Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Bulbul
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne feb 11, 2007 9:55 pm

C4 ali kaj drugega?

Napisal/-a Bulbul Ne feb 11, 2007 10:06 pm

Pozdravljeni,
prosim za nasvet/mnenje, enostavno zato, ker prav dober poznavalec avtomobilov na žalost nisem. Kupujem avto nižjega srednjega razreda, pri tem pa se odločam med Citroenovim C4, Oplovo astro in focusom. Priznam, da me najbolj mika C4, me pa par kolegov straši, da je med vsemi temi prav C4 najbolj pokvarljiv/nezanesljiv. Mi lahko, prosim, svetujete?

Vnaprej se najlepše zahvaljujem!
 
Uporabniški avatar
In_Liner
Novinec
 
Prispevkov: 484
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:29 pm
Kraj: Sezana

Napisal/-a In_Liner Ne feb 11, 2007 10:16 pm

ja prav so ti povedali C4 je zelo pokvarljiv avto
živim blizu Citroen servisa in imajo pred servisom samo c4 avtomobile tako da bi krepko premislil...Astra je odličen avto prostorna odlični motorji lepo oblikovana dobra lega ipd...men osebno najbolši izbor...focus ne poznam tako dobro kot astro
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Ne feb 11, 2007 10:47 pm

O Astri in Focusu si lahko prebereš v tej temi:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... highlight=

Glede pokvarljivosti C4 pa lahko prelistaš tudi tole:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... katastrofa

A vzemi napisano z rezervo, saj se ti to lahko zgodi pri vsaki znamki.

Drugače pa preštudiraj cenike, naroči predračun in se zapelji na testno vožnjo z vsakim od kandidatov.

Iz lastnih izkušenj ti lahko Astro priporočam, a počakaj na prenovljen model, ki pride spomladi.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Ne feb 11, 2007 10:53 pm

astra dizel ma fiatove jtd motorje , ki so zlo v redu. citroen c4 maš na tem forumu celo štorijo o njem.
 
sanny
Novinec
 
Prispevkov: 407
Pridružen: To nov 30, 2004 2:06 pm
Kraj: koper

Napisal/-a sanny Ne feb 11, 2007 11:13 pm

ja tvoji kolegi imajo praw.

si pomislil na novega civica?
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo Ne feb 11, 2007 11:20 pm

In_Liner je napisal/-a:ja prav so ti povedali C4 je zelo pokvarljiv avto
živim blizu Citroen servisa in imajo pred servisom samo c4 avtomobile tako da bi krepko premislil...Astra je odličen avto prostorna odlični motorji lepo oblikovana dobra lega ipd...men osebno najbolši izbor...focus ne poznam tako dobro kot astro

...a tako, kako veš???
Vozim c4 že drugo leto. Avto dela 1a, je pa tudi moj prvi citroen in nisem zaprisežen citroenovec, tako da sem zadovoljen.
Do sedaj pri 40k km, sta se zgodili dve manjši stvari ena izpušnem sistemu in en vpoklic,oboje so hitro rešili na pooblaščenem servisu seveda v garanciji.
Vožnja in lega sta super tudi motor 1.6 110 KM, poraba med 8 in 9 l/100km.
Testiral sem tudi HDI motor 2.0 135 KM šest brzin-raketa-priporočam.
Mislim da je c4 dober avto, sedaj še boljši ker jih izdelujejo že dve leti in so odpravili porodne težave.
Oblikovno je pred drugimi in tudi po kvaliteti lahko konkurira drugim.
Sem tudi bral pritožbe proti na tem forumu, pač mož nima sreče ne z avtom ne z servisom.Mislim da je osamljen primer...
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar Po feb 12, 2007 12:03 am

enzospotenzo je napisal/-a:...a tako, kako veš???
Vozim c4 že drugo leto. Avto dela 1a, je pa tudi moj prvi citroen in nisem zaprisežen citroenovec, tako da sem zadovoljen.

Kako že gre tisti pregovor ... Ena lastovka še ne prinese pomladi! :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po feb 12, 2007 1:16 am

Če ti na hitro odgovorim: kaj drugega.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
In_Liner
Novinec
 
Prispevkov: 484
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:29 pm
Kraj: Sezana

Napisal/-a In_Liner Po feb 12, 2007 7:32 am

Meni osebno je daleč najbolša astra..lepo oblikovana notranjost umirjena toda moderna,,zame eden bolših avtov na tržišču
 
Zlatan_
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: So sep 18, 2004 8:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Zlatan_ Po feb 12, 2007 7:41 am

Moj predlog gre za astro.
Če boš avto ljubil tako kot ljubiš šport, potem ne skrbi, ne bo te pustil na cedilu. ;)
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Po feb 12, 2007 8:51 am

megane :lol:
focus :)
astra :)

pač kiri se ti dopade...
testna vožnja...
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Po feb 12, 2007 9:12 am

Tud jaz te bom, tako kot že nekdo pred mano, spomnil še na Hondo Civic.
Slika
 
Uporabniški avatar
In_Liner
Novinec
 
Prispevkov: 484
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:29 pm
Kraj: Sezana

Napisal/-a In_Liner Po feb 12, 2007 10:04 am

kolesar je napisal/-a:megane :lol:
focus :)
astra :)

pač kiri se ti dopade...
testna vožnja...

megane definitvno ne
usaj jaz če bi zbiral
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po feb 12, 2007 10:13 am

In_Liner je napisal/-a:ja prav so ti povedali C4 je zelo pokvarljiv avto
živim blizu Citroen servisa in imajo pred servisom samo c4 avtomobile tako da bi krepko premislil...Astra je odličen avto prostorna odlični motorji lepo oblikovana dobra lega ipd...men osebno najbolši izbor...focus ne poznam tako dobro kot astro


Ti si na hece...Poleg takih **** se prav nasmejim...

Zadnjič je mojemu kolegu na starem mostu obstal nov BMW 5 3.0 pa je bil hin računalnik 4000€ Toti BMW je eno sranje... Jao :roll: :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
cakani
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: Po avg 28, 2006 2:54 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a cakani Po feb 12, 2007 12:05 pm

ce se odlocis za astro ti priporocam parkirne senzorje zraven ker ti res prav pridejo ;)
 
Zlatan_
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: So sep 18, 2004 8:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Zlatan_ Po feb 12, 2007 12:29 pm

Po svojem okusu izber,sm astra je men najbolj,lepa voznja,mala poraba pa še pocen servisi.
Če boš avto ljubil tako kot ljubiš šport, potem ne skrbi, ne bo te pustil na cedilu. ;)
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Po feb 12, 2007 1:33 pm

In_Liner je napisal/-a:
kolesar je napisal/-a:megane :lol:
focus :)
astra :)

pač kiri se ti dopade...
testna vožnja...

megane definitvno ne
usaj jaz če bi zbiral


in zakaj ne megana?
razsvetli me :twisted:
 
sanny
Novinec
 
Prispevkov: 407
Pridružen: To nov 30, 2004 2:06 pm
Kraj: koper

Napisal/-a sanny Po feb 12, 2007 3:04 pm

enzospotenzo je napisal/-a:Oblikovno je pred drugimi in tudi po kvaliteti lahko konkurira drugim.
Sem tudi bral pritožbe proti na tem forumu, pač mož nima sreče ne z avtom ne z servisom.Mislim da je osamljen primer...


mal bolj si poglej teme po forumu na c4 in pejdi na citroen forum pa boš videl da ni osamljen primer


in zakaj ne megana?
razsvetli me Twisted Evil


če so dci motorji nehali goret pa če so poštimali stikala na armaturki, tako da ne padajo ven na pritisk že pri novem avtu, potem se je tudi megane mogoče približal pojmu avta.


focus (najcenejša varjanta v razredu je pa res da se to tudi mal pozna na kvaliteti notranjosti pa zelo hitro zgubljajo ceno. pa da ne bo kdo zdaj dobil infarkt ko bo prebral kvaliteta notranjosti...mislil sem da je malo pod nivojem kakega vw, honde, toyote, audija...)

astra (zelo všečna oblika, jtd motorji so bili iz vseh strani zelo pohvaljeni, tudi kakšnih večjih kritik ni bilo slišat glede nje. po mojem kar dober nakup.)

jaz pa navijam za hondo civic, novo...tudi sami smo jo vzeli (leto staro sam najnovejši model) in smo res full zadovoljni...zdaj o neki nepokvarljivosti tega modela ti ne morem govorit kr jo imamo malo cajta doma. povem lahko za drugo hondo doma ki pa dela 188k km in enajst let brez menjanega vijaka. lahko pa povem da ima odlično lego na cesti. če ti je všeč malo bolj športna vožnja ti bo povsem ustrezalo tudi malo bolj trdo podvozje, če pa imaš raje počasno vožnjo te bo mogoče malo motilo da se kar čutijo grbine po cestah. kot pravim se pri tem zelo odkupi pri divjanju po ovinkih. pa ne mezdaj narobe razumet da se kar vsaka luknja čuti. pač mal več kot pri kakem citroenu (citroena sem dal ker je mehek ne zaradi česa druzga da ne bo kdo padu iz stola kr ma doma citroena).

mi mamo doma 1.4 in je kr ok. predvsem preseneti poraba 6.4 na sto km. ima vse od opreme. res smo zadovoljni. bolj kot tega 1.4 se splača uzet 1.8 ali pa 2.2 dizel sam nam pač niso prepuščale finance pa imamo že en avto doma 2.0 bencinc tako da smo zdaj gledali neki manjšega zaradi zavarovanja in porabe.

1.8 in 2.2 dizel od honde sta odlična. dizel je itak še dan danes najtišji dizel na svetu. ima zelo majhno porabo in res odlično gre. mel sem doma accorda za vikend s tem motorjem in že v accordu gre fantastično. v civicu ki pa ima že serijsko 6 stopenjski menjalnik je poraba pri tem motorju še ugodnejša in še lepše se pelje. avto ima v svojem razredu najmanjši količnik upora tako da je tudi šum vetra pri večjih hitrostih zelo malo slišen oziroma je tudi tuki najtišji v razredu. potem je tuki še cena kjer ugotoviš da če druge konkurente opremiš tako kot je ta civic in jih gledaš z primerljivim motorjem (1.8 nima primerljivega motorja zaradi porabe in moči) so občutno dražji. kar marsikoga preseneti cena sam ko pogledaš iz te plati ugotoviš da je poceni. kakovost izdelave notranjosti je zelo dobra. avdio sistem tudi preseneča. uporabnost kabine je fenomenalna zaradi možnosti zlaganja zadnjih sedežev v vse možne položaje. zdaj se da lepo sedet tudi če sta prednja sedeža do konca nazaj. in če te moti oblika pa vedi da pritegne velko več pogledov kot katerikoli v tem razredu. če te bo zanimal ta avto si pejdi opremo ogledat na www.honda.si ker je opreme toliko da v marsikaterem oglasu na avto. bet ni našteta vsa. za našega je bilo pol manj opremem tam napisane kot jo ima potem sem šel na honda.si in tam pogledal za ta model in poklical prodajalca ki mi je pritrdil da velja oprema ki je napisana na honda.si ne pa v oglasu.

zdaj odločitev je popolnoma tvoja in seveda od financ ampak povem ti: nisem še srečal razočaranega hondaša. mi smo kupli prvo in ni več nič drugega v bajto od takrat.

glede drugih ti ne morem toliko napisat ke rjih pač nisem tako podrobno sprobal. ne bom pa neki pametoval v prazno in smetil temo.

pa sporoči nam svojo odločitev
 
sanny
Novinec
 
Prispevkov: 407
Pridružen: To nov 30, 2004 2:06 pm
Kraj: koper

Napisal/-a sanny Po feb 12, 2007 3:13 pm

....
Zadnjič spremenil sanny, dne Po feb 12, 2007 3:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
sanny
Novinec
 
Prispevkov: 407
Pridružen: To nov 30, 2004 2:06 pm
Kraj: koper

Napisal/-a sanny Po feb 12, 2007 3:22 pm

.....
Zadnjič spremenil sanny, dne Po feb 12, 2007 3:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov