Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl So jul 22, 2023 7:06 am

Tudi R je na voljo z ročnim menjalnikom.
Dejansko je to res paradoks. ZDA (s Kanado) kot dežela avtomatikov ima edina na voljo ročni menjalnik.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a IcEm4n Po jan 08, 2024 11:04 pm

Novinarji so že malo "prešlatali" faceliftanega Golfa GTI:
Slika
Slika
Slika
https://www.youtube.com/watch?v=f1NOKptf2Xw

Kar se tiče zunanjosti, so sprednji del malo speglali in je bolj soroden novemu Tiguanu in Passatu, osvetljen ima tudi sprednji logo. V notranjosti pa najbolj padejo v oči fizične tipke na volanu ter po vzoru ostalih večji in štrleči ekran (če prav vidim, so drsniki zdaj osvetljeni) - zdaj je na isti način nataknjen kot je to že v osnovi pri Seat/Cupri Leon in Formentor, s sovoznikove strani prav čudno izpade tista plastika/nosilec zadaj za ekranom. Pa tisti piz*ek od avtomatskega menjalnika ostaja, niso selili na obvolansko ročico kot pri Passatu/Tiguanu.
Aja, pa s ChatGPT-jem se boš lahko pogovarjal :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a tomzzi Če jan 11, 2024 4:35 pm

Kot sem že nekje omenil se jim je z novim golfom precej zalomilo vsaj kar se ergonomije, designa tiče.
Armaturka sedaj še bolj aftermarket, ceneno izgleda. Že zardi tistega nosilca ekrana. Spredaj pa so naredili kolikor so lahko. Kakšnih čudežev na takšni osnovi tudi ne morejo narediti.

Ampak VW se sedaj raje ukvarja trenutno s chatgpt kot, da bi dejansko delal na ergonomiji.
Stvari so se obrnile. Včasih je bil golf sinonim za ergonomijo.
No tega ne morem rečt za osmico. Je pa vsaj peščica iz konkurence ostala prizemljena in ne sledi trenutnim modnim trendom glede upravljanja osnovnih funkcij!
Gre se za varnost!!! Ko bodo pa povsem avtonomni potem pa se lahko pogovarjamo o drsnikih itd...
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a golfko di zlodko So jan 13, 2024 8:44 am

Golf je izgubil svoj pomen. To sploh več ni tisto, kar bi ta ikonični avto moral predstavljati. Samo še ime je ohranil. Če kdo mene vpraša - škoda in, žalostno.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void So jan 13, 2024 2:09 pm

Mislim, da je jasno da Golf več ni v fokusu pri VWju in jim več ni pomemben. Izbereš konkurenta in uživaš dalje v hatchbag razredu.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul So jan 13, 2024 2:20 pm

tomzzi je napisal/-a:Kot sem že nekje omenil se jim je z novim golfom precej zalomilo vsaj kar se ergonomije, designa tiče.
Armaturka sedaj še bolj aftermarket, ceneno izgleda. Že zardi tistega nosilca ekrana. Spredaj pa so naredili kolikor so lahko. Kakšnih čudežev na takšni osnovi tudi ne morejo narediti.

Ampak VW se sedaj raje ukvarja trenutno s chatgpt kot, da bi dejansko delal na ergonomiji.
Stvari so se obrnile. Včasih je bil golf sinonim za ergonomijo.
No tega ne morem rečt za osmico. Je pa vsaj peščica iz konkurence ostala prizemljena in ne sledi trenutnim modnim trendom glede upravljanja osnovnih funkcij!
Gre se za varnost!!! Ko bodo pa povsem avtonomni potem pa se lahko pogovarjamo o drsnikih itd...

Spet nekaj na pamet. Res bi rad videl kdo ima še tipke, v golfovem razredu.
Se vedno bolje kot marsikateri v svojem razredu, je pa dejansko daleč od tega, da bi se reklo kako je zanič. Zgleda ste eni res alergični na to znamko. Glavno, da je astra top.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void So jan 13, 2024 3:21 pm

Tipke ali ne, sploh ni fora v temu. Fora je v intuitivnosti in kako komplicirano oz. simpl je nekaj nastaviti. In tu pogrne Golf.
Ker imam konkurenca bližnjice ali pa velike touch tipke. Medtem ko ima golf npr. za temperaturo slider, kar je mimo.

Npr. 308ka ima nastavljavive bližnjice na spodnjem displayu, ki so ogromne in jih ni teško zadeti med vožnjo. Tudi če niso fizične tipke, so pa zato uporabne in enostavne za manipulacijo. Meni osebno sploh ni fora v temu ali so fizične tipke ali ne, meni je važno da se ne mantram z nastavljanjem nekih vsakodnevnih nastavitev ki jih delam.
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Harygolt So jan 13, 2024 9:25 pm

Pri golfu lahko vsaj izbereš počasne ali "hitre" dizle, počasne ali hitre bencinarje in hibride. Edini v ljudskem razredu nudi 4 kolesni pogon. Kaj nudi konkurenca? Mazda 3 anemične atmosferce, toyota corolla hibride s tistim brezstopenjskim skuter menjalnikom oops, honda civic nudi en hibridni pogon, peugeot 308 1.2 thp mlinček, ostalo so pregrešno dragi hibridi (za ta razred), klasičnega megana praktično ni več (od vseh mi je slednjega najbolj žal, da se je transformiral v nekakšnega električnega križanca), focus je ok (ampak že malo zastarel, ker je na trgu že 6. leto), sterilnih korejcev pa ne poznam.
Se pa strinjam da tale ekran na armaturki ne izgleda ravno okusno. Meniji v 8. so komplicirani, screen touch na volanu je obupen, ampak mi to ni nek deal breaker. Če bodo v 8.5 (očitno bodo) gumbe na volanu spremenili v fizične in menije malo manj zakomplicirali, bo prav lušten avto tole.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Clancy Ne jan 14, 2024 12:10 am

void je napisal/-a:Tipke ali ne, sploh ni fora v temu. Fora je v intuitivnosti in kako komplicirano oz. simpl je nekaj nastaviti. In tu pogrne Golf.
Ker imam konkurenca bližnjice ali pa velike touch tipke. Medtem ko ima golf npr. za temperaturo slider, kar je mimo.

Npr. 308ka ima nastavljavive bližnjice na spodnjem displayu, ki so ogromne in jih ni teško zadeti med vožnjo. Tudi če niso fizične tipke, so pa zato uporabne in enostavne za manipulacijo. Meni osebno sploh ni fora v temu ali so fizične tipke ali ne, meni je važno da se ne mantram z nastavljanjem nekih vsakodnevnih nastavitev ki jih delam.


Kako pa veš, da nima intuitivno, ga imaš? Če se je lahko moja žena, v T-Crossu brez problema navadila na ta slider, se bo en dedc menda tudi lahko.

Golf je v letu 2023 bil ponovno najbolj prodajan avtomobil. Pač je ob prihodu na trg, imel smolo s korono in pomanjkanjem čipov. Posledično, je bila čakalna doba do enega leta, predvsem modeli z motorjem 1.5 eTSI v kombinaciji z DSG so bili nekaj časa nedobavljivi. Vem, ker sem ravno takrat imel namen kupiti Golfa 8, pa se ga ni dalo dobiti, zato sem raje kupil Mazdo CX-30, ampak sedaj to odločitev obžalujem.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jan 14, 2024 8:36 am

Eno je navaditi se, drugo pa, kaj je intuitivno, bolj enostavno za uporabo in bolj varno.
Recimo ravno v T-Crossu si lahko pred FL s fizičnimi kontrolami za klimo, praktično brez pogleda navzdol premaknil temperaturo, ventilator, itd. saj si dobil povratno informacijo v obliki taktilnega klika. Naredi sedaj to. Dobiš takoj Nobelovo nagrado.
In priznam, digitalna kontrolka izgleda precej bolj moderno, z vidika zgoraj omenjenih lastnosti pa je pravi pogreb. Seveda ni nepomembno dejstvo tudi, da je za proizvajalca verjetno najmanj pol cenejša, če ne še več.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Ne jan 14, 2024 9:10 am

Clancy je napisal/-a:
void je napisal/-a:Tipke ali ne, sploh ni fora v temu. Fora je v intuitivnosti in kako komplicirano oz. simpl je nekaj nastaviti. In tu pogrne Golf.
Ker imam konkurenca bližnjice ali pa velike touch tipke. Medtem ko ima golf npr. za temperaturo slider, kar je mimo.

Npr. 308ka ima nastavljavive bližnjice na spodnjem displayu, ki so ogromne in jih ni teško zadeti med vožnjo. Tudi če niso fizične tipke, so pa zato uporabne in enostavne za manipulacijo. Meni osebno sploh ni fora v temu ali so fizične tipke ali ne, meni je važno da se ne mantram z nastavljanjem nekih vsakodnevnih nastavitev ki jih delam.


Kako pa veš, da nima intuitivno, ga imaš? Če se je lahko moja žena, v T-Crossu brez problema navadila na ta slider, se bo en dedc menda tudi lahko.

Golf je v letu 2023 bil ponovno najbolj prodajan avtomobil. Pač je ob prihodu na trg, imel smolo s korono in pomanjkanjem čipov. Posledično, je bila čakalna doba do enega leta, predvsem modeli z motorjem 1.5 eTSI v kombinaciji z DSG so bili nekaj časa nedobavljivi. Vem, ker sem ravno takrat imel namen kupiti Golfa 8, pa se ga ni dalo dobiti, zato sem raje kupil Mazdo CX-30, ampak sedaj to odločitev obžalujem.


Ni si potrebno lastiti nego vozilo, dosti je 15min da vidiš da ene stvari so mimo. In to pri znamki za katero so desetletja govorili kako zelo intuitivno je vseskupaj. In tu so pogrnili, verjetno so pršle nove generacije v odločevalno strukturo in so mislili da je to kul. To je moja teorija.
Slider je samo ena od teh očitnih mimo featurev. Konec koncev trume novinarjev se strinjajo z mano, je pa res da je človek ko pes, vsega se navadi. Pa tudi tega sliderja.

Golf v letu 2023 najbolj prodajan? resno? po kateri metriki?
Zadnjič spremenil void, dne Ne jan 14, 2024 9:18 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a cashy Ne jan 14, 2024 9:17 am

to se tudi jaz sprašujem, po katerih merilih naj bi bil golf najbolj prodajan v 2023? Kolikor vem, se v Evropi za najbolj prodajan avto merita Tesla Y in Dacia Sandero. Vsi ostali so daaaaleč zadaj. Tudi pri nas (če je to kakorkoli reprezentativno) vidim še vedno več golfov V in VII na cestah kot VIII, ki so v resnici dokaj redki...
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Ne jan 14, 2024 9:34 am

void je napisal/-a:Tipke ali ne, sploh ni fora v temu. Fora je v intuitivnosti in kako komplicirano oz. simpl je nekaj nastaviti. In tu pogrne Golf.
Ker imam konkurenca bližnjice ali pa velike touch tipke. Medtem ko ima golf npr. za temperaturo slider, kar je mimo.

Npr. 308ka ima nastavljavive bližnjice na spodnjem displayu, ki so ogromne in jih ni teško zadeti med vožnjo. Tudi če niso fizične tipke, so pa zato uporabne in enostavne za manipulacijo. Meni osebno sploh ni fora v temu ali so fizične tipke ali ne, meni je važno da se ne mantram z nastavljanjem nekih vsakodnevnih nastavitev ki jih delam.


Daj ne hvali peugeota, ker sem ravno imel čisto novo pa naloadano 208ko rentano na dopustu, pa je nastavitev ventilacije ena od najbolj debilnih stvari na tem avtu.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Ne jan 14, 2024 9:44 am

Isto je kot je pri vseh leta in leta? :roll: Shortcut do ventilacije, klik +/-?

Drgač pa ima 308 čist drugačn sistem konc koncev. Tudi ekraneč je dosegljiv roki, kar pri 208ki ni.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a matejxx Ne jan 14, 2024 10:01 am

In kaj ima VW Golf 8 drugače. Imaš slider lahko pa klikaš +/- in si nastavljaš temperaturo. Ali pa Shortcut in imaš potem zopet na ekranu + / -.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Ne jan 14, 2024 11:43 am

Ja tipka pa tako majhna da ko se pelješ najmanjšo neravnino na cesti je nikakor ne moreš zadet. Slider je pa še večja neumnost.
 
blasfemik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po feb 10, 2020 12:05 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a blasfemik Po jan 15, 2024 2:53 pm

Devet mesecev vozim isti avto.
Nastavitev je auto in temperatura je na vseh treh conah 20°.
V tem času sem rabil komande na klimi 2x.
To je bilo odtajevanje sprednje in zadnje šipe.

Pa kaj za vraga naj počnem na klimi, ki je popolnoma samodejna?
Snežikice. :D
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Po jan 15, 2024 3:43 pm

Počakaj do pomladi, ko se začne gnojit njive. Pa potem še enkrat vprašaj.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Harygolt Po jan 15, 2024 5:32 pm

Tudi jaz sem temperaturo nastavil enkrat in sicer ko sem avto kupil. Dejansko od upravljanja rabim glasnost radia, sprememba voznih profilov, gumba za šipe in spremembo radijske postaje. Tri od naštetih so na volanu, tako da tisti display še pogledam zelo redko.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Aesthetics Po jan 15, 2024 6:54 pm

Enako, ampak vseeno mi je pa taka razporeditev nekaj najboljšega, kar so lahko dali v avto (Golf 7). Zgleda super in uporabno.

Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 149 gostov