Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2024 Opel Grandland

Napisal/-a martin_krpan To apr 23, 2024 5:03 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2024 Opel Grandland

Napisal/-a tomzzi To apr 23, 2024 6:24 pm

Lepi (majhni) detajli kateri niso takoj vidni. Recimo led dnevne naprimer. Ali pa da pločevina vrat zakrije gumo na vratih. Nisem siguren ali mi je všeč napis zadaj kateri je "vtisnjen" v sam pleh in ni več nalepljen kos plastike.
Me zanima kako se bi to popravilo. ;) So plastična?

Vidim, da vsi sledijo trendu lightbarov spredaj, zadaj. Se bo treba očitno navaditi. Pričakujem, da bo facelift astre enak.

Notranjost je pa definitivno lepša od P3008 recimo. Čist design. Mogoče rahlo dolgočasen a vsekakor lepše kot kič pežoja.Minimalističen. Malo manj mi je všeč blago na oblogah vrat saj se zna precej hitro znucati.
Vsekakor pa velik bolje integriran infotainment kot pri določeni konkurenci (vw, škoda, toyota itd..) kjer imaš občutek kot, da si aftermarket tablico na armaturo privijačil.

Solidno a nobenega vau efekta.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2661
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2024 Opel Grandland

Napisal/-a drugmirko Pe apr 26, 2024 11:30 am

nekaj novih informacij o priključno hibridni verziji:
tretja generacija 1.6l, 4 cilindričnega bencinarja
7 stopenjski "DSG" dvosklopični menjalnik (prej 8 stopenjski Aisin avtomatik s pretvornikom navora)
90kW elektromotor (prej 80kW)
21kWh baterija (prej 12.5kWh)
doseg na elektriko 80km (prej 50km)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2024 Opel Grandland

Napisal/-a Polo78 Pe apr 26, 2024 12:08 pm

tomzzi je napisal/-a:Vsekakor pa velik bolje integriran infotainment kot pri določeni konkurenci (vw, škoda, toyota itd..) kjer imaš občutek kot, da si aftermarket tablico na armaturo privijačil.


No ja, tudi tu info zaslon ni povsem integriran v armaturko, se pa strinjam, da je tole precej lepše kot štrleči "televizorji" v omenjenih znamkah.

Še vedno pa sem mnenja, da so se pri Stellantisu prehitro odpovedali dizlom, v tega Grandlanda (kot tudi v preostale Citropelpuge =P ) bi naravnost pasal en 2.0 hdi. Tu zna biti omenjena VAG druščina + Mazda in še kdo izmed plebejcev vsaj za to generacijo tam do cca. l. 2030 v prednosti.
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 26 gostov