Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
{Grega}
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So nov 06, 2004 8:49 pm

Trese ko zaviram

Napisal/-a {Grega} Sr maj 04, 2005 6:07 pm

Pri avtu mi trese spredaj ko zaviram. Centriranje gum ni pomagalo; najbrž je nekaj narobe s prednjimi diski. Zdi pa se mi čudno, ker so bili menjani 15.000 km nazaj. Avto sem kupil rabljen in je imel prejšnji kupec še račun od menjave diskov.

Zanima me, če kdo ve kaj bi še lahko bilo narobe poleg diskov in kje bi lahko dal stružiti diske?
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm

Re: Trese ko zaviram

Napisal/-a pugi405 Sr maj 04, 2005 6:09 pm

{Grega} je napisal/-a:Pri avtu mi trese spredaj ko zaviram. Centriranje gum ni pomagalo; najbrž je nekaj narobe s prednjimi diski. Zdi pa se mi čudno, ker so bili menjani 15.000 km nazaj. Avto sem kupil rabljen in je imel prejšnji kupec še račun od menjave diskov.

Zanima me, če kdo ve kaj bi še lahko bilo narobe poleg diskov in kje bi lahko dal stružiti diske?

Poleg diskov so lahko krivi tudi iztrošeni amortizerji.
 
Fiat007
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr mar 31, 2004 5:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Fiat007 Sr maj 04, 2005 6:11 pm

Zdej ce gre to pri zaviranju je mozno tudi da so zazgane zavorne ploscice. Pri meni so to ugotovili, pa glej ga zlomka je blo res prec bols.
Drugace pa lahko tudi homokineticni zglob, diski (zazgani, zviti), amortizerje bi jaz izvzel.

LP
 
Uporabniški avatar
{Grega}
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So nov 06, 2004 8:49 pm

Napisal/-a {Grega} Sr maj 04, 2005 6:13 pm

Tudi ploščice so bile menjane cca. 15.000 km nazaj.
 
Fiat007
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr mar 31, 2004 5:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Fiat007 Sr maj 04, 2005 6:14 pm

{Grega} je napisal/-a:Tudi ploščice so bile menjane cca. 15.000 km nazaj.


Lej men se je to zgodilo pri 4000km pri novem avtu. Jebiga zazges, sploh ne ves kdaj.
No uglavnem, meni so pol v firmi jih zamenjal pa je blo pol nadalnjih 60kkm krasno!

LP
 
Uporabniški avatar
{Grega}
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So nov 06, 2004 8:49 pm

Napisal/-a {Grega} Sr maj 04, 2005 6:17 pm

Mogoče še tole: tresti ne začne takoj, ampak pri določeni hitrosti, npr. malo preden se ustavim. Ko grem malo hitreje in bremzam je vse OK, ko pa sem npr. pred križiščem in hitrost pada (okrog 40 in navzdol) pa začne trest.
 
Fiat007
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr mar 31, 2004 5:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Fiat007 Sr maj 04, 2005 6:19 pm

{Grega} je napisal/-a:Mogoče še tole: tresti ne začne takoj, ampak pri določeni hitrosti, npr. malo preden se ustavim. Ko grem malo hitreje in bremzam je vse OK, ko pa sem npr. pred križiščem in hitrost pada (okrog 40 in navzdol) pa začne trest.


Kaj pa recimo ko gres dol iz avtoceste pa iz enen 150 kmh bremzas na eno 80 kmh na zavarilani pas???

LP
 
Uporabniški avatar
{Grega}
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So nov 06, 2004 8:49 pm

Napisal/-a {Grega} Sr maj 04, 2005 6:22 pm

Fiat007 je napisal/-a:
{Grega} je napisal/-a:Mogoče še tole: tresti ne začne takoj, ampak pri določeni hitrosti, npr. malo preden se ustavim. Ko grem malo hitreje in bremzam je vse OK, ko pa sem npr. pred križiščem in hitrost pada (okrog 40 in navzdol) pa začne trest.


Kaj pa recimo ko gres dol iz avtoceste pa iz enen 150 kmh bremzas na eno 80 kmh na zavarilani pas???

LP


Ja, takrat tudi trese. Če pa npr. vozim 100 km/h in zaviram malo, na 80-70, pa je vse OK.
 
Fiat007
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr mar 31, 2004 5:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Fiat007 Sr maj 04, 2005 6:24 pm

{Grega} je napisal/-a:
Fiat007 je napisal/-a:
{Grega} je napisal/-a:Mogoče še tole: tresti ne začne takoj, ampak pri določeni hitrosti, npr. malo preden se ustavim. Ko grem malo hitreje in bremzam je vse OK, ko pa sem npr. pred križiščem in hitrost pada (okrog 40 in navzdol) pa začne trest.


Kaj pa recimo ko gres dol iz avtoceste pa iz enen 150 kmh bremzas na eno 80 kmh na zavarilani pas???

LP


Ja, takrat tudi trese. Če pa npr. vozim 100 km/h in zaviram malo, na 80-70, pa je vse OK.


Ploščice ali diski.
Sej demontirej kolo dol, pa ploščice pa biš takoj videl v kakem stanju so!!!
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Če maj 05, 2005 1:05 pm

Zelo velika verjetnost je da so krivi diski, ki so se zvili. Ponekod diske sicer brusijo ampak to je kratkotrajen efekt zato predlagam, da jih flikneš dol vzameš ene renomiranih proizvajalcev. Poleg novih diskov obvezno menjaj tudi ploščice ne glede, da niso iztrošene saj so uležane na prejšnje diske.

Podobne težave sem imel tudi sam na mojem bivšem Clarusu in dokler je bil avto v garanciji smo se na servisih tri leta na vsake 6.000 km igrali igrico "brusi disk, menjaj disk, brusi disk" . Ko je pa garancija potekla sem zmetal diske dol in nabavil neoriginalne (bradi al pa lucas - se ne spomnim) diske in nove ploščice pa je bil potem 80.000km mir.
 
yurchek
Poznavalec gnojmobilizma
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 21, 2005 8:09 am

Re: Trese ko zaviram

Napisal/-a yurchek Če maj 05, 2005 1:13 pm

{Grega} je napisal/-a:Pri avtu mi trese spredaj ko zaviram. Centriranje gum ni pomagalo; najbrž je nekaj narobe s prednjimi diski. Zdi pa se mi čudno, ker so bili menjani 15.000 km nazaj. Avto sem kupil rabljen in je imel prejšnji kupec še račun od menjave diskov.

Zanima me, če kdo ve kaj bi še lahko bilo narobe poleg diskov in kje bi lahko dal stružiti diske?


Jp diski se lahko skrivijo tudi zaradi drugih dejavnikov, ne le starosti.....
 
Uporabniški avatar
ASenna
Uporabnik
 
Prispevkov: 1249
Pridružen: To jan 20, 2004 10:53 am
Kraj: kropa

Napisal/-a ASenna Če maj 05, 2005 1:49 pm

Jp diski se lahko skrivijo tudi zaradi drugih dejavnikov, ne le starosti.....


naprimer če se prej voziš potem greš pa veselo z vročimi diski avto prat ;) in po tem se disk zvije ali pa še celo poči ;)
men mama prav "za vsakmu ovinkom je hodič"
SlikaSlika
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo Če maj 05, 2005 1:56 pm

ASenna je napisal/-a:
Jp diski se lahko skrivijo tudi zaradi drugih dejavnikov, ne le starosti.....


naprimer če se prej voziš potem greš pa veselo z vročimi diski avto prat ;) in po tem se disk zvije ali pa še celo poči ;)


Temperaturni šoki zvijejo diske: lahko je tudi surfanje po lužah vzrok, da zalije in zvije diske.
 
mate30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Sr okt 27, 2004 5:00 pm

Napisal/-a mate30 Pe maj 06, 2005 8:51 am

Dvomim, da je lahko kaj drugega kot to, da so diski nepravilno nameščeni na pesto.Mogoče je krivo pesto kolesa, sumljivo je že to, da jih je pred teboj nekdo že menjal. Le zakaj? Najprej preveri aksialno opletanje pesta, preveri, če so vse površine, na katero nalega disk čiste in ravne. Potem pa montiraj disk, ter spet preveri opletanje diska vzdolž njegove osi.Če opaziš opletanje pesta, ti priporočam menjavo pesta ali struženje na vozilu.Lahko postružiš samo pesto ali pa samo disk.To ti lahko opravijo za malo denarja pri Jenkotu v Škofji Loki (Virmaše).Špan se s tem ne ukvarja, ker bi mu to premalo denarja prineslo.
 
Fiat007
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr mar 31, 2004 5:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Fiat007 Pe maj 06, 2005 9:10 am

mate30 je napisal/-a:Dvomim, da je lahko kaj drugega kot to, da so diski nepravilno nameščeni na pesto.Mogoče je krivo pesto kolesa, sumljivo je že to, da jih je pred teboj nekdo že menjal. Le zakaj? Najprej preveri aksialno opletanje pesta, preveri, če so vse površine, na katero nalega disk čiste in ravne. Potem pa montiraj disk, ter spet preveri opletanje diska vzdolž njegove osi.Če opaziš opletanje pesta, ti priporočam menjavo pesta ali struženje na vozilu.Lahko postružiš samo pesto ali pa samo disk.To ti lahko opravijo za malo denarja pri Jenkotu v Škofji Loki (Virmaše).Špan se s tem ne ukvarja, ker bi mu to premalo denarja prineslo.


Mislim, da pol ne bi samo pri zaviranju treslo?!
Ali pač?

Me res zanima diagnoza!

LP
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Re: Trese ko zaviram

Napisal/-a Bel-Tirid Po maj 09, 2005 1:42 pm

pugi405 je napisal/-a:
{Grega} je napisal/-a:Pri avtu mi trese spredaj ko zaviram. Centriranje gum ni pomagalo; najbrž je nekaj narobe s prednjimi diski. Zdi pa se mi čudno, ker so bili menjani 15.000 km nazaj. Avto sem kupil rabljen in je imel prejšnji kupec še račun od menjave diskov.

Zanima me, če kdo ve kaj bi še lahko bilo narobe poleg diskov in kje bi lahko dal stružiti diske?

Poleg diskov so lahko krivi tudi iztrošeni amortizerji.


jest isto nisem mogu ugotovit zakaj tresenje volana. Na koncu sem zaradi lege dal gor nove fedre in problema ni vec :)
Slika Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 125 gostov