Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a Gapiii Če avg 31, 2023 8:00 am

Več info: https://www.avtomobilizem.com/novice/no ... 1-08-2023/

Najverjetneje še zadnji Passat z motorji na notranje zgorevanje, naslednik bo samo še električni ID.7.

Passat B9 je postal bistveno večji, meri skoraj pet metrov. Ima 690-litrski prtljažnik, v notranjosti velik zaslon na dotik in brez fizičnih stikal.

V salone pride v prvem četrtletju prihodnjega leta.

Slika
Slika
Slika
Slika
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a matejxx Če avg 31, 2023 11:20 am

Če mislijo delati takšnega Passata, je res čisto vseeno če je zadnji. Proti zadnji generaciji je grd. Na žalost so pri VW šli v čisto napačno smer. Vsi novi avti, ki so jih naredili so grši od prejšnjih.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a Polo78 Če avg 31, 2023 12:39 pm

Če zunanjost še nekako prebavim pa me motijo stvari v notranjosti:
Mogoče je komu všeč ta prečiščena sredinska konzola brez gumbov, meni osebno ni, a predvsem zaradi praktičnih razlogov. Ni recimo videti gumba za vklop/izklop samodejne ročne zavore ('auto hold' gumb), kot tudi ne gumba za start/stop sistem, ki se bo zdaj verjetno skrival nekje v meniju. Zame je manko takih praktičnih stvari, ki so do sedaj zahtevale en pritisk "na slepo" v primerjavi z brskanjem po meniju, velik korak nazaj.

Zanima me tudi kako se bo v praski navaditi na rešitev - imeti vse kontrole (smerokazi, luči in brisalci) na levi obvolanski ročici, zdaj, ko je desno zasedel menjalnik? Tudi smiselnost postaviti slednjega ob volan, kar so imele že stare ameriške kante, ne vem, če je od tega kakšna korist oz. zopet kaj je bilo tako hudo narobe s klasično ročico DSG menjalnika ali pa gumba pri najnovejših?
Antiznačkar po prepričanju
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a Kohec Če avg 31, 2023 4:46 pm

Se popolnoma strinjam s teboj. Tudi jaz sem pristaš uporabnih stikal in gumbov.
 
blasfemik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po feb 10, 2020 12:05 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a blasfemik Če avg 31, 2023 6:22 pm

Negativni komentarji vedno pridejo s strani tistih,
ki itak niso proizvajalčeva ciljna skupina.
Počakajmo na fizični prihod in ogled.
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a Ruska_Luc Če avg 31, 2023 6:40 pm

Polo78 je napisal/-a:/.../ Tudi smiselnost postaviti slednjega [ročico menjalnika] ob volan, kar so imele že stare ameriške kante, ne vem, če je od tega kakšna korist oz. zopet kaj je bilo tako hudo narobe s klasično ročico DSG menjalnika ali pa gumba pri najnovejših?

So imele "stare ameriške kante" , imajo tudi npr. mercedesi. Ko sem prvič uporabljal avto s to ročko, mi je bilo grozno tuje. Po dveh vožnjah sem že obvladal. Korist je v tem, da je ta ročka postavljena na mesto, kjer ne zaseda uporabnega prostora - tako imaš bolj uporabno sredinsko konzolo.

+1 za manjko fizičnih gumbov. Čakam na prepoved integracije bistvenih avtomobilskih funkcij v menije zaslonov - to je preveč podobno uporabi telefona, zato tudi nevarno
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a IcEm4n Če avg 31, 2023 8:47 pm

Polo78 je napisal/-a:Zanima me tudi kako se bo v praski navaditi na rešitev - imeti vse kontrole (smerokazi, luči in brisalci) na levi obvolanski ročici, zdaj, ko je desno zasedel menjalnik? Tudi smiselnost postaviti slednjega ob volan, kar so imele že stare ameriške kante, ne vem, če je od tega kakšna korist oz. zopet kaj je bilo tako hudo narobe s klasično ročico DSG menjalnika ali pa gumba pri najnovejših?


Saj to ni neka novost - tako ima Mercedes v svojih avtih že kar nekaj časa, pa očitno uporabniki nimajo težav s tem.
Slika
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a whitee Če avg 31, 2023 9:03 pm

Mene resno zanima vprašanje, za voznike novejših avtomobilov, a vas kaj motijo tile veliki ekrani na sredini? Mene moti že recimo tisti pri domači Octavii, letnik 16, pa je dokaj nizek in tudi prevelik ni. Ne morem si predstavljat, da mi ta televizija ponoči sveti v glavo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a void Če avg 31, 2023 9:49 pm

Že vidim kako globoko bo Superb zarezal v Passatov kolač. Ker ta zunanjost dvomim da bo komu všeč. Škode so veliko bolj lične.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a HitriZajcek Pe sep 01, 2023 6:34 pm

Ruska_Luc je napisal/-a:
Polo78 je napisal/-a:/.../ Tudi smiselnost postaviti slednjega [ročico menjalnika] ob volan, kar so imele že stare ameriške kante, ne vem, če je od tega kakšna korist oz. zopet kaj je bilo tako hudo narobe s klasično ročico DSG menjalnika ali pa gumba pri najnovejših?

So imele "stare ameriške kante" , imajo tudi npr. mercedesi. Ko sem prvič uporabljal avto s to ročko, mi je bilo grozno tuje. Po dveh vožnjah sem že obvladal. Korist je v tem, da je ta ročka postavljena na mesto, kjer ne zaseda uporabnega prostora - tako imaš bolj uporabno sredinsko konzolo.

+1 za manjko fizičnih gumbov. Čakam na prepoved integracije bistvenih avtomobilskih funkcij v menije zaslonov - to je preveč podobno uporabi telefona, zato tudi nevarno

Pa Volga tudi :D
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a Harygolt So sep 02, 2023 9:21 am

Design language je takšen kot je (meni osebno ni všeč), dejstvo pa je da je avto čuden ker ni proporcionalen. Sama r*t ga je, kolesa so premajhna, razmik med blatnikom in kolesom je kot da gledaš SUV...
Edina pozitivna lastnost so motorji oz. motorna paleta. Dandanes je pri plebejskih znamkah praktično nemogoče najti klasični 2.0T motor in pogon na vsa 4 kolesa.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a mevden Ne sep 03, 2023 8:17 am

Ravno gledal posnetek na youtube,avto je bomba. V tem razredu zaenkrat še nima konkurence. Mogoče bi lahko malo lepše zapakirali sprednji del, ampak morate vedeti da je bila prioriteta aerodinamika. Baje je dosti bolj učinkovita od trenutnega modela. Je pa tudi na posnetku malo bolj ličen kot na sliki. Nažalost v prihodnosti ne pričakovati lepotcev, žal bo imela aerodinamika vedno večjo težo pri oblikovanju. Kar se tiče notranjosti, vsekakor ima veliko elementov iz višjega razreda....naslon za roko, tablico, srednja konzola. Čudovito. Zanima me samo še cena in predstavitev superba. Verjetno bo Passat prej ven kot Škoda.

Verjamem da bo šel za med, posebej v zahodnih državah. Ne pozabite, naslednik tega bo še bolj vesoljski.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a matejxx Ne sep 03, 2023 11:05 am

Res je da so za predstavitev dali najbolj gršo barvo. Bel in model izgeldata precej lepše, toda še vedno je pa to daleč od lepega avta. Bi pa oni radi s tem avtom konkurirali audiju A6. Potem bo morala biti cena krepko cenejša od A6. Ne vem pa zakaj ne morejo malce pri notranjosti pogledati A6. Tisti ima vrhunsko notranjost z lepo vgrajenim zaslonom (ko eni pišete, da to ni možno). Tala Passat, pa ima narejeno, kot da so zaslon naknadno vgradili. Res ne razumem kaj dizajnerji res nimajo več nobene volje narediti kaj lepega. Kako se kak dizajner sploh lahko podpiše pod takšno armaturko.

Drugače pa Passat z golfomi kljukami na vratih, ki nima niti pokrovčka za skriti ključavnico. Res so nizko padli pri VW.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a matejxx Ne sep 03, 2023 4:08 pm

* bel in moder
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a IcEm4n To sep 05, 2023 5:37 pm

Slika
Tole pa kar kliče po pogostih (izrednih) servisih......
Slika
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1770
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a void Sr sep 06, 2023 10:43 am

Al to bo res problem...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11013
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2024 Volkswagen Passat B9

Napisal/-a martin_krpan Po apr 15, 2024 5:38 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 145 gostov