Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Barvanje???

Napisal/-a Mrcina Če avg 19, 2004 10:00 am

OK! Vem kaj boste rekli UPORABI ŽE enkrat iskanje mulac hudičev ku čene bo :/:o:/
Ampak bi vseeno prosil, ker sem tega že sicer mnogo prebral, pa ne štekam še čist, zato mi prosim, prosim razložite še enkrat...

Prebarval bi naslednje dele avta: ogledala, letvice, pragove, kljuke ter vdolbino za tablico. Gre pa za letnik 1997 honda civic bingo. Vse našteto je iz črne plastike. Barvala bi s kolegom, ki ima kompresor, barvo bi namešal lokalni ličar. Vprašanja:

1. in najpomembnejše: Kako snamem vse to dol iz avta in ali sploh moram snet, al samo zaščitim okol in gasa???

2. Rabim kej kitat pred barvanjem? Kaj je to "šprickit"?

3. Moram it preko barve tudi z lakom? Če ja, kakšnim?

4. Kako namontirat vse nazaj gor? (vem, glupo vprašanje, delaj v rikverc od unga ko si dol snemal, ampak vseeno kak trik ne bi škodil).

5. Kaj je to silikon (recimo za pritrditev tablice in, kakor sem jaz razumel, tudi plastičnih delov)? Kje ga dobim?

6. Še kakšen hint bi bil dobrodošel, al pa če me preusmerite na kako spletno stran, kjer je to podrobno opisano!

Hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala!!!

LP Mrcina
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
Uporabniški avatar
hitri in drzni
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: Sr avg 18, 2004 10:49 am
Kraj: ljubljana/ViČ

nasvet

Napisal/-a hitri in drzni Če avg 19, 2004 11:59 am

ej ves kaj najbols bi ti blo ce bi te dele dal dol in jih sele takrat pobarval in jih tudi potem prelakiral, kit in silikon pa se dobi v trgovinah mislm da sm silikon in kit vidu v merkurju (niso bli prevec dragi). Za hondine dele pa nevem kako se dajejo dol zato rajs ce ne znas pus pr miru pa rec komu druzmu (da nous kej polomu tko ko jst).Se prej pa s tvojim prjatlom izberta pravo barvo kr ce se zmots si v p...i.Dej se povej kake barve je tvoja honda
:-P
Vse kar je zenskega spola,rcunalnistvo in AVTOMOBILI
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Če avg 19, 2004 12:01 pm

Avto je srebrn, barva ni problem, ti ličar kodo pogleda, pa nameša po kodi. OK, sicer je original barva potem mejčken svetlejša, ker je že obledela, ampak pri srebrni se po moje nima kej dost poznat.
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
Uporabniški avatar
hitri in drzni
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: Sr avg 18, 2004 10:49 am
Kraj: ljubljana/ViČ

ok

Napisal/-a hitri in drzni Če avg 19, 2004 12:06 pm

ej dej mi se povej kje bos barvo narocu pa se neki ce se bos odlocu za zatemnitev sip ti definitivno predlagam crne aja pa pazi pri barvanju da avta ne umazes in da pocakas da bodo deli dost suhi :P
Vse kar je zenskega spola,rcunalnistvo in AVTOMOBILI
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Če avg 19, 2004 12:07 pm

Srebrne barve glih lahko postanejo problematične. Zdaj, če je čista srebrna (da ne vleče recimo na zelenkasto, rdečkasto, zlato) potem ni tak hudo se, da rešiti brez razlike- se pravi razlike ne boš opazil, če pa so kake mešance pa je takoj lahko sranje. Ampak prvo kot prvo je pogoj, da imaš s lakiranjem prakso, kvalitetno še ti vsak ličar ne zna narediti. :wink:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Če avg 19, 2004 12:15 pm

Nekaj sem pozabil:

1. Bloljše bo in tudi lažje, če odstraniš ni pa nujno. Boš pač moral dobro zaščititi ostale stvari na avtu in paziti, da dobro pobarvaš robove kjer se plastika stika s kovino.
2. Kitati je potrebno, če imaš kake luknjice in podobno. Špric kit je kit, ki se nanaša v tankem sloju na očiščeno podlago s kompresorjem, se pravi s pištolo za barvanje. Nanese se zato, da ne pride do nijans in, da se barva bol enakomerno prime. Z njim lahko popraviš tudi kakšne praskice.
3.Lak je potrebno nanesti in to takšnega, ki je na enaki bazi kot sam metalic lak (ali je nitro, ali pa kako drugo topilo)
4. Če bi že delal na hondi ti bi svetoval tako pa ne vem.
5.To je silikonski kit in mora biti brez kisline. Dobi se v trgovinah z barvami in laki
6. Nasvet bi bil preprost: ne se silit delaj počasi, če pa nisi siguren pa delo prepusti ličarju :wink:

Če sem kaj napisal narobe me popravte :wink: :D
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
roby
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr sep 18, 2002 6:12 am

Napisal/-a roby Če avg 19, 2004 12:22 pm

Povprašaj glede tega pri avtoličarstvo Veselič, ga maš v kočevju.
Predvidevam pa da je mogoče predrag, sam kvaliteta se (s)plača. :wink:
lp Roby
 
Uporabniški avatar
hitri in drzni
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: Sr avg 18, 2004 10:49 am
Kraj: ljubljana/ViČ

Napisal/-a hitri in drzni Če avg 19, 2004 12:23 pm

woolff je napisal/-a:Nekaj sem pozabil:

1. Bloljše bo in tudi lažje, če odstraniš ni pa nujno. Boš pač moral dobro zaščititi ostale stvari na avtu in paziti, da dobro pobarvaš robove kjer se plastika stika s kovino.
2. Kitati je potrebno, če imaš kake luknjice in podobno. Špric kit je kit, ki se nanaša v tankem sloju na očiščeno podlago s kompresorjem, se pravi s pištolo za barvanje. Nanese se zato, da ne pride do nijans in, da se barva bol enakomerno prime. Z njim lahko popraviš tudi kakšne praskice.
3.Lak je potrebno nanesti in to takšnega, ki je na enaki bazi kot sam metalic lak (ali je nitro, ali pa kako drugo topilo)
4. Če bi že delal na hondi ti bi svetoval tako pa ne vem.
5.To je silikonski kit in mora biti brez kisline. Dobi se v trgovinah z barvami in laki
6. Nasvet bi bil preprost: ne se silit delaj počasi, če pa nisi siguren pa delo prepusti ličarju :wink:

Če sem kaj napisal narobe me popravte :wink: :D


ej on ti ma prov njega poslus sm jst bi na tvojmu mestu su k kvalitetnemu licarju da ti to nardi dobr pa da se pol nous mogu zajebavat s :lol: tem
Vse kar je zenskega spola,rcunalnistvo in AVTOMOBILI
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Če avg 19, 2004 12:29 pm

Točno zajebancije je še pa še. Sem sam okusil to pi****ijo. Sicer na prešnjem avtu in ni glih tak enostavno. Raje prej kaj drugega probaj pofarbati :wink: :lol:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Če avg 19, 2004 12:32 pm

Ja, ličar je Veselič, sej v vsakem primeru ga bom najprej vprašal za ceno, če bi on to naredil, barvo mi je pa itak že dvakrat namešal (z rjo, pa pikice popravljat, sam tisto je bilo lahko). Če ne bo drago, bom kr pr njemu štrihnil, sam problem je res v tem, da nimam keša. Če se pa ne zakurim takoj, pa bogve kdaj bom naredil. Avto bi bil pa 100% lepši. Problem pri ličarju je še to, da najbrž bi on rekel, naj sam snamem plastiko dol. No, zdej še špekuliram, popoldne se grem k njemu zapeljat pa bo... Vam poročam, mogoče pa še kakšna slika pade...
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
vajdo
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Ne dec 15, 2002 12:26 am
Kraj: Ribnica

Napisal/-a vajdo Če avg 19, 2004 12:48 pm

Ti kr k Veseliču pel pa ti bo full kvaliteten zrihtal. men je računal za prage, prvi in zadnji podalšek odbijača in pa blende 30K sit. Je pa res maček kar se tiče barvanja. Bo pa verjetn za odtenek dražji. Je pa razlika, al ti bo prej avto razpadu, pa pol barva, al se ti bo pa barva začela luščt dol po enmu letu.
Kak avto pa maš? Jst mam puntota sivga s črnim tatujem ob strani.
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Če avg 19, 2004 12:54 pm

@vajdo: Iz kje pa si, da si do veseliča prišel? S Kočevja? K jst se nobenga puntota s cartatoojem iz Kočevja ne spomnem. Jst mam drugače bingota srebrnega. In sicer točno en dan :D :D :D .
Popoldne k Veseliču pa da vidmo...
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
Belča
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: To maj 04, 2004 11:20 am

Napisal/-a Belča Če avg 19, 2004 3:52 pm

Ok glej jaz sem pošprical kar nekaj takih in drugačnih delov in če še to nisi delal ti priporočam tak kot ostali idi k ličaru če se boš pa vseeno drugače odloču pa tu je postopek.
1) Dele odmontiraš
2) Očistiš z čistilom za plastiko
3) Pošpricaš z primerom za plastiko
4) Šprickit (+elastik aditiv če so deli iz mehke plastike)
5) Šprickit fino pobrusiš z vodobrusnim
6) Končno barvanje
7) Brezbarvni lak če špricaš metalik

Vse kaj rabiš, od čistila za plastiko dalje pa dobiš v trgovinah, ki se ubadajo z barvami.
 
vajdo
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Ne dec 15, 2002 12:26 am
Kraj: Ribnica

Napisal/-a vajdo Če avg 19, 2004 7:19 pm

Sm iz Ribnice :( drgač pa sem bil ene13 let v kočevju. tok da se mam za vašga brata :P Ma sej sm kr dost v kočevju. Če me vidš mi blendej pa trob, pa zalet se vame.... da te bom opazu.
 
Uporabniški avatar
swoop
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: To feb 17, 2004 1:50 pm
Kraj: Ljubljana

barvanje odbijacev pri najnovejsem scenicu

Napisal/-a swoop Če avg 19, 2004 7:45 pm

Da ne odpiram nove teme.

Zanima me,ce se je ze gdo lotil barvanja odbijacev pri novem scenicu.
Namrec ko smo ga kupovali, sem bil s fotrom pri prodajalcu in sem ga tudi vprasal ce je mozno dobiti to v barvi karoserije in je seveda rekel da ne!?!

Da bi se zadeve doma lotila s fotrom je malce vprasljivo. Mi je ze fotr razlagu,da je potrebno brusenje plastike (da postane gladka) in kitanje in vse.
Ali je res,da je na teh scenicih cis ena posebna plastika ki se je NE da barvati? to je men malce larifari.

Bi se torej dalo, za koliko in kako. Probu sm v Photshopu in morm rec ,da noro hudo zgleda.

Lp,Andrej
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Napisal/-a robertos_664 Če avg 19, 2004 9:43 pm

vse se da pobarvat. samo jaz se tega n bi lotil doma (mislim scenika). rajši peljita kakšnemu mojstru ki zadevo obvlada.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe avg 20, 2004 4:10 am

Huh s temle ličarstvom in kleparstvom in kitanjem in brušenjem se jaz ukvarjam zdej že skor cel mesec.
ne ne sej nisem avto razbil sam pač pri 14 let starem avteku je treba že kje mal rje ven popravt..... poleg tega sem ogledala in plastike na petki že pihnu u barvo avta.
Za plastiko je kr problematičen postopek.
Ene plastike so vredu ene pa so z neke posebne zlitine in se jih nekak ne da pobrusit. in to je največji blem. Petke majo (nekatere) majo odbijače iz tega sranja in ko hočeš brusit, se ti kr rola plastika (kot da bi se topila) in ti šmirkl uniči že ko drugič potegneš. (u glavnem ne morš pobrusit oz zgladit plastike pa da se po trepalnicah mečeš poleg) In mogoč je to lih tista fora kao da sde ne da odbijačev pobarvat.Ampak za vse se najde fora.
Vzameš stvar iz avta jo na grobo pobrusiš (kok pač lahk) potem jo razmastiš z razredčilom ali bencinom (previdno razredčilo ali bencin zna topit plastiko :!: ) Sledi plastik primer.
Potem naneseš nekje 2 sloja špric kita (če so špranje hudo globoke pa še prej skitaš z navadnim kitom). Potem sledi brušenje z 800 vodobrusnim šmirklom. Brusi se tko dolg dokler ni na otip popolnoma gladko.Sledi sušenje in spet razmaščevanje (pozor! Če primeš z roko je že tveganje da bo potem barva prijela kot je treba zato previdno) Nato sledi še eden ali dva nanosa špric kita (odvisno od potrebe). Brušenje z šmirklom 1000 (vodobrusnim) ampak samo tko na hitr da je spet na otip gladko.Na to sledi brušenje (poliranje :?: ) špric kita z 1500 (ali 2000) vodobrusnim šmirklom do popolne gladkosti.
Barvanje izvedeš tako .da če maš del odmontiran iz avtomobila, ga tko špricaš celga ( ogledala, letvice, razne plastike.....) iz neke približne razdalje 20-30 cm.Lepo enakomerno in paziš da barva ne teče. (pozor to delat v drugem prostoru kot je avto, ker če ne se zna megla , ki nastane pri špricanju iz pištole ali špreja, prijet oz vsest na avto in verjemte tega ne spoliraš več).
Če pa to delaš kr na avto pa je priporočljivo zaščitit celi avto da se slučajno ta megla ne vsede na barvo (verjemte prejšno petko sem celo tko zajebu ko sem plastike špricu kr na avtu...... avtek se nikol več ni tko svetu kot bi se moral)
Ko se to posuši in barva zatrdi do neke vrednosti (ponavad okol 2-3 ure priporočljivo pa tudi več), sledi poliranje (z srednjo močnopolir pasto) do visokega sijaja.
Če slučajno barva steče...... ne paničarit ampak lepo pustit, da se res dobro posuši (cirka en dan) in potem zbrusit tisto kapljico z 1500 ali 2000 vodobrusnim pairjem in nato spolirat.
Če pa popravljaš rjave fleke na karoseriji pa prvo z nožem (najbolši je oni mali alfa nožek) postrgač grobe kose barve in rje stran tko da prideš do čistega pleha.
Potem namažeš s ferosanom ali pa pobrusiš pleh tko da ni več sledu rje.Ko si prepričan da ni več nobene rje sledi razmaščevanje (razdrečilo ali čisti bencin). SLedi kitanje z navadnim kitom in brušenje le tega s šmirklom 240. Ko je približno ravno z ostalo površino (tko da je okoli že mal barve pobrušene) spet razmastitev in nato se zaščiti okrog (tam ko je buršeno) za abdek trakom in pošprica z špric kitom.Ko je le ta suh se odstrani zaščita in sledi brušenje prvo z 800 šmirklom in potem z 1500 (da se čist zgladi).
Barva se pa na foro tko da se ne zaščiti okrog in okrog vse (kao z abdek trakom in se pol vidi rob) ampak se vzame karton in se u njega vreže približno tko velika luknja kot pa je tisto kaj je skitano na karoseriji. Karton se nato z eno roko drži približno 3-4 cm stran od karoserije in s šprejem ali pištolo u drugi roki lepo previdno in enakomerno pošprica preko. Barva tam kjer je karton vrezan ven lepo zakrije površino katero želiš špricat kok pa je gre mimo (ker držiš mal stran od karoserije in šprice mal prek skitanega dela) pa nardi lepo meglo in lepi prehod na staro barvo.
Na koncu še z eno srednje močno polir pasto vse skupi spoliraš ( ni tko enostavno nazadnje sem poliral 2 uri sam 20x20 cm del karoserije ki sem ji obdelu po prejšnem postopku) in eto rezultat je tuki...... če se potrudiš in nardiš kot je treba...... živ bog ne najde kje je blo flikano.
Upam da nisem preveč zakompliciru...... no zdej pa grem lepo spat :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Pe avg 20, 2004 7:11 am

OK, tri stvari:
1. Liskotovo zadevo spravit pod tovarno znanja. Lepo in opdrobno opisano lisko!

2.K ličarju še nisem šel, ko grem, vam povem.

3.@vajdo :D :D :D zabil se ne bom, pohupam ti pa lahk... Siv punto, ribnška registracija, cartatoo... Je prov?

Hvala fantje!
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Po avg 23, 2004 10:07 am

Ravnokar prišel od ličarja... Cena cca 50k SIT. Stranske letvice bi pustil gor, ostalo (letvice na odbijačih, špegle, pragove, vdolbina za tablico) bi snel dol, pa poštrihal. Ne garantira obstojnosti (baje pod wapom rado dol pade, ni pa nujno).

V glavnem, to mi je res malo preveč $$$, tako da, mogoče bomo sami poštrihali, mogoče bo pa kr črno ostalo, bom še razmislil... V vsakem primeru, ta mesec ne bo nič, ker ni $$$ sploh...

Hvala!
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po avg 23, 2004 1:56 pm

Mrcina je napisal/-a:Ravnokar prišel od ličarja... Cena cca 50k SIT. Stranske letvice bi pustil gor, ostalo (letvice na odbijačih, špegle, pragove, vdolbina za tablico) bi snel dol, pa poštrihal. Ne garantira obstojnosti (baje pod wapom rado dol pade, ni pa nujno).

V glavnem, to mi je res malo preveč $$$, tako da, mogoče bomo sami poštrihali, mogoče bo pa kr črno ostalo, bom še razmislil... V vsakem primeru, ta mesec ne bo nič, ker ni $$$ sploh...

Hvala!


Zamenjaj ličarja. Jaz sem pred enim letom štrihal vse plastike na petki..... bla med tem že xxx krat prana z vapom in vse možno pa se barva se zdej drži.
Na tej petki sem celo s špeglom potegmo po garažnih vratih.... pa barva ni odpadla ampak je sam ris u barvi.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov