Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
hondafan
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: To feb 26, 2002 5:47 pm

HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a hondafan To feb 26, 2002 6:19 pm

Sm bral teste v avtobildu-ta avto trga- so delal teste na eni progi z vec avtomobili pa je ta civic na drugem mestu, na 1.je opel speedster,hondi sledijo clio V6, impreza WRX( razocaranje za 4 pogon) ,bmw 325i...Izmed zgoraj nastetih ima tudi najboljsi pospesek do 160km/h in sicer 16s.Najblizji konkurent clio V6 (16.5s).
Podatki:
2000ccm
200km
6.8s do 100km/h
234 km/h
povp. poraba 9.6l
lp
 
mulc
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 10:12 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a mulc To feb 26, 2002 6:25 pm

Koliko pa kosta? Raj niso napisali cene :)
 
hondafan
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: To feb 26, 2002 5:47 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a hondafan To feb 26, 2002 8:20 pm

5.11 miljona tolarjev...Zravn dobis 2airbaga,abs,recaro,17colfelge...klima za doplacilo.Ni pocen je pa izmed zgoraj nastetih avtov najcenejsa!!!
lp
 
Sniper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To feb 05, 2002 10:01 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a Sniper To feb 26, 2002 11:39 pm

Delali teste na progi, zlo skop podatek če vemo da na zelo zaviti progi kakšen navit avto mini razreda porscheja turbo dol usuje, ne vem sicer ker točno je bil sam velja da je vsak avtomobil dober na določeni progi.
2 airbaga pa ABS ni neka huda oprema
Na kera kolesa ma pa pogon, ker pri Integri Type R je bil največji minus ravno pogon na sprednja kolesa, nad 170 konjev je fino če ma avto zadej pogon, velik lažje se vozi.
Je pa pocen glede na moč ki jo ponuja, sam bi še vseen raj Integro vzel, pa kakšen NOS notr vrgu :)
Sreča je na strani pogumnih
Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a vladek Sr feb 27, 2002 6:29 am

pogon je spredej. Pa vseeno, predrago, se v Nemciji je ceneje kot pri nas. Res da je motor super. Mogoce bi ga vzel ce bi bila notranjost vsaj malo boljsa za tak denar, pa ni moznosti avtomatske klime (potem pri meni avtomatsko odpade ;)
Je pa vprasanje kaksne so vozne lastnosti in kaksna je bila proga. Ce so samo pospeske testiral potem je jasno, lahek avto in 200KM.
Kar se pa lege tice pa en bi ravno roke v ogenj dajal ...
Slika
 
hondafan
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: To feb 26, 2002 5:47 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a hondafan Sr feb 27, 2002 1:42 pm

Bom pogledu v revijo pa bom napisal kje so jo testirali...Vem pa da da avtomobile testirajo po posebni progi-podobno kot pri oddaji motorvision, ce je kdo ze kdaj gledal.
lp
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a vladek Če feb 28, 2002 6:26 am

ja poznam tisto. Sicer je pa bolj stvar okusa, test bi moral izvest posameznik sam :) Bom povedal vtise ko se bom prvic peljal. V Kranju inamjo pri Zibertu dva narocena, vendar sta ze oddana za naprej. Ce bodo dobili enega zase se bomo mogoce za test lahko zmenili.

LP
Slika
 
hondafan
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: To feb 26, 2002 5:47 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a hondafan Če feb 28, 2002 2:36 pm

Prva pošiljka je bila takoj prodana....druga pride marca,pa so tud baje ze vsi zerervirani....
lp
 
EZOP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To apr 23, 2002 12:07 pm

Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a EZOP To apr 23, 2002 1:17 pm

hondafan pravi:
Bom pogledu v revijo pa bom napisal kje so jo testirali...Vem pa da da avtomobile testirajo po posebni progi-podobno kot pri oddaji motorvision, ce je kdo ze kdaj gledal.


Če že gledaš Motorvision potem tudi veš kako izgleda rang lestvica že nekaj let: Mitcubishi, Subaru, .......
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a dobek To apr 23, 2002 3:11 pm

ok, ena neumestna :)

so na DSF-u (pirelli automagazin) meli primerjalni test te honde in ibize cupre r...pa da vam veselja ne pokvarim, ne bom povedal kerga so boljse ocenli :D:D:D

po ceni pa sta bili tu nekje, s tem da je cupra r prva serija bila limitirana na 5000 komadov

PS
osebna stvar okusa....samo v osebnem avtu nikol ne bi mel menjalnika postavljenega kot v kakem kombiju ;)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
EZOP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To apr 23, 2002 12:07 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a EZOP To apr 23, 2002 5:45 pm

DOBEK,

Zdaj pa govoriš bedarije. V vseh športnih avtih imajo menjalnik čim višje, da je bližje volanu. Eni imajo zelo visoki greben in nisko sedež. Ta rešitev je bližja RELY izvedbi (vizuelno). Ne zagovarjam Hondo in nisem njen ljubitelj. Sedel sem v novem Civiku in moram povedati, da je menjlnik ZELO pri roki.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a dobek To apr 23, 2002 8:12 pm

da je pri roki se vedno ne spremeni dejstva, da mi ni niti najmanj vsec
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a dobek To apr 23, 2002 8:14 pm

sicer pa sem rekel, da je tole tako ali tako stvar osebnega mnenja ;)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a vladek Sr apr 24, 2002 5:28 am

ja se eno subjektivno mnenje: motor super, boljsega bencinarja tezko najdes, menjalnik super, izgled menjalnika in notranjost pa za en drek.
Sem pa tak ljubitelj honde kot vseh drugih avtomobilov. Na sreco ali zalost nimam nobene sanjske znamke ;)
Slika
 
LogY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe maj 03, 2002 11:53 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a LogY Sr maj 08, 2002 9:13 pm

vladek...tebi se zdi 5mio sit za tak avto drago? kaj dobis pa recimo kaksni evropski znamki za tak denar, recimo audi, VW, bmw?

lp
LogY
 
iKst
Uporabnik
 
Prispevkov: 1047
Pridružen: To apr 23, 2002 2:33 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a iKst Sr maj 08, 2002 10:07 pm

Za manj kot 5 miljonov dobis octavio RS, leona 180km... Tale honda se kar vztrajno drazi zadnje case se meni zdi. Ampak ce ne gledamo na ceno se mi ful dopade. Zadnjic sem eno videl na parkirplacu, belo. Res lepo zgleda, tisti salthebl pa se mi zdi dobra pogruntavscina. Prirocno in hitro, baje pa tudi menjalik tako dela.

Ampak vseeno, ce ma spredi pogon pa ce ni turbo pol to ni sporten avto :)
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a vladek Če maj 09, 2002 5:57 am

logy, tako kot je ikst napisal ...leon 1.8T ...za 4.200.000 ce je se ... 180KM ..jes vedno se racunam tudi chioptuning (210-220KM) ki se ga pri tem motorju da naredit...pri hondi namrec ne mores ker nima turbine... Pa ne pomeni zdej to da to raje kupim ..ampak tako ...so avtomobili v tem cenovnem razredu ki imajo ravno tako zelo mocne motorje ... pa tako kot sem ze povsod napisal ...mene pri hondi odbija njena notranjost ...oz armatura ...
Slika
 
Uporabniški avatar
PoLOdivjan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 506
Pridružen: Če maj 09, 2002 8:22 am
Kraj: Koper - Ljubljana

Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a PoLOdivjan So maj 11, 2002 9:37 pm

ikst pravi:

Ampak vseeno, ce ma spredi pogon pa ce ni turbo pol to ni sporten avto :)


To se pa ne strinjam, motor od honde prekaša marsikaterega 2litraša z turbino in (okoli) 200 Konji, vrti se tam do 9000+ obratov in povem ti trga gate ( tut leviske)torej športen avto ( sicer pa kaj je bolj športno pri avtomobilu kot visoki obrati ( nad 7000 ) vozu sem s2000 2000 ccm, 240 KM, in glede motorja nimam pripomb, prav tako integra...
Slika
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a life4rave Sr sep 04, 2002 10:52 am

Zarad mene je lahko se nevem kaksna turbina notr, pa mi nc ne pomaga, ce je avto ena velika skatla (ala octavia rs!) to tud pod razno ni sporten avto, s tem da pri hondi cutis sportnost pri 9000 obratih, pa s tem, da bodo tiste nemske ze zdavnaj zaribale, ko bo honda se zmeri laufala!, pa grem stavt da poc dol vsakega 1,8 turbaca, glede armature se pa strinajm, honde nikol niso ble glih ne vem kolk lepe odznoraj, pa honda dost bolj drzi ceno kot kaksna skoda, oz seat!
Natakar Taxi Prosim!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a vladek Sr sep 04, 2002 12:55 pm

se zmer bi pa raj imel leona cupro kot pa hondo ... kar se motorja tice bi raje imel hondinega ..samo leon cupra ima pa ful dobro lego pa nekako pravi motor za tak avto. ..
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov