Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a xxl So jun 12, 2021 6:44 pm

cashy je napisal/-a:In v čem bo tale Tonale drugačen od Stelvia?

V vsem. Manjša, pogon spredaj, torej, druga platforma, drugi motorji, full led, hybrid...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a IcEm4n Po sep 20, 2021 5:08 pm

Slika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a IcEm4n Če jan 20, 2022 10:15 pm

Očitno bo avto imel 2 tipa žarometov:

"Osnovne", ki smo jih pred časom videli že na razkritem serijskem avtu
https://i.ibb.co/xh04v2p/74-D3-E19-C-82 ... 5028-A.jpg

in

"Naprednejše" (verjetno matrične), ki so po vzoru koncepta
https://i.ibb.co/cvD92yc/07-DFD3-C5-1-D ... -C6391.jpg


Pa če sem malo žleht - alfa ni alfa, če nima odprte havbe :mrgreen: :mrgreen:
https://i.ibb.co/GtsJCk9/9-F8-E4-FB5-FB ... -B4-E0.jpg
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a Firediver Pe jan 21, 2022 6:51 am

Bo končno imela osvetljen motorni prostor (če crkne ponoči)? :)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a Panzeraustirol Po feb 07, 2022 10:49 pm

Evo, na predvečer uradnega razkritja so že slike in videji na netu. Pa da malo dodam še svoje mnenje o vsem tem.

Z tem precej zaostalim modelom, ki bi moral priti ven že 3 leta nazaj, bo Alfa verjetno izgubila še tisto malo kupcev, ki jih ima. Z to novo generacijo se bolj in bolj redči šarm Alf z korporativnimi pravili in slepemu sledenju trendov. Želijo imeti 400.000 prodanih enot letno, ampak to sploh ni realno. Ne danes, ne jutri, ne nikoli. Alfa ni ljudski avto in že z Stelviotom so skrenili s poti, pa se ni obrestovalo kakor so obljubljali. Sledenje trendom torej ne pomaga.

Kaj pa vračanje v preteklost? Retro oblikovanje spominja po besedah uradnikov na SZ in RZ modela, ampak kaj ko ravno ta dva nista bila precej uspešna glede prodaje. Moram priznati, da je prednja maska sicer lepa, pokvari jo le škatla za senzorje na sredini (kar ne paše sicer nobenemu avtu). Vse za masko v notranjosti je reciklirano iz trenutnega asortimana delov Stellantis znamk. Ekrani niso lepo integrirani in pokvarijo linije notranjosti, "šaltkebl" ni prav nič ekskluziven in je na videz celo slabši kakor na starejših modelih, DNA gumb je na čudnem mestu... Vidi se kateri deli so bili dodani po interni prenovi leta 2019 in kateri ne. Stranski profil ni nič novega, zadek prav tako ne. In to je Veloce model, koliko slabši bo Super ne ve nihče.

Če povzamem: kontradiktoren 3 leta zastarel nov model, ki je dober grešni kozel, ko bodo čez nekaj let rekli pri Stellantisu ob zapiranju znamke Alfa Romeo: "ne morete reči, da nismo poizkusili". Nastal je ob nepravem času pod vodstvom nemotiviranih ljudi kot še eden avtomobil v nizu nezanimivega trenda ter za neobstoječo skupino kupcev.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a xxl Po feb 07, 2022 11:55 pm

Kakšna povezava?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a berlonso To feb 08, 2022 12:03 am

 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a xxl To feb 08, 2022 11:15 am

Končno je zunaj, zdaj ko sem vmes kupil že 3 druge. Malce ozka mi deluje, verjetno zaradi višine. Motorizacija je tako, tako, manjka HEV, PHEV z manj kot 200 KM. Ceno lahko ugibamo, verjetno na ravni 3008. Nisem prepričan, da bo to kdaj v moji garaži. Upam, da bo končno zrasla prodaja pod Francozi.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a alexwell To feb 08, 2022 12:50 pm

škoda edino, da se potem avto spredaj popači, ko se montira tablica na levo stran.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a tha_man To feb 08, 2022 1:04 pm

Hja po leakih nisem pričakoval presežkov in tud ni. Sicer moram reči, da sem imel že ob konceptu mešane občutke. Daleč od tega, da bi slabo izgledala, ampak ni wow efekta. Zgleda preozko in nekako "pohlevno", nobene agresivnosti, ki bi jo pričakoval od športno usmerjene znamke. Prižgane luči sicer malce popravijo vtis, ker dodajo nekaj agresivnosti in širine, čeprav so za moj okus preveč načičkane, ampak očitno je ljudem to danes všeč. Osebno preferiram bolj miinimalističen pristop. Notranjost bi bila zelo lepa, če ne bi spet nekdo prilepil ekran na armaturo, namesto da bi ga vsaj probal nekako integrirat v vozniško usmerjenem slogu. Spet, videli smo že dosti grših rešitev, ampak lahko bi bilo ful lepše (tud če že mora nekako "štrlet") in nekateri konkurenti to tud znajo.

Če bi šlo za kako drugo znamko bi bil bolj prijetno presenečen, ampak damn... po prvih vtisih mi ostaja CX-30 lepša, dopuščam pa, da bo v živo bolje (sploh v kaki drugi barvi, zelena in modra nista ravno "moji", ko gre za avtomobile). Tud Giulia in Stelvio mi na prvh fotkah nikakor nista potegnila, v živo pa, sploh Giulia, zgleda super. Tukaj so z manjšim avtom od Stelvia imeli možnost naredit malo bolj elegantno obliko, ampak je nastal pač le... SUV.

Ostane še vprašanje cene, ki bo najbrž nekje v oblakih. Samo avtomatik, le dva paketa opreme... motorizacija sicer zgleda relativno spodobna, žal 4x4 le v plugin hibridu, ampak ajd...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a xxl To feb 08, 2022 2:04 pm

Ja višina, širina nekako nista skladna. CX-30 ima to lepše rešeno, za moj okus.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a mrtwelvetrees To feb 08, 2022 2:45 pm

1.3 turbo mlinček ? To bo z par 10 tisočimi kilometri že začelo olje pit.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a Panzeraustirol To feb 08, 2022 3:38 pm

tha_man je napisal/-a:Notranjost bi bila zelo lepa, če ne bi spet nekdo prilepil ekran na armaturo, namesto da bi ga vsaj probal nekako integrirat v vozniško usmerjenem slogu. Spet, videli smo že dosti grših rešitev, ampak lahko bi bilo ful lepše (tud če že mora nekako "štrlet") in nekateri konkurenti to tud znajo.

Tukaj so z manjšim avtom od Stelvia imeli možnost naredit malo bolj elegantno obliko, ampak je nastal pač le... SUV.

Ostane še vprašanje cene, ki bo najbrž nekje v oblakih. Samo avtomatik, le dva paketa opreme... motorizacija sicer zgleda relativno spodobna, žal 4x4 le v plugin hibridu, ampak ajd...


Zdi se mi da so to naredili ravno zaradi pritožb nekaterih glede ekrana na Giuliji in Stelviu, da se "nič ne vidi".

Možnost za oblikovanje je tako velika kakor dopušča platforma na kateri Tonale sloni. Glede na to da je NCAP sedaj bolj pomemben od vizualnega izgleda, so naredili kar NCAP še dopušča in kar računovodjem še ustreza. Pa še to oboje malo z rezervo.

Samo dva paketa opreme? Misliš Super in Veloce verjetno. Naredili bodo pa seveda tako, da so najbolj zaželjene funkcije le pri hibridih, ker tako narekuje avtomobilski trg in EU...
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a tha_man To feb 08, 2022 3:53 pm

Je kdo gledal predstavitev? V launch edition barvi mi (kolikor so pokazali) zgleda boljše. In zaslon, če nič drugega, na srečo vsaj ni prevelik in nima okoli ogromnih robov in gore šajni plastike pa vmesnik tud na pogled zgleda kar kul. Upam, da ne bodo preveč šparali na hardveru in bo delal gladko, Android to vsekakor omogoča. Števci so mi, kar sem do zdaj videl digitalnih, eni najlepših. Nasploh se mi zdi notranjost, če malce zamižim pri štrlečem ekranu, res nice.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a tha_man To feb 08, 2022 7:05 pm

 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a srcnik To feb 08, 2022 7:41 pm

Siva verzija je pa res najbolj dolgočasna...

Meni je zelena lepa, taka malce posebna... Čudno pa da niso nobene rdeče pokazali...
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a berlonso To feb 08, 2022 8:19 pm

Ročica menjalnika :huh:
Pozabili so na njo...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a void Če feb 10, 2022 9:34 am

Ne vem, prednji konc ima Stelvio veliko lepši. Meni to ni glih pretirano posrečen avto no. Notranjost je pa vrhunska.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2022 Alfa Romeo Tonale

Napisal/-a IcEm4n Pe mar 04, 2022 7:39 pm

Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov