Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Re: Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a enarf So nov 02, 2002 9:27 pm

GFors pravi:
...Sem zelo odprte glave in ni je...


A dej GFors, zdej pa ze pretiravas!
Žua d vivre...
 
G-4S
 

Re: Re: Re: Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a G-4S So nov 02, 2002 9:32 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
soru81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe apr 26, 2002 9:57 am

Re: Re: Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a soru81 So nov 02, 2002 11:21 pm

GFors pravi:
Jaz tudi od tebe nisem pričakoval takšnega odziva! Ampak, ker se mi zdi da si kar v redu fant, se ne mislim kregat s tabo, ampak ti bom malce obrazložil to NEUMNOST:

Na tem forumu lahko kar opustiš Mobisux sindrom, kajti moj post ni bil v stilu Evropa sucks, Rice rulles, kar bi lahko dojel iz zadnjega stavka, ki si ga v citatu kategorično izključil.

Če bi imel Golf (ki mi pač ni všeč) VTEC, Audi A3 (ki mi je všeč) pa turbino, bi zagovarjal golfa, kljub temu da ni Honda in da mi ni všeč, ker se mi ta tehnologija zdi mnogo bolj napredna od turbine! In kaj zdej? A nej me bo SRAM? A nej grem k spovedi? Stojim za tem kar sem rekel v citiranem postu, lahko pa me Z ARGUMENTI (ki naj ne bodo lepo prosim občutki limanja na zic, temveč izključno RAZVOJNO-TEHNOLOŠKI) prepričaš v nasprotno! Lahko se tudi dobimo na pijači, zadevo predebatiramo in videl boš, da se motiš o meni. Sem zelo odprte glave in ni je znamke avtomobila, ki je ne bi cenil. Tudi meni gre na k., brezglavo nabijanje v smeri japan rulz, vendar zagovorniki evropskih avtov (najbolj nemških) prav nič ne zaostajajo v tem nabijanju. Hvala bogu, da na tem forumu ni te mentalitete! Na mobisuxu se pa vzdržujem takih debat, če se le da (jih pa z veseljem berem, ker se kar nasmejim in vidim da v primerjavi z nekaterimi le nisem tako omejen kot mi ti OČITAŠ).

Še en nasvet: zakaj te je sram, da voziš Hondo? Voziš OBJEKTIVNO zelo dober in lep avto, ne obremenjuj se z nekaterimi japan-fani, katerih razmišljanje ti ne godi (jaz vem da se ne bom). Pol bi blo lohk tut mene sram, ker vozim Fiata, glede na to, da je tovarna trenutno več ali manj na robu propada? Neumnost. Al pa nej bo mojga fotra sram ker vozi audija, ker obstajajo "Senca (preberi njegov post) a like thinking" vozniki audijev? Še večja neumnost.

No upam, da ti nisem pobral preveč časa s tem prostim spisom in upam, da se bomo kdaj kej bolj konstruktivnega zmenil ob kakšni pijači. Pa ne se jezit brez veze - "Never judge the book by its cover" (sej razumeš kaj sem hotu s tem povedat);)


Itak, da se ne mislim kregat, niti se nisem jezil, ceprav je mogoce tako zgledal, niti ti nisem ocital omejenosti, in tudi ne vidim razloga, da se res ne bi tut v zivo na kaksni debati dobili. In tut zato ne bi sel nastevat dejstev, ceprav imam dovolj znanja, informacij in izkusenj, pa tut verjamem, da si sposoben na vsako mojo trditev najti nasprotno (take debate pa peljejo nikamor), tako da vzami to kot kompliment ;-) Sicer pa sam nimam v avtomobilizmu nobenih predsodkov ali omejitev, steje le sportnost. Pa naj bo awd ali rwd, na ali turbo, mr ali fr...
Kar pa se tice ostalih lastnikov hond, lahko recem samo, da ne ves kako malo mi je mar za tipicno mislece... Kar me moti pa je to, da tudi mene zato vcasih kdo oznaci za japan-fanatika in takrat mi moja honda zagotovo ni v ponos. Ker kaj vozis, ni zgolj fizicna struktura na stirih kolesih, ampak je tu tudi tradicija, filozofija, tu so dobri ali slabi uradni trgovci in sem spadajo seveda ostali uporabniki in njihova mentaliteta. Pa se tudi zgodi, da me kaksen kolega zbada s 'hondasem' - ze ve zakaj. In takrat mu razlozim da nism tipicen hondas, ampak le voznik honde. Pa da ne bom komu krivice delal, saj niso vsi taki, najbrz je vecina cist vredu avtomobilskih navdusencev, med drugim tut moj dober kolega in sosolc, sam vecina telih, ka so online, pa gradi precej negativen stereotip hondasa... ;-)
lp.soru.
 
G-4S
 

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a G-4S Ne nov 03, 2002 12:34 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
Scoooby
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr okt 30, 2002 8:27 am
Kraj: Ljubljana

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a Scoooby Ne nov 03, 2002 12:52 am

Subaru Impreza je zakon!! Vse ostalo je en sam j**c od j***a!!!!!!!
:D :D no mal heca more bit! Res pa je, da ze od nekdaj sanjam o subaru imprezi....in upam, da jo bom nekoc imel!!! Ker to je men osebno najboljsi avto v vseh pogledih (ce odpisem nerealne zelje...toyota supra ali nissan skyline gtr). Tudi cena je nekak realna oz. dosegljiva zame v bliznji prihodnosti. No pa zato se nism subaru freak. Tko k nism zaprisezen hondas. Sj je honda super avto vendar ima tudi svoje pomankljivosti (V6 zvok je le V6 zvok :) ) in slabosti. Tudi zadnji pogon me zelo mika. Hondo sm kupu pa zato, ker je nekak v sredini tistga, kar sm jst hotu od avta in da sm si tolahko privoscil. solidna poraba, solidna sportnost in vzdrzljivost, ter cena. In ni mi zal.
Soru81...no jst upam, da se bomo spet v kratkem kje dobil...magar na kaksni pijaci al pa kj podobnga. Pa se ksn krog me bos zapelu s tvojo s2000 a ne :D ;)
LP, Miha

"Pedal to the metal!"

Slika
www.honda-si.net
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a Sale Ne nov 03, 2002 10:56 am

Soru, ko smo že glih pri tem si tud jst želim, da bi me zapeljal kakšen krog s tvojo S2000 (moj dream car ;)). V zameno te pa seveda zapeljem z Mazdo - boš vidu da tud ni od muh :D :).
Slika Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a vladek Ne nov 03, 2002 1:28 pm

soru, se pridruzujem 4saleu (sem ti ze zadnjic omenil) jes pa te zapeljem z mojo raketo ;) ;) ampak povej cimprej dokler mi se fiat ni crknil ;)
lP

P.S. cestitam za dokaj objektiven post na mobisuxu glede type-rke ..
Slika
 
soru81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe apr 26, 2002 9:57 am

Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a soru81 Ne nov 03, 2002 6:09 pm

Scoooby pravi:
(V6 zvok je le V6 zvok :)

Brez heca, po vseh avtih, ki sem jih vozil, videl, slisal, na posnetkih ali v zivo, imajo IMHO boljsi zvok od s2000 le ferrariji in kaksne ameriske v8 masine. Sodobne V6 pa se lahko po zvoku skrijejo. Res.
lp.soru.
 
soru81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe apr 26, 2002 9:57 am

Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a soru81 Ne nov 03, 2002 6:17 pm

4Sale pravi:
Soru, ko smo že glih pri tem si tud jst želim, da bi me zapeljal kakšen krog s tvojo S2000 (moj dream car ;)). V zameno te pa seveda zapeljem z Mazdo - boš vidu da tud ni od muh :D :).

A tak krog si mel v mislih?
lp.soru.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a Sale Ne nov 03, 2002 8:31 pm

soru81 pravi:
4Sale pravi:
Soru, ko smo že glih pri tem si tud jst želim, da bi me zapeljal kakšen krog s tvojo S2000 (moj dream car ;)). V zameno te pa seveda zapeljem z Mazdo - boš vidu da tud ni od muh :D :).

A tak krog si mel v mislih?


Hehe. Soru vidim, da maš že kar izkušnje s takimi "panoramskimi" vožnjami :D. Ja kaj takega bi mi blo kar všeč :) :). Sicer ti v zameno kaj podobnega ne bi mogu glih ponudit (ker žal nimam zadnjega pogona) - je pa fajn slišat V6 zvok, ki ga da od sebe moja Mazdica (ko se že glih o zvoku pogovarjamo ;) ). Je kar carski moram rečt (matr sm skromn a ne :D), sam je treba priznat, da se tukaj poznajo predelave (pa auspuh je narejen iz Akrapovičevih cevi).
Slika Slika
 
soru81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe apr 26, 2002 9:57 am

Re: Re: Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a soru81 Ne nov 03, 2002 8:58 pm

4Sale pravi:
Hehe. Soru vidim, da maš že kar izkušnje s takimi "panoramskimi" vožnjami :D. Ja kaj takega bi mi blo kar všeč :) :). Sicer ti v zameno kaj podobnega ne bi mogu glih ponudit (ker žal nimam zadnjega pogona) - je pa fajn slišat V6 zvok, ki ga da od sebe moja Mazdica (ko se že glih o zvoku pogovarjamo ;) ). Je kar carski moram rečt (matr sm skromn a ne :D), sam je treba priznat, da se tukaj poznajo predelave (pa auspuh je narejen iz Akrapovičevih cevi).

To ti cist verjamem, predelave vsekakor naredijo svoje, jaz sem tisto predvsem za serijske mislu. Bova mogla res enkrat mal primerjat, kera ma boljsi glas ;-)
lp.soru.
 
G-4S
 

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a G-4S Ne nov 03, 2002 9:02 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
Scoooby
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr okt 30, 2002 8:27 am
Kraj: Ljubljana

Re: Re: Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a Scoooby Ne nov 03, 2002 11:37 pm

soru81 pravi:
Scoooby pravi:
(V6 zvok je le V6 zvok :)

Brez heca, po vseh avtih, ki sem jih vozil, videl, slisal, na posnetkih ali v zivo, imajo IMHO boljsi zvok od s2000 le ferrariji in kaksne ameriske v8 masine. Sodobne V6 pa se lahko po zvoku skrijejo. Res.


Hoj!

Ja glede zvoka sm res mal premal natancen napisu, kaj sem imel v mislih :D Recimo men je full vsec zvok subarujevega boxerja in pa zvok golfa III VR6. Dandanasnje V6 masine pa skoraj ne dajejo vec zvoka od sebe...to je res. Aja...pozabu sm se na zvok honda, ko preklopi VTEC...seveda obvezno s filtrom :D:D
LP, Miha

"Pedal to the metal!"

Slika
www.honda-si.net
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a enarf Po nov 04, 2002 8:52 pm

Saletova mazda!! In če dodam, da imam rajši visokoturažne 4ke potem to pove veliko. Drgač se pa še en konkurent fura po Lj - črn Legacy karavan, mislim, da prdi skozi Remus. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Žua d vivre...
 
G-4S
 

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a G-4S To nov 05, 2002 12:51 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a Sale To nov 05, 2002 9:17 am

Emmm, sej jst lohk rečem, da mam visokoturažno 6ko :D :D. Veš kakšen je pri Mazdi zvok na 9000 RPM - no po pravic povedano precej podoben exploziji motorja, sam tik pred tem je pa super slišat :D. No mal se hecam, pri 9000 RPM še ni panike, kar gre pa čez je pa že kriza ;).

Kar se pa tiče zvoka je pa čist stvar okusa, kakšen je komu všeč. Eni majo radi bolj globokega, spet drugi rezkega in tretji takega "motorbike alike". S2000 še nisem slišu v akciji, no edin na posnetkih. In na posnetkih kar lepo poje. Ja bemflni majo tud en tak razpoznaven zvok :). V bistvu mi je pomembno, da je zvok razpoznaven, bolj kot same "frekvence" ;).
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a din To nov 05, 2002 9:28 am

Jaz pa ne bom nikoli pozabo zvoka od mašine ki smo jo generalno porihtali od čolna. Motor je bil Mercruser V8 5.0 228KM. Probavali smo ga v delavnici brez izpušnih kolektorjev, jaojao kaki sound, mislim da nas je slišala cela ulica, pa ko smo parkrat po gasu stisnili in plamen iz izpušnih kanalov :D

BDW spet malo iz teme :D
Slika
 
G-4S
 

Re: HONDA CIVIC TYPE -R

Napisal/-a G-4S To nov 05, 2002 9:31 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 121 gostov