Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
gintonic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če sep 28, 2006 8:46 pm
Kraj: Maribor

Mazda RX-8 in Wanklov motor

Napisal/-a gintonic Ne jul 13, 2008 4:46 pm

Lep pozdrav. Zelo rad bi kupil ta avto pa me zanima, će ima kdo izkušnje z avtom in tem motorjem?
Lepo prosim če neštejete slabe in dobre lastnosti, pravzaprav bi želel da je čimveč odgovorov.
Hvala
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Ne jul 13, 2008 4:58 pm

je velik o tem napisan uporab iskalnik :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Po jul 14, 2008 9:41 am

Dobre:
- oblika, tako zunaj kot notri
- lega na cesti
- ta mala vratca dejansko zelo pomagajo

Slabe:
- poraba
- poraba
- poraba
Slika
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- Po jul 14, 2008 11:17 am

s to porabo si pa napihnil :roll:

poraba je nekje med 14 in 22l/100km, ampak za to ceno imaš 230konjev, kar se meni ne zdi pretirano visoka

dobre lastnosti:
  • majhen
  • lahek
  • zmogljiv
  • Miren in bolj učinkovit
  • manj gibajočih delov
  • večja moč na enoto teže

Slabe:
  • zaradi principa delovanja je nekoliko večja poraba olja
  • navor se povečuje linearno z obrati




za mene je ta motor legendaren... ker ima mazda edina licenco za patent, je leta 1991 nekonkurenčno zmagala na le-mansu. Takrat so ta motor prepovedali v vseh motošportih :roll: zaradi tega, mazde ne srečaš v nobenem motošportu, kot konstruktorja dirkalnikov
Zadnjič spremenil -=davor=-, dne Po jul 14, 2008 11:26 am, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po jul 14, 2008 11:26 am

Pozabljate tudi na nizke registracijske stroske, saj ima 1.4 motor :)
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Gorgh
Novinec
 
Prispevkov: 316
Pridružen: To okt 19, 2004 2:20 pm

Napisal/-a Gorgh Po jul 14, 2008 11:40 am

a se ne obračuna registracija in zavarovanje duppel? Se prav, če je 1.4 mašina wankl, podvojijo in plačaš dejansko kot bi mel 2.8 mašino???

Al sem sam narobe razumel nekje?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po jul 14, 2008 11:59 am

Courage™ je napisal/-a:Pozabljate tudi na nizke registracijske stroske, saj ima 1.4 motor :)

....cestni sklad je 30 eur. manjši, zavarovanje gre pa po KW.........

P.S znanec v Brežicah, ki je delal na Gami je imel tak avto, pravil je da je fenomenalen za vozit, poraba mu ni važna, je pa ena zadeva moteča: ko prevoziš recimo 30/50 ali več kilometrov in potem avto ugasneš recimo samo za 5 minut, to ni 5 minut, ampak več kot pol ure, da ga užgeš nazaj: enostavno ima neko "varovalo" ki ne pusti zaradi kdo ve kakih razlogov nazaj prižgat isti moment.....(tako piše tudi v navodilih....)
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Po jul 14, 2008 1:10 pm

ja to je res, namreč sam cilinder oziroma recimo temu komoro hladi olje, ki mora po izklopu izetči vn, tako da ima nekakšno varovalo ki prepreči da avto zariba
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Po jul 14, 2008 1:40 pm

Courage™ je napisal/-a:Pozabljate tudi na nizke registracijske stroske, saj ima 1.4 motor :)


1.3 ;) 2x po 650

-=davor=- je napisal/-a: s to porabo si pa napihnil

poraba je nekje med 14 in 22l/100km, ampak za to ceno imaš 230konjev, kar se meni ne zdi pretirano visoka


ta avto za to konenico da premalo iz sebe in 14,5 litrov mas porabe ce ga res lepo vozs...tko da na tako porabo lahko kr pozabs... avto je POZERUH ... in je veliko avto z tako konjenico ali se z vecjo pa nimajo take porabe..

noben neomenja kratko zivlensko dobo motorja in vecji ispust plinov v ozracje.... to je tud slaba lastnost...
Slika
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon Po jul 14, 2008 2:29 pm

AudiRSboy je napisal/-a:noben neomenja kratko zivlensko dobo motorja in vecji ispust plinov v ozracje.... to je tud slaba lastnost...

Kar nekaj jih je menda z več kot 300.000km. Je pa res, da je treba s tem avtom previdno tako kot s kakšnim turbobencinarjem. Preden ugasneš avto Mazda priporoča naprimer, da ga naviješ v obrate, da se prepucajo kanali/komore. Ni pa ta avto tak bavbav kot nekateri mislite. :roll: Za izpust plinov pa tudi ne vem, če je tako velik problem, kako pa ljudje pridejo čez tehničnega?? To je Mazda že rešila, je pa bil to velik problem prejšnjih generacij. Poraba je pa žal takšna kot je, morda se bo kak Mazdaš oglasil ki jo je imel saj sem dal link na Mazda forum. 8)
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny Po jul 14, 2008 2:31 pm

Raje vzami v6ko od nissana ali kakšnega bmwja. Verjami, da boš bolj zadovoljen in menim, da lahko tudi računaš na večjo zanesljivost. Ima kolega rx8ko sedaj eno leto, kupil rabljeno. Bencina res popije fenomenalno veliko in olje ima tudi vedno sabo za dotočit. Priznam, da je super za notri se voziti, dobro se počutiš in ko ga imaš v obratih tudi lepo potegne ter drži se ceste kot klop. Vendar za vsakodnevno vožnjo pa meni osebno ne bi bil užitek predvsem zaradi manjka navora (no tudi poraba je pri kakemu nemcu pri teh konjih za vsaj tretjino nižja)...
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Po jul 14, 2008 5:18 pm

Obraba motorja je pri tem avtomobilu res največji problem - niti ni čudno da tolk pije olja. Vsak, ki trdi drugače, laže.
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Po jul 14, 2008 6:36 pm

14.5l :?: katastrofa pa to kar ti ponudi groza ti odsvetujem avto nikamor ne gre :?
biturbo SKN Project CT3 50
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Napisal/-a Dr.M3 Po jul 14, 2008 7:13 pm

Poraba torej v rangu kakšnega M3. :lol:

Meni je avto fenomenalen na zunaj, znotraj. Res super avto, pa še po realni ceni ga prodajajo (kaj lahko evropska konkurenca ponudi tukaj? ;) ). Če bi še mal pri porabu uspeli narediti pri Mazdi bi bil to avto zame. Ker tko povprečno 15 litrov in več je malce preveč za te konje. ;) Imaš pa unikaten motor.
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san Po jul 14, 2008 7:16 pm

Ko sem po Stilotu kupoval drug avto je bil eden izmed kandidatov tudi RX-8 (med A3 3.2 Q, BMW 330Ci in še nekateri). S komerkoli sem se pogovarjal in da se spozna na tehnične stvari in da je bil odkrit mi je toplo odsvetoval nakup RX-8. Kot so omenili, avto je na zunaj fenomenalen, notri prav tako, lega je poglavje zase (+), vendar je motor najbolj problematičen pri tem avtomobilu. Dobro premisli predno se zaletiš v nakup !!



P.S. moje mnenje je, da bi morali v RX-8 vgrajevati MPS 260 HP mašino, s tem bi zadeli !!



Yagi-san
 
db
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Če feb 22, 2007 6:39 pm
Kraj: from MS to MB

Napisal/-a db Po jul 14, 2008 7:21 pm

ja to je res, namreč sam cilinder oziroma recimo temu komoro hladi olje, ki mora po izklopu izetči vn, tako da ima nekakšno varovalo ki prepreči da avto zariba

Wanklov motor ne more zaribat, prav ta lastnost je pomagala da je dokaj popularen pri manjših letalih.Je zelo uporaben in pa razširjen v radijsko vodenih letalih ( modelarstvo) in v manjših letalih. Dajo se prav kupit različni kiti za domačo izdelavo letala. Wanklov motor je kljub vsemu razvoju še dejansko zelo slabo razvit, ima še veliko rezerv. Sam princip wankla je zelo dober ampak se enostavno premalo vlaga v razvoj,in je zaenkrat nezanimiv predvsem zaradi razširjenosti batnih motorjev in pa seveda cen nafte.(velika poraba) Je pa baje veliko možnosti še za uporabo z različmi alternativnimi viri.

Se opravičujem, če sem šel malo off:)

P:S. Aja ena slaba lastnost pri wanklu v avtih je da ima slab zaviralni učinek, tako da morajo biti toliko boljše zavore.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Napisal/-a tha_man Po jul 14, 2008 10:12 pm

Torej ko avto enkrat ugasneš, ga prej kot v pol ure ne moreš več zagnat? Smeh... Poraba je tudi zelo visoka, 230 konjev gor ali dol. Sem mislu da je wankl kljub vsemu že bolj dodelan. Malo nazaj sem si tudi sam ogledoval tole Mazdico, sedaj sem vesel da nisem nabavil. Saj drgač pa zanimiava zadeva, sam avto je tudi meni izredno všeč, ampak zgleda da je zaenkrat samo za fane wankla.
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Po jul 14, 2008 10:23 pm

Symon je napisal/-a:Kar nekaj jih je menda z več kot 300.000km. Je pa res, da je treba s tem avtom previdno tako kot s kakšnim turbobencinarjem. Za izpust plinov pa tudi ne vem, če je tako velik problem, kako pa ljudje pridejo čez tehničnega?? To je Mazda že rešila, je pa bil to velik problem prejšnjih generacij. Poraba je pa žal takšna kot je, morda se bo kak Mazdaš oglasil ki jo je imel saj sem dal link na Mazda forum. 8)


jst pa vem za primere k so komi vidl 80.000 km pa so sli po gobe...

ta motor enostavno ni za v trgovino pa nazaj.... je bol za relacije in tm pa vrjam da nardi 300.000 ...

glede ispusnih.... tud na tehncnga pride str golf 2ka k se vsi zadusijo not pa nardi tehnicni brez problemov.... upam da razumes pojnt....

ce bi biv ta vankl tok dobr bi ga nusu obdrzu ne pa da ga je po r80 nehi not dajat in razvijat....

drugac da nebo pomote avto je fenomenaln in nimam pripomb....kar se tice lege je res supr ze z seriskim podvozjem.... sprobano

ps: mogoce kdo ve za kak vankl motor da se prodaja od rx-8 ???
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To jul 15, 2008 12:00 am

....ma kaj boš z Mazdo :?: Tega nabavi, če že hočeš Wankel....(nedolgo nazaj se je na netu prodajal en LJ tablic, sedaj ga ni več...
Slika
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- To jul 15, 2008 12:10 am

razlog da je wankel še dokaj nerazvit, lahko najdete v mojem prejšnjem postu...

veliko motorjev je bilo dodelanih in dopolnjenih prav zaradi motošporta...

tako mimogrede, ko so testirali wanklov motor, so ga pognali do 24000 O/min 8)
SlikaSlika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 10 gostov