Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Ne dec 23, 2007 2:33 pm

Hvala MacTron. Komi zdej, k si povedu, sm se nek spomnu, da se je govorilo od Napoleona in spomeniškega varstva, pa da se zarad tega zadeve ne premaknejo, sam mi je ušlo iz glave. Spomnu sm se tud, da sm slišu govorice, da baje nek načrtujejo o gradnji vzporedne ceste :roll:

Sam ti pa res vse najdeš, dobr si ti dečko. ;)
 
MaTTejko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če jul 05, 2007 7:50 pm

Napisal/-a MaTTejko Če dec 27, 2007 1:39 pm

Zdej se pa tut jaz odločam za nakup Xsenon kita za moj avto. Pa ubistvu sploh ne vem kateri tip žarnic gre v moj avto :oops: . Če mi lahko kdo svetuje katerega pa če je potrebno kakšen rele dokupt da ne bo potlej problem z računalnikom?

Avto pa je Audi A4 letnik 1998, še navadne luči (niso iz čistega stekla).

LP, Matej
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N Če dec 27, 2007 1:45 pm

poberi zarnico ven pa poglej kaj pise na njej, ali pa v knjigco poglej. v kompletu dobis vse kar bos rabu, za l.98 pa pomoje nebo tezav z racunalnikom. oz. skorej sigurno ne bo.

ti samo poglej kako zarnico imas in to nabavi.
Extreme N
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če dec 27, 2007 2:22 pm

H7. V kompletu dobiš itak balaste že poleg. Z računalnikom pa nebo problema na tvojem avtu.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Napisal/-a eentox Če dec 27, 2007 2:50 pm

MaTTejko je napisal/-a:Zdej se pa tut jaz odločam za nakup Xsenon kita za moj avto. Pa ubistvu sploh ne vem kateri tip žarnic gre v moj avto :oops: . Če mi lahko kdo svetuje katerega pa če je potrebno kakšen rele dokupt da ne bo potlej problem z računalnikom?

Avto pa je Audi A4 letnik 1998, še navadne luči (niso iz čistega stekla).

LP, Matej


Najprej kupi luči z lečo in clear steklom. Do tedaj pa imej navadne žarnice notri ;)

lp
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če dec 27, 2007 4:04 pm

Tud jaz ti to priporočam, predvsem zaradi tega, ker eni te bodo sigurno ustavili
(eni ---> policaji), ker se že na 100 km vidi, da imaš xenon kit
Zadnje čase opažam xenon kite v avtih z navadno parabolo in motnim oz. clear steklom in ko gre mimo, vidim mamce za volanom ---> Vestni sinčki veselo montirajo kite noter :EE
 
MaTTejko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če jul 05, 2007 7:50 pm

Napisal/-a MaTTejko Če dec 27, 2007 4:13 pm

Sej sem mislil, ene take bol normalne žarnice (6000K). Men se gre samo za to, da bol močno sveti, ker se mi zdi da te original bol en k*urc svetjo.

Pa še to, a bojo xsenonke sploh kaj pomagale, ker se mi zdi da so parabole v lučeh že mal hin, ko pogledam v luč, je notri bol temno, se parabola ne sveti.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če dec 27, 2007 4:18 pm

S 6000K boš že zelo sumljiv, s 4300K (bela) malo manj, samo če imaš zjebane parabole, ti tud xenon ne bo svetu, ker se nima od kje odbivat svetloba
 
MaTTejko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če jul 05, 2007 7:50 pm

Napisal/-a MaTTejko Če dec 27, 2007 4:25 pm

Sej tega se bojim.

Sta pa obe luči taki, temni.
Torej bom mogel prvo luči zamenjat, potlej pa xsenon noter.

LP, Matej
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če dec 27, 2007 4:36 pm

Pametno razmišljanje. Pa če je možno, dat lečo noter ali pa clear stekla.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
MaTTejko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če jul 05, 2007 7:50 pm

Napisal/-a MaTTejko Če dec 27, 2007 4:51 pm

A mogoče kdo ve, če grejo v Audija A4 letnik 1998, luči od kakšnega novejšega A4, k ma že čisto steklo?
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če dec 27, 2007 4:59 pm

Od enakega modela ampak faceliftanega (99-01 l. ) daš noter luči z lečo če jih kje dobiš. Ker druga ni blo na teh audijih serijsko kot z lečo ali pa motna stekla.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate Če dec 27, 2007 5:48 pm

Ne montirajte Xenona v luči z veliko parabolo, sploh pa ne v luči z motnim steklom, ker taka kombinacija na žalost precej slepi nasproti-vozeče.

Sicer sem zagovornik xenona, ampak samo tako, da ostalih ne moti.
Slika
 
Uporabniški avatar
boklavdi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe mar 19, 2004 3:04 pm

Napisal/-a boklavdi Če dec 27, 2007 9:30 pm

Fantje ne ga srat,...
tudi sam sem upal da bo vse ok in sem nabavil Xenon kit,...ga veselo namontiral (avto Xsara 2001 clear steklo brez leče), se veselo vozil 14 dni in končno po pameti ugotovil, da vendarle ne gre slepiti ljudi okoli sebe.
Res,...brez veze,...dejansko si kot nekakšna kresnička in po mojem navaden kmet, ki bi rad nekaj imel, za kar pač nimaš pogojev,...res smešno.

Tisith 100€ je veliko pametneje raskirati za dva ali tri komplete malo boljših žarnic ala Osram Nightbreaker in potem pač voziti dokler dela,...

poleg tega so pa tu še policaji, ki te njegadne lahko orubijo za 800€ (oz. 400€ če plačaš v nekaj tednih)...kje je potem smisel?

Moja računica:
- nabavil xenon kit za 100€ z, pazi :), dvoletno garancijo
- veselo vozil in slepil 14 dni
- končno ugotovil, da nima smisla, saj me je že en policaj pogledal postrani
- prodal zadevo naslednjemu nadebudnežu za 50€, ki pa je imel vsaj lečo, če že ostalega ne

Halo?

lp
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Napisal/-a eentox Če dec 27, 2007 9:32 pm

boklavdi je napisal/-a:Fantje ne ga srat,...
tudi sam sem upal da bo vse ok in sem nabavil Xenon kit,...ga veselo namontiral (avto Xsara 2001 clear steklo brez leče), se veselo vozil 14 dni in končno po pameti ugotovil, da vendarle ne gre slepiti ljudi okoli sebe.
Res,...brez veze,...dejansko si kot nekakšna kresnička in po mojem navaden kmet, ki bi rad nekaj imel, za kar pač nimaš pogojev,...res smešno.

Tisith 100€ je veliko pametneje raskirati za dva ali tri komplete malo boljših žarnic ala Osram Nightbreaker in potem pač voziti dokler dela,...

poleg tega so pa tu še policaji, ki te njegadne lahko orubijo za 800€ (oz. 400€ če plačaš v nekaj tednih)...kje je potem smisel?

Moja računica:
- nabavil xenon kit za 100€ z, pazi :), dvoletno garancijo
- veselo vozil in slepil 14 dni
- končno ugotovil, da nima smisla, saj me je že en policaj pogledal postrani
- prodal zadevo naslednjemu nadebudnežu za 50€, ki pa je imel vsaj lečo, če že ostalega ne

Halo?

lp


Lahko si za zgled mnogim takim na naših cestah :clapclap :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če dec 27, 2007 9:39 pm

@boklavdi: stara zgodba, nov junak... samo po 2 straneh+ bo to passe (govorim izkljucno za nedovrsene stvari)
tukaj pa se en film ki je prav tako ze objavljen vendar bom kar direkt linkal
http://www.autoexpress.co.uk/videos/fea ... _test.html

drugace pa cenjeno virtualno obcinstvo poglejte si "spet" malo ta skupek
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=55015
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Če dec 27, 2007 10:32 pm

@boklavdi - vsa čast!
@MacTron - :tomidelej:

Zamislite se malo tisti, ki uporabljate to sranje s parabolo, kako je to moteče za ostale. Ne vem, radi bi imeli nekaj, za kar očitno nimate denarja, face it!

Prvi naslednji, ko mi bo pribleščal, mu bom v faco nasekal dolge luči, potem pa naj uživa...
Zadnjič spremenil dejvi, dne Če dec 27, 2007 10:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Če dec 27, 2007 10:32 pm

hvala bogu vsaj en pametn, k je odstranu xenon kit. :D
Sam folk to kr veselo not daje, pa naj bo to leča ali parabola, boli njih, če druge slepi, čeprov pr leči je še vseen boljš.
Slika
 
Uporabniški avatar
boklavdi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe mar 19, 2004 3:04 pm

Napisal/-a boklavdi Če dec 27, 2007 11:01 pm

Ampak vseeno mi pa ni jasno, zakaj tudi če imaš lečo ni povsem tako, kot je to, če imaš original notri namontirano?
Samo zaradi pranja luči in avtomatske nastavitve?

Po tej logiki je ok, če imaš lečo za halogenke in namontiraš Xenon kit, ob predpostavki, da se voziš po ravni cesti (kar ja v praksi seveda le redko) in da luč ni zapacana?

lpb
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Če dec 27, 2007 11:48 pm

dejvi je napisal/-a:@boklavdi - vsa čast!
@MacTron - :tomidelej:

Zamislite se malo tisti, ki uporabljate to sranje s parabolo, kako je to moteče za ostale. Ne vem, radi bi imeli nekaj, za kar očitno nimate denarja, face it!

Prvi naslednji, ko mi bo pribleščal, mu bom v faco nasekal dolge luči, potem pa naj uživa...


on ti bo pa pomoznosti nazaj nazgv dovge xenon....ker mam navadno parabolo not pa h4 bi xenon....in bos spe ti v pizdi k bos se mn vidu :lol:

ps:pa usi k se prtozujete se prtozujeta nad kiti 6000+ ker opazte da ma xenon....tisti k majo pa mn vs pa nemotjo k niti neveste da majo not...se polcajov ni motil
Zadnjič spremenil _B3yBo_, dne Pe dec 28, 2007 1:47 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 47 gostov