Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Če mar 06, 2008 9:11 pm

Speedfighter je napisal/-a:Kretenizem, da mu ni primere! Pred desetletji so v namen, da bi razbremenili lokalne ceste in pospešili promet med večjimi predelki Slovenije začeli graditi avtocestne povezave. Danes se odločajo ravno nasprotjo in ljudi dobesedno hočejo prisiliti v ponovno masovno uporabljanje lokalnih cest - res geniji!
Cena 213eur je absurdna! Zgledujejo se denimo po Avstriji, pri čemer pa jih niti najmanj ne zanima, da njihova vinjeta stane 74 eur, da je njihov standard vsaj 3x višji, da s plačilom vinjete v zameno dobijo neskončno kilometrov avtocestnih povezav, poleg tega pa Avstrijcem tudi ni potebno plačati vsakoletnega prispevka za uporabo cest ob registraciji vozila! :roll: Po vsej logiki bi torej še nekako šlo, če bi potemtakem vrednost letne uporabe slovenskih avtocest ocenili na največ 50eur, ostalo je sama gola požrtnost in debilizem prve stopnje!

Pa še lep konkreten primer kaj bodo dosegli: danes grem denimo na relaciji Domžale-Ljubljana na AC in sem v 15minutah kjerkoli; po uvedbi vinjete mi ne pride na pamet kaj takega-velika večina bo šla raje po trzinski obvoznici, čez Šentjakob...skratka, vrnili se bomo desetletja nazaj v dobre stare gneče na lokalnih cestah. Da ne omenjam, da tudi vsaj en del ljubljanske obvoznice spada pod AC...se pravi, če se odločim iti v nakupovalni center na Rudnik, me bo to že v samem štartu stalo 11eur... :roll:


Mogoče še ena zanimivost tvojega razmišljanja. Ravno lani je vlada vse regionalne ceste dala v občinsko upravljanje. Torej se bo država izognila še popravilom teh cest v primeru, da ljudje res masovno opustijo AC.
 
Uporabniški avatar
NaceM
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Po feb 04, 2008 1:24 am

Napisal/-a NaceM Če mar 06, 2008 9:13 pm

Speedfighter je napisal/-a:Pa še lep konkreten primer kaj bodo dosegli: danes grem denimo na relaciji Domžale-Ljubljana na AC in sem v 15minutah kjerkoli; po uvedbi vinjete mi ne pride na pamet kaj takega-velika večina bo šla raje po trzinski obvoznici, čez Šentjakob...skratka, vrnili se bomo desetletja nazaj v dobre stare gneče na lokalnih cestah. Da ne omenjam, da tudi vsaj en del ljubljanske obvoznice spada pod AC...se pravi, če se odločim iti v nakupovalni center na Rudnik, me bo to že v samem štartu stalo 11eur... :roll:


Če odšteješ NA LETO, 213€, lahko greš na leto enkrat na dan 365x v nakupovalni center, kar te pride 0,5 € na obisk nakupovalnega centra:D:D:D pa še DAAALEČ drugam lahko greš.
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Če mar 06, 2008 9:18 pm

NaceM je napisal/-a:
Speedfighter je napisal/-a:Pa še lep konkreten primer kaj bodo dosegli: danes grem denimo na relaciji Domžale-Ljubljana na AC in sem v 15minutah kjerkoli; po uvedbi vinjete mi ne pride na pamet kaj takega-velika večina bo šla raje po trzinski obvoznici, čez Šentjakob...skratka, vrnili se bomo desetletja nazaj v dobre stare gneče na lokalnih cestah. Da ne omenjam, da tudi vsaj en del ljubljanske obvoznice spada pod AC...se pravi, če se odločim iti v nakupovalni center na Rudnik, me bo to že v samem štartu stalo 11eur... :roll:


Če odšteješ NA LETO, 213€, lahko greš na leto enkrat na dan 365x v nakupovalni center, kar te pride 0,5 € na obisk nakupovalnega centra:D:D:D pa še DAAALEČ drugam lahko greš.


Večje bedarija pa že lep čas nisem prebral.

Kupi jubo-jet in boš lahko za stotinsko ceno karte, vsak dan, 30 let, potoval do Anglije,.... pa še DAAALEČ drugam lahko greš. :roll:
----------------------------------------------------------------------------

Bistvo je za moje pojme v tem, da je letna kvota, koliko naj bi se povprečna oseba v slo. vozila za neko ceno previsoko postavljena. Jaz mislim, da se relativno dovolj vozim po AC, vsak teden NM-KP-NM vsaj 6-8 mesecev na leto in se mi jedva-jedva izide letna.
Zadnjič spremenil FBR, dne Če mar 06, 2008 9:23 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Če mar 06, 2008 9:19 pm

MacTron je napisal/-a:
myster je napisal/-a: fotr mi je razlagalu, da nam pripada protihrupna stena, pa je nočejo postavit prasci...


tole ni tako da se nekaj rece in kar naslednji dan zacnejo gradit ...najprej mora biti
odlog sprejet
http://www.celje.si/uprava/cgi/MOC.cgi? ... 002_30plan
tukaj sicer je napisano da je samo podjetje EPI SPEKTRUM d.o.o. Maribor izdalo ustrezne
nacrte iz meritev... zgleda da je pri vas min.

in tukaj imas se uradni list po katerem se izvajajo taksni projekti
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=5387


sj je hodil s papirji in dokazili in se ubadal z birokracijo nekaj let-skupaj s sosedi (takrat je blo velik manj prometa)takrat sm še v plenice sral...tudi smo hoteli da lepo uredijo odstavne pasove, pri križiščih in prehod za pešce. to so storili samo na 2h mestih pa še to sam tam, kjer se da zavijat samo v eno smer, pa povsod dal znak 60.nekaj malega smo dosegli, ker so bli na teh križiščih nesreče. je pa res, da vinskogorski odsek je ratal zelo prometn.
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo Če mar 06, 2008 9:21 pm

Vsekakor ni ugodno, vendar sem preračunal, da bom dal za avtocesto tako manj kot pa dam drugače skozi celo leto+da bom sedaj uporabljal avtoceste več(prej sem se jih nekako izogibal).
 
Uporabniški avatar
zlabon
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To dec 21, 2004 5:07 pm

Napisal/-a zlabon Če mar 06, 2008 9:23 pm

pfej, jaz vem da je nebom kupil, se bom pač vozil po lokalnih cestah tko kot večina drugih. Cestnino plačam mogoče 10x na leto in zaradi tega ne mislim kupovati vinjete. Sicer do zdaj sem se precej vozil po AC domžale-ljubljana,kadar se mi je mudilo v LJ, po uvedbi vinjet pa verjetno v SLO nebom več vozil po AC....
Tako ali tako se nikoli nisem preveč rad vozil po AC, raje grem po stranski cesti, po možnosti taki ki gre čez hribovja in ima veliko ovinkov :P
Zadnjič spremenil zlabon, dne Če mar 06, 2008 9:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Napisal/-a radar Če mar 06, 2008 9:29 pm

NaceM je napisal/-a:Meni je cena OK in tako bom se končno tudi za privat poti začel voziti po AC.


upam, da bo takšnih čim več, ampak izkusnje kazejo drugace....primer ac vrhnika - lj..koliko se jih raje pelje do Brezovice, samo, da jim ni treba tist drobiz dati....

LP
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Če mar 06, 2008 10:07 pm

seeman66 je napisal/-a: točke A v točko B po AC tega ni. Na izlete ali drugačen obisk prestolnice ali Maribora bom ubral po stari cesti


....veš koliko nas je "z juga" ki so nam staro cesto vzeli - ja vzeli, ker obstoječo magistralko uporabili za en pas....".MENI SO MOJO CESTO UZELI" iz Brežic v LJ. alternative NI!! Enako nimam alternative za na "šiht" se peljat - že prej obstoječi kolovoz je dars še zožal, ker je ograjo postavil ob strani...........in sedaj ko bi jim plačal še 213 eurov, oz ena pot v LJ in drugi dan nazaj 22 eur. - prej 5.5 ............

Banda frdamana, pa bla to bela al rdeča, desna al leva.....ob vsem tem in še povišanju kazni......ne bo dobro, dejansko se mora nekaj zgodit..... :roll:
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Napisal/-a Doc_ Če mar 06, 2008 10:26 pm

Volite SNS :D

meni se tud to ne dopade... jaz se 10x na leto peljem po AC, in to le minimalno... od zdej naprej se ji bom izogibal, ker za 15km nebom plačeval 11eur na dan.. recimo NG- Ajdovščina.
če greš iz KP do MB in nazaj se splača, čene ne...

mislim da sto poliiko bo dars imel manj dobička...
Slika
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če mar 06, 2008 10:47 pm

odmevi...
povedi nekaj pametnega..

dvignit cestnino za tovornjake.. (tu je rezerva, smo cenejši kot sosednje države..)
pa na ta račun malo spustit za celoletne, pa malo dvignit 10dnevne za trazit..

po slišanem se mi zdi cena okrog 100€ realna..
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson Če mar 06, 2008 10:48 pm

Kaj ko bi vi prvo počakali, da se določi cena zanje in načini nakupa. Pravično bi seveda bilo, da tisti, ki se po ac ne vozijo veliko, imajo možnost nakupa tedenske ali kakšne podobne različice vinjete.

Doc_ je napisal/-a:Volite SNS :D

Ne agitiraj! Me prav zanima kaj bi Jelinčić in njegova nacistična stranka sploh naredila za Slovenijo, skupaj s "Kolegom" in "b*****m, ki ne ve, al k lipi al k koritu".
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če mar 06, 2008 10:56 pm

jst predlagam referendum :lol:

sicer je bilo že splošno znano da bomo to dobili tudi mi. pač smo v evropi, se je treba sprijaznt :shock:
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Če mar 06, 2008 11:00 pm

tomson je napisal/-a:
Doc_ je napisal/-a:Volite SNS :D

Ne agitiraj! Me prav zanima kaj bi Jelinčić in njegova nacistična stranka sploh naredila za Slovenijo, skupaj s "Kolegom" in "b*****m, ki ne ve, al k lipi al k koritu".


:tomidelej:
Zadnjič spremenil FBR, dne Če mar 06, 2008 11:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če mar 06, 2008 11:01 pm

radar je napisal/-a:...
Cas bi ze bil, da DARS neha najemati kredite za ac, katere so med najdrazjimi v Evropi, zaradi takih barab kot so Zidar&Co. Seveda si oni delijo davkoplačevalski denar, na ministrstvih so pa strokovnjaki tako nesposobni, da to zal do volitev niso opazili...kot. da bi sedaj dobili kamen v glavo da so spregledali...
...


Ni pomembno, ali je Zidar baraba ali ne - bistvo je, da so mu vse vlade do sedaj šle na roko - tudi in predvsem zato, ker je to bilo v njihovem lastnem interesu. Zakaj misliš, da so po spremembi režima praktično vse cerkve bile obnovljene in kdo je to plačal? Večino, če ne vseh, je obnavljal SCT s kooperanti, večino obnov pa se je plačalo iz denarja za gradnjo cest - tako vsaj pravijo dobro obveščeni. Tudi sedanje "Antitajk(j)unaštvo" ima, poleg evidentnih predvolilnih razlogov, verjetno vzroke tudi v pozicijski borbi proti (prevelikemu) vplivu Cerkve in njej sopotnih strank.

-------------------------------------

Počakajmo par let, pa bomo videli, kdo bo obogatel zaradi uvedbe vinjet. Takrat bodo razlogi za forsirano, nepotrebno in zelo hitro (predvolilno) uvajanje hitro vsem jasni. Morda je pa to samo ena od "pasjih bombic"?
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k Če mar 06, 2008 11:05 pm

tomson je napisal/-a:Kaj ko bi vi prvo počakali, da se določi cena zanje in načini nakupa. Pravično bi seveda bilo, da tisti, ki se po ac ne vozijo veliko, imajo možnost nakupa tedenske ali kakšne podobne različice vinjete.


saj bi naj blo 10dnevno,mesečno, polletno in letno
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč Če mar 06, 2008 11:11 pm

Pa se ena zadeva je pri tem. Ce bodo vinjete res tako drage in se bo veliko prometa preusmerilo na stare ceste, si lahko predstavljamo, kako bo to vplivalo na stevilo nesrec. Glede na to, koliko so AC varnejse v primerjavi z navadnimi cestami..na to pa verjetno nihce od vodilnih ne pomisli, samo kazni bi zvisevali.
 
Uporabniški avatar
EMiR
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: So maj 27, 2006 8:05 am
Kraj: Bled

Napisal/-a EMiR Če mar 06, 2008 11:12 pm

213€ :lol: :lol: kje so tistih 13 nasl ne me j....!! you got to be kidding me 213€ pride letna karta za vlak pa ne rabis tankat niti registrirat, nemores kazni dobit pa se pijes ga lahko :D sicr pa js tko al tko ne uporablam avtoceste tnx god :D
A8 4.2 Quattro
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Če mar 06, 2008 11:15 pm

esem je napisal/-a:Večino, če ne vseh, je obnavljal SCT s kooperanti, večino obnov pa se je plačalo iz denarja za gradnjo cest - tako vsaj pravijo dobro obveščeni. Tudi sedanje

....naj "zine" sedaj, naj s prstom pokaže, kdo mu je ta dela naročil in na tak način kot praviš ti tudi plačal....pa je tiho kot"rit", glih ka se cmeril ni ko so ga z marice vlekli.....sem gledal trenja danes, omenjajo neko družino "Petek" ki rovari po štajerskem koncu, naveza z SDS-om.............
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če mar 06, 2008 11:17 pm

@emir: dobr da ni 213.50 € :lol:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov