Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a dottore Pe maj 03, 2013 10:44 am

Danes sem ga prvič videl v živo in me je res prijetno presenetil :)
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11009
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a martin_krpan Če maj 23, 2013 5:09 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a maniaxxx Če maj 23, 2013 5:15 pm

:roll:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a esem Po jun 03, 2013 11:15 pm

Sem sedel notri in je boljši kot na slikah (notri). Lep globinski vtis LCD-jev in merilnikov(bi kar z roko segel notri), ki kljub "sredinskosti" delujejo skoraj običajno, nekak baročni minimalizem (?). Proporci, vtis in oprema OK, zadaj in v prtlj. nekaj več prostora, Touran ipd delujejo proti novemu C4P skoraj kot kante. Zadnji sedeži so bolj prilagojeni otroškim sedežem kot odraslim ritim. Klima je 4-conska, vsaj ta, v katerem sem bil (Avto Merkur BTC).
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 03, 2013 11:49 pm

esem je napisal/-a:Sem sedel notri in je boljši kot na slikah (notri). Lep globinski vtis LCD-jev in merilnikov(bi kar z roko segel notri), ki kljub "sredinskosti" delujejo skoraj običajno, nekak baročni minimalizem (?).


Tega oksimorona pa ne razumem popolnoma. :D

Všečen, definitivno nekaj posebnega, ampak me moti "Fiat 500/Opel Adam/..." linija strehe oz celotnega avta iz profila, se mi zdi da predhodnik v živo bolj učinkovito "skriva" svojo višino.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a esem To jun 04, 2013 11:49 am

Je res oksimoron, a tak prvi vtis sem dobil, ko sem videl globoke luknje z delujočimi LCD-ji, okoli pa nekakšna čistost, praznina (ravno prav velika). Pravilno bi napisal barok in minimalizem hkrati (na različnih površinah). Deluje kar skladno/prijetno in verjetno nemoteče med vožnjo. Morda se lahko celo potrudiš z domišljijo in se skoraj prepričaš (še en oksimoron), da gledaš (globoko v) delovanje "i-Motorja" ;)

Linija strehe (konec) se direktno navezuje na DS5 (ta pa na 30+ let starega BX-a, torej vse ostane v hiši!), kjer tudi zgleda zelo lepo (meni), višina je verjetno bolj povdarjena zaradi krajšega prednjega previsa in krajše havbe, ta tudi ni nadaljevana s šipo v isti ravnini (kot je bilo pri starem C4P), je malo zalomljena, predvsem pa se mi zdi, da so pragovi nižji ter streha manj zaobljena in verjetno se tu skriva razlog za vtis večje višine.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11009
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a martin_krpan So jun 15, 2013 6:43 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a matejxx Ne jun 16, 2013 10:00 am

Kdo bi si mislil, da lahko naredi katera znamka še grši avto kot je Nissan Juke. Zadaj je lep, notranjost nekaj srednjega, spredaj pa ti je slabo, ko ga vidiš.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Ne jun 16, 2013 9:10 pm

matejxx je napisal/-a:Kdo bi si mislil, da lahko naredi katera znamka še grši avto kot je Nissan Juke. Zadaj je lep, notranjost nekaj srednjega, spredaj pa ti je slabo, ko ga vidiš.


mhm... ampak, a si ga že vidu? mislim, vživo...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jun 16, 2013 9:32 pm

V živo mi je bočna linija preveč podobna "malčkom", lahko bi jo izpeljali bolje, da ne bi deloval tako "kratek in visok".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a matejxx Ne jun 16, 2013 9:54 pm

drugmirko je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Kdo bi si mislil, da lahko naredi katera znamka še grši avto kot je Nissan Juke. Zadaj je lep, notranjost nekaj srednjega, spredaj pa ti je slabo, ko ga vidiš.


mhm... ampak, a si ga že vidu? mislim, vživo...


ne, res ga nisem videl v živo, toda tako male luči ne pašejo na tako velik avto, zdaj če bi bile spodnje luči povezane z LED, bi mogoče lepše izgledal, toda tako pa ni za nikamor.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Po jun 17, 2013 12:06 am

matejxx je napisal/-a:
drugmirko je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Kdo bi si mislil, da lahko naredi katera znamka še grši avto kot je Nissan Juke. Zadaj je lep, notranjost nekaj srednjega, spredaj pa ti je slabo, ko ga vidiš.


mhm... ampak, a si ga že vidu? mislim, vživo...


ne, res ga nisem videl v živo, toda tako male luči ne pašejo na tako velik avto, zdaj če bi bile spodnje luči povezane z LED, bi mogoče lepše izgledal, toda tako pa ni za nikamor.


no, čeprav sem ob prvem pogledu na nekamuflirane in za na povrh še popačene slike novega Picassa delil tvoje mnenje, se mi sedaj vse bolj zdi, da bo v živo zgledal prav fajn... :). evo, direjtna primerjava s starim:

Slika

in naj me vrag, če ne zgleda več kot ok!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Po jun 17, 2013 12:15 am

...zgleda pa, da so ble v "igri" tudi drugačne podobe.... lahko bi bil tudi tak:

Slika


sedanja podoba pa je po moje življenje začela v tej obliki:

Slika


in se skozi tole nekako "prizemljila" v to, kar je dejansko zapljalo na cesto:

Slika


in čepav na prvi pogled tisti zgornji dve zgledajo carsko, bi v realnosti takšen Picasso najbrž bil izjemno nepraktičen... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a IcEm4n Po jun 17, 2013 9:41 am

v živo samo zadek zgleda super, vse ostalo (razen notranjosti, ki je nisem videl) je pa nikakvo. Pri Grandu bo pa še zadek nikakvi.
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 17, 2013 10:19 am

IcEm4n je napisal/-a:v živo samo zadek zgleda super, vse ostalo (razen notranjosti, ki je nisem videl) je pa nikakvo. Pri Grandu bo pa še zadek nikakvi.


Zadek je itak čisto "nemški" (VW luči, malo Audijev Q-jev, ščepec Insignie, ...) =P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11009
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a martin_krpan Sr jun 26, 2013 6:10 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a ghandaed Sr jun 26, 2013 7:16 pm

V živo izgleda fantastično! Sem enega videl včeraj na cesti Arja vas - Velenje.
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a zany Sr jun 26, 2013 9:45 pm

Po eni strani se mi zdi, da gre Citroenovo oblikovanje preveč v vesoljske vode. Potem pa vidim te fotografije spodaj in mi je čisto vseeno :)Jim je kar uspel(sploh siva barva mu paše) :)

Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.carscoops.com/2013/06/citroe ... first.html
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a MBtouran Če jun 27, 2013 10:08 am

Dizajn vsecen. Pocakajmo se cene..
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a matejxx So jul 06, 2013 2:22 pm

matejxx je napisal/-a:
drugmirko je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Kdo bi si mislil, da lahko naredi katera znamka še grši avto kot je Nissan Juke. Zadaj je lep, notranjost nekaj srednjega, spredaj pa ti je slabo, ko ga vidiš.


mhm... ampak, a si ga že vidu? mislim, vživo...


ne, res ga nisem videl v živo, toda tako male luči ne pašejo na tako velik avto, zdaj če bi bile spodnje luči povezane z LED, bi mogoče lepše izgledal, toda tako pa ni za nikamor.


No, sedaj sem ga videl v živo, in lahko povem, da sem prav presenečen. Avto v živo zgleda še grši kot je na slikah. Tako kot sem že prej napisal, je avto solidno lep zadaj, toda sprednji del pa je res grd. Tako male luči enostavno ne pašejo na tako velik avto.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 117 gostov