Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Jeep Grand Cherokee 3.1td

Napisal/-a dencor Sr mar 19, 2008 9:24 pm

Kupujem terenca in v oke mi je pal jeep grand cherokee letnik 1999/2000 z motorjem 3.1td zanima me koliko pride redni servis, če so kakšni problem z avtom,motorjem,avtomatskim menjalnikom in koliko porabi mestna/relacija


hvala vnaprej za odgovore :D
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr mar 19, 2008 10:39 pm

Redni servis pri pooblaščencu je drag ko žafran....maš pa marolta v mozirju, ki je več kot ugoden in majster za jeepe edin dizlov ne mara :D

3.1 mislim da je VM motor same sestave njega žal ne poznam..... vem samo za 2.5 motor.

Glede menjalnikov pa ša nisem slišal znanih problemov.
Poraba pa verjetno okrog 12.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor Če mar 20, 2008 8:08 pm

zgoraj si omenil da so servisi dragi zanima me približno koliko pride redni servis oz koliko pride remen,vodna pumpa itd. ker nikjer ne najdem cen, aja pa omenil si nekega marlota on ne mara dizlo al jih tudi ne servisira :?: :D


lp dencor :D
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Napisal/-a AudiFreak Če mar 20, 2008 8:13 pm

Poraba je tam do 13 litrov. Ni pa brega za ta avto. Tudi če dol zletiš, na travnik v skoraj meter globok sneg in že vidiš vlečno službo, prideš brez težav nazaj skozi jarek gor na cesto. Preverjeno... :twisted:
Nimam privilegijev za branje tega foruma, ampak vseeno berem.
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor Če mar 20, 2008 8:24 pm

AudiFreak je napisal/-a:Poraba je tam do 13 litrov. Ni pa brega za ta avto. Tudi če dol zletiš, na travnik v skoraj meter globok sneg in že vidiš vlečno službo, prideš brez težav nazaj skozi jarek gor na cesto. Preverjeno... :twisted:



:lol: :lol: :lol: ta pa je dobra sam še vedno me zanima kolko pride glavni servis ali pa deli, servis poterebujem samo za menjalnik pri motoru že vse sam naredim sam me vseeno zanima koliko pride

lp dencor
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1td

Napisal/-a Matjazy Pe mar 21, 2008 7:25 am

dencor je napisal/-a:Kupujem terenca in v oke mi je pal jeep grand cherokee letnik 1999/2000 z motorjem 3.1td zanima me koliko pride redni servis, če so kakšni problem z avtom,motorjem,avtomatskim menjalnikom in koliko porabi mestna/relacija


hvala vnaprej za odgovore :D

Sicer se nisem vozil z grandom, sem bil pa peljan v navadnem cherokiju TD. Sicer je terenec, in če ga kot takšnega potrebuješ, je ok, sicer pa: hiterkot golf 2 D, pije kot kombi, glasen, neudoben, se pa lepo znajde na terenu. Znanec sicer nima problemov z njim.
 
Uporabniški avatar
speed3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če jul 27, 2006 5:16 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a speed3 Pe mar 21, 2008 10:07 am

Oj, servis redni (zavore, filtri, neki zglobi, olje,...) 600Eu pri uradnem serviserju v Lj.

Sicer mas pa tak servis le na vsakih 60.000.

ostalo pa olje in filter, kar pride do 100 Eu pri lokalnem serviserju
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 Pe mar 21, 2008 3:10 pm

Mestna vožnja: 12 lit./100 km
Izvenmestna vožnja: 8 lit./100 km
Kombinirana vožnja: 11,7 lit./100 km
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor Pe mar 21, 2008 4:17 pm

to pa je kar ugodno ker z njim se bom vozo večina ob vikendih, za relacijo mam laguno z njim pa bom delo okoli 15k letno tak da je to zelo ugodo, povsejvrjetnosti grem drugi teden po njega aja kolko pa zdržijo ti motorji oz kdaj se zaćnejo kvarit :?:


lp dencor :D
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy Pe mar 21, 2008 5:13 pm

Zdravo!
kopiram iz enega drugega foruma:
Nad GCjevim MV motorjem sem bil popolnoma razočaran. V slabem letu mi je na vzdrževanem avtu (90kkm/2001) odpovedalo cel kup reči na motorju - počila glava (standardna napaka), zaskočil dročnik (!!), puščaloolje na glavni gredi, odpovedal regulator menjalnika, iztrošil elektromotor ventilatorja, počil bimetal viskosklopke(!)
Sama poraba goriva pa je bila le malenkostno nižja kot pri starem čirotu4.0. Žal se je izkazalo, da je omenjeni dizel velik

Pri tem GC3.1 sem bil zelo zadovoljen samo dvakrat. Prvič, ko sem ga kupil, in drugič -- distveno bolj ko sem ga uspel prodati


Tole sem napisal, ker ti ne želim enake kalvarije, raje razmisli o bencincu in predelavi na plin!

LP in dober nakup!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe mar 21, 2008 10:18 pm

kofy je napisal/-a:Zdravo!
kopiram iz enega drugega foruma:
Nad GCjevim MV motorjem sem bil popolnoma razočaran. V slabem letu mi je na vzdrževanem avtu (90kkm/2001) odpovedalo cel kup reči na motorju - počila glava (standardna napaka), zaskočil dročnik (!!), puščaloolje na glavni gredi, odpovedal regulator menjalnika, iztrošil elektromotor ventilatorja, počil bimetal viskosklopke(!)
Sama poraba goriva pa je bila le malenkostno nižja kot pri starem čirotu4.0. Žal se je izkazalo, da je omenjeni dizel velik

Pri tem GC3.1 sem bil zelo zadovoljen samo dvakrat. Prvič, ko sem ga kupil, in drugič -- distveno bolj ko sem ga uspel prodati


Tole sem napisal, ker ti ne želim enake kalvarije, raje razmisli o bencincu in predelavi na plin!

LP in dober nakup!


Tole ti točno povem s kerga foruma je :) Gre pa se za 2.7 motor če se ne motim To da bi pokale glave kr tako skor težko verjamem.... do sedaj sem zasledil samo tega pa kr dosti prebiram te reči ( ali pa sem jih ko sem kupoval jeepa)

Glede servisov ti ne znam povedat ker v enem letu ( kolikor ga imam) še nisem bil in tudi ne bom na servisu, ker pač šravfam sam. Nekdo je omenu 100 evrov za olje in filter...... toliko jaz v celem letu ne porabim pa olje menjujem na 8000 km delam pa letno okrog 20-25 tisoč z njim. Točim pa ELF ali pa VALVOLINE ( oboje dovoljeno po specifikaciji uradnega zastopnika viskoznosti 15/40) .
Zavore in olja dobiš v vsaki trgovini.... vse ostalo pa samo original (žal)
Marolt v mozirju ne šravfa dizlov (spet žal, ker je poceni) lahko pa nabavi dele.
Moj je navadn cherokee 2.5 TD motor..... nekdo je omenjal golfa2..... armaturka v golfu je bolša od jeepa :D Glasen je sicer res ( pač stari TD motorji) po podatkih pa drgač : pospešek: 12s : končna : 150.....ampak to je za 2.5 motor.
Tile novejši pa so verjetno dost bolj kultivirani, tišji in prožnejši motorji.
Glede cen servisov ( delov) pa je tako:
Prednji diski in ploščice : 130 evrov
zadnje pakne : 95 evrov
končnik : 60 evrov(original servis)
Panhardov drog : 65 evrov
termostat: 31 evrov
Luč: 46 evrov
zadnja luč 125 evrov(original servis)
puše zadnjih vzmeti komplet z nihajnimi rokami: 250 evrov(original servis)
Sklopka: 300 evrov
Križi na kardanih : 30 evrov
Ležaji 25 evrov
Kugle 100 evrov.......
Zračni fillter 17 evrov
Oljni filter 12 evrov....
Gume: 100-150 evrov....
Kiler : 500 evrov....(original vendar ne na servisu)

To so približne cene za 2.5 motor za navadnega čirota. Če ga misliš uporabljat za teren ti osebno svetujem navadnega.Grand ima za moje pojme že preveč plastike, čeprav govorijo , da mu na terenu ni para.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Vontz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Če okt 16, 2003 8:44 pm

Napisal/-a Vontz Pe mar 21, 2008 10:34 pm

Lisko, to je kopirano iz specializiranega slovenskega foruma za..... Govora pa je o 3.1 motorju.

Lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe mar 21, 2008 10:56 pm

Dober vem s kerega je :) No sem reku da nisem ziher da se gre za 3.1 motor...... ampak kot je znano za renoje...... če se jih od 2000 pokvari 30...še ne govorimo o epidemiji....

Res pa je da skoraj pri vseh jeepih spusti semering na glavni gredi.....to pa poznam dost primerov vkljućno z mojim.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 So mar 22, 2008 2:32 am

ce se nameravas z njim vozt samo med vikendi,potem si rajsi kupi bencinarja :D
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor So mar 22, 2008 8:10 am

bom vido odličam se met enim 3.1td sam prevoženih 195k z vso možno opremo in enim z 135k pa skor brez opreme bom vido če bom vzel bencinca sam težko vrjamem


lp dencor
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar So mar 22, 2008 9:08 am

V ljubljani imaš zlo dobrga serviserja za Jeep/Chrysler. Telefonska po želji na PM.
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy So mar 22, 2008 1:23 pm

Tole ti točno povem s kerga foruma je :) Gre pa se za 2.7 motor če se ne motim To da bi pokale glave kr tako skor težko verjamem.... do sedaj sem zasledil samo tega pa kr dosti prebiram te reči ( ali pa sem jih ko sem kupoval jeepa)

Hoj!

Glede počenih glav le verjemi! Poleg mojega primera osebno poznam še štiri, vendar ko sem jaz kupoval GC-ja te napake še niso bile poznane (nov model). drugače pa ni moj namen kritizirati neko firmo, ampak le dobronamerno svetovati človeku pri nakupu (ta forum že od vsega začetka redno spremljam, kljub temu, da sem precej starejši od povprečja uporabnikov foruma :lol: )
LP
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So mar 22, 2008 6:32 pm

kofy je napisal/-a:Tole ti točno povem s kerga foruma je :) Gre pa se za 2.7 motor če se ne motim To da bi pokale glave kr tako skor težko verjamem.... do sedaj sem zasledil samo tega pa kr dosti prebiram te reči ( ali pa sem jih ko sem kupoval jeepa)

Hoj!

Glede počenih glav le verjemi! Poleg mojega primera osebno poznam še štiri, vendar ko sem jaz kupoval GC-ja te napake še niso bile poznane (nov model). drugače pa ni moj namen kritizirati neko firmo, ampak le dobronamerno svetovati človeku pri nakupu (ta forum že od vsega začetka redno spremljam, kljub temu, da sem precej starejši od povprečja uporabnikov foruma :lol: )
LP


Jah sej ne rečem da ni možno da jim pokajo glave..... lahk povem še za eno znamko kjer dizlom ( sploh starejšim) pokajo glave :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 So mar 22, 2008 8:43 pm

Vem, zdaj boste rekli, da spet težim v svoje tipičnem slogu. Ker pač ne morem iz svoje kože ti priporočam, da vzameš jeepa z 4.0l 6 cilindri bencinarja ali pa 5.9l V8 bencinarja. Ti dve možnost sta garntirano najboljši! Če se ti ne mudi z nakupm in imaš čas malo počakat na pravi avto lahko za ugodno ceno dobiš tudi kakšnega, ki je že predelan na plin, če te slučajno poraba skrbi.
Za primer pred petimi dnevi je prijaelj kupil cheerokija 5.9l V8, 190.000km, na plin, olično ohranjen za 5000eur.
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy So mar 22, 2008 9:58 pm

Glej-pred leti sem z cherokeejem-4.0sport, takrat aktualni model prevozil 140kkm. Razen rednih servisov pri CJI sem imel edini izredni izdatek nakup kompleta gum, 1x lamda sonda, 1x prednje ploščice. Poraba je bila 11-13l.
Drugače pa-zamenjava počenih glav za 3.1-kompletoriginalnih 5 glav z delom je pred leti veljala 490.000 sit!
LP!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov