Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
leon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So nov 30, 2002 2:06 pm

Pogon na 4 kolesa na Seat Leonu

Napisal/-a leon So nov 30, 2002 2:19 pm

Experti,

Zanima me vase menje o pogonu na 4 kolesa na Seat Leonu TopSport 1.9TDI 110kW/150KM. Se splaca doplacati oziroma je enako mocna verzija brez AllRad pogona zadovoljiva. Zakaj to sprasujem, sem planiral kupiti verzijo z navadnim pogonom, pa je cakalna doba kar precejsnja. Ampak dobaviltelj ima na zalogi AllRad verzijo.
Seveda je tudi pomembno zakaj bom avto uporabljal - vecino po avtocestah in normalnih dvopasovnicah.

hvala

Leon
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Pogon na 4 kolesa na Seat Leonu

Napisal/-a vladek Sr dec 04, 2002 10:02 am

splaca se, 4 motion je kar ok za navadne ceste.

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Meggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:48 am

Re: Pogon na 4 kolesa na Seat Leonu

Napisal/-a Meggy Če dec 05, 2002 12:33 am

Po pravici povedano(ne mislit da se hecam)še niso izumili bolšega pogona kot je pogon na sprednji dve kolesi!!!Zadeva je z ozirom glede na varnost(to posebej povdarjam) in malenkost z vidika športne vožnje. Vsi razmišljajo na to,kako avto pospešuje.Nihče se ne vpraša,kako se bo pa potem ustavil in kako bo pri danem momentu, ki ga bo pripeljal na kolesa zvozil ovinek.Če porabimo veliko obodne sile za pospeševanje kolesa v obodni smeri(torej ko nas vleče kolo naprej-naravnost oz. se vrti) nam zmanjka sile trenja v bočni smeri in te lahko zato vrže iz ovinka.Ta teorija izhaja iz KROGA ČUDAKOVA (zadeve ni težko razumeti,ko jo vidiš na papirju) in se je že dostikrat pokazala za resnično.Zadeva pride najbolj do izraza pozimi,ko imamo še manj oprijema s cesto oz se zaradi snega torni koeficient med kolesom in podlago še zmanjša.Te zadeve sem glih študiral ker čez približno 16 ur pišem kolokvij iz te snovi pri strojnih elementih na ljubljanjski strojni fakulteti. Jaz osebno bi ti odsvetoval nabavo 4 kolesnega pogona sploh pa za takšno uporabo,kot si jo zapisal zgoraj.

Aja pa še to.Poraba goriva je večja pri 4 kolesnem pogonu!To pa zato,ker imamo izgube pri prenosu na zadnji dve kolesi.Torej,če bi vso moč in moment porabil le za sprednji dve kolesi bi s tem hitreje pospeševal.
A.-P.Don
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 114 gostov