Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Sr jun 12, 2019 11:46 am

@xxl Ja ne, to je dobr način da zakamufliraš svoj nakup, da ni treba spet prek kalvarije v stilu "pa kaj si spet kupu novega renoja? Kaj pa izguba cene? spet ta francoska j***a itd itd" :lol: :lol:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a meganer Sr jun 12, 2019 2:17 pm

Isto kot za wv vozila.

A veste zakaj vozniki wv vedno vzamejo drugo barvo?




da sosed vidi, da je avto nov :DDD :mrgreen:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Stumpjumper Ne jun 23, 2019 9:07 pm

:lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=mhIfKssB1Gw&t=824s

Na 13.17 je zanimivo. Cesta gre navzdol, ampak zadeva se za ubogih 130 hp začuda kar premakne.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Ne jun 23, 2019 9:38 pm

1.33 130/140 hp varianta je daleč od uboge. Motor zelo preseneti z navorom in živahnostjo, sploh v takem cliotu je to kr solidno premikajoče se vozilo.

Uglavnem, sedel sem v malo boljše opremljenem novem cliu par dni nazaj. Verjetno najbolj tehnološko napreden reno, materiali pa ne zaostajajo za meganom v ničemer. Mogoče so ene stvari celo boljše. V vsakem primeru bo avto uspešnica.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mihaing Po jun 24, 2019 6:15 am

To bo čas pokazal svoje. Dejstvo je da so izdelavo in montažo prevzeli v celoti Turki. Narod pa vemo kakšen je.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a uros11 Po jun 24, 2019 6:49 am

xxl je napisal/-a:Ampak, razlika med Clio IV in V je minimalna, na prvi pogled. Za tiste, ki nočejo, da sosed opazi njihov nov Clio, je to dobro in obratno :lol: .

Kopirajo vag. Ko gledaš poste od parih kalibrov tu gor, so imeli/imajo veliko za povedati čez vw evolucijo. Sedaj reno počne enako. Sedaj je pa to OK in že hvalijo na vsa usta, zakaj je dober ta facelift. He he....
Tisti kuharski ploh na sredini, ne vem, kaj so s tem mislili.

;)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 24, 2019 9:07 am

@void: Megana dci110 vozim kar dost, kateri ima na papirju "samo" 20hp manj in kakšen kg več in se mi zdi totalna nepremičnina. Mogoče sem zato dejansko pričakoval dosti manj živahne pospeške v tem cliu...očitno je tale pogonski sklop kar bombonček. ;)

@uros11: razlika med evolucijo pri vwju in renoju je ta, da je renojev avto dejansko polepšana verzija prejšnjega, kar za vag ne morem trditi. Poglej novega in prejšnjega polota...prejšnji je paravi maneken (čeprav je še vedno grd) v primerjavi s to novo grdobijo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po jun 24, 2019 9:12 am

mihaing je napisal/-a:To bo čas pokazal svoje. Dejstvo je da so izdelavo in montažo prevzeli v celoti Turki. Narod pa vemo kakšen je.


Koliko jaz vem je tovarna Oyak v Bursi med boljšimi v skupini. Pravtako je veliko modernejša, veliko bolj robotizirana, lepše urejena in veliko bolj primerna za proizvodnjo masovnih količin kot je pa Revoz. Tako pravijo Revozovci, oz. moji bivši sodelavci. V vsakem primeru jih Revozovci pohvalijo, da se trudijo...
Avto bo tolk dober, koliko so sestavni deli dobri. Sestava kaj dost nima veze...

Stumpjumper je napisal/-a:@void: Megana dci110 vozim kar dost, kateri ima na papirju "samo" 20hp manj in kakšen kg več in se mi zdi totalna nepremičnina. Mogoče sem zato dejansko pričakoval dosti manj živahne pospeške v tem cliu...očitno je tale pogonski sklop kar bombonček. ;)

@uros11: razlika med evolucijo pri vwju in renoju je ta, da je renojev avto dejansko polepšana verzija prejšnjega, kar za vag ne morem trditi. Poglej novega in prejšnjega polota...prejšnji je paravi maneken (čeprav je še vedno grd) v primerjavi s to novo grdobijo.


Primerjave med 1.3 140 in 1.5 dci 115 sploh ni. 1.3 ma skoraj identično navora kot dizel, ampak je razporejen širše kot pri dizlu in še dodatne konje ma. Najbolj zanimivo je to, da je tudi turbo luknja manjša pri 1.3 napram 1.5... Pravtako se veliko bolj snappy odziva na input plina.

Kaj se pa tiče primerjave z VAG novimi modeli proti temu Cliotu. Ne vem, vseeno je pri temu cliotu veliko novega, dejansko ostaja podobna samo bočna linija. Za drugo je teško reč da je "isto".
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a xxl Po jun 24, 2019 9:42 am

Stumpjumper je napisal/-a:Poglej novega in prejšnjega polota...prejšnji je paravi maneken (čeprav je še vedno grd) v primerjavi s to novo grdobijo.


Tvoje mnenje, prejšnji je prav smešen, ko ga postaviš poleg novega, ker je ožji deluje visok, Novi ima veliko bolj dinamično linijo. Moje mnenje. :roll:
Clio V je pa v bistvu tudi bolj dinamičen od IV, ampak, če nista skupaj, komaj ločiš starega od novega. Spet moje mnenje. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a pleomax Po jun 24, 2019 9:47 am

Na zunaj je res evolucija, pa vendar je ta evolucija kar konkretnejša kot jo ima običajno VAG. Se mi zdi, da so obliko popravili ravno na pravih mestih. Notranjost je totalna revolucija napram cliu 4, ki se pred faceliftom res ni mogel pohvaliti. Njegova notranjost je bila vzrok, zakaj cliota nikakor nisem želel. Tlačili so svetlečo plastiko na volan, kjer imaš roke, tudi tam kjer imaš roko na vratih in bi moralo biti nekaj mehkega...ampak ta novi je očitno bomba in kar neverjetno kako imajo manjši avtomobili na voljo enako tehnologijo, če ne celo kak dodatek več. Včasih se je to jasno razlikovalo, da mestni avto nima niti za doplačilo na voljo določenih dodatkov. Meni je v glavnem avtomobil všeč, ekrana sem se pa tudi že privadil, čeprav bi raje, da bi ga obrnili za 90°. Očitno vse znamke, predvsem renault in peugeot delajo na dobri notranjosti v smislu oblike kot uporabe materialov, le vw se vrača na trdo plastiko. Zanimivo. Neumni niso, saj se jim modeli odlično prodajajo, z uporabo materialov pa vendarle prišparajo in ko so ugotovili, da se t-rock prodaja brez problema kljub temu, so logično s tem nadaljevali tudi v t-crossu.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 24, 2019 11:28 am

Prejšnji polo je dost bolj "šikan" in proporcionalen od nove spake.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mihaing Po jun 24, 2019 11:36 am

@voith: saj ti govorim, da so razvoj in proizvodnjo delov tudi prevzeli Turki.

Ko v Revozu zazenejo proivodnjo razlike v narocilih se bo vsa roba vozila od dol...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po jun 24, 2019 11:59 am

Roba je že za Clio IV bila večinoma Turška, Romunska in Bolgarska, tako da ne bo pri temu nič drgač. Nekih sprememb ni kaj se tiče dobaviteljev.

P.S. tudi za Clio IV je bila glavna Turška fabrika in je tudi imela dodeljene višje količine kot Flins ali pa Novo mesto. Tako da sprememb dejansko ni, razn to da Flins več ne bo proizvajal Clia. Zato dobi Revoz dodatne količine Clia V, cca 600 kosov na dan iz trenutno cca 300 kosov za clio IV.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Renault VG Po jun 24, 2019 5:13 pm

Kolikor sem gledal na FR forumih so imeli kar nekaj bedarij glede kvalitete izdelave njihovi Clioti, ki jih naši iz Turčije niso imeli. Over all je naš iz Turčije kul, sestavljen je bolje kot Laguna iz Francije :mrgreen:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 24, 2019 5:34 pm

V Franciji so jo verjetno sestavljali alžirci. :lol:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po jun 24, 2019 7:34 pm

Res je, clio iz Flinsa velja za najslabšega.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a pleomax Po jun 24, 2019 10:13 pm

Clio dynamique in višje se je proizvajalo v Franciji sem bral, slabše verzije kot so expression pa v Turčiji, kjer je bil tudi vpoklic za zavore.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void To jun 25, 2019 12:11 am

Ni čisto res, Turki in Francozi so delali vse modele, Revoz je delal samo nižjo in srednjo opremo. To govorimo za Clio IV. Pri Cliu III je pa blo nekako ja.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Aesthetics To avg 13, 2019 7:50 pm

Imamo cenik za Slovenijo :D 130 EDC Intens 17.290 €, Initiale Paris pa 20.090 €.

https://www.cdn.renault.com/content/dam ... i_clio.pdf
https://www.cdn.renault.com/content/dam ... i_clio.pdf

Ampak kar ni vsaj Intens (torej Life in Zed) je pa prav grdo. Sploh infotainment.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void To avg 13, 2019 8:40 pm

Mislim da so cene zelo realne, sm pričakevau da bojo pretirane.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov