Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Darlok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr avg 21, 2002 12:11 pm

Nasvet pri nakupu

Napisal/-a Darlok Sr avg 21, 2002 2:26 pm

Pred 3 tedni sem začel razmišljati o novem avtu. Gledal sem 206, Clio, Punto, Polo in Ibizo. Ko sem si stvar preračunal, sem ugotovil, da dobim daleč največ opreme za najmanj denarja, če si kupim Cliota 1.6 Privilege z dodatki: avtomatska klima, CDplayer, nadzor stabilnosti in cruise control-om. Teoretično gledano bi to bil resnično daleč najboljši nakup. Sedaj pa nisem preveč prepričan. Zakaj? Na raznih forumih sem zasledil OGROMNO kritik na nove Cliote. Če je 50 % novih Cliotov s tolkimi napakami, potem je ta avto za en k***. Doma imamo že kar nekaj Renaultov za sabo in vsi so delali tip-top. Brez kakršnihkoli problemov.

Sedaj me pa zanima ali je samo ta nova serija taka al pa na forumih največ pišejo tisti, ki so imeli težave, tisti, ki pa jih niso imeli, so pa bolj tiho. Torej, prosim če še kdo (če kdo) napiše še kaj dobrega za Clia.
 
admin
Administrator a.com
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Po feb 04, 2002 10:19 am
Kraj: Jesenice

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a admin Sr avg 21, 2002 11:00 pm

Sem bil lastnik Cliota '98 narejenega v Franciji in v 3 letih ni bilo res nobenih tezav... ok malenkostne ze, kot so:
- odsrauban vijak pri zadnjem brisalcu
- ropotanje kovine, ki je prekrivala izpusne cevi (se je vkrivit dala in je nehal)
- zamenjal zadnja amortizerja ker sta se nalomila (dotrajani material)
- in se par malenkosti

Drugace pa delal 1A - z razliko od tega novega (2/letnik 2002) ko sem v 3 mesecih ostal 3x na cesti... to da nisem bil edini s tako velikimi problemi (kot je crknjen racunalnik, napaka pri vzigu, tipalo temperature shodilo, ventilatorjeva krmilna plosca crklna elektronka itd itd...) lahko tudi preberes vec o tem v drugih debatah.
Ampak za zdaj dela :) heeej, celo z morja sem prisel brez okvare pa naredil preko 850km ;) hehe
IceBreakr
Administrator foruma
Slika
 
hb1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr jun 05, 2002 1:50 pm

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a hb1 Če avg 22, 2002 8:27 am

Prej sem imel cliota 1.4 RT l. 1996, ki je imel že pribl. 120.000 km (menjal sem prednje ležaje, izpuh, pa olje, svečke in filtre), zdele mam pa 1 leto starga 1.4 16V Privilege (kupil sem testno vozilo Revoza s 3.500 km pred 4 meseci), ki ma zdej 12.500 km, poleg standardne opreme (malo morje opreme) ma še atermično steklo s senzorjem za dež, avtomatsko klimo, el. pomično sončno streho, radio s CD strežnikom,... Moram rečt, da sem izredno zadovoljen, malo mi je kvečjem žal ker ni 1.6 16V. Res pa je, da kakšni spoji gumic niso najbolj estetski, ampak mi je cel avto tako lep, da tega še opazim ne. Kar se pa tiče armaturne plošče, je pa tudi zelo kvalitetno izdelana in materiali so kvalitetni in prijetni na otip.
Ti kar veselo kupi.
Kar se tiče napak, mislim da se razpišejo samo tisti, ki imajo kakšno napako, pa so vsaj dovolj korajžni, da priznajo. Tisti, ki je dal pa dobra 2 mio SIT za polo basic s 50KM, pa itak ne bo priznal, da se mu je pokvarilo to in ono.
 
HowLow
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne jul 28, 2002 6:20 pm

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a HowLow Če avg 22, 2002 12:19 pm

Jaz priporocam seat ibizo.Killrski dizajn,pa se vzames rajse kako dizel masino,malo zre pa mos ful moci v malem avtu!Cene ali opreme pa nevem.
Be the best,or die like the rest!
 
Darlok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr avg 21, 2002 12:11 pm

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a Darlok Če avg 22, 2002 12:26 pm

Sem tudi Ibizo gledal, a me ni prepričala. Mogoče bi me prepričala, če bi hotel manj opreme. Ker pa hočem imeti resnično ogromno opreme (avto mislim imet vsaj 5 let in nočem, da bi v tem času preklinjal, ker ne bi imel tega in tega), mi pa Ibiza ni tako ugodna. Za svoj drugi nakup bi se raje odločil za P206.
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a life4rave Sr sep 04, 2002 11:09 am

Ti kar kup cliota, ogromno opreme bos dobil za mal dnarja, masina ti bo lepo sluzla, pa se zelo poskocna je!, mogoce so sedaj ze odpravili serijske napake! Ker ce bos kupi ibizo bos dobil lep avto z zelo pusto notranjostjo, zraven bos mogel pa se volan doplacat, mogoce se masino, al pa zice, (ker pri nemcih mors itak vse doplacat) s tem da bos dobil eno usrano 16v masinco k nikamor ne gre...

Brez zamere, to je samo moje osebno mnenje ;)
Natakar Taxi Prosim!
 
Uporabniški avatar
Sierrator
Novinec
 
Prispevkov: 467
Pridružen: To avg 20, 2002 11:03 am
Kraj: Vipava

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a Sierrator Sr sep 04, 2002 10:33 pm

Peugeot.
Izmed naštetih se mi zdi najlepši.
Za ostalo (oprema, denarci...) pa nimam pojma.
Victrix causa diis placuit sed victa Catoni.
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a grehc Pe sep 13, 2002 1:11 pm

Darlok men se zdi, da pride 206 bolj ugodno. Nisem sicer čist ziher, me pa zanima koliko pride tale tvoj clio. Napake so in bodo tko lahko tud BMW trofiš zafušanga in ti lahko pol sam bog pomaga. Če bi ga kje staknil za nemški trg bi blo še najboljše. Lahko pa te pomirim, da iz Revoza pridejo najboljši Clioti, francoski in španski so še slabše skupaj dani. Sicer pa je moje mnenje, da so dražji clioti tudi boljše narejeni.
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
Darlok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr avg 21, 2002 12:11 pm

Re: Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a Darlok Po nov 25, 2002 11:26 am

grehc pravi:
Darlok men se zdi, da pride 206 bolj ugodno. Nisem sicer čist ziher, me pa zanima koliko pride tale tvoj clio. Napake so in bodo tko lahko tud BMW trofiš zafušanga in ti lahko pol sam bog pomaga. Če bi ga kje staknil za nemški trg bi blo še najboljše. Lahko pa te pomirim, da iz Revoza pridejo najboljši Clioti, francoski in španski so še slabše skupaj dani. Sicer pa je moje mnenje, da so dražji clioti tudi boljše narejeni.


206 je bil dražji. Res pa je, da sem gledal cene 206 in Cliota fajn "nabuildanega". Pri obeh sem dodal avtomatsko klimo, tempomat, gretje sedežev, traction control, CD pa še kaj.

Moj Clio me je pa prišel 3.2 milijona, imel pa sem 200k popusta tako, da je skupaj prišlo na točno 3 mio. Sem pa full zadovoljen z njim kar se tiče pospeškov, porabe, udobnosti, lege na cesti (NORO dobro leži). Je prava igračka za vozit. Narejen je bil pa v Franciji. Ampak....... zdaj je star malo manj kot 1 mesec (3300km) in se je že pojavila ena napaka na elektroniki. Na avtocesti sem se peljal 130, ko je začelo "cukat" pri pospeševanju. No, malo kasneje je začela padat hitrost in se ustalila pri 50km/h. Sem ustavil avto, ga ugasnil, prižgal in potem je bilo par km vse OK, potem pa spet isti simptomi. So se neke lučke za napako na elektroniki in za izpušne pline prižgale in potem avto spet ni nikamor šel. V 2. in 3. prestavi največ do 3000 obratov. V petek sem ga peljal na servis in niso imeli kaj dost pojma kaj bi bilo. Danes grm spet tja, da vidim, če so ugotovili napako. Kljub tej neljubi napaki pa mi ni žal, da sem ga kupil. Vse ostale dobre lastnosti odtehtajo to napako. Upam pa, da se kaj takega ne bo več naredilo.
 
hb1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr jun 05, 2002 1:50 pm

Re: Re: Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a hb1 Po nov 25, 2002 1:14 pm

verjetno je zmigan kontakt pri povezavi pedal z elektroniko, moj je mel prav tak simptom , pa so ga servisu v 5 minutah porihtal (žice so ovezal direktno)
 
Darlok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr avg 21, 2002 12:11 pm

Re: Re: Re: Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a Darlok Po nov 25, 2002 1:47 pm

hb1 pravi:
verjetno je zmigan kontakt pri povezavi pedal z elektroniko, moj je mel prav tak simptom , pa so ga servisu v 5 minutah porihtal (žice so ovezal direktno)


Pravkar sem ga dobil nazaj. Niso vedeli točno kaj je bilo narobe. So mi pa kontakte narazen vzeli pa še enkrat skup dali. Je blo pa zanimivo, da je avto šel OK par kilometrov, ko sem ga ugasnil in ponovno prižgal. No, upam, da bo zdaj OK.
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a tom2 Po nov 25, 2002 11:55 pm

Moje mnenje o nasih serviserjih je taksno, da zna vsak zamenjati olje, svecke in druge podobne malenkosti. Kakovost servisa oz. ekipe, pa je ,da zna poskrbeti in odpraviti tudi napake povezane z elektroniko, ki jo je v sodobnih avtomobili vedno vec. Najveckrat je napaka malenkostna, ki pa lastniku vztrajno para zivce. Iz lastnih izkusen vem, da ja na marsikateremu servisu slabo izobrazen kader, ki ob napaki samo debelo gledajo in ugibajo. Ne recem, da se ne trudijo, vendar tu steje predvsem znanje in izkusnje. S tem bi marsikateremu lastniku, prihranili zivce in slabo voljo ter slabo mnenje, ki ga nato potrosniki pripisemo znamki avtomobila.

LP
tom2
 
Darlok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr avg 21, 2002 12:11 pm

Re: Nasvet pri nakupu

Napisal/-a Darlok To nov 26, 2002 8:13 am

Spet so se mi pojavili problemi. TO NI VEČ RES!!! Najprej je vse OK (cca. 25 km). Potem pa se pri pospeševanju zasliši en zvok, kot da bi se po mokri cesti peljal al pa da bi veter pihal. No, mal kasneje začne avto cukat, pol pa ne spusti več kot 3000 obratov. V prostem teku mi pa dovoli največ 4000 obratov. Mater, bom več na servisu kot pa na cesti.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] in 129 gostov