Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Renault VG Če nov 12, 2015 4:55 pm

xxl je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:LPG različice še pridejo.

No, ko smo govorili o cenah. Se vam tole zdi (pre)drago?
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ION%20-N...

Hm,meni je s takšno opremo,matrix led in 18 col naračunal s popustom cca 19,5 k eura,pa se mi ni zdelo drago.Bo treba preverit pri Sawalu.

Hm čudna cena je ja. Če jo lahko naročimo za ta denar z drugo barvo in pa feltnami...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Če nov 12, 2015 5:43 pm

Jo grem takoj iskat... :) Če bi bila srebrna ali siva bi bila idealna izbira.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Če nov 12, 2015 6:16 pm

Ja, kot vidim so cene spet navite, da bodo potem spustili za 6000 evrov, tako, da cene so dobre.
Me je pa strah, ne vem kako, da ni tudi tebe tomzzi, ker si imel toliko težav.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Če nov 12, 2015 7:18 pm

Pri Astri J sem pač naletel na to. Drugače sem bil dokaj zadovoljen z opli. Sicer pa se še vedno vozim z Astro. Tudi na cesti me (še) ni pustila v teh 170k prevoženih... Upam, da tako ostane vsaj še čez zimo.
Problemov je bilo. Sicer pa lahko tudi pri drugi znamki naletim na isto. Pa kolikor slišim od drugih nimajo nič manj problemov kot moj opel.
Sedaj ciljam na bencinarja.
Sicer pa seveda ni izključena tudi druga znamka.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a honeybee Če nov 12, 2015 7:50 pm

Če ti je srebrna ali siva bolj všeč jim rečeš naj jo razstavijo in jo prebarvajo :)

lp
Honey Bee
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Sonderklasse Če nov 12, 2015 10:43 pm

Avto je vizualno všečen, morda zame edino rahlo previsok (ali pa zgolj z oblikovnim stilom vizualna varka) in tako rahlo daje vtis enoprostorca, kar pa seveda ni.
Če bo cenovno bolj sprejemljiv od golfa, se bo prodajal - če ne, bojo še kr naprej kupval holfa kenede :)

Všeč mi je, da tudi v nižje segmente sedaj po večih letih začenjajo vgrajevati sisteme, ki bili prej rezervirani le za premium segment.

Opel sicer ni znamka, ki bi me blazno navduševala, imela pa je včasih krasne modele (Omega Lotus, Omega MV6, Senator, Calibra)...
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Pe nov 13, 2015 1:48 am

emozul je napisal/-a:Ja, kot vidim so cene spet navite, da bodo potem spustili za 6000 evrov, tako, da cene so dobre.
Me je pa strah, ne vem kako, da ni tudi tebe tomzzi, ker si imel toliko težav.


Ja ....po moje so popusti eden od glavnih adutov. Vsaj 4-5 jurjov bo treba dol... :roll: če mislijo biti konkurenčni.

Mogoče bom preveč kritičen, ampak mene ni ravno prepričala. Daleč od tega da ni dober avto ....je pa po mojem mnenju premalo dober glede na to da je konkurenca 308, Mazda 3, Leon, Octavia, Golf že nekaj časa na trgu. Človek bi pričakoval kaj več kot samo matrične Led luči.

Ne vem no ...precej hladnega me je pustila. Ne zunaj, ne znotraj mi ni kaj posebej všeč. NI pa rečeno da se je ne bom navadil ....enako sem občutil pri 308 ko sem ga prvič videl. ;)

Včeraj sem malo probal 1.4, 125 KM in danes dizla 136 KM
DIzel je imel nekaj več opreme, čeprav sta oba bila innovation oprema.

Kje začet ....? :mrgreen:

Ključ zanimiv, ima dva gumba za zaklep in odklep. Nima pa gumba za luči prižgat =P
Kar je fajn (za razliko od 308) je to, da se lahko spustijo šipe če držiš tipko za odklep. To ful pogrešam pri 308 ...še posebej ko je avto na soncu in ga je treba prezračiti.
Položaj za volanom je v redu. Sedež gre dost nižje kot v 308, tudi udobni so ...nimam pripomb. Števci so mi res preveč navadni ...nič posebnega.
http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803805
Postavitev je pa tudi malo čudna. Kazalca temperature in novoja goriva sta "glavna" :roll: http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803804
Nekaj časa sem imel sonce za sabo in ko sončeva svetloba pade na zaslone, sta oba neuporabna (nevidna). Ne spomnim se da bi to kdaj doživel pri 308 :?

Gumb start stop
http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803802
http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803801
je postavljen tako kot da bi jim zmanjkalo žice ...res nerodno. Mar bi ga dali tam kjer se tista odvratna vtičnica šopiri http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803800 ...kot da bi bila zlata. Res neumnost. Sredinski naslon za roko ni nastavljiv po višini. Zadaj ga pa sploh ni bilo. :shock: Ob zaklepanju se zunanja ogledala ne zložijo.

Volanski obroč bi lahko bi bil malo "obilnejši" ...nekako mi je pretenek, ampak ni hudega. Kar lepo sede v roke. Itak da je nastavljiv =P
Ta sredinska konzola mede sedežema mi na sploh ni všeč. http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803808
Tudi zaslon na dotik bi lahko bolj pokončno dali, pa ne bi bilo nič hudega če bi ga malenkost obrnili proti vozniku. Meni se zdi da je tako postavljen da "gleda" v strop. Najbrž zato slabše viden od sončni svetlobi ... :?:
Tole http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803799 mi je tudi traparija. Sem mislil da je to zgodovina.
Izboklina v tleh http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803807 ki je ponavadi pod sedežem je tukaj malo pred sedežem ....tudi en smešen detalj.

Zaslon na dotik je definitvno boljši kot v 308. Bolj odziven je in logičen. Telefon sem hitro povezal in vse je dalalo precej hitreje kot sem navajen. Tudi audio sistem se mi je zdel precej boljši. En par zvočnikov ima zgoraj na armaturi. Navigacijo mi ni uspelo razumeti ...ni bilo časa. Tudi glasovno vodenje mi ni uspelo nastavit. Še za marsikaj drugega ni bilo časa ...žal.

Prostora za noge zadaj je res dovolj. Razkoš v primerjavi z 308.
Pedala zavore je še vedno premehka za moj okus. Kar mi je uspelo videt je tudi to, da pod motorjem ni tiste zaščite kot jo ima 308.

Luči pa itak ne morem komentirat ker ni bilo teme :mrgreen:

Bencinar se mi je zdel čist v redu. Ni ga slišat v kabini ...izolacija je res dobra. Pa čisto drugi občutek pri speljevanju je pri štirivaljniku :huh: ....aaaaa kako to pogrešam. Miren tek, nobenih vibracij in "klokotanja". Speljat je možno tudi brez da imaš nogo na plinu. Lepo potegne, tudi pri mestni vožnji in pogostim prestavljanjem je prijazen.
Pri dinamični (skoraj agresivni) vožnji je bilo tkole http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803798
Pri zelo umirjeni vožnji (mestna, relacija, AC ..vsega po malo) pa tkole http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803803

Dizel pa (pazi to!?!?!... jaz kot največji nasprotnik dizlov) SPLOH NI DIZEL! :shock: :shock: :shock: če mene vprašate. :huh: To je noro!? Ni ga slišat, tudi vibracij ni, navora za izvoz, puščica me je vseskozi upozarjala da prestavim v nižjo, čeprav ni bilo razloga za to ...čisto lepo je vlekel je tudi pri 1000 obratov. Fantazija! Zvok v kabini je res težko prepoznati kot dizelski ...res me je navdušil. Tudi kasneje, ko je prodajalec prestavljal avto, se mi je zdelo da žvižga kot F16 ...res zanimiv zvok. Sploh ni tistega izrazitega traktorskega zvoka niti od zunaj slišat. Ne vem sicer kako se sliši ko je hladen ...ampak ne more biti kaj preveč drugače.

Prvič v življenju razmišljam o dizlu oops :huh: :DDD

Pri umirjeni vožnji (iste relacije kot z bencinarjem) http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803804
Pri dinamični (mislim da sem bil bolj agresiven kot z bencinarjem) http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... j#22803811

Mislim da bi Astri lahko oprostil vse to kar me moti. Mislim da bi se lahko navadil na vse to, ker na sploh je dober avto. Podvozje in vodljivost za razred boljše kot v 308. Nobenega poskakovanja v ovinkih in neravninah. Res se dobro drži ceste ......sem že malo pozabil kako se avto mora prilepit za asvalt.

Je pa res da notranjost na sploh ni tako "fensi" kot v 308. Definitivno z armaturno ploščo, (dizajn števcev in zaslona na dotik) sredinsko konzolo med sedeži in z čistimi linijami v notranjosti 308 zmaga. Ampak tudi Astre bi se hitro navadil, sem prepričan.

Eto ...en tak amaterski vtis o avtomobilu. ;)

Osebno raje kaj takega preberem kot tisto lepobesedičenje novinarjev.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a evilfury Pe nov 13, 2015 7:03 am

Mene je tud zmotil tisti zatic na vratih... K en stara katrca.

Tej porabi bencinarja pa ne verjamem. Ni sanse da bo 150hp tolk mal pokuru.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3585
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a ban Pe nov 13, 2015 7:40 am

evilfury je napisal/-a:Mene je tud zmotil tisti zatic na vratih... K en stara katrca.

Tej porabi bencinarja pa ne verjamem. Ni sanse da bo 150hp tolk mal pokuru.

@for piše da je spobal 125 km astro.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a evilfury Pe nov 13, 2015 7:59 am

Spregledal.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Pe nov 13, 2015 9:45 am

For, fenomenalno si to opisal, pa še natančno!
Tukaj bi jaz dodal, da meni laže BC pri porabi 0,8 litra, no mogoče so to malo bolj "naštelali", čeprav je še vedno ugodna poraba.
Boš videl, še pod kožo ti bo zlezla, da mi jo boš čez kakšen mesec kazal na parkirišču, kjer delaš :D

Sam jo grem vozit čez 14 dni, pa bom še jaz malo opisal zadevo, iz mojega zornega kota.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Pe nov 13, 2015 10:28 am

Sistem za ohranjanje voznega pasu je zanimiv. V bistvu sploh nisem vedel kaj se dogaja pod kolesi. Občutek je podoben, ko imaš široke gume in naletiš na kolesnice na cesti. Zanimiva zadeva.

Parkirni senzorji so tečni in ne reagirajo na to da si se ustavil, ali da si dal v prosti tek. Kar naprej piskajo, tako da je treba kar gumb pritisnit da se ugasne. Malo nadležno.
Tista zadeva ki upozarja na mrtvi kot se mi zdi da tudi dela v redu. Sicer ne opozarja z zvočnim signalom, kar je najbrž možno nastavit v menijih.
El, ročna se tudi ne aktivira (v 308 vedno) ko ugasneš avto. Se pa avtomatski izklopi pri speljevanju.
Pozabil sem napisat da je menjalnik tudi na nivoju. Mislim da za odtenek bolj gladko prestavlja kot 308. Nobenega zatikanja nisem opazil.

Aja....v dizlu je bil start/stop sistem ki je definitivno boljši. Motor se nič ne strese kot pri 1.2 THP. Ko se ugasne je recimo servo volan še zmeraj aktiven. Pri 308 ne.
Na kratko sem dosegel skoraj 200 na uro in je kar stabilen. Tudi hrup in piš vetra pri tej hitrosti se mi zdi dost v redu.
Močno zaviranje pri teh hitrosti je tudi zanesljivo in suvereno po mojem mnenju.
Nobenih čričkov nisem slišal.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3585
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a ban Pe nov 13, 2015 10:49 am

For je napisal/-a:
Nobenih čričkov nisem slišal.

A ne bi bla ta mal huda pri čisto novem avtu? :lol:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Pe nov 13, 2015 12:22 pm

Ne bi bilo prvič :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1388
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a thunderbolt Pe nov 13, 2015 1:11 pm

For, kaksna pa je astra v blazenju lukenj/udobja voznje v primerjavi s 308. Ma nekaterih testih pise, da je zelo udobna, spet na drugih grajajo, da je pretrda. Pa ce lahko primerjas zvocno izolacijo neposredno s 308. Na teh podrocjih se mi zdi namrec 308 precej suveren.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Pe nov 13, 2015 4:29 pm

@For
lep, podroben opis. Ja tudi mene kakšna malenkost rahlo moti pri novi astri. Vendar to so malenkosti ki pa niso odločilne pri nakupu.
Ne motijo me v tolikšni meri, da bi me odvrnile od nakupa.
So pa konkretno izboljšali tisto kar je bilo slabo oziroma kar je bil minus pri Astri J. Torej je razlika večja ravno tam kjer je bilo to najbolj potrebno.
Tipka za luči prižgat na daljincu? A nima to v nastavitvah, da se samodejno vklopijo ko odkleneš avto?
Moja Astra J to ima. Celo lahko naštimam ali gorijo 30s, 1min ali 2 minuti.
Torej tipka na daljincu nima nekega pomena.
Zatic na vratih je tudi meni malo mimo. Ampak to je spet ena taka nepomembna stvar, da mi je vseeno ali je ali ne.

Jaz še vedno čakam, da me pokličejo. Rezervacijo sem naredil na "predstavitvi" v soboto v našem kraju pa me do danes niso poklical.
Zdaj ali me nočejo pozvat, ker sem "tečen" na servisih... Ali pa imajo "gužvo"...
Najbolje bo, da grem v salon.

Mene predvsem zanima 1.4 125.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 Pe nov 13, 2015 8:28 pm

evilfury je napisal/-a:Tej porabi bencinarja pa ne verjamem. Ni sanse da bo 150hp tolk mal pokuru.

Sam imam zmenjeno jutri tako za 1.4T 150 kot 1.6 CDTI 136, in bom probal mal bolj poterat. Čeprav če pogledaš povprečno hitrost, tudi for ni šel ravno počasi.
Sedaj imam pa Alfo Mito 1.4T 135, pa pod 10l ni šans da pridem z dinamično vožnjo, dosti čez 11l, sploh na cel tank, pa tudi težko. Edino zjutraj ko je tema, vozim največ 80km/h (glede obratov se ne omejujem, oz. nad 4000 nisem prav dolgo) in dosežem 7,5l.
Tako da me res zanima, če so pri Oplu naredili čudež in spravili porabo iz normalnih 10 na 8l.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4188
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a xxl Pe nov 13, 2015 8:49 pm

S dinamično vožnjo bo vsak turbo bistveno več pokuril.Moja 1,4 TB ima 170 KM in bi imel podobno porabo,če bi jo gnal v obrate,tako,s normalno vožnjo se giblje med 7-7,5.Živim na podeželju. ;)
Misli,oziroma,upam,da bi Astra 1,4 150 znala pokurit še manj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Pe nov 13, 2015 9:27 pm

thunderbolt je napisal/-a:For, kaksna pa je astra v blazenju lukenj/udobja voznje v primerjavi s 308. Ma nekaterih testih pise, da je zelo udobna, spet na drugih grajajo, da je pretrda. Pa ce lahko primerjas zvocno izolacijo neposredno s 308. Na teh podrocjih se mi zdi namrec 308 precej suveren.

Glede blaženja⁄udobja ni neke razlike. Mogoče pa res ni tistega občutka plavanja ki sem ga jaz samo na začetku druženja opazil pri 308. Najbrž je Astra malo trša. Nisem opazil neke ekstremne razlike. Itak so tega 308 kar precej ponemčili ...tudi glede tega.
Kot laik lahko rečem da glede udobja nisem zaznal kakšne velike razlike. Mogoče to da se Astra manj nagiba v ovinkih.
Glede izolacije bi pa najbrž opazil če bi bilo v kabini kaj več hrupa. Mislim da sta na istem nivoju glede tega. Jaz sem pred kratkim dal zimske Alpin 5 gor (17ke) in so precej glasne. Še posebej od 100 do 110 km⁄h...tako da je možno da je Astra še boljša glede tega.
Predlani ko sem preizkušal veliko teh avtomobilov sem ugotovil da sta Golf in 308 glede izolacije kabine edina ki izstopata v pozitivnem smislu.
tomzzi je napisal/-a:Tipka za luči prižgat na daljincu? A nima to v nastavitvah, da se samodejno vklopijo ko odkleneš avto?

Predvidevam da to ima in da dela ko se stemni.
Ključ http://www.mojalbum.com/delirium-2/astr ... 59/povecaj pri 308 ima še dodaten gumb da lahko luči prižigaš če kaj rabiš ...tudi pri dnevni svetlobi. Ni pa to nujno potrebno, je pa včasih uporabno in fajn za igračkat se =P :mrgreen:
Reaper85 je napisal/-a:Sam imam zmenjeno jutri tako za 1.4T 150 kot 1.6 CDTI 136, in bom probal mal bolj poterat.

Daj poskusi še z umirejeno vožnjo ..vsaj 20 - 30 km ...res me zanima. Sem prepričan da bi tole mojo relacijo tudi 150konjskim naredil podobno porabo.
Jaz sem drugače vozil Kranj - Medvode - Predor Šentvid - obvoznica do izvoza Vič - potem po Tržaški do Bleiweisove in potem na Celovško do Avtotehne
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 So nov 14, 2015 7:12 pm

Danes sem peljal dve Astri.
Prvo, 1.6 CDTI 136 Innovation z 18" iz Kranja preko Ljubelja do avstrijske meje, drugo, 1.4T 125 Innovation s 17" (niso dobili 150, kot obljubljeno), pa iz Škofje Loke do Železnikov.

Pri prvem sem rabil precej časa da sem našel kje se resetira BC, potem sem po par minutnem listanju manuala le našel, ravno na začetku ljubeljskega klanca.
In sicer če bo še kdo vozil, na volanu tam kjer so smerne puščice, se pomakneš s puščico gor ali dol do povprečne porabe, resetiraš pa z desno puščico in potrdiš z gumbom na sredini puščic.
Enjoy pa ima na koncu leve obvolanske ročice. Na ročicah sem sprva tudi iskal, čeprav sem gledal tudi po volanu, ampak mi ni prišlo na pamet, da bi se lahko resetiralo z puščicami.
SET/CLR pri Enjoy je pač nedvoumno in vsakemu takoj jasno da clear pomeni resetiranje BC-ja.

Za tempomat in ostale elektronske asistence je bilo v eni uri tudi premalo časa, s klikanjem po volanu sem dvakrat ponesreči nastavil omejitev. Prvič mi je še uspelo nastavit nazaj, drugič pa ne, ampak sem kar pustil, ker me ni oviralo pri vožnji, pa itak greš tudi v tem primeru lahko več.
Lane assista mi ni uspelo probat, enkrat sem probal zavit na sredino ceste kjer je bila črtkana črta, pa ni nič delovalo.
Zaznavanja mrtvega kota v ogledalih tudi ne. Mi je pa enkrat izrisalo sliko crasha na ekranu, čeprav je bil tovornjak spredaj še daleč.
Ne vem, zame je teh asistenc preveč, najraje bi vzel kar Enjoy. Edino za Sport tipko moram še ugotovit kaj točno naredi, ker to je zame največja prednost opreme Dynamic, 17" platišča se itak da doplačat za 400€.
Upam pa da tipka otrdi volan in poveča odzivnost gasa, kot je to pri Alfi v Dynamic načinu.

Dizelski motor je razred zase, nimam nobenih pripomb, res je tih in ima miren tek. Recimo nazajgrede sem se ustavil pri Avto Mobil in se usedel v 320Cd 2010 s 180k km in je bil kot traktor, treslo se je vse, prestavna ročica in tudi na sedežu sem čutil vibracije.

Bencinar je imel pa premalo moči da bi lahko sploh kaj dosti komentiral, v glavnem, z mojim Mitom 135KM se nikakor ne more primerjat, sploh ko ga dam v Dynamic način.

Prav močan ni bil noben, če si sam na cesti še gre, ampak vedno dobiš pred sabo nekoga, ki mu vožnja ne predstavlja užitka in ga je treba prehitet.
Za to je pa veliko bolje če imaš vsaj 150KM, sam bi sicer najraje imel 1.6T 170KM, tako pa se moram še odločit med 1.4T 150 in 1.6T 200.
Po AC je bil pa dizel več kot dovolj močan, do 170 sem bil mimogrede, tako da če bi se vozil vsak dan po AC vsaj 25km v eno smer, bi sigurno vzel tega dizla.

Poraba dizla je bila po 42km 5,5l, povprečna hitrost 59,1km/h. Pri bencinarju pa 8,1l po 37km, povprečna 55,7km/h.
S tem da moram povedat da je pri dizlu na vrhu Ljubelja kazalo 10l, res pa da če greš enkrat gor, moraš tudi dol, tako da je 5,5 povsem merodajna poraba.
Pri obeh se je kar precej izživljalo v drugi prestavi (drugače pri nobenem nima smisla iti čez 4 oz. pri bencinarju 5k), tako da je to kar blizu max porabi. Edino pri bencinarju je bila precej ravna trasa, tako da vsaj v eno smer v klanec gor pomoje ni problema prit čez 10l. Drugače pa niti nima tolk moči, da bi moral pit dosti več kot 8l.
Z mojim Mitom pa sem z današnjo vožnjo od enega do drugega prišel na 8,4l.

Menjalnik je odličen, prestavljanje povsem gladko. Največja razlika proti mojem avtomatiku je pa pri speljevanju iz mesta, res hitreje lahko spelješ, ker lahko dvigneš obrate. Tista vmesna stiskanja sklopke pri vsakem prestavljanju pa niti ne pogrešam, res pa da je vožnja malo bolj zanimiva, ker da povsem gladko prestavi tudi ni nujno najbolje (razen za sovoznika). Tako da naslednji avto bo vsekakor manual.
Tadva sta imela povsem drugačna prestavna razmerja kot moj, tako da od pete in šeste ni veliko za pričakovat v smislu poskočnosti.

Podvozje je odlično, lepo blaži po razritih cestah in se ne nagiba. To je glavni razlog, da bi sploh zamenjal mojega Mita za Astro, ker je res preveč trd, sploh čez Naklo te ornk preruka.
Drugi je pa razdalja do tal, ker z 8cm so pri Alfi res preveč pretiravali, Astra ima na oko vsaj 20cm, pa tudi višje postavljen odbijač. Med vožnjo pa tudi ni bilo opazit, da bi moral zaradi višje oddaljenosti od tal kaj počasneje vozit.

Zunaj so nalogo opravili odlično, spredaj mi je všečen, nekateri bi sicer rekli da dolgočasen, mogoče je malenkost podoben Astri H, vsekakor pa ne grd kot je recimo Corsa E.
Zadek je pa za moje pojme za desetko, deluje zelo športno, res vse pohvale tistemu ki je to zrisal. Tudi nekaj povsem samosvojega, in sam ne poznam drugega podobnega avtomobila. Mi je bil pa tako všeč, da imam še največ posnetih slik ravno od zadka.
Stara, sploh facelift, je spredaj še aktualna, zadaj pa deluje že nekako zastarelo proti novi.

Nastavke izpuha so očitno izpustili pri slabših motorjih, samo 1.6T 200 bo imel dva.

Obe sta bili črne barve, ampak sam bi veliko raje vzel srebrno, siva tudi ni bila slaba, ampak čez srebrno je ni.

V notranjosti je več mehkejše plastike, prej je bila trda na zadnjem delu armature in nad števci, tisti del nad števci je tudi malo škripal, če si ga pritiskal z roko.
Prav tako je sredinska konzola pri straneh oblazinjena z usnjem.

Innovation oprema ima preveč piano look plastike kjer se pozna vsak prstni odtis, pa tudi od vode je bilo videti obrise, ker je očitno eden samo z mokro krpo šel čez in nič s kakšno suho mikrokrpo.
Tako da mogoče še en razlog, da bi vzel Enjoy opremo.

Sedeži so za par cm ožji napram Astri J, sam sem bolj suh pa bi vseeno raje videl če bi bili vsaj kak cm širši, tako sedalni kot hrbtni del. Tako da si ne predstavljam kako se bodo peljali malo močnejši in kdo pri Oplu je sploh testiral te sedeže.
Ima pa delno usnje, tako kot prejšnja Cosmo.
Enjoy je boljša vsaj glede hrbtega dela, ker ima pač veliko manj izrazit bočni oprijem.
Pri Astri H Enjoy sem imel pa res preveč široke, tako da sem se moral naslonit na desno stran, da sem imel vsaj na eni strani oprijem.
Tako da so mi še najbolj všeč tisti iz prejšnje generacije, tudi danes sem se uspel usest vanjo, da sem to potrdil.
Tukaj pa, če bi vzel Dynamic, bi doplačal za voznikov ergonomski športni sedež, 213€, in imaš tudi nastavljanje dolžine sedalnega dela.

Volan je pri avtih do 30k itak navaden skaj, ampak tukaj se mi zdi material še kak razred slabši kot naprimer pri Alfi ali BMW-ju. Insignia ni pri tem nič boljša.

Kar so še izboljšali, prostor med počivalom za levo nogo in stopalko za sklopko. Prej si moral nogo praktično vdet noter, ker je bilo samo za 2cm prostora, zdaj pa ga je tako kot pri večini ostalih avtomobilov, na pogled okol 6cm.

Kljukice na vratih sam sploh ne bi opazil, če ne bi že prej tukaj od treh prebral. Astra H tega ni imela, ampak je imela gumb za zaklep vrat na sredini poleg gumba za varnostne utripalke. Mito ima sedaj enako. Pri Astri J so šli pa spet nazaj na kljukice.

Nekih napak pri izdelavi ni bilo opazit, edino gumb sovoznikovega predala se (opazil sem samo pri drugem) je zatikal in si mu moral sam pomagat v prvotni položaj.

V glavnem, sam sploh ne vem za kakšno alternativo za normalno ceno, pa da ima dovolj poskočen motor, 1.2 in 3-valjni pač ne pridejo v poštev, zame je minimum 1.4 in 4 valji.
Recimo vpišeš na Avto.net nov avto, 150KM+, do 25k, in dobiš samo Corso E 1.4T 150, potem 5k€ višje je Astra K 1.4T 150, Astra J 1.6T 170KM, potem Golf in Leon sta pa že nad 20k. Peugeot je pa tudi ukinil 1.6 THP motorje, razen 205 konjskega GT.

Slike:
http://www.mojalbum.com/reaper85/astra-k-14-11-2015
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 68 gostov