Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

water powered

Napisal/-a Nejko87 Po jul 24, 2006 1:25 pm

s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po jul 24, 2006 1:32 pm

Tipa k je to naredu so že ubil.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po jul 24, 2006 2:15 pm

Neumnost je naredil, ko so mu ponujali mastne denarce zato, da počaka s tehnologijo, pa je zavrnil. Če ne zlepa, pa zgrda...
Sam si je kriv. Vzel bi tistih par bilionov dolarjev in počakal z razvojem 10 al pa 15 let... živel bi pa kot car.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: water powered

Napisal/-a bass Po jul 24, 2006 2:21 pm

Nejko87 je napisal/-a:http://video.google.com/videoplay?docid=-3333992194168790800
čez par let samo še na vodo :?


Verjemi, da teh par let ne bomo dočakali. Mogoče naši otroci...je preveč denarja v nafti,da bi se kar tako spremenilo vse. Ko pa nafte zmanjka...potem morda. Do takrat bomo pa colali na pumpi. In to vedno bolj mastno.
Tehnologijo pa ima najverjetneje NASA ali pa vojska zavoljo "nacionalne varnosti".
Tak sistem v industriji bi porušil globalno ekonomijo...
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Po jul 24, 2006 2:50 pm

bass, raje mrtev in da se držiš svojih načel, kot pa da se prodaš. ;)
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Po jul 24, 2006 3:34 pm

Samotar je napisal/-a:bass, raje mrtev in da se držiš svojih načel, kot pa da se prodaš. ;)

Kakor kdo..
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Po jul 24, 2006 4:14 pm

se strinjam s samotarjem.. še dobr da obstajajo taki ljudje, da ni vse samo okol denarja na svetu.. in da dejansko kdo se trudi narest nekej, da bi blo v dobro vsem..

Sicer pa si predstavljate, da tole pride v uporabo? Zastonj energija? To bi bil kaos na svetu.. Vse se poruši..

Pa pomojem bi slej ko prej tut pršlo do kakih škodljivih sprememb na zemlji.. kar naenkrat bi cel svet začel uporabljat vodo pa jo masovno spuščat v zrak (prav, da je izpušni plin tut H20). Ziher bi prišlo do vrememskih sprememb ipd. kot zmeraj, ker človek je taka vrsta, da vse izkoristi dokler gre pa kolkor daleč lohk z njo pride pa tut če uniči vse na poti tja..

sicer pa nekej ziher ne more delvat, da to še noben ne uporablja.. al so pa naftni mogotci pokupl une patente pa jih majo doma spravlene pa sedijo na njih.. pa jih bojo če ne druzga pol prodal za mastne vsote, ko bo nafte zmankal ;)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
g.Kromfelna
Novinec
 
Prispevkov: 420
Pridružen: Pe jun 02, 2006 12:24 am

Napisal/-a g.Kromfelna Po jul 24, 2006 4:18 pm

Saj patenti so zaščiteni samo 10/15 let. Nimajo daljše veljave. Avtorske pravice so malo daljše, mogoče 30 let. Potem pa gredo patentirane stvari v splošno rabo zaradi tega, da se z njimi ne ovira napredka.
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Po jul 24, 2006 4:24 pm

po drugi strani pa hmmm..

samo propaganda, da bi nas zavedli, al je res?

http://www.padrak.com/ine/NEN_4_8_3.html

potem pa še ena stran, ki stoji na njegovi strani

http://waterpoweredcar.com/stanmeyer.html

komu vrjet?

lp
Slika
 
KeXeK
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne jul 16, 2006 6:39 pm
Kraj: Pragersko + Slov. Bisterca

Napisal/-a KeXeK Po jul 24, 2006 4:33 pm

eclipse_R je napisal/-a:
Sicer pa si predstavljate, da tole pride v uporabo? Zastonj energija? To bi bil kaos na svetu.. Vse se poruši..



Mislis da bi bla zastonj? sigurno bi si nekaj zmislili da bi kasirali tak ko zdaj oz. se bolj
NeVi@ + ToMaZ
 
KeXeK
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne jul 16, 2006 6:39 pm
Kraj: Pragersko + Slov. Bisterca

Napisal/-a KeXeK Po jul 24, 2006 4:37 pm

Nekaj let nazaj sem po TV gledal da bi naj pri OPLU naredili avtomobil na vodik, ki bi ga dobili iz vode.... torej bi tankali vodo.... samo se je pojavila velika tezava, ker je vodik z zrakom zelo eksploziven... torej majhna napaka - VELIK POK :D
NeVi@ + ToMaZ
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po jul 24, 2006 5:50 pm

...ni problem eksplozivnost toliko kot shranjevanje plina ... no pred par leti sem tudi sam opazil njegov izum na strani ZPE - Zero point energy - to so internetne strani skupine ali nevladne organizacije in razni izumitelji ki si prizadevajo dobiti nov vir energije ki bi bila dostopna vsem in ne monopol velikih tam sem prebral članek omenjenega avtorja in poslal mejl - dajal je poenostavljeno skico svojega projekta če si bil pa pripravljen nakazati 54 USD ti je poslal elaborat ... no ker se mi je zdelo preveč banalno da bi lahko za 250 usd predelal avto na vodo sem pozabil na projekt ... kaj pa če je vse res? :P :P :P L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Napisal/-a blindek Po jul 24, 2006 6:09 pm

marsikaj bi lahko dan danes že naredili da nebi porabljali toliko nafte, vendar tu se sučejo taki denarji in korupcija da si mi navadni smrtniki sploh nemoremo predstavljati...

kaj pa njih briga za zemljo in kaj bo iz naših potomcev. oni bi pol zemlje uničili samo zato da bi imeli 1mil več

samo kaj ko je tak že od nekdaj, pa tudi večno tak bo, dokler nebo zemlja propadla
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po jul 24, 2006 6:13 pm

...evo pobrskal in našel : čeprav priznam iz skic ne razumem en tubo ... L.p. Mad
Priponke
P11.gif
P31.gif
P41.gif
plan1.gif
plan2.gif
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
g.Kromfelna
Novinec
 
Prispevkov: 420
Pridružen: Pe jun 02, 2006 12:24 am

Napisal/-a g.Kromfelna Po jul 24, 2006 6:35 pm

Zdaj pa na delo :D

Piše nekaj, da znajo bit problemi z vodo iz pipe, zaradi vsega kar vsebuje. Zna ratat tista posoda z elektrodami hitro polna vodnega kamna.

Je liter destilirane vode cenejši od litra plina? (razen, če sam destiliraš)
 
Uporabniški avatar
Bosko001
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: So mar 27, 2004 11:03 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Bosko001 Po jul 24, 2006 8:04 pm

kromfelna je napisal/-a:Zdaj pa na delo :D

Piše nekaj, da znajo bit problemi z vodo iz pipe, zaradi vsega kar vsebuje. Zna ratat tista posoda z elektrodami hitro polna vodnega kamna.

Je liter destilirane vode cenejši od litra plina? (razen, če sam destiliraš)


Bomo pa deževnco lovil. :P

Ko sem pogledu filmček mi sploh ni jasno, zakaj folk ne pograbi tega. Pa če proba nekaj velikih firm, pa ne morjo vse potolčt... Pa še glede varnosti se mi zdi, da je dost bolj varno kot današnje gorivo, potrebno bi blo edino pazit na minimalno zalogo plina, po možnosti direktno iz komore v motor.

L.p.
Slika
 
KeXeK
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne jul 16, 2006 6:39 pm
Kraj: Pragersko + Slov. Bisterca

Napisal/-a KeXeK Po jul 24, 2006 8:07 pm

Naj se nekdo opogumi in si naj proba to naredit na svojem avtu.... :D pa ce komu rata naj se javi.... :D hehe
NeVi@ + ToMaZ
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po jul 24, 2006 8:35 pm

Bosko001 je napisal/-a:
kromfelna je napisal/-a:Zdaj pa na delo :D

Piše nekaj, da znajo bit problemi z vodo iz pipe, zaradi vsega kar vsebuje. Zna ratat tista posoda z elektrodami hitro polna vodnega kamna.

Je liter destilirane vode cenejši od litra plina? (razen, če sam destiliraš)


Bomo pa deževnco lovil. :P

Ko sem pogledu filmček mi sploh ni jasno, zakaj folk ne pograbi tega. Pa če proba nekaj velikih firm, pa ne morjo vse potolčt... Pa še glede varnosti se mi zdi, da je dost bolj varno kot današnje gorivo, potrebno bi blo edino pazit na minimalno zalogo plina, po možnosti direktno iz komore v motor.

L.p.
...ne izgleda zakomplicirano a vseeno bi moral bit po moje kar na nivoju plus tega prihaja pri ločevanju vodika do težke vode če se ne motim to pa je tista voda ki se uporablja v atomski bombi menda pri procesu cepitve atoma z njo zavirajo reakcijo da ostaja obvladljiva ali reakcijo sproži ... tako laično iz debat - sanja se mi ne... bi bilo potrebno raziskati ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po jul 24, 2006 9:05 pm

Dejstvo je, da to ni navadna elektroliza. Zakaj težka voda? H2O= vodik + kisik in oboje gori... :?:
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po jul 24, 2006 9:06 pm

kromfelna je napisal/-a:Zdaj pa na delo :D

Piše nekaj, da znajo bit problemi z vodo iz pipe, zaradi vsega kar vsebuje. Zna ratat tista posoda z elektrodami hitro polna vodnega kamna.

Je liter destilirane vode cenejši od litra plina? (razen, če sam destiliraš)


Cena destilirane vode ni tako pomembna, ker je poraba itak zanemarljiva.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov