Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
TOMAZ 145
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po okt 02, 2006 9:26 pm

homologacija prototipov

Napisal/-a TOMAZ 145 Po okt 02, 2006 10:18 pm

pozdravljeni vsi skupaj.izdelujem avto pa me zanima na kaj moram paziti pri izdelavi da ga bom lahko potem registriral kje se da dobit kak pravilnik o izdelavi?
skratka rad bi ga homologiral.
 
Uporabniški avatar
g.Kromfelna
Novinec
 
Prispevkov: 420
Pridružen: Pe jun 02, 2006 12:24 am

Napisal/-a g.Kromfelna Po okt 02, 2006 11:35 pm

Boš mogoče boljše prek prišel kot pa nekdo, ki je moral vsak kos bedne, tudi nepomembne plastike homologirat. Mislim povedat... bi mogoče marsikdo bolje prek prišel, če bi cel avto na novo homologiral, kot pa da je vsako stvar homologiral, čez čas, na novo.

Saj tudi vsi uvoženi avtomobili se morajo pred registracijo kompletni homologirat. Če bo kdo znal, lahko napiše, kakšne so razlike med homologiranjem doma narejenega in uvoženega avtomobila. Razlik najverjetneje ne bi smelo biti, ker predhodne homologacije po tem takem ne veljajo, zato je tudi potrebna potem homologacija v Sloveniji. Drugače ne bi bila. Samo potrditev predhodne homologacije to najverjetneje ni.

Naj me kdo popravi, me zanima.
 
TOMAZ 145
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po okt 02, 2006 9:26 pm

homologacija prototipov

Napisal/-a TOMAZ 145 To okt 03, 2006 12:50 pm

glej nimam pojma kaj je prav in kaj ni vem sam to da če se ne da homologirat tega kr jaz delam ga ne bom niti končal. s tem pa vržem en kup ur v smeti in pa materiala.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Ne okt 15, 2006 3:32 pm

kromfeltna ti bluziš na veliko, to ni enako.da sam nekaj narediš in da ti potem to na LPP potrdijo moraš met ti najprej papirje da si usposobljen za to. potem vse načrte, spcifikacije materialov da so primerni pa bla bla bla

ne mislim grdo, ampak če sedaj ne veš kaj potrebuješ da boš lastni avto homologiral ti ga tudi ne bo uspelo...
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: homologacija prototipov

Napisal/-a Mad Ne okt 15, 2006 5:46 pm

TOMAZ 145 je napisal/-a:pozdravljeni vsi skupaj.izdelujem avto pa me zanima na kaj moram paziti pri izdelavi da ga bom lahko potem registriral kje se da dobit kak pravilnik o izdelavi?
skratka rad bi ga homologiral.
... pokliči "Proavto" v Kopru ulica 15 maja/6 , ki se ukvarjajo z predelavo in izdelavo vozil za posebne potrebe ... mogoče ti bo g. Vojko Perenič - vodja projektive lahko povedal če se izplača saj moraš vsak del, ki ga izdelaš tudi homologirat - homologacija pa pomeni, da se nekdo potrudi ti zakomplicirat življenje saj boš moral imeti načrt, izračun statike in trdnosti materialov . izdelave , vseh instalacij ... in stroški bodo veliki ... sami dokumenti bi prišli čez ceno novejšega avtomobila ... včasih se je to dalo a danes je birokracija vdrla tudi v ta prostor in bolje bi bilo kupiti kak že izdelan kit ki ga izdelujejo v Veliki Britaniji ali Nemčiji ali ZDA, npr: (Rudolph,Scheib,Albar,Bufori) ker bi ti celo lahko mogoče uspelo ... npr sam sem se pozanimal za kit za Hot Rod T - 34 http://www.buildingyourownstreetrod.com/ izdeluje jih kar nekaj delavnic v ZDA ... ki je : karoserija in oprema nekje okrog 4000 USD načrt za izdelavo podvozja dobiš zraven (za cevno konstrukcijo podvozja zraven izdelane karoserije) motor ti bo prišel še toliko + kolesa podvozje zavorni sistem spet še toliko in pol veselo na delo :P ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
XSONDX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To sep 12, 2006 6:17 pm

Napisal/-a XSONDX Pe okt 20, 2006 6:00 pm

Tudi sam sem hotel narediti avto, vendar sem prišel do zaključka da se mi ne izplača.
Verjetno bi si rad naredil repliko vozila kot je npr DIABOLO ali AC SHELBY COBRA.
Premeči malo internet in poglej izdelovalce vozil v Angliji, kjer lahko kupiš že registrirano vozilo, in ker smo v EU ga lahko uvoziš in homologiraš. Če boš kupoval v angliji samo pazi da bo vozilo z LEVIM in ne z DESNIM volanom.

Pa veliko sreče.
 
XSONDX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To sep 12, 2006 6:17 pm

Napisal/-a XSONDX Pe okt 20, 2006 6:03 pm

aja poizkusi tale link

http://www.madabout-kitcars.com/

veliko angleških in ameriških izdelovalcev.

razmišljam o nakupu DIABOLO REPLICA ali nekaj podobnega
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To okt 24, 2006 6:59 pm

...Včeraj sem šel Dejana na Bar-Metal v Kopru vprašat za ceno 20 mm brezšivnih debelostenskih cevi iz cr-mo materiala za naredit roke za avto (dobil sem za skopirat en primerek grupe A od AX-a sport) in izvedel ceno - palica 1 m stane 35000 sit ... nič kaj vzpodbudno ... za bodoče modelarje ;) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
jfast33
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po avg 21, 2006 11:51 am

Napisal/-a jfast33 To okt 24, 2006 11:19 pm

Mene je tudi zanimala gradnja vozila, sam zgleda da res ni nobene možnosti da bi hobi mehanik lahko naredil avto, ki bi se homologiral ali pač vprašam.
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr okt 25, 2006 4:22 am

jfast33 je napisal/-a:Mene je tudi zanimala gradnja vozila, sam zgleda da res ni nobene možnosti da bi hobi mehanik lahko naredil avto, ki bi se homologiral ali pač vprašam.
... Lahko ga naredi le homologiral ga bo z muko ... vse mora bit izračunano načrt mora bit narejen za vsak vgrajen del da vedo kaj je kje materiali morajo biti preverjeni testirani in če se ti kak ingenir ne bo podpisal na načrt, da je sprojektiral zadevo in če ti registriran mehanik ne bo dal računov o strokovni montaži mislim, da ne boš uspel ... meni se ne da ... občudujem pa tiste, ki vztrajajo ;) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo Sr okt 25, 2006 9:09 am

kaj pa uni k delajo trocikle sami doma pa jih pol lahko registrerajo :?:
....
 
Uporabniški avatar
jfast33
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po avg 21, 2006 11:51 am

Napisal/-a jfast33 Sr okt 25, 2006 3:14 pm

ja sam res kaku pa uni registrirajo tisto pol pa j tut bl tko mal na sprot mal po načrti naren
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr okt 25, 2006 4:07 pm

Neyo-Neyo je napisal/-a:kaj pa uni k delajo trocikle sami doma pa jih pol lahko registrerajo :?:
Po istem postopku kot sem ti opisal - če ne verjameš pojdi na Kozino k (menda - dolgo je kar sem govoril z to osebo mislim sicer, da je ime pravo nisem pa čisto 100%) Alešu Škapinu, ki jih izdeluje ;) Trike ... pa še nekaj ima z vsemi društvi, ki se igrajo z oldtimerji :P ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
jfast33
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po avg 21, 2006 11:51 am

Napisal/-a jfast33 Sr okt 25, 2006 4:20 pm

Aha zanimiv pol če češ ti sam avto nardit, rabš načrt od inžinirja pa podpise in račune o pravilni sestavi avta. Joj zakaj nismo u amerik ku ji boli ku*** ku se s takm avtam vozjo ukol da ni za nikamor.
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr okt 25, 2006 5:01 pm

jfast33 je napisal/-a:Aha zanimiv pol če češ ti sam avto nardit, rabš načrt od inžinirja pa podpise in račune o pravilni sestavi avta. Joj zakaj nismo u amerik ku ji boli ku*** ku se s takm avtam vozjo ukol da ni za nikamor.
... napisal sem od ing.(npr. strojni inženir) ker bi ti manj gledali detajle vseeno ga če znaš lahko narišeš tudi sam - načrt je načrt če ga izdelaš po pravilih v pravilnem razmerju in če so mere podane in točne je vseeno kdo ga nariše ... pa tudi lažje ti bo narisal to on kot kakšen ekonomski ali zdravstveni tehnik ... vseeno - skico o tem, kar bi rad moraš pa sam naredit ;) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
jfast33
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po avg 21, 2006 11:51 am

Napisal/-a jfast33 Sr okt 25, 2006 7:29 pm

Se ku jz šolo končam bom tud diplomiran inžinir geodezije a to mrbit ke pomaga? Pa ja no jz mam tale načrt za podvozje sm najdu na interneti (mnde je en ukradu od ene firme ku dela avte) no in misliš da bi blo to uredu al ne?
Slika
povrh tega pride še en ogrodje da drži plastiko pa da je avto bol stabilen
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Če okt 26, 2006 5:43 pm

jfast33 je napisal/-a:Se ku jz šolo končam bom tud diplomiran inžinir geodezije a to mrbit ke pomaga? Pa ja no jz mam tale načrt za podvozje sm najdu na interneti (mnde je en ukradu od ene firme ku dela avte) no in misliš da bi blo to uredu al ne?
Slika
povrh tega pride še en ogrodje da drži plastiko pa da je avto bol stabilen
.. To je skica ... načrt vsebuje še izmere posameznih delov - debeline in širine cevi radiuse teh in pravilno razmerje med naravno velikostjo in podano skico ter vrisane zvare ... in opis izdelave, opis uporabljenih materialov itd. izgleda pa v grobem nekako takole ja ... pa cevi, ki se uporabljajo morajo biti brezšivne in debelostenske pa tudi material iz katerega so narejene je drugačen kot pri vodovodnih ;) uporablja se večinoma cr-mo Krom-molibden in posebne varilne elektrode zanj ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Če okt 26, 2006 5:58 pm

Imam eno teorijo: .kaj če ga sestaviš in homologiraš v kaki državi kjer ne komplicirajo toliko s tem, in ga potem uvoziš sem? Potem bi tu plačal le homologacijo uvoženih vozil, tisto tapravo homologacijo o samem vozilu pa bi v tisti državi enostavneje uredil kot pri nas? ;) (pa ne se smejat)
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Če okt 26, 2006 6:21 pm

sebaveh je napisal/-a:Imam eno teorijo: .kaj če ga sestaviš in homologiraš v kaki državi kjer ne komplicirajo toliko s tem, in ga potem uvoziš sem? Potem bi tu plačal le homologacijo uvoženih vozil, tisto tapravo homologacijo o samem vozilu pa bi v tisti državi enostavneje uredil kot pri nas? ;) (pa ne se smejat)
...To smo počel do leta 91 v Hrvaški ;) v Umagu si šel poslikat avto pol so ti iz Zagreba poslali papir da je ok. ;) danes ne vem več kam bi šel po papir ... delajo pa to Italijani namreč Italija je še 100 x bolj zakomplicirana za te stvari zato Italijan kupi že predelano vozilo v Nemčiji in mu potrdijo še v Italiji homologacijo po prenosu lastništva, ki drugače ne obstaja za njihov trg ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
jfast33
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po avg 21, 2006 11:51 am

Napisal/-a jfast33 Če okt 26, 2006 7:55 pm

Imam eno teorijo: .kaj če ga sestaviš in homologiraš v kaki državi kjer ne komplicirajo toliko s tem, in ga potem uvoziš sem? Potem bi tu plačal le homologacijo uvoženih vozil, tisto tapravo homologacijo o samem vozilu pa bi v tisti državi enostavneje uredil kot pri nas? (pa ne se smejat)

to sm tud jz razmišlu bi se splačal mal pozanimat
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov