Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Če nov 15, 2007 6:16 pm

Ja jaz mam tud 6000 K pa mi je tud mal preveč modro razmišljam da bi menjal na 4300K, pa še večjo setilnost ma pravjo sicer še nisem videl p razlike v praksi ali vsaj na sliki.
No če ma kdo kako slikco o tem ako sveti 4300 K in 6000 K naj jo prlima na forum prosim.
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a svizc Če nov 15, 2007 6:23 pm

Pozdrav!

Ker je prevac ze prevec postov v tej temi se mi neda vsega brat tkod a bom na novo postavu moje hitro vprasanje. Ker nameravam za svojega Peugeota nabavit Angel Eyes, me zanima ce se da v te luci tudi namontirat xenon kit. Kupil bom naslednje luci:

Slika
(saj je tisto na sredini parabola oz. leca ane?)

Kot drugo pa me zanima, frendi mi je nekaj razlagal o BIxenon kitu. Pri navadnem xenon kitu so samo kratke luci xenonke, pri BI kompletu pa dolga in kratka?

Sorry ce je blo vprasanje ze postavljeno, sem skoraj ziher da je blo, sam se mi pac neda brat vsega ker je prevec postov :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če nov 15, 2007 6:28 pm

svizc je napisal/-a:Kot drugo pa me zanima, frendi mi je nekaj razlagal o BIxenon kitu. Pri navadnem xenon
kitu so samo kratke luci xenonke, pri BI kompletu pa dolga in kratka?

Sorry ce je blo vprasanje ze postavljeno, sem skoraj ziher da je blo, sam se mi pac neda
brat vsega ker je prevec postov :)


pa kaj klofate o nekem "prevec postov" ....tu je strnjeno najvaznejse
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=55015

in res bi si moral ogledat preden sprasujes taksne stvari :idea: ...cisto na vse vprasanje
si lahko sam odgovoris s par kliki! ..in ja tisto v sredini je LECA
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če nov 15, 2007 6:43 pm

GO je napisal/-a:Ja jaz mam tud 6000 K pa mi je tud mal preveč modro razmišljam da bi menjal na 4300K, pa še večjo setilnost ma pravjo sicer še nisem videl p razlike v praksi ali vsaj na sliki.
No če ma kdo kako slikco o tem ako sveti 4300 K in 6000 K naj jo prlima na forum prosim.



Jaz pa ti garantiram da si videl. Novejši avti majo vsi 4300K xenone. ;) Čeprav maš feeling na daleč da je bolj modro, ker to leča nardi. Poglej enega čist od blizu pa boš videl. :D Sploh pri novih bmw 3 se lepo vidi, da so rahlo rumenkaste.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
Zois
Uporabnik
 
Prispevkov: 988
Pridružen: Ne mar 04, 2007 4:00 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Napisal/-a Zois Če nov 15, 2007 8:09 pm

kaj pa eos ma tudi 4300? kr pri eosah se mi zdi da majo kr močno modro svetlobo,nevem če majo samo 4300
Slika pugi.si
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če nov 15, 2007 8:14 pm

Zois je napisal/-a:kaj pa eos ma tudi 4300? kr pri eosah se mi zdi da majo kr močno modro svetlobo,nevem če majo samo 4300


se enkrat originali ki so montirani v serijska vozila so 4300K xenon ostalo naredi leca
in pomoznosti tudi visina vozila ...poglej si Touarege, Cayenne... mislis da imajo vijolicno
torej 12000K ..ne 4300K razen ce ne kupis zarnic ki so naprodaj po visjih K
torej ne KIT ampak zarnice ( D2S, D2R, D1S )
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če nov 15, 2007 11:34 pm

MacTron, mislim da je ta tvoj post za v ono temo, kjer so zbrane info o xenonu.Al pa da malo drugače napišeš.
Ker čez teden dni bo spet vprašanje o tem.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
boklavdi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe mar 19, 2004 3:04 pm

Napisal/-a boklavdi Če nov 15, 2007 11:42 pm

NO evo,..kot sem omenil, sem kit nabavil tule:http://www.bolha.com/oglas2657048

malo reklame ne škodi, saj sem res zadovoljen nad prijaznostjo in tudi sicer kvaliteto (verjetno da) shinese fake robe. Pa da ne omenim dve letno garancijo na elektroniko.
Kakorkoli škatla v kateri je oprema zložena deluje zelo konkretno, prav tako je na nekaj koncih navedeno, napisano, kako je zadeva zasnovana v Nemčiji z nemško kvaliteto.

Sem zadoovljen, zaenkrat mi ne blendajo,...sem pa danes nastavil višino snopa kar na tehničnem...

Problem imam le v tem, ker mi H7 xenonka ne sede lepo, saj je malce predolga.
Ima morda kdo nasvet kako zadevo prilagoditi? Ali naj malozakrivim kapico v žarometu? Ali naj xenonko podložim?
Žal bom moral za takšen poseg sneti blatnik in žaromet, kar mi predstavlja problem, saj nimam pojma, kje so vijaki.


lpB
 
JohnnyB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 06, 2007 8:08 am

Napisal/-a JohnnyB Pe nov 16, 2007 10:38 am

Mene še neki zanima! A se da luči angel eye brez problema homologirat?
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki So nov 17, 2007 7:43 pm

Če boš mel vse papirje in montirano na pooblaščenem servisu pomojem nebi smel imet težav. 8)
 
Uporabniški avatar
Zois
Uporabnik
 
Prispevkov: 988
Pridružen: Ne mar 04, 2007 4:00 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Napisal/-a Zois So nov 17, 2007 10:45 pm

MacTron je napisal/-a:
Zois je napisal/-a:kaj pa eos ma tudi 4300? kr pri eosah se mi zdi da majo kr močno modro svetlobo,nevem če majo samo 4300


se enkrat originali ki so montirani v serijska vozila so 4300K xenon ostalo naredi leca
in pomoznosti tudi visina vozila ...poglej si Touarege, Cayenne... mislis da imajo vijolicno
torej 12000K ..ne 4300K razen ce ne kupis zarnic ki so naprodaj po visjih K
torej ne KIT ampak zarnice ( D2S, D2R, D1S )


saj da ni to zvenelo kot da ne znam brat.sem prebral da ostalo naredi leča itd sam sem precej precej presenečen pa začuden.zato sem še enx vprašal :) no vem nekaj novega da je finta v barvi tudi leča. čeprav še mi je sedaj nelogično.kiti imajo barve zaradi kelvinov orginal pa zaradi leč :roll: no saj nerabim še ene razlage
Slika pugi.si
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Ne nov 18, 2007 3:41 am

Tu nisi prav razumel. Vsak xenon, ali je to original ali kit, ima barvo odvisno od kelvinov. Je pa potem tud še varka, da ko pogledaš na daleč, vidiš da leča naredi še malo bolj vijolično barvo svetlobe, to je tisti zgornji rob cut off-a, ki ti gre čez oko, takrat vidiš modrikasto barvo. Če pa potem pogledaš od blizu, pa vidiš da je čist druga barva. Da se tudi za original dobit večje število kelvinov, ampak osram in philips tega ne delata za naš trg. D2S, D2R in D1S se da dobit samo od noname firme z višjimi vrednosti kelvinov.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Ne nov 18, 2007 12:14 pm

Kaj pa tiste prve ksenon luči, pred kakimi 10 leti, ki so jih začeli vgrajevati - ko je svetil v zelenem, rumenem in belem odtenku, odvisno pod katerim kotom si ga pogledal? Je bilo to zaradi takratnih žarnic, ali optičnega sestava žarometov, ali kak je bilo s tem?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po nov 19, 2007 8:52 am

Mam sicer eno banalno vprašanje ali lahko menjaš pr luči od golfa 4 sam parabolo tako da bi mela lečo? Ker komplet luči niso glih pocen. Pa še pregledu na LPP - ju se izogneš ker ostanejo cifre na ohišju luči enake in štimajo z papirji avta.
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po nov 19, 2007 9:12 am

hladni kaka maš ti tri vprašanja?
Če maš v mislih luči golfov se dobijo z lečami luči za navadne žarnice in se homologirajo in to je to pol pa xenon kit not pa misliš da je original xenon, sam v večini primerov ni tako, so pa določeni modeli golf 4 imeli že original Xenon.
 
THE NIGHTRIDER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Sr sep 05, 2007 5:18 pm

Napisal/-a THE NIGHTRIDER Po nov 19, 2007 5:07 pm

Mene zanima, če je že kdo dal v žaromete s parabolami xenon kit ali pa samo zamenjal xenon žarnice s tistimi H7, ki so za parabole s plehcem okoli žarnice in če je kaj drugače in sveti lepše in če zato ne sveti tako naokoli.
TDI POWER
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Po nov 19, 2007 8:30 pm

mene neki zanima: ce v ksn avto vgrajuje xenonke v meglenke(serijsko)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po nov 19, 2007 9:37 pm

Polooo je napisal/-a:mene neki zanima: ce v ksn avto vgrajuje xenonke v meglenke (serijsko)


ne... sva pa to na to temo ze od-debatirala
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 049#859049

samo naknadna vgradnja... v parabolsko ali lecasto

Slika

npr: hella ima taksno ponudbo itd...
http://www.truckcustomizers.com/product ... 262.4.html

@hladni:
no ti bom cisto na kratko odgovoril... (poizkusal)
uglavnem ti bi dal v golfa 4 originalen valeo, hella xenon in tisti na tehnicnem
bi verjetno... govorim verjetno pogledal samo to kako imas nastavljen snop
torej bi pripeljal zraven tisto napravo in preveril. Je pa tako ce bi se utaknil
se v pralce to je lahko 50/50 vseeno smo pa ze naredil ogromno razlago o pralcih
zakaj je DOBRO da so... ker v ostalih primerih samo povzrocas sebi preglavice Idea
Zadnjič spremenil MacTron, dne Po nov 19, 2007 10:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Napisal/-a Karneki Po nov 19, 2007 10:17 pm

hladni je napisal/-a:
GO je napisal/-a:hladni kaka maš ti tri vprašanja?
Če maš v mislih luči golfov se dobijo z lečami luči za navadne žarnice in se homologirajo in to je to pol pa xenon kit not pa misliš da je original xenon, sam v večini primerov ni tako, so pa določeni modeli golf 4 imeli že original Xenon.


Ne res??? Točno tisti me zanimajo ki majo ORIGINAL KSENON ZA GOLF 4.


Kolikor jaz vem majo pranje žarometov in avtomatsko nastavitev višine luči. Ne bom pa trdil da je tako.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Po nov 19, 2007 10:26 pm

GO je napisal/-a:
hladni je napisal/-a:
GO je napisal/-a:hladni kaka maš ti tri vprašanja?
Če maš v mislih luči golfov se dobijo z lečami luči za navadne žarnice in se homologirajo in to je to pol pa xenon kit not pa misliš da je original xenon, sam v večini primerov ni tako, so pa določeni modeli golf 4 imeli že original Xenon.


Ne res??? Točno tisti me zanimajo ki majo ORIGINAL KSENON ZA GOLF 4.


Kolikor jaz vem majo pranje žarometov in avtomatsko nastavitev višine luči. Ne bom pa trdil da je tako.

bom pa jest trdil.ce je original prva ugradnja ima in pranje zarometou in avt.nastavitev visine.ce je pa poj kdo kupu orginal xenon pa jh dau gor pa tega verjetno nima
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov