Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Pe feb 20, 2015 8:56 am

Firediver je napisal/-a:

emozul je napisal/-a:


...evo... nekateri vendarle razumejo, da je "dolgočasno" sodba v smislu "že videno", "pusto", "nerazburljivo" in ne v smislu "grdo"! hvala :) .

bi pa na tem mestu opozoril na še eno pogosto nerazumevanje, katero (vsaj pri Slovencih =P) vodi direktno v kregarijo... in sicer na to, da "grd" ne pomeni avtomatsko tudi "slab"! vsaj meni ne.... "grd" je zame ocena estetike, izgleda! torej, če jaz za nek model rečem, da mi je "grd", s tem ne mislim, da je "slab" (="zanič") v tehničnem oziroma, funkcionalnem smislu...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a .com Pe feb 20, 2015 9:06 am

Firediver je napisal/-a:En tak lep primer koncerna, kjer se malo bolj trudijo, da si bratranci niso preveč enaki, je PSA. Ste razumeli?


a ni bilo kakšno generacijo nazaj pri PSA tako, da so si bili vsi (enoprostorci in kombiji) zelo podobni oz. praktično ENAKI?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Firediver Pe feb 20, 2015 9:24 am

.com je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:En tak lep primer koncerna, kjer se malo bolj trudijo, da si bratranci niso preveč enaki, je PSA. Ste razumeli?


a ni bilo kakšno generacijo nazaj pri PSA tako, da so si bili vsi (enoprostorci in kombiji) zelo podobni oz. praktično ENAKI?



No, do tja, kjer je PSA nekoč bil, mora VAG grupa šele priti, da bo začela bolj konkretno delati ločnice med svojimi znamkami..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Pe feb 20, 2015 9:33 am

.com je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:En tak lep primer koncerna, kjer se malo bolj trudijo, da si bratranci niso preveč enaki, je PSA. Ste razumeli?


a ni bilo kakšno generacijo nazaj pri PSA tako, da so si bili vsi (enoprostorci in kombiji) zelo podobni oz. praktično ENAKI?


e, čakaj... samo Berlingo/Partner in gospodarska vozila izdelovana v španoviji s Fiatom. drugače so pa modeli kot so C2/C3 (novi in stari), Pug 208, DS3 "pod plehom" RES praktično enaki, v izgled pa niti približno ne... enako velja tudi za C3P, C4 Cactus, 2008, in C_Elysse/Pug 301... ti so jim najbližji možni tehnični sorodniki, saj se od "C3 bratovščine" razlikujejo le po "raztegnjenjeni" PF1 platformi! takisto velja tudi za C4/DS4 in Puga 308 (starega), ter njihove (na raztegnjeni PF2 platformi narejene) bližnje sorodnike DS5, Pug 3008 in 5008, C4P 1 in RCZ ali za C5 in 5008 v segmentu D....
zdej mi pa ti povej katera dva od zgoraj naštetih modelov sta si po svojem dizajnu tako podobna, kot sta si podobna ritasti "kao nizkocenovnik razreda B" Rapid in novi , skoraj 5 metrski Superb? ali vsaj toliko, kot Polo in Sportsvan!? pa ni treba, da zbiraš med modeli različnih razredov... lahko probaš najt dva med najblžijimi tehnološkimi dvojčki istega segmenta.... ;) :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a .com Pe feb 20, 2015 10:18 am

drugmirko je napisal/-a:
.com je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:En tak lep primer koncerna, kjer se malo bolj trudijo, da si bratranci niso preveč enaki, je PSA. Ste razumeli?


a ni bilo kakšno generacijo nazaj pri PSA tako, da so si bili vsi (enoprostorci in kombiji) zelo podobni oz. praktično ENAKI?


e, čakaj... samo Berlingo/Partner in gospodarska vozila izdelovana v španoviji s Fiatom. drugače so pa modeli kot so C2/C3 (novi in stari), Pug 208, DS3 "pod plehom" RES praktično enaki, v izgled pa niti približno ne... enako velja tudi za C3P, C4 Cactus, 2008, in C_Elysse/Pug 301... ti so jim najbližji možni tehnični sorodniki, saj se od "C3 bratovščine" razlikujejo le po "raztegnjenjeni" PF1 platformi! takisto velja tudi za C4/DS4 in Puga 308 (starega), ter njihove (na raztegnjeni PF2 platformi narejene) bližnje sorodnike DS5, Pug 3008 in 5008, C4P 1 in RCZ ali za C5 in 5008 v segmentu D....
zdej mi pa ti povej katera dva od zgoraj naštetih modelov sta si po svojem dizajnu tako podobna, kot sta si podobna ritasti "kao nizkocenovnik razreda B" Rapid in novi , skoraj 5 metrski Superb? ali vsaj toliko, kot Polo in Sportsvan!? pa ni treba, da zbiraš med modeli različnih razredov... lahko probaš najt dva med najblžijimi tehnološkimi dvojčki istega segmenta.... ;) :mrgreen:


ne vem in me ne zanima, ker se mi j.ebe za PSA grupo... jaz sem samo repiciral firedriverja.... Tudi ne spremljam PSA grupe, tako da... nisem pravi za to vprašanje/odgovor... ;)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Firediver Pe feb 20, 2015 10:28 am

Malo smo zašli iz teme..naj delajo pri VAG kar želijo, želim jim veliko uspeha.

Se pa ne bom čudil, če bo sčasoma znamka Škoda tudi formalno postala znamka "VW nizkocenovnik" na način, kot je za Renault Dacia - ampak ne tako drastično pri ceni in obliki.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a dask Pe feb 20, 2015 10:35 am

Firediver je napisal/-a:Malo smo zašli iz teme..naj delajo pri VAG kar želijo, želim jim veliko uspeha.

Se pa ne bom čudil, če bo sčasoma znamka Škoda tudi formalno postala znamka "VW nizkocenovnik" na način, kot je za Renault Dacia - ampak ne tako drastično pri ceni in obliki.


Če pogledaš samo Octavio, to ni ravno verjetno, ker je cenovno pozicionirana točno ob Golfa. Sem zadnjič primerjal oba karavana in je Golf v določenih konfiguracijah cenejši.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Pe feb 20, 2015 10:53 pm

.com je napisal/-a:ne vem in me ne zanima, ker se mi j.ebe za PSA grupo... jaz sem samo repiciral firedriverja.... Tudi ne spremljam PSA grupe, tako da... nisem pravi za to vprašanje/odgovor... ;)


ja... ampak vprašal si pa vseeno... pa oči maš tudi! zato ti, tudi brez kakšnega posebnega "spremljanja" PSA grupe, najbrž ni problem opazit veliko večjo "raznolikost" njihovih modelov v primerjavi s Škodinimi (ali VAG-ovimi nasplošno) ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a ~toMmy~ So feb 21, 2015 3:03 am

Glede tega si pa zelo pristranski, ker si je tudi v PSA- ju cel kup avtov zelo podobnih in pri VAG-u raznolikih, le da ima slednji bolj diskretne oblike. Sicer se s fejslifti razlike pogosto zameglijo, ampak v štartu so npr. CC, lešnikov Passat, Tiguan, Scirocco, Yeti, Superb II, Up!, TT, Q7, Leon II, Touareg, ... zelo prepoznavni in raznoliki avti. Tudi MQB Golf in Passat sta si dejansko zelo različna, če ju ne primerjaš v temi oz. nisi tipični a.com antivagovec.

Poleg tega, da so pri Pežoju že dolgo "drag & drop" doktorji, si niso C3, C4, C5, DS4, C4 Aircross za moje pojme nič manj podobni kot VW-ji, Audiji, ..., le da so bistveno bolj kičasti.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Firediver So feb 21, 2015 6:30 am

~toMmy~ je napisal/-a:Glede tega si pa zelo pristranski, ker si je tudi v PSA- ju cel kup avtov zelo podobnih in pri VAG-u raznolikih, le da ima slednji bolj diskretne oblike. Sicer se s fejslifti razlike pogosto zameglijo, ampak v štartu so npr. CC, lešnikov Passat, Tiguan, Scirocco, Yeti, Superb II, Up!, TT, Q7, Leon II, Touareg, ... zelo prepoznavni in raznoliki avti. Tudi MQB Golf in Passat sta si dejansko zelo različna, če ju ne primerjaš v temi oz. nisi tipični a.com antivagovec.

Poleg tega, da so pri Pežoju že dolgo "drag & drop" doktorji, si niso C3, C4, C5, DS4, C4 Aircross za moje pojme nič manj podobni kot VW-ji, Audiji, ..., le da so bistveno bolj kičasti.


Tu ni govora o kičastem ali diskretnem (stvar okusa posameznika), tu je govora o preveč podobnem dizajnu med znamkami znotraj koncerna VAG.

Poglej kako so si linije med medsebojno primerljivimi modeli znamk VW, Škoda in Audi podobne..opaziš?

Torej lahko rečemo, da celotno VAG grupo riše ena roka in so si zato medsebojno primerljivi modeli znotraj posameznih znamk VAG grupe zelo (preveč po mojem mnenju) podobni oz. to še bolj postajajo. Zato jaz smatram, da gre tu za skupno oblikovno filozofijo koncerna, kjer se individualizem posameznih znamk zabrisuje.

Citroeni v tem primeru..hvalabogu, da so si podobni modeli znotraj znamke med seboj, saj gre za oblikovno filozofijo znamke!
Če pa gledamo grupo PSA, pa lahko rečemo, da peljeta Peugeot in Citroen različne dizajne! Opazite ali ne?

To sem želel poudariti. A moram bit antivagovec, da lahko izpostavim moje mnenje kar me moti pri koncernu VAG?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a .com So feb 21, 2015 10:19 am

drugmirko je napisal/-a:
.com je napisal/-a:ne vem in me ne zanima, ker se mi j.ebe za PSA grupo... jaz sem samo repiciral firedriverja.... Tudi ne spremljam PSA grupe, tako da... nisem pravi za to vprašanje/odgovor... ;)


ja... ampak vprašal si pa vseeno... pa oči maš tudi! zato ti, tudi brez kakšnega posebnega "spremljanja" PSA grupe, najbrž ni problem opazit veliko večjo "raznolikost" njihovih modelov v primerjavi s Škodinimi (ali VAG-ovimi nasplošno) ;)


na moje vprašanje je bil edini odgovor JA ali DA... Vse ostalo je bilo neko neprepričljivo prepričevanje laika (v tem pogledu mene, ker me, kot sem že omenil, PSA NE zanima) in kontra udarec ter udrihanje (kot po navadi, ko je govora o VAG grupi) po ostalih ne- somišljenikih...

Jaz sem pač tak, da NE gledam/opazim tistih avtomobilov, kateri me ne zanimajo... Lahko se C3 na 20'' pelje mimo, pa ga po vsej verjetnosti ne bom niti opazil - pa za ta primer niso krive moje oči ali ??kratka?? vidljivost

ne vzeti tega osebno... ;)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko So feb 21, 2015 10:38 am

.com je napisal/-a:na moje vprašanje je bil edini odgovor JA ali DA... Vse ostalo je bilo neko neprepričljivo prepričevanje laika (v tem pogledu mene, ker me, kot sem že omenil, PSA NE zanima) in kontra udarec ter udrihanje (kot po navadi, ko je govora o VAG grupi) po ostalih ne- somišljenikih...

Jaz sem pač tak, da NE gledam/opazim tistih avtomobilov, kateri me ne zanimajo... Lahko se C3 na 20'' pelje mimo, pa ga po vsej verjetnosti ne bom niti opazil - pa za ta primer niso krive moje oči ali ??kratka?? vidljivost

ne vzeti tega osebno... ;)

nimam kaj zamerit, ker sem tudi jaz tak... tudi jaz na cesti/ulici modelov, ki so mi pusti in nezanimivi niti ne opazim. oziroma, jih ne gledam z namenom, da bi jih "videl in si jih ogledoval kot model"... vendar to še ne pomeni, da ne vem kako zgledajo ali, da jih nisem sposoben ločit in prepoznavat, če/ko je to potrebno... ;)

~toMmy~ je napisal/-a:Glede tega si pa zelo pristranski, ker si je tudi v PSA- ju cel kup avtov zelo podobnih in pri VAG-u raznolikih, le da ima slednji bolj diskretne oblike. Sicer se s fejslifti razlike pogosto zameglijo, ampak v štartu so npr. CC, lešnikov Passat, Tiguan, Scirocco, Yeti, Superb II, Up!, TT, Q7, Leon II, Touareg, ... zelo prepoznavni in raznoliki avti. Tudi MQB Golf in Passat sta si dejansko zelo različna, če ju ne primerjaš v temi oz. nisi tipični a.com antivagovec.

Poleg tega, da so pri Pežoju že dolgo "drag & drop" doktorji, si niso C3, C4, C5, DS4, C4 Aircross za moje pojme nič manj podobni kot VW-ji, Audiji, ..., le da so bistveno bolj kičasti.


mogoče sem malo pristranski, saj sem fen (nimam se pa za "vernika" =P )... in strinjam se, da so pri Pežoju s par generacijami 207-e in 308-ce počeli točno to, kar očitam VAG-u in Škodi: reciklirali že uporabljeno formo. pa vendar vztrajam na tem kar sem reku... dizajnersko je razlika med limuzinskim Rapidom in novim Superbom neprimerljivo manjša, kot je razlika me C4 in DS4, katerima očitajo preveliko podobnost... pa gre v primeru Škode za avtomobila tri segmente narazen, v primeru Citroena pa v bistvu za tri in pet vratno različico istega modela! govorim o tem, da ko v VAG koncernu iz petvratne delajo trivratno različico, običajno "zašvasajo" zadnji par vrat, pri Citroenu pa, kot pri C4 I, naredijo dva različna zadka! ali celo, tako kot s C2 in C3, dva različna avtomobila... kot tudi o tem, da imajo PSA-jevi modeli (razen omenjenih 208 in 308) več " svobode" v obliki tudi med segmenti, ne samo znotraj njega. o tej vrsti "podobnosti" oziroma "razlike v izgledu" govorim. in mislim, da ni treba bit ne "fen", ne "hejter" katere od teh znamk, da bi to opazil.

drugače pa... sem si ogledal ene par hi-res predstavitvenih filmčov novega Superba in moram reč, da ga ima kamera veliko rajši od fotoaparata 8) , ker je na njih izgledal zeeelo dobro! v primerjavi s prejšnjim naravnost fenomenalno! tudi notranjost, ki je na predstavitveni fotki en hud "zeh", je na videih -sicer še zmeraj nič razburljivega- delovala... hmm, kateri izraz bi bil primeren... samozavestno!
glede na to, da je Superb praktično šele druga evropska limuzina "nove dobe" modularnih platform je oziroma bo, dokler tudi ostali ne vstopijo v to "generacijo", direktna primerjava z ostalimi konkurenti malce nepoštena... če ga pa primerjam z drugim modelom "nove dobe", Passatom, pa lahko mirno rečem, da mi je Superb bolj fajn in bi med njima dvema brez razmišljanja vzel Superba! in to tudi, če bi bil dražji!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blaze11 So feb 21, 2015 12:36 pm

očitno se stil vw prodaja!!! na forumu pa lahko bluzmo kar hočemo.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko So feb 21, 2015 9:39 pm

blaze11 je napisal/-a:očitno se stil vw prodaja!!! na forumu pa lahko bluzmo kar hočemo.


he.. očitno je sam da se VW prodaja... kolko ma pa pri tem "VW stil" je pa veliko težje in kompleksnejše vprašanje... en vidik tega kako se nekaj prodaja je blo njega dni lepo videt pri Roverju... dokler jih (v paketu z RR) ni kupil BMW niso prodali nič, ko so bli BMW-jevi jih je blo vsepovsod polno, ko se jih je znebil še BMW, so pa crknli, ker spet niso prodali nič... avtomobili so bli pa isti, Rover 200/25 in rover 75 ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Gyga So feb 21, 2015 10:55 pm

Ne dajte se motit glede dizajna...

Za tiste, ki bi mogoče radi pogledali še kakšno sliko novega Superba (glede na to, da je to že OT), tu je še ena galerija 41ih slik:
http://auto.idnes.cz/foto.aspx?r=automo ... SC5770.jpg

Glede na to, da zadnji del (dizajnersko) zopet šepa za sprednjim, predvidevam, da bo karavan še lepši oz. trenutnega passata bo peljal scat!

Zanimiva primerjava:
Superb 280 HP / 350 NM (1700-5600) 5.8s 164g CO2
Opel Insignia 2.0 turbo 250 HP / 400 Nm (2500-4000) 8.6s (7.5s if manual) 192g CO2 (184g if manual)
Opel Insignia 2.8V6 turbo OPC 325 HP / 435 Nm 6.3s 251 CO2



Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a xxl Ne feb 22, 2015 12:21 am

Ma dobra je,ni kaj :shock:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Marek_ Ne feb 22, 2015 9:25 am

Spredaj se nekako zgleda, zadaj boga, notranjost pa ni niti na nivoju Golfa, definitivno se razlika v rangu med Passatom in Superbom opazi vec kot pri prvih dveh generacijah.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a yashica Ne feb 22, 2015 10:04 am

Marek_ je napisal/-a:notranjost pa ni niti na nivoju Golfa


Ti to resno? :lol:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a .com Ne feb 22, 2015 10:20 am

Kaj, a je golf TAKO slab odznotraj? :roll:

Slika

VS

Slika
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blaze11 Ne feb 22, 2015 11:28 am

drugmirko je napisal/-a:
blaze11 je napisal/-a:očitno se stil vw prodaja!!! na forumu pa lahko bluzmo kar hočemo.


he.. očitno je sam da se VW prodaja... kolko ma pa pri tem "VW stil" je pa veliko težje in kompleksnejše vprašanje... en vidik tega kako se nekaj prodaja je blo njega dni lepo videt pri Roverju... dokler jih (v paketu z RR) ni kupil BMW niso prodali nič, ko so bli BMW-jevi jih je blo vsepovsod polno, ko se jih je znebil še BMW, so pa crknli, ker spet niso prodali nič... avtomobili so bli pa isti, Rover 200/25 in rover 75 ;)

Ja reklame, javnomnenje ,... vse nas delno ukrivlja in vodi v smer ki jo hočejo.
Imel Roverja 200 in sicer za ceno polota je bil super. Zelo se mi je dopadel 75, ko je prišel ven ampak s cm ali celo večjimi razmaki med plehom ga pač niso mogli prodajat.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov