Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe sep 30, 2022 10:58 pm

Ko bi vsaj notranjost dali nazaj gumbe, ne pa vse na touch - ne hvala.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Pe sep 30, 2022 11:14 pm

void je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:
void je napisal/-a:Golf se kupuje iz navade, ne pa z očmi. Zato je tako kot je.
Isto kot folk ki ma Stihl od skos, bo meu Stihl tut naprej. Pa magari je lahko Husquarna boljša.

Je pa prednost pred drugimi čisto splahnela, včasih je golf bil daleč najbolj prodajan, skoraj dvakrat več od drugo uvrščenih. Sedaj je to vse na tisoč razlike. Francoski malčki in Dacie ga prehitevajo po desni :lol:

Osebno da dobim Golfa 8 na nagradni igri, bi pa isti dan prodal.


To ti komentiraš k si ga drkaš na megana, ki je eden najslabših v tem razredu...


Res je priznam da včasih res drkam na svojega novega Megane RS Trophy 300 oops :8


No vidiš, spet megane, že kateri? zapovrstjo? potem pa ti pametuješ z zgornjo primerjavo s Stihlom in Husquarno, pa si sam še najbolj omejen na eno znamko... Res pravi oximoron...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a D12J12 So okt 01, 2022 6:55 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Ko bi vsaj notranjost dali nazaj gumbe, ne pa vse na touch - ne hvala.

Standardizacija, vse bo šlo po istemu kopitu. Stvar za uporabnika ni idealna, za njih je pa cenovno ugodna in to je edino kar šteje. Danes si lahko pokvarjen gumb zamenjal sam, v skrajni sili bi lahko tudi namestil povratno stikalo za prižiganje luči :lol:, ko bo v tem primeru potrebno menjati komplet volan, armaturo, zaslon...
Površino na dotik določaš softversko, ko je gumb mehanski in si že v tem pogledu omejen na prostor, pozicijo ostalih komponent itd itd.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void So okt 01, 2022 2:34 pm

srcnik je napisal/-a:
void je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:
void je napisal/-a:Golf se kupuje iz navade, ne pa z očmi. Zato je tako kot je.
Isto kot folk ki ma Stihl od skos, bo meu Stihl tut naprej. Pa magari je lahko Husquarna boljša.

Je pa prednost pred drugimi čisto splahnela, včasih je golf bil daleč najbolj prodajan, skoraj dvakrat več od drugo uvrščenih. Sedaj je to vse na tisoč razlike. Francoski malčki in Dacie ga prehitevajo po desni :lol:

Osebno da dobim Golfa 8 na nagradni igri, bi pa isti dan prodal.


To ti komentiraš k si ga drkaš na megana, ki je eden najslabših v tem razredu...


Res je priznam da včasih res drkam na svojega novega Megane RS Trophy 300 oops :8


No vidiš, spet megane, že kateri? zapovrstjo? potem pa ti pametuješ z zgornjo primerjavo s Stihlom in Husquarno, pa si sam še najbolj omejen na eno znamko... Res pravi oximoron...


3ka RS, pa obični 1.3 za civilno vozilo, zdej mam pa samo novega RSa in Ford Transita, moja ma pa novo Mazdo 3. Precej raznoliko bi reku.
Tako da si vstrelu v temo spet :lol: Ti vedno misliš da vse veš, smartass, zihr si biu skos tepen ko si biu mali.

Še zmeraj čakam na demant mojega posta v katerem trdim da je Golf 8 slabši od Golf 7.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik So okt 01, 2022 11:24 pm

Hahaha, tvoj argument, da nisi omejen na renaulte in celo specifično na megane, je kombi, pa avto od punce (: To je zate raznolikost :cry

Pa a se zavedaš kako glupo je to, da avto od druge osebe uporabiš za argument, da ti nisi omejen na eno znamko? :rofl

PS: Glede na to, da imaš asociacijo, da je treba tepst pametne, zgleda da si bil že kot mali med glupimi... No surprise there...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Ne okt 02, 2022 1:21 pm

No js sm profesionalno vezan na renaulte, ker če ne bi bil profesionalno bi verjetno pa bil na katero drugo znamko s katero bi se ukvarjal profesionalno.
Ampak še zmeraj, mislim da je izbira RS-a absolutno upravičena in nima veze z omejitvijo na renoje ali megane. RS vsakega prepriča, pa ma lahko ne vem kak avto. Do običnega megana ne gojim absolutno nobene navezanosti, za razliko od vas ki ne vidite dlje od golfa 2.0 TDI :lol:

In ja, Transita sm kupu zaradi službenih namenov, ker je bil dober deal. Lahko bi kupu Trafica, pa nisem. Ti pa točno znam, da ne bi vzeu trafica ali transita namesto transporterja, ker pač si zadrt fauvejevc. Tako da mislim da je moja garaža še zmeraj bolj pisana od večine, pa tudi zgodovina drugih avtov je precej pisana, ampak ne bi zdej naštevau da ne bo kdo reku da se kurčim.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Ne okt 02, 2022 8:02 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


No pa poglejmo, si mehanik na Renaultu, kupiš 3 megane zaporedno, kar 15% vseh tvojih prispevkov na tem forumu je pa v temi o golfu 8... :jao: To so dejstva ;)

Rezultat je pa ta, da si zdaleč najbolj omejen fanboy na forumu... :[]

Da je pa ironija popolna, ti grejo pa takšni omejeni fanboyi najbolj na živce...

Upam vsaj, da si lep, ker s pametjo ti je bilo očitno prizaneseno...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Po okt 03, 2022 11:25 am

srcnik, objektivni argumenti so ti zmanjkali že v tvojem prvem postu, potem je šlo samo še navzdol z osebnim žaljenjem. To je eden izmed večjih znakov omejenega razmišljanja, no, težko bi rekli razmišljanje, je pa vseeno hudo omejeno.

Kakorkoli, predvidevam, da si doslej imel ali vozil samo VAG grupo in tu se tvoj svet začne in hkrati tudi konča. Verjamem, da se ti zdi vrhunski, sploh ker nisi primerjal z ničemer drugim. Če ne vidiš ničesar drugega, je pač super tisto, kar pač imaš, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Po okt 03, 2022 12:52 pm

void je napisal/-a:Ampak še zmeraj, mislim da je izbira RS-a absolutno upravičena in nima veze z omejitvijo na renoje ali megane. RS vsakega prepriča, pa ma lahko ne vem kak avto.

Tole je žal čisto posploševanje. Recimo nekoga z Mclarnom bo tale Megane RS težko prepričal, ne?
Če pa gremo na bolj običajne avtomobile, je pa vprašanje, kaj si želiš/potrebuješ. Če rabiš za trackday, potem bo verjetno RS s Cup podvozjem top. S tem, da ta avto ne bo za dnevno uporabo po naših cestah, ker ti bodo plombe ven padle, pa hrbet se polomil.
Po drugi strani sta pa GTI in R ravno v tem dobra. Relativno dober kompromis med hitrim (ne avtom za na pisto) in udobnim avtom, sploh če imaš še DCC je za naše ceste milina. Komot ga uporabljaš za vsak dan (in če gledamo kilometrine na teh avtih, jih lastniki dejansko uporabljajo za to), hkrati pa greš lahko še vedno enkrat na leto na pisto, kjer sicer ne bo blestel, ampak razpadel pa tudi ne.
Tako da ni ravno smiselno posploševati in neke floskule ven metat ;).
Recimo meni moj A2 nariše ob vsaki vožnji nasmeh do ušes, pa zato ni najboljši avto na svetu in se zavedam, da je objektivno kanta :). In ne, ne pravim, da je tvoj Megane RS kanta. Vsaj malo objektivnosti je pa fajn imeti ;).
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Po okt 03, 2022 4:53 pm

Mclaren? resno? :roll: :roll: Ja res ful je lastnikov v Sloveniji ki majo Mclarna :lol:
Sicer pa po drugi strani, če je nekdo milijonar, avtomobilistični navdušenec in ni snob, bo tut lastniku Mclarna RS čist super. Pa ravnini ga ne bo navdušu, bo pa čez ovinke šel zelo dobro in predvsem ZABAVNO, ker je veliko lažji. Supercari v ovinkih niso nič posebnega, ker majo 2 tone. (vsako leto sem na nurburgringu in vem o čem govorim). Ravno v tem je tudi fora manjšega bratranca Alpina npr - masa po 1200kg in seveda zadnji pogon.

Meni osebno 4ka RS ni pretrda trda, 3ka je pa bila. Zakaj? Zato ker ima 4ka progresivne amortizerje z dvema stopnjama, kar mu omogoča da ne zabije amortizer do konca in se zato ne odbija od jam. Ali je za povprečnega uporabnika neudoben? Da. Ali obični uporabnik kupuje take vrste avto in the first place? NE.
Od kje se je zdaj pojavil Golf R v debati o Meganu RS? to je 4wd avto in čist ena druga pesem (dolgočasna predvsem, da sploh ne govorimo o ceni in dobavljivosti v teh časih), o običnem GTIju pa sploh ne bi zgubljau besed, ker je to malo bolj nastavljen običn golf z 2.0T. Pač hiter avto za vsak dan. Da sploh ne govorimo o feedbacku itd, GTI je veliko bolj podoben običnemu avtu, medtem ko je RS prvinski in surov, ki vsakega ko prvič vozi zadene točno to, uglašenost podvozja - volana - sklopka - menjalnik. Ali mogoče komu to dopizdi na dolgi rok? Mogoče, meni osebno ni, vedno se smejim ko vozim. Edini avto ki mu pride blizu je i30 N, tisto je tudi pedarda in to vrhunska. Snobi bojo rekli da je Hyundai, tisti ki cenijo vozniško izkušnjo bodo pa uživali.
Malo manj gledat na znamke, pa vozit različne avtomobile. Tu je ključ.

No, pa en lep pozdrav želim.
Zadnjič spremenil void, dne Po okt 03, 2022 5:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Po okt 03, 2022 5:01 pm

Firediver je napisal/-a:srcnik, objektivni argumenti so ti zmanjkali že v tvojem prvem postu, potem je šlo samo še navzdol z osebnim žaljenjem. To je eden izmed večjih znakov omejenega razmišljanja, no, težko bi rekli razmišljanje, je pa vseeno hudo omejeno.

Kakorkoli, predvidevam, da si doslej imel ali vozil samo VAG grupo in tu se tvoj svet začne in hkrati tudi konča. Verjamem, da se ti zdi vrhunski, sploh ker nisi primerjal z ničemer drugim. Če ne vidiš ničesar drugega, je pač super tisto, kar pač imaš, a ne?


A sem bil preveč direkten za takega malega občutljivčka? a be be be

No pa poglejmo še tvoj profil, najbolj aktivna tema: uspel si napisati čez 300 sporočil v temo o PCT... In to na avtomobilskem forumu... Ironično potem ti modruješ kaj so znaki omejenega razmišljanja... Ah ja...

Ti predlagam kak bolj ženski forum, npr. medovernet, tam je bolj prilagojeno za takšne občutljive dušice ;)

No saj po stilu pisanja ga pa že redno spremljaš... :8
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Po okt 03, 2022 5:01 pm

Vidim, da smo sedaj že na nivoju debate Hondašev okrog 2000, ko je Honda zadaj, ampak je hitrejša.
Ker verjamem, da si že vozil Mclarna in veš, da je tvoj RS bolj zabaven, te bom samo popravil glede teže: recimo 570S je na nivoju tvojega RSa. Toliko, da ne boš trosil neumnosti o dveh tonah okrog.
Glede tega, kako je R prišel v to temo, pa si poglej naslov te teme. :)
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Po okt 03, 2022 5:07 pm

void je napisal/-a:Malo manj gledat na znamke, pa vozit različne avtomobile. Tu je ključ.


Pravi oseba ki kupi megana za meganom, za meganom...

Da je ironija popolna, se v temi o golfu pritožuješ, da zakaj se golfa R omenja...

Vrhunec intelekta. :clapclap
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Po okt 03, 2022 5:08 pm

Ne govorim na pamet, jaz vozil nisem Mclarna, poznam pa navidez someščana ki je vozil vsega in svašta, trenutno si lasti GT3.
In me je ogovoril da je slišal veliko dobrega o RSih, jaz sem mu ponudil da se odpelje en krog. Ko sva prišla nazaj ni mogel verjeti da je možno dobiti tak avto za 40k €. Dokler ni vozil, je seveda bil v nejeveri in v statusu zanikovanja.
Seveda je RS popolnoma drugačen avto, veliko težje ga je kontrolirati zaradi torque steer-a, ampak se je njemu to dopadlo. To je ta faktor "fun-a". Glih to manjka pri Golf R.
Ni fora v brzini, ampak v faktorju sreče. Na vašo žalost so tu RSi spredaj pred drugimi hothatchi, pa lahko tulite kolk želite. Ker namreč vozil sem skoraj vse hothatche, ker jih tut ene par servisiram.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Po okt 03, 2022 5:14 pm

void je napisal/-a:Ne govorim na pamet, jaz vozil nisem Mclarna, poznam pa navidez someščana ki je vozil vsega in svašta, trenutno si lasti GT3.
In me je ogovoril da je slišal veliko dobrega o RSih, jaz sem mu ponudil da se odpelje en krog. Ko sva prišla nazaj ni mogel verjeti da je možno dobiti tak avto za 40k €. Dokler ni vozil, je seveda bil v nejeveri in v statusu zanikovanja.
Seveda je RS popolnoma drugačen avto, veliko težje ga je kontrolirati zaradi torque steer-a, ampak se je njemu to dopadlo. To je ta faktor "fun-a". Glih to manjka pri Golf R.

Hehe, lepa zgodbica za lahko noč, sploh o zabavnosti torque steera. Me zanima zakaj proizvajalci mečejo milijone v razvoj, da to odpravijo/zmanjšajo, če je pa tako zabavno. Pa lastniki naknadno vgrajujejo mehanske zapore difa. Eh ja.
Morda nasvet: naj ti ta sovaščan da zapeljat GT3, pa boš videl kaj pomeni zabavno, ne pa torque steer.
Zabavno je drseti čez ovinke, ne pa se borit z avtom zaradi torque steera.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Po okt 03, 2022 5:22 pm

Vsak proper hothatch ma vsaj malo torque steera, to je pri takih konjih in navorom na FWD neizbežno. Seveda imaš pa lahko vklopljene sisteme in je tega praktično nič. Osebno ne poznam nikogar ki se pritožuje nad torque steerom v modernih hothatchih. Razn tebe, ki nimaš rad drame ko voziš, tut prav. Pa pustimo zdej tisto Astro J OPC ki ga je imela preveč npr.

Sicer pa GT3 je čisto nekj drugega in čisto drug avto, ki spet ni predmet debate. Moj point je da se da uživat v različnih tipih športnih avtomobilov.
Realno, konec koncev so moderni hothatchi po hitrosti na pisti na nivoju supercarov izpred slabih 30 let. Tako da to ni kr tako, noben ne ostane ravnodušen.
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Harygolt Po okt 03, 2022 6:36 pm

Dejstvo je, da če primerjam svojega mk 7.5 gti perf. z meganom 4 RS trophy, primerjave ni. Res da se s slednjim nisem družil več kot en dan, ampak en dan je dovolj, da podam objektivno mnenje. RS je boljši v vseh pogledih, razen notranjost (kjer je golf lepše dodelan) in vsakdanji uporabnosti. RS je precej bolj surov in zato po nekaj desetih kilometrih postane naporen. Slednji razlog v mojem primeru pač pretehta na stran gtija, če avto vsakodnevno uporabljaš in razum postaviš pred čustva.

Back on topic... Upam da z 8.5 slučajno ne ukinejo športnih izpeljank (I'm looking at you gti), da malo olepšajo notranjost, skrajšajo dobavni rok za novega in mu dodajo kakšnega konjička (ali odvzamejo kakšen kilogram, ampak slednje pri germanih ni v navadi).
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Po okt 03, 2022 7:16 pm

Bolj se ne bi mogel strinjati. Pač GTI in RS so konkurenti, spadajo v isto kategorijo, ampak so popolnoma različni avtomobili filozofsko gledano. Pick your poison dilema. Je pa res da je Trophy ekstrem, obično RS podvozje je veliko bolj civilno baje, nisem vozil, ampak so vsi rekli da je veliko bolj sprejemljivo za daily driver.

Kvaliteta notranjosti je na golfovi strani, to je neizpodbitno. In glih tukaj recimo 8ka šepa napram 7ki, očitno je šparanje z materialih v notranjosti, cene 8ke so pa ble thru the roof že pred teh norih cajtih, zdej je itak vse zblaznelo.

Realno bo pa treba uživat v pristnih bencinskih hothatchih, ker so jim vsekakor šteti dnevi. Mislim da so te generacije ki se sedaj prodajajo zadnje pristne, naslednje generacije bodo hibridne kar pomeni dodatna teža, kar pomeni manj zabave. Ali pa bodo samo električni, kar nikogar od nas bencinskih fanatikov ne zanima in bomo garbali svoje stare hatche še 15 let če je treba.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a tomzzi To okt 04, 2022 6:37 pm

Saj to jaz trobim že nekaj časa. Kvaliteta pada. Predvsem na materialih. No pa tudi praktičnost, udobje upravljanja infotainmenta.
Tukaj me ne bo noben prepričal, da je trenutni sistem v osmici in prihajajočem faceliftu boljši od sedmice.
Mogoče v zmogljivosti, grafični podobi, softwareu. To je pa tudi vse.
Upravljanje pa je slabše. Kaj pa je bilo narobe z gumbi do sedaj? Vsaj tistih par za "bližnjice". Aja verjetno jih pride cenejš proizvodnja,
Dandanes ni noben problem naredit vse na touch.
Samo potem naj bo to rešeno, da je čimmanj korakov ali podmenijev za določeno funkcijo. Ampak ne.
Dajmo nredit ločen meni za klimo, radio... Spodaj dajmo pa "drsno" na dotik občutljivo površino. :roll:
Saj ne šlatam šporheta za božjo voljo!!!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Sr okt 05, 2022 2:21 pm

Touch kapacitivne tipke so verjetno cenejše smo tam. Ne čudi me, avti so vse bolj sterilni kot da hočejo narediti avte namenoma brez karakterja. Svašta res. Kouca se mi 80s in 90s. Takrat je vsak avto met nek svoj đir in fore, sedaj je to vse isto in monotono.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov