Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
rrobic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr feb 21, 2007 12:03 pm

P-BOX

Napisal/-a rrobic Če nov 15, 2007 10:22 am

Kaj mislite o tej napravici za povečanje moči motorja, z popačenjem temperature goriva.
Ali lahko nastanejo kakšne resne okvare na motorju.
Mate izkušnje z tem.
Pravijo da 100% deluje in da je varna zadeva za motor.
 
Uporabniški avatar
AXioN
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Ne okt 26, 2003 10:29 pm
Kraj: Ko si bogu za hrbtom, se uro voznje.

Napisal/-a AXioN Če nov 15, 2007 11:28 am

Z enega drugega foruma(team vw):

-]kompas[- je napisal/-a:popačijo količinsko meritev. oziroma povratni signal vbrizgane nafte in so škodljive. čip je optimiran na obrate in položaj plina, temperaturnih senzorjev in ostale krame. dočim P-box je samo en 800 Ohmski upor zapakiran v črno škatlico.

pa ne verjemi ljudem da avto manj pije, ker jim bord tako kaže. kot že prej napisano znižuje povratno info glede količine vbrizgane nafte, tako da najbrž kaže tudi potem na displayu manj, ti imaš pa občutek da bolje gre. kar sicer tudi je res, samo za ceno morebitne totalke motorja? tu ni optimizacije, dobesedno "na roke čez palec" dvignjen vbrizg - zdaj naj ti pa ena diza malo štrajka. namesto da bi avto malo kadil ker ne šprica več prav ti sedaj lepo "ščije" in luknja v batu je blizu. kar pa pomeni aluminij po celem motorju. turbina hin. glava hin. po možnosti še zariban blok...

P-box je za reveže. ki potem še tega ne priznajo da imajo power box ampak lepo po "moško" rečejo da imajo "čipan" avto.

lp, david
 
Uporabniški avatar
Badmike
Novinec
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To jan 30, 2007 7:59 pm
Kraj: Tu pa tam

Napisal/-a Badmike Če nov 15, 2007 3:43 pm

jaz pa tak povem! sam nimam izkušenj sem pa gledo ne dolgo nazaj en primerjalni test na tuji TV sicer z dvema golfoma TDI in v enega so vgradili tale BOX v drugega pa prav chip-tunning in ta power box je bil v totalnem kurcu ker avto in na rač ni pokazalo razlik napram chipu! ;)
Make my day
 
Uporabniški avatar
Čamo89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po nov 12, 2007 10:06 am
Kraj: Ljubljana center

Napisal/-a Čamo89 So nov 17, 2007 6:55 pm

Moj stric ma P-boxa na golfu 2.0 tdi, in je prsu na cca. 170KM. Vm povem da noro trga, pa še garancijo dobiš tolikšno, kolkr ti jo da tovarna. Na sam čip pa imaš garancijo 3 leta. Še nism slišu da bi komu delal P-box probleme, in so ljudje zelo zadovoljni.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat So nov 17, 2007 7:53 pm

Čamo89 je napisal/-a:Moj stric ma P-boxa na golfu 2.0 tdi, in je prsu na cca. 170KM. Vm povem da noro trga, pa še garancijo dobiš tolikšno, kolkr ti jo da tovarna. Na sam čip pa imaš garancijo 3 leta. Še nism slišu da bi komu delal P-box probleme, in so ljudje zelo zadovoljni.


Dej ti tale "cca" malo orgumentiraj in podaj kaki graf,ker močno dvomim,da ti tale čudežna škatlica iz praška kaj velik doda moči.Še noben,ki si lasti kaki P-BOX ni podal dokazov kolk je pridobil na sami moči in navoru vsi pa pravjo kako,da jim avto leti in koliko so dobili na moči motorja a to je zgolj v njihovih glavah.
Naslednjič ne nasedaj folku,ki ma not to škatlico in pravi,da ma pa zj cca 170KM.
Pravi tuning je optimiranje ne pa škatlice iz pralnih praškov.Dejte se folk mal zresnit in malo premislite,kaj devate v svoje ljubljenčke.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
AXioN
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Ne okt 26, 2003 10:29 pm
Kraj: Ko si bogu za hrbtom, se uro voznje.

Napisal/-a AXioN So nov 17, 2007 8:26 pm

Čamo89 je napisal/-a:Moj stric ma P-boxa na golfu 2.0 tdi, in je prsu na cca. 170KM. Vm povem da noro trga, pa še garancijo dobiš tolikšno, kolkr ti jo da tovarna. Na sam čip pa imaš garancijo 3 leta. Še nism slišu da bi komu delal P-box probleme, in so ljudje zelo zadovoljni.


http://www.digitune.nl/powerbox.htm

Ko se pogovarjamo o konjih, tako kot je seat napisal, najprej na valje, potem pa razlagat in tezit vsem v kafani kdo ima daljsi penis.

P-box ti ne daje kakrsnekoli garancije, oziroma lahko imas ti nek papir, ampak koliko je verodostojen pa je drugo, vem ker moj kolega prodaja te p-boxe, in se je samo smejal ko sem ga vprasal za garancijo.
 
CST Blacky
Novinec
 
Prispevkov: 469
Pridružen: Če jan 18, 2007 10:25 pm
Kraj: Ljubno ob Savinji

Napisal/-a CST Blacky So nov 17, 2007 9:15 pm

seat........a nisi ti občutu kaj dela moj powerbox na velenjski dvopasovnici pri semaforjih? :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky So nov 17, 2007 9:27 pm

kaj se tu gre o powerboxih nasplošno al konkretno o pboxu oz steinbouer tuning
LP Rok
 
CST Blacky
Novinec
 
Prispevkov: 469
Pridružen: Če jan 18, 2007 10:25 pm
Kraj: Ljubno ob Savinji

Napisal/-a CST Blacky So nov 17, 2007 10:10 pm

 
Uporabniški avatar
Čamo89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po nov 12, 2007 10:06 am
Kraj: Ljubljana center

Napisal/-a Čamo89 Ne nov 18, 2007 12:53 am

seat je napisal/-a:
Čamo89 je napisal/-a:Moj stric ma P-boxa na golfu 2.0 tdi, in je prsu na cca. 170KM. Vm povem da noro trga, pa še garancijo dobiš tolikšno, kolkr ti jo da tovarna. Na sam čip pa imaš garancijo 3 leta. Še nism slišu da bi komu delal P-box probleme, in so ljudje zelo zadovoljni.


Dej ti tale "cca" malo orgumentiraj in podaj kaki graf,ker močno dvomim,da ti tale čudežna škatlica iz praška kaj velik doda moči.Še noben,ki si lasti kaki P-BOX ni podal dokazov kolk je pridobil na sami moči in navoru vsi pa pravjo kako,da jim avto leti in koliko so dobili na moči motorja a to je zgolj v njihovih glavah.
Naslednjič ne nasedaj folku,ki ma not to škatlico in pravi,da ma pa zj cca 170KM.
Pravi tuning je optimiranje ne pa škatlice iz pralnih praškov.Dejte se folk mal zresnit in malo premislite,kaj devate v svoje ljubljenčke.


No seat, da ti odgovorim. Sm pelu njegov avto preden se je namonteral P-box in tudi po tem. Avto občutno močnej vleče, navora ma velik več, in ne rabm nobenih valjev da mi povejo, da je ta avto dubu dodatnih 29KM. Avto ima zdej 169KM kar si lahko tud ogleedaš na nasledni povezavi: http://www.steinbauer.cc/index.php?select_engine=17177 :idea: Sm pa tud pelu golfa ki ima že originalno 170KM in ni nobene razlike med tem in stričevim. Zresneš pa se lahko ti, ki očitno še nisi pelu avta, ki ima ugrajen P-box :!: Ne se zanašat na to, kar slišiš iz tujih ust, ampak tud sam probaj. Glede garancije pa ne bom nič trdiu, ker je na srečo ni bilo treba uveljavljat po 3 letih.
Zadnjič spremenil Čamo89, dne Ne nov 18, 2007 1:37 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
momo
Novinec
 
Prispevkov: 211
Pridružen: Ne feb 19, 2006 10:19 am
Kraj: SAVINJDSA DOLINA

Napisal/-a momo Ne nov 18, 2007 1:20 am

Js sem imel to "škatlco" v mojmu avtu neki časa in bom tko reku povspešek je bil bolši to je pa tut to...in če bi ga gdo mel ga prodam, se mi lepo praši doma primern je za golfa IV al pa Audi A3 (stari model) al pa kakega pasata...
Audi.... zakon!
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Ne nov 18, 2007 2:46 pm

Jaz sem ga mel v 110hp passatu že ko sem ga kupo, ker ga kolega namonitral noter. Pa sem ga ven vrgo, ker je avto kadil, ko pa sem potenciometer še malo odprl, je pa začel pit poleg ko zverina, pa sem ga šenkal enemu kolegu pa ga tud zmontiral v passata....samo za 2 dni pa ga vrgo stran. Avto je vlival 9 litrov min. pod bate, da ne omenim dimne zavese.
Jaz sem potem pelal na tapravi čip tuning, druga ne dam več v avto.

Če nimaš dnara, ne meči nekih škatlic v avto. Ker mogoče na koncu boš mel še manj denarja ko pride do česarkoli. :lol:


LP
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek Ne nov 18, 2007 4:24 pm

Malo mimo ampak vseeno zanimivo - kaj se lahko zgodi, če avto čipamo z poceni čipom (potrebno razumevanje nemškega jezika)
http://www.youtube.com/watch?v=Braitr3lyRM
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Ne nov 18, 2007 4:50 pm

Lumpy_ je napisal/-a:Če nimaš dnara, ne meči nekih škatlic v avto. Ker mogoče na koncu boš mel še manj denarja ko pride do česarkoli. :lol:


LP

steinbauerjev je dražji kot pa rsr čiptuning, vendar avto ne kadi nič bolj in nič bolj ne pije. Mel pa ga je foter na mondeotu 2.0tddi, zdej ga ma pa na a6 2.5tdi in steinbouer ma vrjetno majn konjev kot pa jih dobiš pri rsr, ampak je pa krivulja navora in moči lepše razporejena.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Čamo89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po nov 12, 2007 10:06 am
Kraj: Ljubljana center

Napisal/-a Čamo89 Ne nov 18, 2007 8:05 pm

Drocky je napisal/-a:
Lumpy_ je napisal/-a:Če nimaš dnara, ne meči nekih škatlic v avto. Ker mogoče na koncu boš mel še manj denarja ko pride do česarkoli. :lol:


LP

steinbauerjev je dražji kot pa rsr čiptuning, vendar avto ne kadi nič bolj in nič bolj ne pije. Mel pa ga je foter na mondeotu 2.0tddi, zdej ga ma pa na a6 2.5tdi in steinbouer ma vrjetno majn konjev kot pa jih dobiš pri rsr, ampak je pa krivulja navora in moči lepše razporejena.

podpišem se :!:
 
Uporabniški avatar
Čamo89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po nov 12, 2007 10:06 am
Kraj: Ljubljana center

Napisal/-a Čamo89 Po nov 19, 2007 2:40 am

baucek je napisal/-a:Malo mimo ampak vseeno zanimivo - kaj se lahko zgodi, če avto čipamo z poceni čipom (potrebno razumevanje nemškega jezika)
http://www.youtube.com/watch?v=Braitr3lyRM


Ok, tist k pa kup čip na netu za 80 € in ga montera na avto, mu jst dam roko, da ma j***a dt to u auto :shock: To je pa to k narod špara na stvareh, na katerih nej bi porabu več pa da laufa. Sam ne, raj se dajo karbonske haube, pa LSD vrata, sam da je čip za 80 € :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
q_verde
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Po nov 20, 2006 10:26 am

Napisal/-a q_verde Po nov 19, 2007 8:21 am

ce vgrajujes skatlico, nikar kake tapoceni!!! steinbaurer je ziher zakon, tudi mal ni slab. kake druge nepreverjene zadevce jaz ne bi vgrajeval.

ce je tuning box narejen dobro nic bat. prednost pred cipom je tudi ta, da ga lahko odmontiras. sam sem se sicer odlocil za cip, vendar vam povem, da tudi steinbaurer in mal laufata OK (preverjeno)!!!

je pa dejstvo, da so cipi narejeni za vsak avto posebaj in jih tuner posebaj optimira zate, skatlice so pa od >>boga<< dane in ko jih ti vgradis v avto je to tto!!! avti se pa nazalost razlikujejo. vsi golfi tdi 90KM nimajo 90km, tudi ALfe ne, da ne bo kreganja!! zato cudezna skatlica nekomu da vec kot drugemu. pri cipu pa lahko bolj optimalno >>optimiras<<. pri cipu se lahko bolj detajlno posvetis vsakemu motorju posebaj.

zato sem jaz raje cipal in se o karakteristikah, kje hocem max. navor itd pogovarjal s strokovnjakom, ki mi je nato avto optimiral...
BMW e91 320d
AR 156 1.9 m-jet (čip digiTEC 180KM/380Nm) bivsi
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Po nov 19, 2007 10:26 pm

za steinbauerja ti lahko povem, da se ga da preprogramirat. Pri mondeotu so nam to naredli pri uvozniku. Nardi pa to tak, da priklopi box na računalnik in mu pač default parametre spremeni. Čist točno zakaj se gre nevem, ker dela v posebnem programu namenjenemu za to(od steinbauerja), vem pa da programira, na katerih obratih naj box poveča navor in moč za določeno št %
LP Rok
 
rrobic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr feb 21, 2007 12:03 pm

p

Napisal/-a rrobic To nov 20, 2007 10:39 am

kam se pa ti boljši p-boxi priklopijo
ali se vsi montirajo na senzor temperature al se ti boljši kam drugam.
in so samo ti poceni eno sranje z uporom
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov