Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Sba
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: To sep 21, 2010 9:29 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Sba Pe jun 28, 2013 2:16 pm

Še carbuyer test Octavie karavan: http://www.youtube.com/watch?v=h-kP8tUkn7Q
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Gyga Po jul 08, 2013 2:28 pm

Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a INFINITI Sr jul 10, 2013 7:26 pm

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Gyga Sr jul 10, 2013 8:51 pm

slike...
http://www.forum-auto.com/marques/skoda ... 64-875.htm

Jutri je predstavitev na Goodwood-u.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a radar Sr jul 10, 2013 9:18 pm

Pred dopustom sem vozil testno octavio in če na kratko povzamem, mi je zunanjost lepša kot pri predhodnici (sploh prednji konec), na žalost pa me je razočarala notranjost, ki je po mojem mnenju korak nazaj napram prejšnji generaciji (sploh plastika po vratih in tudi armatura mi je delovala na slikah boljša kot pa v resnici, kjer se monotonost razbija z lakastim osrednjim delom armaturne plošče..). Vse je plastično, plastično in se mi zdi, da so tukaj preveč "šparali"... :huh:

Glede voznosti pa nimam pripomb in se mi zdi korektno.

RS zgleda pa umirjeno brutalno.... 8)

Škoda, ker je bil avto o ožjem izboru, sedaj pa bom testiral še superba, da vidim razliko v ceni in tudi materialih, potem pa še konkurenco..

to je nakratko, zelo nakratko ..


lp
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a zany Če jul 11, 2013 4:36 pm

Veliko je odvisno od opreme. Med oskubljeno active verzijo in elegance verzijo je razlika kot dan in noč. Kar se seveda odraža v ceni. Na kratko se ne bi mogel strinjati, da so materiali slabši kot v prejšnji octavii. Plastike res ni malo, a dokler je ta kvalitetna ne vidim potrebe po ekstra mehkih materialih. Nekaj dni nazaj sem bil na poti v Split ter isti dan nazaj in sem opazil ogromno novih octavii(seveda čeških in slovaških registracij), tako da sklepam da je prodaja kar dobra :)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Marek_ Če jul 11, 2013 7:48 pm

Jaz sem sedel v Elegancu in ne morem rečt, da me je kvaliteta prepričala.
Najslabši vtis so mi pustila vrata, materiali pod/povprečne kakovosti v primerjavi s kompaktneži, porazne v primerjavi z limuzinami podobnega cenovnega razreda (Insignia, 508, C5...), natančnost izdelave slaba.
Prejšnja generacija mi je pustila pozitivnejše vtise, kar se kakovosti tiče.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a .com Če jul 11, 2013 8:08 pm

Marek_ je napisal/-a:Jaz sem sedel v Elegancu in ne morem rečt, da me je kvaliteta prepričala.
Najslabši vtis so mi pustila vrata, materiali pod/povprečne kakovosti v primerjavi s kompaktneži, porazne v primerjavi z limuzinami podobnega cenovnega razreda (Insignia, 508, C5...), natančnost izdelave slaba.
Prejšnja generacija mi je pustila pozitivnejše vtise, kar se kakovosti tiče.



zanimivo.. moraš pa priznati, da so materiali, glede na prejšnjo generacijo, mnogo boljši...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a radar Če jul 11, 2013 9:00 pm

.com je napisal/-a:
Marek_ je napisal/-a:Jaz sem sedel v Elegancu in ne morem rečt, da me je kvaliteta prepričala.
Najslabši vtis so mi pustila vrata, materiali pod/povprečne kakovosti v primerjavi s kompaktneži, porazne v primerjavi z limuzinami podobnega cenovnega razreda (Insignia, 508, C5...), natančnost izdelave slaba.
Prejšnja generacija mi je pustila pozitivnejše vtise, kar se kakovosti tiče.



zanimivo.. moraš pa priznati, da so materiali, glede na prejšnjo generacijo, mnogo boljši...


vozil sem elegance paket opreme in žal me notranjost ne prepriča.. podobno kot @marek-a.. imam občutek, da zaradi konkurence znotraj vw koncerna ne pustijo Škode preveč blizu vrhu... pač se ve kdo je glavni šef... škoda :roll:

@.com

šele sedaj sem pogledal še malo teste in malo preberi glede kvalitete materialov (materiali mi ne delujejo boljši, kvečjemu precej slabši).....

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski ... nce/ocena/
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a spektr Pe jul 12, 2013 12:50 pm

Tudi jaz sem vozil 1.6 tdi, oprema je bila druga po vrsti. V redu avto za nezahtevne. No, mogoče vseeno malce več kot to.
Še najbolje me je motilo to, da nima šeste prestave, čeprav če bi kupoval tega motorje pomoje ne bi vzel. Je malenkost preveč anemičen.

SIcer pa vrednost glede na ceno niti ni več tako ugodna. Ko sem testiral Mazdo 6 karavan z opremo attraction, je bila takrat s popustom cena nekje okoli 27 jurčkov, 150ks diesel.

Ko sem začel pri škodi računat, prideš na isto ceno, če hočeš imeti vsaj približno enako opremo. S tem da "ride" v Mazdi je bil neprimerno boljši. Ima pa žal manjši prtljažnik, ampak to reši thule na strehi :D
lp dejan
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a MRV Pe jul 12, 2013 3:26 pm

Če gledaš kvaliteto izdelave se je šlo da O1 je bila najboljša in potem O2, O3... vsak nov model je slabši. Že med 1.9tdi in 1.6tdi je že občutna razlika v materialih, a za videt isti avto.

imel pa sem za vikend rapida in lahko rečem da je porazen. pa kao poceni in dober avto.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11011
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a martin_krpan Če avg 29, 2013 3:42 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a ~toMmy~ Če avg 29, 2013 4:49 pm

radar je napisal/-a:
.com je napisal/-a:
Marek_ je napisal/-a:Jaz sem sedel v Elegancu in ne morem rečt, da me je kvaliteta prepričala.
Najslabši vtis so mi pustila vrata, materiali pod/povprečne kakovosti v primerjavi s kompaktneži, porazne v primerjavi z limuzinami podobnega cenovnega razreda (Insignia, 508, C5...), natančnost izdelave slaba.
Prejšnja generacija mi je pustila pozitivnejše vtise, kar se kakovosti tiče.



zanimivo.. moraš pa priznati, da so materiali, glede na prejšnjo generacijo, mnogo boljši...


vozil sem elegance paket opreme in žal me notranjost ne prepriča.. podobno kot @marek-a.. imam občutek, da zaradi konkurence znotraj vw koncerna ne pustijo Škode preveč blizu vrhu... pač se ve kdo je glavni šef... škoda :roll:


Svašta... a v Mercatorju tudi obračaš z očmi, ker Mercator piva ni na istem nivoju kot Union, čeprav jo polni ista firma? Rešitev je na dlani, če ti Škoda ni "dovolj", enostavno kupi VW-ja. A ti si predstavljaš, da najprej vse modele naredijo na nivoju Audija in jih potem "pokvarijo" do te mere, da ustrezajo svojemu mestu znotraj koncerna? Vsak razvoj, dizajn, material, kos (serijske) opreme itd. nekaj stane in res ne razumem od kod ti ideja, da bodo v Octavio vložili isto kot v Golfa in jo potem prodali za manj denarja... Risanke? :)

P.S.: Se pa strinjam, da je čutit določeno pomanjkanje "kvalitete", mogoče občutka čvrstosti in to ne samo pri Octavii, tudi pri Golfu dobiš kljub napredku pri precej materialih po drugi strani občutek, kot da vseeno po kvaliteti ni čisto na nivoju 6-ke. Ni ravno tistega občutka "votlosti" kot npr. pri i30/Ceedu, ampak vseeno bi pričakoval nekoliko več.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a MBtouran Če avg 29, 2013 8:53 pm

Zame je zadek rs-ke enostavno previsok. Vse bi moralo biti blizje tlom tako pa je vse nekako dvignjrno, podobno kot pri insigniji ko vidis celotno podvozje
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11011
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a martin_krpan Po avg 11, 2014 3:02 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a bucko_99 Po avg 11, 2014 7:42 pm

jaz sem včeraj gledal statistiko prodanih vozil in kar nisem mogel verjeti da je Škoda že celo letošnje leto tako zasidrana na tretjem mestu po prodajanosti. 9,5% vseh prodanih vozil pri nas je bilo letos škod.
In tudi 11% delež prodanih Škod v juliju se mi zdi ogromno. Rapid in Octavija sta paradna konja. 3132 Škod prodanih letos v 7ih mesecih ni mačji kašelj(to so samo osebna vozila).
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a emozul Po avg 11, 2014 9:49 pm

bucko_99 je napisal/-a:jaz sem včeraj gledal statistiko prodanih vozil in kar nisem mogel verjeti da je Škoda že celo letošnje leto tako zasidrana na tretjem mestu po prodajanosti. 9,5% vseh prodanih vozil pri nas je bilo letos škod.
In tudi 11% delež prodanih Škod v juliju se mi zdi ogromno. Rapid in Octavija sta paradna konja. 3132 Škod prodanih letos v 7ih mesecih ni mačji kašelj(to so samo osebna vozila).


Ja, veliko je škod na cesti.
Meni je še vedno rumena RS-ka Ful lepa. Sem pa malo pogledal škodin forum, kjer pravijo, da jim je kvaliteta drastično padla.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a ~toMmy~ Po avg 11, 2014 10:19 pm

Malo nehvaležna trditev, ampak vseeno.., Doma smo imeli nadomestno novo Octavio, kupovali/kupili smo pa 3 leta staro in nas je vse "stara" subjektivno bolj prepričala. Saj ne rečem, nova ima kup prednosti in v ovinek se da res z glavo čez zid z njo, ampak sam občutek, ko se vsedeš v njo je bolj jalov...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a tr00per To avg 12, 2014 6:00 pm

malo za šalo, malo zares....preveč je že lezla v zelje VW-ju oz. avtom matične firme..(?)
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a srcnik To avg 12, 2014 8:16 pm

Zanimiva zadeva je bila, da je octavia 3 bila preveč kvalitetna in so morali iti v redizajn armaturne plošče, da niso skakali v zelje golfu/passatu. Na koncu se je to izkazalo za slabo, saj so imeli precej problemov in visokih stroškov pri novi konstrukciji armaturke.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov