Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo Pe dec 07, 2007 8:25 am

Voith si ti mogoče v Mensa klubu predsednik al imam prav. :lol:
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe dec 07, 2007 2:20 pm

ne nism. mensa je za inteligentne, js to nism, sam delam se :D

sam nazalost sm lih to bedno solo izbral in so mi tupil te stvari v glavo cel cajt, pol pa en zacne tle prbijat kako predvidevanje v prometu nima veze in je ubsitvu za vse kriva hitrost. - vem, napacno izobrazbo sm zbral, mar bi sel za pravnika :evil: :>
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Pe dec 07, 2007 2:59 pm

Voith je napisal/-a:... pol pa en zacne tle prbijat kako predvidevanje v prometu nima veze in je ubsitvu za vse kriva hitrost.


vidiš, to se pa naučijo v Žlendrovi šoli :P
 
hamster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če apr 15, 2004 3:57 pm

Napisal/-a hamster Pe dec 07, 2007 5:03 pm

Pa ste se kdaj vprašali, koliko časa bi prihranili, če bi stanovali bližje službi? Mogoče vsak dan 1 uro, to pa znese kar precej v celotni delovni dobi.
Koliko časa (in živcev) bi prihranili, če bi se vozili z vlakom - tisti ki imate (imamo) realno možnost za to?

Sicer pa zelo dobro vem, koliko pomeni 15 minut razlike (7:30-7:45) v prometu proti LJ. Če grem ob 7:30 stojim v koloni, če grem ob 7:45 kolone (skoraj) več ni. Ne glede na to kdaj grem pa me zjutraj po Črni vasi prehitevajo z (vsaj) 80km/h - to je mimogrede naselje brez pločnika, zjutraj pa otroci čakajo na šolski avtobus. No, navsezadnje potem te norce srečam spet na semaforju z Ižanko, kjer se v istem intervalu odpeljemo proti LJ.
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k Pe dec 07, 2007 7:36 pm

zašli ste z teme :roll:

govora je o nemških avtocestah in uvedbi omejitev na njih
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe dec 07, 2007 7:39 pm

Nemške avtoceste smo že obdelali in se vrnili na naše (avto)ceste :lol: :P
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith So dec 08, 2007 12:34 am

Dokler bojo v nemciji cvetele rozice kot so Porsche, Bmw, Mercedes in Audi, omejitev ne bo.
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So dec 08, 2007 5:06 pm

Voith;
si se učil, nisi pa naučil. V tem je razlika.

V Nemčiji je miselnost, oziroma mentaliteta ljudi drugačna, kot v naši ljubi SLO.
Upam, da ti in g. Žlender to vesta.

Največ od neomejitev na Nemških avtobahnih imajo naftne družbe, potem je šele država.

Imam A in B katergorijo. Star sem pa 40 let. Nisem iz Litije.
Pred 20 leti, mi je nekdo izsilil prednost (prevozil STOP znak) in sem se mu zaletel v bok avta,
s motorjem Suzuki GSX 750. Na srečo sem letel preko avta, tako, da mi ni bilo nič. Hvala bogu.

Nekaj avtomobilov iz dosedanjega voznega parka: Marea 2,0 20v, AR 164 3.0 V6, AR 164 3.0 V6 Super,Maserati Ghibli 2.0,Maserati Racing, Maserati Biturbo, Jaguar XY,...

Imam pa kolege s: P. 911, BMW M5, BMW M3, AR 156 2.5 V6, Audi TT (novi) 3.2,....
Se tudi velikokrat peljem s temi avtomobili.

Res pa je, da sem začel z Jugotom. Ampak 55. Še s samo 4 prestavami.
 
Uporabniški avatar
H2
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Sr jun 15, 2005 8:23 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a H2 So dec 08, 2007 6:03 pm

si pa car ej nasty
 
gustelj
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: So jul 09, 2005 9:03 am

Napisal/-a gustelj So dec 08, 2007 8:29 pm

Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1)
I. UVODNE DOLOČBE

Vsebina zakona

1. člen

S tem zakonom se urejajo pravila in pogoji za udeležbo v cestnem prometu.

Načela cestnega prometa

2. člen

(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.


Zavedajte se dragi prepotentneži, da jaz vedno predvidevam, da vozilo v mojem vzvratnem vozi 130 km/h, ko zavijam na prehitevalni pas.
In ne nikoli se ne umikam vozilom, ki vozijo preko omejitev!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So dec 08, 2007 8:45 pm

gustelj je napisal/-a:,,,,
In ne nikoli se ne umikam vozilom, ki vozijo preko omejitev!


Če nimaš prostora, se itak ne moreš umaknit. Če pa imaš prostor in se ne umakneš, si v stalnem prekršku, ki je poleg tega še neuvideven do drugih in potencialno nevaren.
Tudi tak odnos je problematičen, prepotenten in povečuje nestrpnost na na ših cestah.
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P So dec 08, 2007 8:45 pm

gustelj je napisal/-a:Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1)
I. UVODNE DOLOČBE

Vsebina zakona

1. člen

S tem zakonom se urejajo pravila in pogoji za udeležbo v cestnem prometu.

Načela cestnega prometa

2. člen

(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.


Zavedajte se dragi prepotentneži, da jaz vedno predvidevam, da vozilo v mojem vzvratnem vozi 130 km/h, ko zavijam na prehitevalni pas.
In ne nikoli se ne umikam vozilom, ki vozijo preko omejitev!

Če ti tukaj povejo da vozijo tudi več in če to videvaš dnevno na cesti, potem si butl, če pričakuješ da bojo vsi 130vozil. Take naivnosti ne premore nihče. Če pa veš da gre nekdo hitreje in skočiš pred njega je pa to namerno povzročanje prometne nesreče kar je in po zakonu in z družbenega pogleda nesprejemljivo. Prepotentnež pa s tem postaneš tudi ti.
 
gustelj
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: So jul 09, 2005 9:03 am

Napisal/-a gustelj So dec 08, 2007 9:08 pm

Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P So dec 08, 2007 9:10 pm

gustelj je napisal/-a:Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!

AAAAAAAAAAA Kje je pille zdej...

Jaz osebno te drugače prehitim po desni in upam da nabašeš na koga z malo manj živci in potrplenja..

Pa najvišja dovoljena hitrost je 130 in ne nekih jebačkih 129.999999... lol
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So dec 08, 2007 9:13 pm

gustelj je napisal/-a:Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!


ti si fuknen ( pa me banajte če hočete ampak tale je pacient, če te slučajn srečam na AC se boš umaknil..verjemi :twisted: :evil:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
gustelj
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: So jul 09, 2005 9:03 am

Napisal/-a gustelj So dec 08, 2007 9:17 pm

speedfreak je napisal/-a:
gustelj je napisal/-a:Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!


ti si fuknen ( pa me banajte če hočete ampak tale je pacient, če te slučajn srečam na AC se boš umaknil..verjemi :twisted: :evil:


Res dragec? In kako boš to izvedel? Bi te prav rad bližje spoznal.
 
Maxx
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jan 10, 2005 9:04 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Maxx So dec 08, 2007 9:18 pm

gustelj je napisal/-a:Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!

Tvoje razmišljanje je slabše od tistega, ki te hoče prehitet.Če pa nimaš dovolj dolgega je pa tvoj problem in ti ni treba pisati da so vozila podaljšani penisi.Če bi pa peljal bolnega otroka in bi se mi nastavil bi pa videl kaj bi dobil v rit.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed So dec 08, 2007 9:19 pm

se strinjam s speedfreakom!!!


Gustelj to kar se ti gres je primitivni egotrip brez primere. Po mojem mnenju si sam največji prepotentnež!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So dec 08, 2007 9:19 pm

gustelj je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
gustelj je napisal/-a:Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!


ti si fuknen ( pa me banajte če hočete ampak tale je pacient, če te slučajn srečam na AC se boš umaknil..verjemi :twisted: :evil:


Res dragec? In kako boš to izvedel? Bi te prav rad bližje spoznal.


maš p.m
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
alanq4
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1700
Pridružen: Pe apr 15, 2005 11:02 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a alanq4 So dec 08, 2007 9:27 pm

gustelj je napisal/-a:Si jih videl, avtocestne nasilneže? Kako so prepričani, da s svojim nadomestkom penisa lahko vse rešijo s pritiskom na plin.
Kje sem jaz v stalnem prekršku? Ti za mano boš seveda držal varnostno razdaljo lepo po predpisih, jaz bom pa nadaljeval vožnjo po levem pasu z največjo možno hitrostjo 129,999 km/h.

Jasno!


Daj si malo zakon preberi.
Prehitevalni pas je PREHITEVALNI in nič drugega, ko prehitiš vozilo se moraš umakniti na desni pas.
Sam se vozim krepko čez 130 ampak nikoli ne blendam in trobim drugim ko prehitevajo ali se ne morejo umakniti. Če pa ni razloga da bi se nekdo vozil po prehitevalnem pasu, mu nakažem da bi rad šel mimo z levim žmigavcem, šele po ignoriranju tega mu poblendam.
Do sedaj je to vedno funkcioniralo.
Če pa misliš da si ti roka pravice in boš določal kako naj drugi vozijo se pa krepko motiš.
Alfa Romeo 156 "project real GTA" in 166 2.4 jtd mau okrepljena :)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 8 gostov