Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Ne jun 17, 2007 2:52 pm

caki caki....dej to malo bolje obrazlozi??..
kaj recimo js recem hocem ta in ta avto in mi vi ga uvoziste iz usa s papirji in vse kar spada zraven???

in kaksni so kej dobavni roki in stroski?? a avte cisto vse zvazaste?? :) tudi old timerje?
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire Ne jun 17, 2007 3:54 pm

darioooo
sej mas gor napisano
Za podrobnosti posljite email.
:D
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne jun 17, 2007 4:12 pm

hmmmmmm, predvidevam, da plačilo avta poteka preko net-a in sicer tako, da daš prodajalcu - nakažeš denar še preden kupiš avto hm.....
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Ne jun 17, 2007 7:38 pm

adis je napisal/-a:hmmmmmm, predvidevam, da plačilo avta poteka preko net-a in sicer tako, da daš prodajalcu - nakažeš denar še preden kupiš avto hm.....




Narobe predvidevas! Ce namigujes na razne natege in prevare, ki jih je vsepovsod polno in o njih tecejo diskusije tudi po forumih se krepko motis. S tem se ne ukvarjamo! Gre za uradno registrirano, bondirano in licencirano podjetje z Illinois licenco CAR DEALER, ki je v rokah Ameriskih Slovencev! Podjetje tu v ZDA lahko ustanovi vsak za majhne denarje in v par dneh, no pridobitev CAR DEALER licence je pa druga pesem: dolgotrajni postopek in preverjanja s strani oblasti in nenehno strogo nadzorovanje poslovanja. Toliko o tem!

Avto lahko prides preizkusit in dvignit osebno oz. po zelji in dogovoru.

Podrobnosti nisem napisal, ker samoreklamiranje po forumu ni dovoljeno.



LP iz Chicaga!





LP iz Chicaga!
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Ne jun 17, 2007 11:04 pm

Si niti ne predstavljam, kateri ameriški avto bi mi lahko bil zanimiv. Edina možnost bi bila, da bi si iz ZDA pripeljal podcenjenga nemca ali pa japonca.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Po jun 18, 2007 1:24 am

rini je napisal/-a:Si niti ne predstavljam, kateri ameriški avto bi mi lahko bil zanimiv. Edina možnost bi bila, da bi si iz ZDA pripeljal podcenjenga nemca ali pa japonca.



Tudi te lahko dobis, so vecinoma cenejsi in precej boljse opremljeni ze v osnovi, kot pa modeli za evropsko trzisce.


LP iz Chicaga!
 
donVito
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po mar 08, 2004 10:26 pm
Kraj: Podlehnik

Napisal/-a donVito Po jun 18, 2007 5:33 am

Vedno več US tablc opažam v SLO. Kako pa je v USA z tehničnimi pregledi in registracijo?

A lahk avto kr z US tablco v slovenijo pripelješ, nimaš te problemov z homologacijo, carino, ...
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Po jun 18, 2007 5:44 am

donVito je napisal/-a:Vedno več US tablc opažam v SLO. Kako pa je v USA z tehničnimi pregledi in registracijo?

A lahk avto kr z US tablco v slovenijo pripelješ, nimaš te problemov z homologacijo, carino, ...


Tehnichinh pregledov tukaj ni registracija/tablice je samo na zacetku to je tam okrog $100 in to je to. Potem pa vsako leto $50 podaljsanje za tablice ce niso personalizirane (Vanity) te so $90. Avta ni treba vozit sem v ZDA na nobene teh. preglede in ostane v Evropi oz. kjerkoli ze je. Seveda mora bit avto zavarovan, a ce ga vozis v Sloveniji je to zadeva slovenskih/evropskih zavarovalnic, Amerike to ne zanima.

LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
RR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 647
Pridružen: To mar 09, 2004 8:52 am

Napisal/-a RR Po jun 18, 2007 7:30 am

Podaj nam primer vozila, cena pri vas, stroški prevoza v EU, stroški papirologije in kako vozilo iz USA homologiraš pri nas, če kakor je meni znano že luči ne ustrezajo našim standardom....tko, da nam bo mal bolj jasno ...

Razsvetli nas :idea:

Hvala
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Po jun 18, 2007 7:51 am

RR je napisal/-a:Podaj nam primer vozila, cena pri vas, stroški prevoza v EU, stroški papirologije in kako vozilo iz USA homologiraš pri nas, če kakor je meni znano že luči ne ustrezajo našim standardom....tko, da nam bo mal bolj jasno ...

Razsvetli nas :idea:

Hvala



Prvi del ti lahko posljem v e-mailu, povej kateri avto te zanima konkretno?

Homologacija in uvoz v Slovenijo: s tem se kot amerisko podjetje ne ukvarjamo in se tudi ne moremo, avto dobis do carinske cone kjer pac hoces v Evropi. To je potem domena evropskih drzav oz. drzave kjer bos avto registriral. Saj ni tako komplicirano, se posebej ce pomislis, da imas potem svoj sanjski avto. Tak, kot si ga v Sloveniji ne more privoscit vsak drugi v tvoji ulici...


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon Po jun 18, 2007 7:10 pm

Problema ni pri avtomobilih, ki so narejeni tudi za evropski trg. Problem je pri ameriških avtomobilih, ki jih v Evropi ne prodajajo. Primer: v Evropi ni dovoljeno, da ti kot smerni indikator utripa luč v rdeči barvi. Zamenjavo luči za kako Toyoto ni problem dobit, problem pa je dobiti drugo luč za kakšen čisto ameriški model. Samo to ni problem prodajalca....

Enkrat sem bral kako ugodno se da nabaviti karambolirane avtomobile, ki jih je zavarovalnica odkupila. Pa ni treba, da je škoda velika. Tak avto se menda ne sme ponovno registrirati v ZDA. Prihranek je večji, kolikor je v osnovi dražji avto.

Ampak vaše podjetje se s tem verjetno ne ukvarja.

Zanimiv bi verjetno bil odkup kakšnega evropskega youngtimerja.

P.S. če sem se kje zmotil me prosim popravite.
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Po jun 18, 2007 8:22 pm

erixon je napisal/-a:Problema ni pri avtomobilih, ki so narejeni tudi za evropski trg. Problem je pri ameriških avtomobilih, ki jih v Evropi ne prodajajo. Primer: v Evropi ni dovoljeno, da ti kot smerni indikator utripa luč v rdeči barvi. Zamenjavo luči za kako Toyoto ni problem dobit, problem pa je dobiti drugo luč za kakšen čisto ameriški model. Samo to ni problem prodajalca....

To glede rdečih smerokazov že dolgo ni več problem ... odkar poznajo trik z zeleno žarnico. Sicer je pa v Evropi ogromno podjetij, ki se ukvarja s predelavami za evropsko tržišče in lahko vse potrebno naročiš tudi preko interneta. Če si vsaj malo iznajdljiv, pa lahko marsikaj tudi po svoje rešiš.
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon Po jun 18, 2007 8:41 pm

Kaj pa storiš pri avtomobilu, ki mu kot žmigavc utripa rdeča pozicijska luč? Sem tudi to že videl. Pravi lightshow.
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Po jun 18, 2007 8:59 pm

Dizla pa verjetno nimajo nobenega tam? Vse laufa na bencin?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Po jun 18, 2007 9:38 pm

sebaveh je napisal/-a:Dizla pa verjetno nimajo nobenega tam? Vse laufa na bencin?


Osebni avto samo nekaj TDI-jev iz druzine VW/Audi. Tukaj res ni nobenega pravega in pametnega razloga imet manjsi (osebni) avto dizel: cena goriva je ista ostale prednosti pa potem tako zbledijo.

No pol pa so dizli vecje zadeve: pickup trucki Ford, Dodge in Chevy.


LP iz Chicaga!
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Po jun 18, 2007 10:24 pm

kje si bi pa lahko ogledali avtomobile, ki so na voljo za uvoz?
ebay?
kaj podobnega našemu www.avto.netu -u?
ali enostavno napišemo tebi na email kaj bi radi?
v prihodnosti me bi mogoče zanimala corolla ae86.

lp
 
donVito
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po mar 08, 2004 10:26 pm
Kraj: Podlehnik

Napisal/-a donVito Po jun 18, 2007 11:33 pm

 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom To jun 19, 2007 5:35 am

donVito je napisal/-a:http://www.autotrader.com/



Ja, pa se:


http://cars.com

http://drivechicago.com
(je bolj za chicago... regijo)

Ko te sprasujejo za ZIP kodo, vpisi 60647 (kar je downtown) in isci recimo v radijusu 100 milj.


LP iz Chicaga!
 
donVito
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po mar 08, 2004 10:26 pm
Kraj: Podlehnik

Napisal/-a donVito To jun 19, 2007 7:33 am

chgotom a si dobil moj mail oz. ps? Ker me mal Outlok j**e!
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom To jun 19, 2007 8:04 am

donVito je napisal/-a:chgotom a si dobil moj mail oz. ps? Ker me mal Outlok j**e!



Hmmm ne vidim ga, daj ti to se enkrat...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 95 gostov