ni dvignil,...skratka totaln ignore....nima veze,...lahko bi klical 100krat pa bi moral biti prijazen (če vprašaš mene)..

za primer tale prodajalec: http://www.bolha.com/oglas2657048
ki poleg prijaznih nasvetov ponuja še dveletno garancijo na balaste in enoletno na žarnice, pa me je danes osebno poklical in omenil, da je ponovno dobil robo. Cena je celo nižja (99€).

Torej DigitKlil,....no thanks.


lpB
 
Uporabniški avatar
batek
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So apr 29, 2006 5:39 pm

Napisal/-a batek Po nov 05, 2007 10:10 pm

boklavdi je napisal/-a:
GO je napisal/-a:Fantje Digitklik se je zbudu so dobil nove kite kdor jih rab naj gre čim prej iskat ker so k vroče žemljice, men ga je zamenjal zdaj bomo pa zmontiral pa da vidmo kako dela.Ma pa spet v novih nekih x škatlah no saj je vseen sam da bi delal.


Sem se odločil, da bom vendarle nabavil....ampak mi na misel ne pride, da pri DigitKliku,...tipa sem zadnjič, ko mu je zmanjkalo dvakrat klical,...ko pa sem ga klical tretjič mi enostavno ni dvignil,...skratka totaln ignore....nima veze,...lahko bi klical 100krat pa bi moral biti prijazen (če vprašaš mene)..

za primer tale prodajalec: http://www.bolha.com/oglas2657048
ki poleg prijaznih nasvetov ponuja še dveletno garancijo na balaste in enoletno na žarnice, pa me je danes osebno poklical in omenil, da je ponovno dobil robo. Cena je celo nižja (99€).

Torej DigitKlil,....no thanks.


lpB

Jast sem se isto odloču. Sem pa danes okol 11 ure klicav in je reku da xenona v h7 izvedbi ne bo še kak teden. Ali ga je kdo že dobil ta teden pri njem?
batek
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To nov 06, 2007 12:32 am

Pomojem bi jaz tud pr temu kupo, če bi danes kupoval. :)
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki To nov 06, 2007 10:34 am

Aste prepričani da ma certifikate za homologacijo? Jaz v to ne verjamem čist je pa res da je zlo ustrežljiv ker ga poznam sem kupil pri njemu dalinjsko zaklepanje in sem zelo zadovoljen :lol:
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To nov 06, 2007 10:38 am

Nevem v čem je finta, če nemoreš homologirat ker nimaš vsega potrebnega. Mogoče ti da certifikat, da si sline brišeš ko se sliniš, kak lepo svetijo xenoni ko jih maš zmontirane potem. :lol:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
tmtslash
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Sr mar 14, 2007 4:13 am
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a tmtslash To nov 06, 2007 10:50 am

Lumpy_ je napisal/-a:Nevem v čem je finta, če nemoreš homologirat ker nimaš vsega potrebnega. Mogoče ti da certifikat, da si sline brišeš ko se sliniš, kak lepo svetijo xenoni ko jih maš zmontirane potem. :lol:


da se homologirat
Bolš je drazja kvaliteta, ko pa poceni kvantiteta :)
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki To nov 06, 2007 11:00 am

tmtslash je napisal/-a:
Lumpy_ je napisal/-a:Nevem v čem je finta, če nemoreš homologirat ker nimaš vsega potrebnega. Mogoče ti da certifikat, da si sline brišeš ko se sliniš, kak lepo svetijo xenoni ko jih maš zmontirane potem. :lol:


da se homologirat


Razloži kako če pa vsi govorijo da moraš met luči z lečo pa pranje žarometov in avtomatsko nastavljive luči po višini pa še se kaj najde nevem se ne spoznam toliko da bi bil prveč zgovoren o tej temi za to prosim za obrazložitev. :?

Če je pa vse res potem pa bom odnesu nazaj na Digitklik, kit komplet xenona rekel bom da mi ne dela in zahteval denar nazaj tok kot je včeraj sam rekel da mi bo vrnil denar če ne bo špilal in šel na Avesto pa bom mel pol legalno xenon 8)
 
serdzo_dj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr nov 01, 2006 2:39 am
Kraj: Lukovica pri Domžalah

Napisal/-a serdzo_dj To nov 06, 2007 10:11 pm

kaj pa tole? pravjo da je za navadno parabolo. kukr jz to razumem(xenon) zato ne more bit za navadno parabolo ker je tok močna svetloba, a je to loh kj drgač?
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash To nov 06, 2007 10:52 pm

Verjetno ima žarnica uno ploščico not
 
serdzo_dj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr nov 01, 2006 2:39 am
Kraj: Lukovica pri Domžalah

Napisal/-a serdzo_dj To nov 06, 2007 10:55 pm

ja pa to še vedno ni po predpisih, če se govori da mora bit v vsakem primeru žaromet z lečo, samodejno nastavitvijo višine in pranjem. ali s tako žarnico to ni potrebno?
 
menzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Sr sep 12, 2007 5:24 pm

Napisal/-a menzy To nov 06, 2007 11:12 pm

tmtslash je napisal/-a:
Lumpy_ je napisal/-a:Nevem v čem je finta, če nemoreš homologirat ker nimaš vsega potrebnega. Mogoče ti da certifikat, da si sline brišeš ko se sliniš, kak lepo svetijo xenoni ko jih maš zmontirane potem. :lol:


da se homologirat


Če se da homologirat pol pa kr z besedo na dan... Jst sm zdele v dveh dneh obrnu vse telefonske kjer se da karkoli zvedt o homologaciji, bil sem na LPPju, na RTIju v mariboru in povsod so mi povedali isto; Obvezno pranje žarometov in avtomatska nastavitev višine snopa žarometa; ročna ne pride v poštev. To avtomatsko nastavitev se da dost simpl narest, če si vsaj malo elektronika, ampak nastane spet problem ker moreš tut to homologirat kar se pa spet ne da ker ni certifikata za home made... U glavnem tut če najdeš nekoga da ti po vezah zrihta homologacijo, to zelo zelo ne radi delajo, ker v primeru nesreče ne boš nasrkal samo ti temveč tut tist ki ti je homologiral "neustrezne" xenonke, žal sta za uradno pridobitev homologacije rešitev samo pranje luči in avtomatska nastavitev.

LP
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Sr nov 07, 2007 1:17 am

To je vse skup že kar nekaj ne. Jaz se pohčijem dobesedno na to kaj bi radi pa kaj ne. Ko pogledam npr. EVOta z original xenoni pa brez pranja žarometov, drugač pa zahtevajo to čeprav nikjer ne piše..... :? Pranje je dobro za pozimi,ker se sneg ne topi pri xenon lučeh ker se ne grejejo tolk. To da pa bi kje pisalo pa kolk se spomnim, še ni noben na forumu našel črno na belem pa je bilo dosti debat, da je to po zakonu (al pa sem spregledal) . Če bi blo, bi VSI avti imeli pranje. Zakaj ga EVO nima? Vpikno sem se pač v ta avto, ker ga en uporabnik foruma ima in sem tam videl da pranja nima. Da nebom samo v prazno pisal kar nekaj, sem pač vzel ta primer.

@menzy...Avtomatsko regulacijo bi ti kar doma naredil? Te pa razloži malo to. Kaj pa senzorji?


@tmtslash....razloži nam to okoli homologacije kako pa kaj, če se da.

@serdzo_dj, nikjer ni bilo omenjeno da je leča potrebna za homologacijo. Ampak avtom. regulacija višine snopa in pranje žarometov.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 115 gostov