Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4188
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a xxl So nov 14, 2015 8:33 pm

Pozabil si na Giulietto 1,4 170 za manj kot 20k ;) .Če bi Astra bila vsaj 20cm od tal,bi bila SUV.Navadno so 12-13 cm.Samosvoj zadek?Mene spominja na Giulietto,zato me je tudi pritegnila.Vsekakor je 150 KM dovolj,pa tudi ni veliko dražji od 125.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a maniaxxx So nov 14, 2015 9:12 pm

Daj mi prosim link julke za manj kot 20 jurjev in spodobno opremo...jaz je še vedno ne najdem...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So nov 14, 2015 9:16 pm

Reaper85 je napisal/-a:Poraba dizla je bila po 42km 5,5l, povprečna hitrost 59,1km/h. Pri bencinarju pa 8,1l po 37km, povprečna 55,7km/h.


Večkrat prebiram oz so me določeni prepričujete (čeprav sem sam probal na svoji koži), da je razlika med bencinarjem in dizlom cca 1,5l na 100km/h.
Malo morgen razlika je cca 3l ali +4l kot je pri meni za ISTO vožnjo ne pa dizel gas do dile, bencinar pa jajcanje

@Reaper85 je imel razliko 2.6l, ampak je bila povprečna pri bencinarju nižja oz če bi bila ista bi bila vsaj 3l razlike


Bencinar vs dizel z podobno močjo je razlika vsaj 3l in NE 1,5l na 100km ali celo manj kot nekateri tukaj bluzijo
Lp
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 So nov 14, 2015 9:39 pm

Ja, z bencinarjem nisem šel v Ljubelj. Lahko pa probam s svojim, ampak pomoje pod 11l ne bom prišel, se pravi je razlika pri isti moči lahko tudi 2-kratna.
 
Spectre
 

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Spectre So nov 14, 2015 9:44 pm

pskoda je napisal/-a:Bencinar vs dizel z podobno močjo je razlika vsaj 3l in NE 1,5l na 100km ali celo manj kot nekateri tukaj bluzijo


http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

6,4- 5,3= 3
1.4turbo bencin pa 6,7
2.0 turbo diesel 5,7
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
maniaxxx je napisal/-a:Daj mi prosim link julke za manj kot 20 jurjev in spodobno opremo...jaz je še vedno ne najdem...

sej ga po mojem ni. Men je nazadnje trgovc ponujal sredni nivo opreme osnovnega dizla 1.6 jtd navadna barva in paket sport za nekih 23500€. Cena taka kot da bi BMWja 1 kupoval...

Men je 1.4t od opla posebej pri novem modelu eden boljših štiri cilindrskih turbo motorjev.

@reaper85 kaj 2x razlika v porabi ali v čem? Sej nista resna s škodo, njemu dizl mnde še gorivo proizvaja tko je varčn ;) .
Zadnjič spremenil Spectre, dne So nov 14, 2015 9:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a maniaxxx So nov 14, 2015 9:56 pm

pskoda je napisal/-a:
Reaper85 je napisal/-a:Poraba dizla je bila po 42km 5,5l, povprečna hitrost 59,1km/h. Pri bencinarju pa 8,1l po 37km, povprečna 55,7km/h.


Večkrat prebiram oz so me določeni prepričujete (čeprav sem sam probal na svoji koži), da je razlika med bencinarjem in dizlom cca 1,5l na 100km/h.
Malo morgen razlika je cca 3l ali +4l kot je pri meni za ISTO vožnjo ne pa dizel gas do dile, bencinar pa jajcanje

@Reaper85 je imel razliko 2.6l, ampak je bila povprečna pri bencinarju nižja oz če bi bila ista bi bila vsaj 3l razlike


Bencinar vs dizel z podobno močjo je razlika vsaj 3l in NE 1,5l na 100km ali celo manj kot nekateri tukaj bluzijo



Isto vožnjo vendar ne z istim avtom. Primerja leona 18 tsi s tvojim pa boš mel bolj primerljive podatke. Razlika je pa 1l ali manj v optimalnih pogojih, če ne paziš je lahko tudi 4 ali več, to se strinjam, vendar moraš neko povprečno vožnjo vzeti, oziroma morš vedeti kako in kje se voziš da lahko malo bolj primerjaš
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So nov 14, 2015 10:04 pm

edit mod
A lahko že enkrat NEHAŠ (nehate) nepotrebno citirat predhodni post? Ne samo večja nepreglednost zaradi (rdeče) solate, tudi (pravo, potrebno) citiranje zgublja pomen oz se razvodeni, skrije. In skoraj stalno to delaš.
Res ne najdeš ikone "Napiši odgovor"? (spodaj levo)
Saj nisi od včeraj, potrudi se malo!



Jaz sem primerjal z mojo bivšo corso (lažja, majša) in leonom na 30kkm prevoženih in je bila 4l razlike.
Če že omenjaš leona 1.8 tsi ga prav zaradi porabe nisem vzel, ker na testni sem imel porabo razlike veliko več kot 4l naprem 2.0 tdi-ju pa če malo zglihamo je bi bilo 100% 4l razlike.
Nimaš kaj pazit, se vsedeš v avto in voziš
Lp
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a evilfury So nov 14, 2015 10:12 pm

Bencinski motor je pač manj učinkovit kot dizlov motor.

Nevem kaj zdej delate znanost iz tega. Bencinar kuri več. Slab izkoristek.

Za tega opla 1.4T bi pa rad vidu da nekdo natanka polno, zvozi in spet natanka polno pa zračuna na roke porabo.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1187
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a meganer So nov 14, 2015 10:17 pm

Tukaj ni kaj filozofirat. Turbo bo kuril izredno mal če ne daš gasa, ko pa mal iskoristiš konje je pa .... sam osebno nebi vzel turbo bencina grem raje po tojoto ali subaru. 1.6 brez vsega.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a evilfury So nov 14, 2015 10:19 pm

no turbo no fun ;)
 
Spectre
 

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Spectre So nov 14, 2015 10:39 pm

evilfury je napisal/-a:Bencinski motor je pač manj učinkovit kot dizlov motor.

Bencinar kuri več. Slab izkoristek.

Čudno da potem delajo hibride večinoma z bencinom če je tako slab izkoristek. Dizel je malo bolj kalorično gorivo od bencina.

Ob normalni vožnji in upoštevanju omejitev ne bo nikoli več kot 1 liter razlike med primerljivim dizlom in bencinom. Če se turbencinerja tera je mogoče lahko do 2 litra razlike bencin proti dizlu, ker tudi turbodizel ko ga teraš lahko dvigne porabo na 8 litrov ali več...
Kaj nihče ne gleda Le Mansa in primerjavo dizelskih in bencinskih motorjev? Po vaše bi benciner moral vsak krog tankat, letos je zmagal porsche z turbo bencinom lani pa audi s turbo dizlom... tut toyota z atmosferskim motorjem jim diha za ovratnikom... vse je tu-tu.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a maniaxxx So nov 14, 2015 10:51 pm

No ja, konkretno polo TSI, na AC kuri 8 litrov in več, golf TDI z Več konji večjo težo kuri pri ISTI vožnji VEEEELIKO manj. Dizli res manj kurijo, ampak bencin je še zmer zakon če denarnica dopušča
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4188
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a xxl So nov 14, 2015 11:10 pm

maniaxxx je napisal/-a:Daj mi prosim link julke za manj kot 20 jurjev in spodobno opremo...jaz je še vedno ne najdem...

Ne vem kaj je za vas spodobna oprema,meni to zadošča in ji težko kdo cenovno konkurira,še posebej VAG,bmw,MB..,
http://www.alfaromeo.si/Vozila.html -nekaj nagaja,klikni na konfigurator,moja je 1,4 170 distinctive

ali pa tako
Linija in Slog
Kit Cromo serijsko.Oblazinjenje v tkanini Competizione serijsko. Zadnji spojler serijsko .Zatemnjena zadnja stranska stekla in zadnje steklo serijsko.Posebna pastelna barva serijsko
Udobje in funkcionalnost
12V vtičnica serijsko Alfa Romeo D.N.A. serijsko .Bela osvetlitev merilnih inštrumentov serijsko .Centralno zaklepanje serijsko .Daljinski upravljalnik za centralno zaklepanje serijsko.Deljiva zadnja klop (60/40) serijsko. Električni pomik prednjih stekel serijsko. Električni pomik zadnjih stekel serijsko. Električno nastavljivi in ogrevani zunanji vzvratni ogledali serijsko. Električno nastavljivi in ogrevani zunanji vzvratni ogledali v barvi karoserije serijsko. Hlajen predal v armaturni plošči serijsko .Kit za polnjenje pnevmatik (Fix&Go) serijsko .Meglenki serijsko.. Naslon za roko spredaj serijsko .Naslon za roko zadaj + tretji zadnji vzglavnik serijsko. Nastavitev snopa žarometov serijsko. Nosilec za kozarce in kartice serijsko. Ogrevanje zadnjega stekla serijsko .Potovalni računalnik serijsko. Samodejna dvopodročna klimatska naprava serijsko .Start&Stop™ serijsko. Tempomat Cruise Control serijsko .Usmernik zraka (šoba) k zadnji klopi serijsko .Volan nastavljiv po višini in globini serijsko .Volanski obroč in prestavna ročica v usnju serijsko .Voznikov sedež nastavljiv po višini serijsko. Žep na hrbtni strani sopotnikovega sedeža serijsko. Športni volanski obroč z rdečimi šivi serijsko.
Varnost
ABS + EBD serijsko BAS (pomoč pri zaviranju v sili) serijsko .Izklop sovoznikove varnostne blazine serijsko .Okenski varnostni blazini serijsko .Sistem proti poškodbam tilnika "anti-whiplash" serijsko. Stranski varnostni blazini serijsko .Tipalo za tlak v pnevmatikah (TPMS) serijsko. Varnostna blazina za sovoznika serijsko .Varnostna blazina za voznika serijsko .VDC + ASR + HBA + Hill Holder + MSR + CBC + DST + Electronic Q2 serijsko.Tipala za parkiranje zadaj serijsko.
Avdio in telematika
Uconnect® avtoradio s predvajalnikom zgoščenk in zapisov v formatu MP3 s 5-palčnim zaslonom na dotik, sistemom Bluetooth®, USB in AUX vhodom serijsko .Ukazne tipke na volanu za upravljanje Uconnect avtoradia (8 tipk) serijsko.

Cena-19800,brez popusta
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Ne nov 15, 2015 1:34 am

Reaper85....bravo za tele vtise. Vidim da si ista avtomobila vozil kot jaz. ;)
 
Spectre
 

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Spectre Ne nov 15, 2015 2:24 pm

maniaxxx je napisal/-a:No ja, konkretno polo TSI, na AC kuri 8 litrov in več, golf TDI z Več konji večjo težo kuri pri ISTI vožnji VEEEELIKO manj. Dizli res manj kurijo, ampak bencin je še zmer zakon če denarnica dopušča


Koliko je to za tebe veeeeliko manj....6,5 l/100km? Ker če boš rekel 5,5 ti ne verjamem.
Men je pila nova astra z 1.4 T z kar preveč hitro vožnjo 8,1 litra, ko sem se pa vozil z golfom 1.6 tdi mi je pa ob isti vožnji pil 6,8. Pa se mi zdi da sem astro na avtocesti gnal še bolj kot golfa, pa še več gužve je bilo v mestu. V astri sma sedela 2, v golfu sem bil pa sam. Eni res pretiravate in kujete dizle v nebo. Porabo imajo res manjšo ampak ne 3 ali 4 litre... V mestu pa med njima sploh ni neke razlike, najbolj se na daljših relacijah(50km+) pozna.
Pa še to da napišem, dokler astre nisem začel terat je imela povprečno porabo 1.4T, malo mesta in malo regionalne vožnje normalna vožnja brez prehitevanja 5,4 litra po računalniku. Nisem še pa uspel preverit kolk je lažja in nižja od prejšnjega modela, ker to vpliva zelo na porabo, pa še skrajšal so jo(ker oblika zadka tudi dosti vpliva na aerodinamičnost), kar razen v prtljažniku ni opaziti.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 15, 2015 4:02 pm

Golf ni 1.6 ampak 2.0 TDI in poraba na AC če vozim po omejitvah ( kak km gor dol) je okoli 5 litrov, lahko tudi manj, odvisn od ceste nagiba vremena gum ipd).

In ne ne kujem dizlov v nebo ( mene si našel, ki načeloma preziram dizle, če bi denarnica dopuščala bi bil bencinar pri bajti 100%), ampak žrejo manj to je dejstvo, res je pa tudi da je 1.2 TSI zelo požrešen na AC, če ne voziš ravno 110.

5.4 z bencinarsko astro ti pa ne verjamem dokler sam ne sprobam, če je pa res pa še toliko boljše, pol se sploh ne rabi več dizel


8.1 ob prehitri vožnji? Veš kako relativno je to, sam se spravil cliota dci 82 ps na 8.8 povprečne ( relacija 350km)...TO je pa RES bila prehitra vožnja :lol: , ali pa astro H 1.9 cdti na 17.9, to je šele bla vožnja :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Spectre
 

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Spectre Ne nov 15, 2015 4:24 pm

Probaj jo pa poročaj, 8,1 je bila poraba. Za mene je če je na avtocesti omejitev 130 in se peljem 160 to hitra vožnja ni pa divjanje. Pri 160 je sicer na ravnini kazalo trenutna poraba okoli 7,4 litra. Bila so pa tudi prehitevanja v tretji prestavi kjer je omejitev 90 pa sem peljal 110km/h. Probal sem prožnost motorja v 2, 3, 4, 5 in 6 prestavi gas do konca... Tudi hitrejše sem parkrat speljeval iz mesta itd... Pravi test, ampak to še vedno vse nadzorovano s smerokazi in obvezno prehitevanje tam kjer je bila prekinjena črta da nisem nikogar ogrožal. Dinamična vožnja z pogostim prehitevanji brez šparanja je bila 8,1, ni pa bila to vožnja kot si jo ti predstavljaš da bom sebe ali koga drugega ogrožal in se vozil kot divjak na meji odstopa. :) Tudi ovinke sem vozil na oba načina počasen vhod in pospeševanje, in pa hiter vhod in zmanjševanje hitrosti tekom ovinka, kar se je zelo dobro odnesla brez prevelikega guncanja. Skupno sem pa peljal 55 kilometrov in takoj ko nisem mogel prehitet in sem se peljal npr. 2 kilometra 90 v šesti normalno je povprečna poraba padla za 0,3 litra. Zdi se mi vredu motor nasploh.

Samo gre mi na živce ko eni pišejo za dizle da ga lahko ne vem kako tiščiš pa da poraba čez pet litrov ne bo zrasla. Kolega ima novega pasata karavana 2.0tdi in vozi kar hitro, po avtocesti na tempomat 160, po regionali pa tudi prehiteva vse kar je možno, pa mu povprečno pije 8,5 litrov. Če pa pazi pa pravi da ga spravi tudi na 7 litrov... To so številke po računalniku, dejansko je pa po moje še par deci več. Za 5 litrov bi se pa verjetno moral guncati po cesti.
Zadnjič spremenil Spectre, dne Ne nov 15, 2015 4:33 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 15, 2015 4:32 pm

Zdaj me je pa res zamikalo it probat novo astro poročam ko bom uspel iti...

Kar se tiče 2.0 tdi in porabe, sam ne vem kako bi se moral voziti za 8 povrečne porabe, mislim da v SLO sploh ne morem tega izvajati , razen če grem na Roglo in ga tam naganjam na polno, ampak spet to ne bo povprečna na tank...Sej VW je eno sranje pa to, ampak 2.0 tdi je res šparovček
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Spectre
 

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Spectre Ne nov 15, 2015 4:36 pm

Če imaš 2.0tdi v golfu ali 2.0tdi v pasat limuzini je že razlika :!: Nikakor pa ne moreš primerjati 2.0 tdi v golfu in pasatu karavanu. Že pasat limuzina proti pasat karavanu lahko imata vsaj pol litra razlike, kaj šele golf proti passatu. Kaj imaš golfa 2.0tdi ali passata?
Teža, aerodinamičnost, oblika riti, višina vozila..... vse to vpliva na porabo in to zelo.
Zadnjič spremenil Spectre, dne Ne nov 15, 2015 4:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 15, 2015 4:38 pm

Golfa, ja je razlika ampak vseeno 8.5 je mal huda, razen če se res vozi sam v hrib navzgor =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov