Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Black&Decker-jev wap iz Tuša

Napisal/-a TooOldVehicle Po apr 23, 2007 8:51 pm

No zanima me če je kdo že nabavu oz. uporablju ta domači wap(štrajfix), dobite ga pa u Tušu na zvezdice(točke), original cena je okol 200Eur, z 20 zvezdicami je pa 50% dol torej okol 100 Eur in sm ga mislu nabavt ko že mam miljon teh zvezdic, in me zanima če se splača al je to kr ena roba? ker to je le Black&Decker, to ni glih kr ena firma, in me zanima vaše mnenje. ajde

Opis aparata:

* pritisk 120 barov
* moč 1700 W
* metalna črpalka
* univerzalni motor
* pretok 370 L/h
* izklop motorja ob izklopu brizgalke
* dvostopenjsko delovanje
* pribor

Uporaben za:

* čiščenje avtomobila
* čiščenje pnevmatik
* čiščenje dvorišča
* čiščenje žlebov in še in še ...
Priponke
3083.jpg
3083.jpg (11.08 KiB) Videno 4931 krat
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Napisal/-a TooOldVehicle Po apr 23, 2007 9:18 pm

Kaj ni še noben vidu tega?
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk Po apr 23, 2007 9:24 pm

Ma jaz imam eno bedo za 30k bivših pa je za enkrat na 14 dni čez in čez dovolj. Pa BTW, Black&decker že dolgo ni več nek luksuz. Za 100€ je pa čisto dober. Pa komot ga nosiš okoli, pahneš v kot garaže... Pomoje čisto razumen nakup.
LP
Martin
 
RxTadej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: So mar 17, 2007 3:55 pm

Napisal/-a RxTadej Po apr 23, 2007 9:53 pm

Moj foter je pred kratkim tut kupo kar neki wap (neka čudna znamka) in pere presenetljivo dobro. Tako da ti priporočam da kupiš, odločit se pa morš sam. :-P
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Po apr 23, 2007 9:56 pm

Black&Decker še ni nikdar nič slabega imel,zato mislim da bo toti wap ti kr vredu služo ;)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Lenuh007
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Ne sep 05, 2004 3:07 pm
Kraj: Vukojebina - v kraju kjer se parijo volkovi

Napisal/-a Lenuh007 Po apr 23, 2007 10:14 pm

Jest sem nekoc kupil neko cesko rec za 60 eurosov. Hec je pa v tem, da sem 4 uveljavljal garancijo :) Vedno je pocila glava, ki je seveda bila plasticna. In garancijo sem dobil vedno podaljasano za 12 mesecev po vgradnji novega dela. In tako smo se "igrali" dve leti in pol, dokler so spremenili garancijo na nove dele.
In potem sem sel po drugega, vekajkrat drazjega.

Nauk zgodbe:
1. Pretirano ni za sparat pri nobeni reci.
2. Vecina reci dela dobro, dokler lahko :D

Srecno :D
LP Lenuh007
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Po apr 23, 2007 10:16 pm

B&D je že dolgo časa ''slaba'' priznana znamka
zdej pri wapih, ki nimajo ogrevanja niti ni takih razlik- je pa vseedno dobro, da ma vitalne dele pri cevi kovinske in ne iz mehke plastike
za avto vprat bo vsak dober, če boste pa kej večjega pral, pa na vsake tolk ugasnte, da se mal ohladi zadeva- je šel meni pred leti kvragu kercher- ker se je prekuru
zdej mam lavor-ja na ogrevanje, in je odličen
za 100 eur ne moreš falit- mene je samo cev prišla 60 eur
lp
 
toma18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe jul 21, 2006 1:24 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a toma18 Po apr 23, 2007 10:53 pm

Zdej tako, ker delam (oz. sm delal v tušu) sm se dost pogovarju s folkom o teh vapih. Baje je na zvezdice par jurčkov cenejši kot pri uradnem prodajalcu (ni ravno 50% :P ) Skratka se ga splača kupit, pa čeprav v tušu :D
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Napisal/-a TooOldVehicle To apr 24, 2007 6:59 am

A bi mi znal kdo povedat koliko približno je močno 120 barov, a je tok recimo da ti razkolje prst če pritisneš na curk? a so tok močni kot u avtopralnici?
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Napisal/-a TooOldVehicle To apr 24, 2007 7:04 am

Lavor zgleda ok,

Max Pressure: 145 bar, 2100 psi
Max Delivery Rate: 450 ltr/h
Max Temp: 90°C
ABS Power: 2300 W

Features

Double motor (pump and burner)
Three high durability steel pistons, aluminium pump head with built-in (seat interchangeable) by-pass valve
Vertical burner with high thermal efficiency steel coil
AUTOMATIC STOP System
Detergent built-in tank for direct suction
Safety valve
Burner regulator and optimised combustion
£748 oz. £565
Priponke
rio.jpg
rio.jpg (10.01 KiB) Videno 4742 krat
 
touran
Novinec
 
Prispevkov: 406
Pridružen: So feb 21, 2004 8:29 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a touran To apr 24, 2007 7:18 am

RxTadej je napisal/-a:Moj foter je pred kratkim tut kupo kar neki wap (neka čudna znamka) in pere presenetljivo dobro. Tako da ti priporočam da kupiš, odločit se pa morš sam. :-P


Kaj pa pišeš WAP kr neki. To je vrhunska firma.
 
Uporabniški avatar
Brouky
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: Sr sep 07, 2005 11:00 pm
Kraj: the biggest street in sevnica

Napisal/-a Brouky To apr 24, 2007 7:53 am

touran je napisal/-a:
RxTadej je napisal/-a:Moj foter je pred kratkim tut kupo kar neki wap (neka čudna znamka) in pere presenetljivo dobro. Tako da ti priporočam da kupiš, odločit se pa morš sam. :-P


Kaj pa pišeš WAP kr neki. To je vrhunska firma.

sj ni mislu wap kor firma ;) pomojem... :D
Hyundai accent 1.3LS supercharged with my heavy leg :P
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM To apr 24, 2007 8:02 am

Ja točno tak kot je že en pisal... Moj foter ni vzel kerherja ravno zato , ker ima plastične dele noter, mislim da tudi bat in cilinder, kar je pa j**c. Sicer je vzel neko neznano firmo ki ima noter kovinske dele in zato lahko uporabiš tudi vročo vodo in ga imamo že ene 3 leta in še vedno dela kot nov... Tako da je tudi odvisno zakaj ga potrebuješ... Sicer so tudi plastik fantastik vredi, ampak vseeno sam tolk da boš vedu....
 
Uporabniški avatar
napi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po dec 27, 2004 3:04 pm

Napisal/-a napi To apr 24, 2007 8:17 am

TooOldVehicle je napisal/-a:A bi mi znal kdo povedat koliko približno je močno 120 barov, a je tok recimo da ti razkolje prst če pritisneš na curk? a so tok močni kot u avtopralnici?


Poizkusi pa boš videl :bonk, sam js nebi tak prakticiral! Odvisno kakšno šobo imaš nameščeno, curek-zavesa ali "rotacijska šoba". Eden izmed pogojev je tudi luknja šobe ter pretok te visoko tlačne črpalke. Za domačo rabo je to kar gledaš čisto dobro.
V avtopralnicah imajo črpalke z večjim pretokom vode, da ne pere avta pol ure ampak 5 minut
 
Uporabniški avatar
napi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po dec 27, 2004 3:04 pm

Napisal/-a napi To apr 24, 2007 8:18 am

TooOldVehicle je napisal/-a:A bi mi znal kdo povedat koliko približno je močno 120 barov, a je tok recimo da ti razkolje prst če pritisneš na curk? a so tok močni kot u avtopralnici?


Poizkusi pa boš videl :bonk, sam js nebi tak prakticiral! Odvisno kakšno šobo imaš nameščeno, curek-zavesa ali "rotacijska šoba". Eden izmed pogojev je tudi luknja šobe ter pretok te visoko tlačne črpalke. Za domačo rabo je to kar gledaš čisto dobro.
V avtopralnicah imajo črpalke z večjim pretokom vode, da ne pere avta pol ure ampak 5 minut
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor To apr 24, 2007 8:19 am

Jz mam pa Kärcher-ja že deset let, pa mamo tri avte pri hiši in se kar veliko uporablja ta reč. In še vedno dela kot je treba. Je pa res, da ni tisti najcenejši model.
Slika
 
weta
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Pe dec 29, 2006 12:09 pm

Napisal/-a weta To apr 24, 2007 8:52 am

če je zadeva kovinska, je ok. drugače je bolj samo za kak avto oprat in konec.

karakteristike so mogoče malo švoh, Čeprav se dobi tudi še šibkejše. ampak to ni to.

jaz ima lavorja 130 bar, 2200 W, 450 l/h...mi dela že 11 let brez problema. je kar močan, čeprav bi si želel malce močnejšega. Ko bo ta crknil, kupim zadevo podobno kot je una zgoraj, z gretjem.

je pa tudi važno, kaj dobiš zraven. Kaka cev je, plastična ali gumijasta, kvaliteta pištole itd....to je zelo drago, če kupuješ naknadno.
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm

Napisal/-a pugi405 To apr 24, 2007 9:53 am

Imamo točno takega doma. Oče ga je kupil prejšnji teden, vendar v Merkurju.... Zadeva čist fajn opere avto. Pritiska je dovolj. Čist lahek je, pa ravno pravi za v kot pospravit :P . Fajn zadeva. 8)
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith To apr 24, 2007 12:30 pm

TooOldVehicle je napisal/-a:A bi mi znal kdo povedat koliko približno je močno 120 barov, a je tok recimo da ti razkolje prst če pritisneš na curk? a so tok močni kot u avtopralnici?


pritisk sam ti nebo razklal prsta, odvisno je od velikosti sobe. ce bos mel eno mikro sobo pri tem pritisku in ultra tenak curek ti glavo odzaga stran brez pretiranega truda, ce je pa soba velika bo pa scal vn brez vsake moci.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov