Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
marko stare
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Po avg 16, 2004 9:38 pm

Napisal/-a marko stare Ne avg 28, 2005 7:40 pm

Mick Jerry je napisal/-a:Ne Audiji izdelani na Kitajskem se vozijo le po Kitajskem, ker uradno L(dolge) različice v Evropi sploh ni bilo. Ja?

Pa avto ni čist enak ,ker ima prirejeno podvozje(višje in mehkejše), poleg tega izdelujejo samo stari model. Pa tud kvaliteta tam ni taka. Kitajčki so še zmer mal pocarji...

ne preveč podcenjevti kitajčkov, A6 je A6 govorimo o sedanjem času ne 7 let nazaj.
odkod pa izvirajo A4 a so madžari tudi pocarji in nimajo take kvalitete?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2661
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko Sr sep 14, 2005 11:55 am

evo, ADAC je klepnu Landwinda in rezutat glih ne vabi prešernih nasmehov na lice... je pa seveda treba nekaj vzet v zakup:

- če bi po zdajšnjih standardih šutnli Oplovo Frontero, kar tale Landwind tehnično tudi je, se ji ne bi pisalo nič boljše!
-ADAC ga je z Loganom kar grdo pocvirnal, tak da jih zdej jemljem z rahlim zrnom soli! ker kitajci so pa res resna grožnja evropski avto industriji... in če so že Logana probali diskreditirat, kak bodo vili roke v nebo šele zarad teh....

no, al pa so zdej čist by the book glih zarad blamaže z Loganom :P .
ne bom pa razumel kakega pretiranega začudenja nad tem crashem... ko je bla Frontera nov avto, si s crash testi nihče ni belil glave... to je moda in "potreba" šele zadnjih 7-8 let... še posebej pa nimajo kej vihat nosa, ker Opel v tisti cajt glih ni bil neka mati Tereza! sam spomnte se Sintre, ki so jo kr iz štacun potegnli, ker je na crashu raspadla...


Slika
Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
metallic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2636
Pridružen: Če avg 14, 2003 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a metallic Sr sep 14, 2005 3:07 pm

No, vemo kako je z adacom... :D Čeprav vseen mislm, da je tole realno. Čim dlje stan od tega. :?
PS, a mi lahko že nekdo razloži namesto katerega ervopskega avtomobila bi kupu kitajskega? Jest se ga ne spomnm... :?
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Sr sep 14, 2005 3:26 pm

To je na osnovi prvega isuzuserije TF, torej stare Frontere z začetka 90., tako da ni rezultat ni presenetljiv. Je pa res zelo zanimivo, kako hitro so pohiteli z diskreditaijo, čeprav avto dosega marginalne prodajne številke... Močno sumim, da so tudi v ADAC-ju močno prisotni zunanji lobiji.

Drugače pa, Kitajca in Korejca nikoli!

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
maniac
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Če avg 08, 2002 4:44 pm

Napisal/-a maniac Sr sep 14, 2005 3:26 pm

hje, po drugi strani si pa tud z 10 let staro frontero bolj varen, kot z aktualnim twingom in podobnimi ;)
lp
Ni vse tako, kot na prvi pogled zgleda!
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Sr sep 14, 2005 3:29 pm

maniac je napisal/-a:hje, po drugi strani si pa tud z 10 let staro frontero bolj varen, kot z aktualnim twingom in podobnimi ;)
lp


Mogoče edinole zaradi večje mase, drugače pa močno dvomim.

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr sep 14, 2005 4:21 pm

Veste kaj je največja žalost? Da se vse gleda skozi denar. Osebno ne bi kupil tega kitajskega terenca pa če bi bil še pol cenej. Če se pa slučajno zaletiš te pa s špahtlom z asfalta strgajo...
Morate vedet, da tale kitajska ni neka lepa pravljica, kjer se vse srečno konča. Kitajci izdelujejo obleke in jih prodajajo po smešnih cenah. Ampak treba je vedet, da je smešna tudi kvaliteta. Enkrat v pralni stroj in razpade...
Ne bi pa rad živel v strahu, da bi dal tako wannabe frontero v pralnico. Mogoče bi se mi pa skrčla za kakšne dve številke... :roll:
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Sr sep 14, 2005 4:43 pm

Sh3bO je napisal/-a:Veste kaj je največja žalost? Da se vse gleda skozi denar. Osebno ne bi kupil tega kitajskega terenca pa če bi bil še pol cenej. Če se pa slučajno zaletiš te pa s špahtlom z asfalta strgajo...
Morate vedet, da tale kitajska ni neka lepa pravljica, kjer se vse srečno konča. Kitajci izdelujejo obleke in jih prodajajo po smešnih cenah. Ampak treba je vedet, da je smešna tudi kvaliteta. Enkrat v pralni stroj in razpade...
Ne bi pa rad živel v strahu, da bi dal tako wannabe frontero v pralnico. Mogoče bi se mi pa skrčla za kakšne dve številke... :roll:

zbud se!
tud kvalitetne stvari so made in china
ubistvu so že skor VSE stvari made in china
dejte jim 1¸0 let pa boste vidl kva bodo izdelval, kolk varn pa za kolk dnarja
lp
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr sep 14, 2005 4:50 pm

kljukec je napisal/-a:
Sh3bO je napisal/-a:Veste kaj je največja žalost? Da se vse gleda skozi denar. Osebno ne bi kupil tega kitajskega terenca pa če bi bil še pol cenej. Če se pa slučajno zaletiš te pa s špahtlom z asfalta strgajo...
Morate vedet, da tale kitajska ni neka lepa pravljica, kjer se vse srečno konča. Kitajci izdelujejo obleke in jih prodajajo po smešnih cenah. Ampak treba je vedet, da je smešna tudi kvaliteta. Enkrat v pralni stroj in razpade...
Ne bi pa rad živel v strahu, da bi dal tako wannabe frontero v pralnico. Mogoče bi se mi pa skrčla za kakšne dve številke... :roll:

zbud se!
tud kvalitetne stvari so made in china
ubistvu so že skor VSE stvari made in china
dejte jim 1¸0 let pa boste vidl kva bodo izdelval, kolk varn pa za kolk dnarja
lp

You don't get it... :roll:
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
don CONSIGLIO
Don med moderatorji
 
Prispevkov: 2232
Pridružen: Ne mar 28, 2004 11:52 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a don CONSIGLIO Sr sep 14, 2005 5:06 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:
maniac je napisal/-a:hje, po drugi strani si pa tud z 10 let staro frontero bolj varen, kot z aktualnim twingom in podobnimi ;)
lp


Mogoče edinole zaradi večje mase, drugače pa močno dvomim.

LP,
Joie


V drugi avto raje s Frontero (skoraj vsak avto je manjši od nje), v zid pa sigurno raje s Twingotom ;)

Kar se pa tiče cen, kvalitete, tekstila, pralnic, itd. Zakaj ne bi na Kitajsko poslali kakšnih italijanskih ali francoskih sindikalistov ;)

LP,
don CONSIGLIO
Slika
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če sep 15, 2005 6:11 pm

Kitajci v Frankfurtu:

Landwind:

Slika
Slika

katastrofa:

Slika

notranjost je čisto spodobna:

Slika
Slika
Slika
Slika

Brilliance Zhonghua

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Geely CD

Slika
Slika
Slika

Geely FC izgleda zgledno:

Slika

Geely CK in HQ (na osnovi starega starega Charadea):

Slika

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
marko stare
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Po avg 16, 2004 9:38 pm

Napisal/-a marko stare Če sep 15, 2005 7:18 pm

don CONSIGLIO je napisal/-a:Ja, v Evropi imamo nekaj, čemur pravimo intelektualna lastnina....

Na Kitajskem je ni. Postajajo mi precej zoprni :twisted:

Slika

LP,
don CONSIGLIO

Pa kje živiš, kaj misliš, da so to res kitajci pokradli, ne, ne to je strategija avtomobilskih tovarn iz EU, japonske, koreje USA....., da prodrejo na nenasitljiv kitajski trg(globalizacija): Kdo pa jim je dal tehnologijo? kapital ne pozna meja, še posebnone tam ne, kjer se da največ istržit, če ne drugje na poceni delovni sili in zaenkrat se gradijo hiperprofiti prav v tem segmentu.
Zato je obtoževanje o kraji intelektualne lastnine na tem področju smešno.
-kdor vsaj malo pozna avt. tehnologijo ve, da ni tako kot spiti v senci hladno pivo.
a so špageti pogruntavščina kitajcov ali italjanov.....kdo se hvali z njimi????? :?:

morem pa reč da po slikah sodeč ravno ne zgledajo slabo,predsodki pa so kot povsod ko prihaja nekaj novega..".nepreverjenega" :con
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če sep 15, 2005 7:41 pm

Marko, tvoje trditve so kanček stereotipne in posplošene. Kitajci si dejansko privoščijo kopiranje, ki je na Zahodu nepredstavljivo, pri nji pa nekaznivo. Predvidevam, da bolj malo poznaš njihovo industrijo. Če že ne ukradejo celega avtomobila, pa si "sposodijo" motor, luči, emblem. Kljub vsemu se ni za bati, da bi s takim odnosom vstopili na evropski trg.

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Če sep 15, 2005 7:45 pm

kot primer kopiranja naj omenim, da je pred kakšnim dobrim mescem bil v Večeru en članek, ko so nekje v Iranu (se mi zdi) našli en ponarejen elektromotor od elektrokovine, poslan iz kitajske. Na zunaj je bil popolna kopija, le s to razliko, da ni bilo napisa "made in slovenia"
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
marko stare
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Po avg 16, 2004 9:38 pm

Napisal/-a marko stare Če sep 15, 2005 9:09 pm

sebaveh je napisal/-a:kot primer kopiranja naj omenim, da je pred kakšnim dobrim mescem bil v Večeru en članek, ko so nekje v Iranu (se mi zdi) našli en ponarejen elektromotor od elektrokovine, poslan iz kitajske. Na zunaj je bil popolna kopija, le s to razliko, da ni bilo napisa "made in slovenia"


pa ne ga lomit še enkrat no, pa to ni elektromotor, ki ga lahko izdela danes malo bolj večš štromar doma v garaži.
Govorimo o avt. industriji ....a ne morete doumet, da gre za licenčne izdelke z dopustno možnostjo modifikacij in to (VW, Audi, Daihatsu, Toyota, Honda,Citroen,Mazda, GM, itd, itd., itd) in to je to, še ni kaj jasno.
-da pa so zmožni marsikaj skopirat, bolj simpl stvari pa je dejstvo.
Joie de vivre!....ne bom polemiziral s tabo glede ekonomije, globalizacije, stereotipov, ker pač nima smisla, opažam ,da je tvojo znanje res :bow
lp
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Sr sep 28, 2005 11:06 pm

PRVIČ SEDEL V KITAJSKEM AVTOMOBILU!!!

Oni dan sem obiskal zanimivo mini srečanje slovenskih avtodomarjev in sočasen sejem na isto temo.

Debatiral sem s fotrom in z njim pil drugi kozarec vina, ko se mimo naenkrat pripelje živorumen terenec, ki je zelo spominjal na 4runnerja, vendar enostavno ni bil 4runner - takoj mi je preklopilo - to mora biti Kitajec!
Kitajec z bosanskimi tablicami.
Približam se avtomobilu, na njem ne vidim drugega kot oznako CC6470DY z lepimi črkami, kot na novejših folcvagnih. Na prednjem blatniku je bil napis Safe. Slovenska voznica mi potem pove, da se tovarna imenuje Great Wall, model pa je Great Wall Safe CC6470DY... Nekoč sem ga že zasledil na internetu.

Za mene kot navdušenega raziskovalca vseh mogočih avtomobilskih znamk je bil to kar neke vrste zgodovinski dogodek, sem eden izmed prvih v Evropi, ki je sedel v kitajskem vozilu... Le velika škoda, da nisem s seboj imel fotoaparata!

Z voznico sem se kajpak spustil v pogovor. Zaposlena je pri ljubljanskem podjetju, ki sicer uvaža električne skuterje in camping opremo, pred kratkim pa so v Bosni odprli zastopništvo za great walle, pri nas jih zaradi standardov EU ne morejo (ali ne upajo) homologirati.

Zunanjost je povsem generična, okvirno sliči na Toyoto 4Runner, vendar ima spremenjene luči, masko, vrata prtljažnika. Kvaliteta že na pogled deluje zelo neprepričljivo, pobarvan je tako, kot da bi ga dali štrihati srednješolcem, varilni šivi so grdo zaključeni, reže med karoserijskimi deli so neenakomerne, plastični deli so nalimani zelo površno. Obe strani avtomobila sta okrašeni s kičastimi nalepkami, kot kaka avstrijska mazda z začetka 90.

Še v notranjost. Armaturka je solidno oblikovana, volan je oblikovan po najnovejših smernicah, obroč je majhen in prijetno debel (brez zračne blazine). Sredinska konzola je seveda srebrna z no-name CD-radiom. Na sredi seveda ročica petstopenjskega menjalnika in ročica priklopljivega štirikolesnega pogona. Sedeži ter vratne in ostale obloge spominjajo na tiste v kakem daihatsuju s konca 80. let, ne samo po izbiri materialov, temveč tudi po velikosti. Z njimi se ne bi peljal dlje kot do najbližjega bifeja. Sedeži so preoblečeni v poceni umetno usnje, povsod so vidni površno zaključeni šivi (povsod visijo nitke) ipd. Prostora je povsod dokaj malo, kar je pač tipično za vse terence s šasijo.

Motor je bojda 2,2-litrski, narejen po Mitsubishijevi licenci, in premore nekaj čez 100 konjev.

Peljal ga nisem, itak nimam izkušenj s tovrstnimi avtomobili, tako da si ne bi upal dajati kakršnekoli ocene.

Avto naj bi v Bosni stal €14.000 evrov v izvedbi 4x2.

Uradna stran:
http://www.gwm.com.cn/eng/html/02_Model ... /index.asp

GW se sicer ukvarja s proizvodnjo poceni in preprostih pick-upov in SUV-ov na osnovi starih Toyot in Isuzujev. Takih firm na Kitajskem mrgoli, vzamejo starega Isuzuja in mu nalimajo nove luči in masko. Proizvodna kapaciteta je 150.000 vozil na leto, precejšen del jih izvozijo, predvsem v Rusijo, srednjeazijske države, Bližnji Vzhod ter severno Afriko. Tako so začeli Korejci 30 let nazaj, čez 15 let pa so udarili na Zahod...

Skratka, bila je zanimiva, malodane zgodovinska izkušnja.

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
HajdukS
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 731
Pridružen: Če dec 26, 2002 1:45 pm

Napisal/-a HajdukS Če sep 29, 2005 5:51 pm

hmmm... Srednjesolci pomoje ne strihajo nicesar ker so prekvalificirani... No nevem mozno da pri kksni EKSKLUZIVNI znamki kot sta citroen in AUDI... :( :?

PS: a pr volvotu, merđotu in podobnih je tut no-name radio not ker ne pise kdo je proizvajalec? :roll:

robovi varilnih šivov. a ti zivis v srednjem veku al kaj? varilne sive z lepimi robovi je pa res umetnost nardit. ti ti robot kako si to zavaril, za kazen verjetno ni dobil malce..
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če okt 06, 2005 8:20 am

Hajduk, poglej, priznam sicer, da Kitajcev ne maram, vendar sem vseeno napisal, kar sem opazil. Mogoče boš tudi ti imal kmalu priložnost sedeti v Great Wallu in mi boš verjel, kar sem napisal. Avto je pač poceni šlampasto sestavljena kopija 4Runnerja.

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Po mar 27, 2006 9:06 pm

Dva najbolj prodorna domača proizvajalca, Chery in Geely, sta se prebila med prvih pet na Kitajskem in prehitela velikane kot so Toyota, PSA ipd.:
http://english.people.com.cn/200603/21/ ... 52352.html

Vseeno sem vedno bolj prepričan, da bo njihova ekspanzija še počasnejša kot mislimo. Najprej bodo izvažali na nezahtevne trge (v Rusijo že, Bližnji Vzhod tudi, sledi Južna Amerika itd.), evropskega in ameriškega pa bodo nekaj časa le še vohali, se mi zdi.

Je pa nedvomno videti napredek, zadnja primera sta tale:

Chery A5, ki sicer še vedno precej temelji na Seat Toledu I, vendar ima kot prvi Kitajec samostojno razvit motor:
Slika
Slika
Slika

Brilliance JunJie, najnovejša verzija že znanega Zhonhuaja:
Slika

Take armaturke se ne bi sramovalo veliko število evropskih avtomobilov:
Slika

Njegove kvalitete je potrdil tudi test v Autobildu. Ni čudno, saj Brilliance sestavlja tudi BMW 3 in 5-ke za kitajski trg.

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Po mar 27, 2006 11:19 pm

kva a so že butmč lprejce dol?- vsaj po lepoti
lp
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: aygo in 132 gostov