Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a vladek Če feb 14, 2002 10:26 am

metal: ni treba niti tolk saltat ...je pa res da mora biti res ok masina, ker potem lahko zaradi navora zacnes ze v 5. prehitevati in imas dovolj obratov za prehitevanje :)

LP
Slika
 
fax
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če mar 07, 2002 11:33 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a fax Sr mar 13, 2002 2:37 pm

se strinjuam da sportnost in dizel ne gresta skupej,samo moras probat!!!moj fotr ma BMW 530 tdi pa morm rect da kar fajn vleče:)pa se pokur nč!:)
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a dobek Sr mar 13, 2002 2:50 pm

po podatkih predvidevam, da je govora o vectri/calibri turbo...
kewl avto, samo prevec crkuje (od diferencialov, turbin, pa do 6speed menjalnika - zgresen/premalo testiran poskus ekstremne tehnike)


kar se pa dizlov tice...vsak avto pod polnim gasom zre vsaj toliko kot po (cisti) mestni voznji...

sem pa mel priloznost vozit novega toledota (ne leona) tdi150 (sicer iz avstrije prpelan...pri nas ga ni za dobit) pa sem bil hudo presenecen, kako stvar dobesedno leti (cisto primerljivo z 1.8T motorjem)!!!

tako da je to se samo stvar osebnega prepricanja, ce bo kdo mel dizla ali ne...ne pa govort, da niso za nic gut
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a zazo Sr mar 13, 2002 3:47 pm

dizli ruls....

se ena neumestna... pizojeva sportna dvojcka.. PIK in Kara.. ki nista v redni proizvodnji sta opremljena z 2.o in 2,5 TDI motorji.. obadva imata pospesek do 100km/h v 6 sekundah.. s tem da ma dizel povprecno porabo 4 litre... pa nej mi folk ze neki neha bluzit da dizel ne more bit sporten...

pomoje lahko v kratkem pricakujem preobrat bencin-->TDI v rally avtomobilih (gorske preizkusnje)... testira se ze na veliko!
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Re: Leon Cupra!

Napisal/-a dobek Sr mar 13, 2002 7:05 pm

zazo pravi:
dizli ruls....

se ena neumestna... pizojeva sportna dvojcka.. PIK in Kara.. ki nista v redni proizvodnji sta opremljena z 2.o in 2,5 TDI motorji.. obadva imata pospesek do 100km/h v 6 sekundah.. s tem da ma dizel povprecno porabo 4 litre... pa nej mi folk ze neki neha bluzit da dizel ne more bit sporten...

pomoje lahko v kratkem pricakujem preobrat bencin-->TDI v rally avtomobilih (gorske preizkusnje)... testira se ze na veliko!



jap...peugeot RC (pa ni daljinsko voden, ceprav je ista kratica :D ) trga gate

glede dirk pa, kolikor vem je mel peljhan enga golfaIV tdi kitcar...vsaj na finalu tistih varcnih vozenj naj bi se z njim po dirkaliscu prinesel kot raketa z njim...pa ene par srecnezev je lahko z njim "letelo" :)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a dobek Sr mar 13, 2002 7:07 pm

ice,

en majhen popravek...
RC sta res dva modela (en dizel), samo da je drugi na plin (jap..podobno kot se se zdaj poljaki s starimi ladami vozijo, pa jeklenke v prtljazniku :D )
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a vladek Če mar 14, 2002 6:22 am

uh, to ce je mel peljah mel golfa kitkar tdi ne vem (malo predraga zadeva) -> ze tale bencinar golf kitkar ki ga ima pride nov okoli 400.000 evrov...

Drugac pa dizli se prevec trgajo, problem je da vsak gleda vedno tisti pospesek od 0-100 ki je pri istih konjih ponavadi malo slabsi (zaradi menjalnika, ki mora imeti krajsa prestavna razmerja).
Ce bi imel leteci start bi dizel sigurno povedel :)
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a zazo Če mar 14, 2002 12:39 pm

ma ja sej... eni pa fantazirajo da ce se masina ne vrti do 12k obratov... sploh masina ni... eh.. zastareli simaptizerji 2 taktnih 125 kubicnih biciklou :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a dobek Če mar 14, 2002 2:16 pm

no ja...kar se obratov tice, sem najhujso stvar vozil staro mazdo rx7 (kabrio...zato pa sem na pol plesast...a ne, zazo? :D)

ko pride do ene 9,5 ali 10k spusti samo akusticni signal, da je priporocljivo pocasi dat v visjo brzino :D nic blokade motorja...wankel pac (1300ccm + turbo = cca 240km)

gre skoraj kot motor ;)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Sniper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To feb 05, 2002 10:01 pm

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a Sniper So mar 16, 2002 3:36 pm

Zazo: če gremo malce v extreme je največji simbol športne vožnje recimo formula1, WRC, DTM in podobno, si že kej videl kakšnega dizla da bi zmagoval? Najbrž se tudi strinjaš da so simbol športnih znamk avtomobilov Ferrari, Aston Martin, Bugatti, Porsche..., v katerega izmed njih vgrajujejo dizle? Pa ponavad zravne športnosti spada tudi dober zvok, kratka prestavna razmerja (ne pa da avto skorej enako vleče v peti kot v drugi), športno podvozje... in dizle ponavadi vgrajujejo v kakšne limuzine, kar lepo nakazuje da že konstruktorji nekak ne mešajo kupejev, roadsterjev in podobnih avtov z dizel motorji. Si mogoče predstavljaš kakšnega Speedsterja z dizlom? Jaz si ga ne morem. Sj so kakšni poizkusi športnost pa dizel združiti sam ne preveč uspešni, recimo kupeja 406 z dizel mašino so v večini moto revij fajn skritizirali. Kr se pa tiče študijskih avtov pa itak nima smisla primerjati z realnostjo, če že ne drugega je cena astronomska. TDI v rally avtomobilih? Morda slo prvenstvo k je šlo letos itak po gobe, kakšn WRC pa pomoje še dolgo ne.
Sreča je na strani pogumnih
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a zazo So mar 16, 2002 8:27 pm

ubistvu se je brezveze kregat.. čas bo pokazal kdo ma prav...

si si 20 let nazaj predstavljal da bo dizelski avto LAHKO imel skoraj take pospeške kot bencinar.. v nekaterih primerih celo boljše?

primerjava s400... S420CDI.. je globoko zmagal dizel..... tako v pospešku-.... pa poraba je bla pol manjša..
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a DavKo So mar 16, 2002 9:04 pm

Hi

Tocno tako. Prihaja obdobje dizlov. Sisi 5 let nazaj lahko predstavljal dizla z 1.9 masino, pa da ima 150 konjev? Par elt nazaj so celo navadni civilni bencinarji tezko imeli toliko moci.

Lani je bila v slo prvenstvu ena ibiza tdi, ki pa se je na Zagorju 1 na zalost prevrnila, se mi zdi da sem nekje prebral, da so jo letos prodali na hrvasko. Za Peljhana in TDI pa ne vem, bi pa bilo povsem mozno, ker MPI dela navadne chip tuninge TDI masin, pol verjento ni problema njemu avta se malo bolj navit za kake bolj konkretne cifer.

Mislim da bodo kar kmalu dizli v vecini.

LP
David
Slika
 
Sniper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To feb 05, 2002 10:01 pm

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a Sniper Ne mar 17, 2002 4:28 pm

Dizel je zmagal v pospešku od 100-160, ne pa z mesta do 100 kolkr se jest spomnim. Je pa še ena stvar ki jo vsi pozabljate ko primerjate določene dizel mašine z bencinarji enake prostornine - dizli so vsi po vrsto turbo dizli, torej primerjajte potem z bencinar turbo mašino, poj pa govorte o enaki moči.
Preden bodo pa dizli bencinarje prevladali se pa zna zgodit da bo že nafte zmanjkalo oz. bo že bolj popularen kakšen drug alternativni pogon.
Dizel je super varianta če se hočeš poceni voziti in za to dobiti tudi dobre zmogljivosti, samo dizli v izrazito športne avte navjo nkol pršli, ker nekdo ki da čez 200k DEM za (športni) avto ga briga kok porabi.
Sreča je na strani pogumnih
Slika
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a BiMMER Ne mar 17, 2002 11:30 pm

Točno tako, kaj je dat za bencin 15k na teden ko si dal za avto 100k EUR, pa še nadaljnih 60k EUR za zavarovanje! Zato, taki avtomobili so za prestige, ki si ga pač vsak ne more privoščiti. Blagor enim, ki imajo ///M POWER :D
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a vladek Po mar 18, 2002 6:29 am

sniper: dizel pri pospeskih ne zmaga ker ima zelo kratko prvo prestavo. Drugace pa sir avno peugeota omenjal, kolikor vem bo peugeot RC imel priblizno enako konjev tako bencinar kot dizel. A ima turbino ali ne je po eni strani cisto vseeno (razen kar se stroskov vzdrzevanja tice).
Slika
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a dobek Po mar 18, 2002 6:52 am

pa tud stroski vzdrzevanja niso tako problematicni, glede na to, da dizel turbine delajo z dokaj majnimi tlaki in se ne obrabljajo toliko kot turbine pri bencincih
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
iKst
Uporabnik
 
Prispevkov: 1047
Pridružen: To apr 23, 2002 2:33 pm

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a iKst To apr 23, 2002 3:27 pm

Tudi jaz sem med pristasi bencinarjev. Sicer res ne poznam dizlov. Enkrat sem vozil C5 2.2hdi in parkrat sem se peljal z passatom 130km. Nic ne recem, stvar potegne. Zaradi turbine pa je obcutek da avto potegne se vecji (isto je pri bencinarjih).
Ampak ko vidim da nekdo pohodi gas pol pa pri 3.5k shalta visje je to prava zalost. Meni se dopade da se motor vrti. Pri 4 ali 5k se sele zacne pravo velseje. Ko se bodo dizli sposobni vrtet cez 6k pol bojo pa res zakon :)
Pa ne mi rect da sem staromoden. Pac se mi dopade da motor poje.
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a vladek Sr apr 24, 2002 5:24 am

ikst: to ni nic narobe ..samo pri dizlih je tako, da od tistih 2000 - 4500 obratov pospesujejo veliko hitreje kot bencinar (to govorim za priblizno isto KM)...
pa na zalost si se peljal z dobrimi motorji v pretezkem avtu :) C5 in passat sta pretezka ..poskusi s TDI 130KM v novi ibizi ki pride cez kake dva meseca ...

LP
Slika
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a grehc Če sep 05, 2002 12:19 pm

A nima leon Cupra 210KM 1.8 T bencinar, čeprav pomoje je pa 2.8V6 še boljš, čeprav ma ne par konj manj.
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Leon Cupra!

Napisal/-a vladek Če sep 05, 2002 12:57 pm

cupra je v6 in ima okoli 210KM ...bencinar 1.8T ima 180KM v leonu najvec ...
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 90 gostov