Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a pskoda Pe jul 15, 2016 5:57 am

Golfi so zadnja leta skoraj popolnoma isti. Kot bi bili samo kozmetični popravki, kar vsaj za mene ni noben napredek. Lahko bi 1x naredili malo manj zadržanega.
308 je zunaj lep glede na 307, ampak notri so ga pa usrali do amena z volanom pozicijo števcev, klimo. Je pa res, da je peugeot naredil veliko večji napredek od vwja.
Opel sem zdi, da je naredil še največji napredek če gledamo na prejšnji model, ki je bila zelo težka krava posledično ni šla nikamor, poraba visoka, slaba za ovinke,... in spremenili so dimenzije gum, ker prejšne so bile noro drage sploh, če so bile malo večje.
Reno je pač reno ima neke fetiše kot peugeot in probava z lučmi in velikim displejem pritegnit ljudi. Saj mlajše bo mogoče pritegnil, ki radi tipkajo po ekranik, ampak mlajši redko kupijo nov avto starejši človek pa ne rabi prostor za igranje igric
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a xxl Pe jul 15, 2016 8:28 am

Se strinjam,še posebej glede teh ekrančkov,na srečo se leta 2015/16 še dalo dobit najnovejši model avta brez tega. :D
No,števci so lcd,lahko se poigraš z nastavitvami,ampak,med vožnjo določene nastavitve ne moreš spreminjat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Renault VG Pe jul 15, 2016 3:36 pm

Sem sedl v Intensu danes na sovoznikovem sedežu, je res precej visoko postavljen in je občutek rahlo klavstrofobičen če imaš sedež kolikor toliko naprej, ne vem zakaj ni po višini nastavljiv.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a tomzzi Pe jul 15, 2016 5:35 pm

pskoda je napisal/-a:Golfi so zadnja leta skoraj popolnoma isti. Kot bi bili samo kozmetični popravki, kar vsaj za mene ni noben napredek. Lahko bi 1x naredili malo manj zadržanega.
308 je zunaj lep glede na 307, ampak notri so ga pa usrali do amena z volanom pozicijo števcev, klimo. Je pa res, da je peugeot naredil veliko večji napredek od vwja.
Opel sem zdi, da je naredil še največji napredek če gledamo na prejšnji model, ki je bila zelo težka krava posledično ni šla nikamor, poraba visoka, slaba za ovinke,... in spremenili so dimenzije gum, ker prejšne so bile noro drage sploh, če so bile malo večje.
Reno je pač reno ima neke fetiše kot peugeot in probava z lučmi in velikim displejem pritegnit ljudi. Saj mlajše bo mogoče pritegnil, ki radi tipkajo po ekranik, ampak mlajši redko kupijo nov avto starejši človek pa ne rabi prostor za igranje igric


Podpis pod tole.

Peugeot je načeloma ok. Vendar kot si že ti napisal so ga "usrali" z notranjostjo. Prepusta deluje. Plus pozicija števcev in pa seveda upravljanje vsega preko touch-a.
Ne govorim na pamet, ker sem ga imel na testni. Ni mi bilo všeč, da je za ventilacijo preko ekrana. Nobeden pa mi ne bo rekel, da je isto hitro kot ločeni gumbi. Eno je šarjenje po ekranu. Drugo pa ločen gumb katerega samo zavrtiš/pritisneš.
Kot drugo me je pa zmotila prostornost. Na račun prtljažnika "trpijo" potniki v drugi vrsti.
Tukaj je Astra v prednosti. Ena prostornejših v kabini. Je pa prtljažnik manjši z rezervo. To me je pri Astri najbolj zmotilo.
Brez rezerve ima pa povprečnih 370l kar je več kot dovolj za vsak dan in popolnoma isto kot pri Astri J.
Itak pa Astra ni edina z majhnim prtljažnik če je rezerva. Kaj pa Focus? Mazda 3?
Jaz jo bom vzel brez rezerve.
Ja avto me je najbolj prepričal od vseh. Mi je tudi trenutno najlepša v razredu.
Ampak videz je subjektivna stvar.
In ja pri Oplu so pokazali še največji napredek glede na prejšnjo generacijo.
So izboljšali ravno tisto čez kar je bilo največ kritik. Oziroma tisto kar je bilo najbolj potrebno.
Brez nekih eksperimentiranj in "šminkiranja" z obliko.

Megane ima pa isti problem kot Peugeot. Plac zadaj. Pa meni osebno je oblika sprednjih kot zadnjih luči grda. Kičasta.
Na fotkah/videu je izgledal še ok. Vendar kot sem parkrat vozil za njim ponoči so mi bile zadnje luči prav grdo kičaste.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a For Pe jul 15, 2016 11:28 pm

tomzzi je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Golfi so zadnja leta skoraj popolnoma isti.
Še razumem enega navadnega uporabnika ki res nič ne ve avtomobilih (kot jaz recimo o pralnih strojih) da to napiše. Od enega ljubitelja avtomobilizma kot sva midva recimo, ki spremlja, bere, preizkuša, primerja pa ne morem razumeti. Golf VI in Golf VII sta si glede tega kar precej različna. Če tega ne vidiš⁄občutiš je vseeno če si tih
Kot bi bili samo kozmetični popravki, kar vsaj za mene ni noben napredek. Lahko bi 1x naredili malo manj zadržanega.
Če bi samo petko in šestko primerjal, bi se še delno strinjal. Pri sedemki so pa kar napredovali glede tega
308 je zunaj lep glede na 307, ampak notri so ga pa usrali do amena z volanom pozicijo števcev, klimo. Je pa res, da je peugeot naredil veliko večji napredek od vwja.
Spet stvar okusa, jaz pa mislim ravno nasprotno. Mislim da so prav v notanjosti zadeli "do amena" Glede prvega stavka in zadnjega bi se kar strinjal.
Opel sem zdi, da je naredil še največji napredek če gledamo na prejšnji model, ki je bila zelo težka krava posledično ni šla nikamor, poraba visoka, slaba za ovinke,... in spremenili so dimenzije gum, ker prejšne so bile noro drage sploh, če so bile malo večje.
Ne strinjam se! Mene je čist razočaral. Te kilograme o katerih je največ govora lahko komot prepoloviš. Ne vem kje so najdli teh 200 kg ....v večini primerov (če greš na vago) ne boš našel več kot 50-60-70 kg. Spet reklama "do amena" Jaz sem pa recimo ravno pri Astri videl najmanjši napredek glede na prejšnjo generacijo. Tistega "hribčka" pred sedežom jim ne oprostim, pa tisto sredinsko konzolo med sedeži tudi ne (grdo mi je), volan nič posebnega, zasloni nevidni pri sončni svetlobi (glavni "gleda" gor v strop), števci tudi izgledajo kot v neki Ladi, tista bunkica na vratih ki se dviguje in spušča pri zaklepanju⁄odklepanju...na sploh materijali in občutek v avtu mi ne kaže nekega velikega napredka ....sory! :roll:
Reno je pač reno ima neke fetiše kot peugeot in probava z lučmi in velikim displejem pritegnit ljudi. Saj mlajše bo mogoče pritegnil, ki radi tipkajo po ekranik, ampak mlajši redko kupijo nov avto starejši človek pa ne rabi prostor za igranje igric
Megana nisem probal priznam, in nimam neke želje. Malo sem se vsedel in pregledal. Občutek utesnjenosti, prostor zadaj, na sploh notranjost in kako je dišal mi ni bilo všeč. Luči pa itak!


Podpis pod tole.

Peugeot je načeloma ok. Vendar kot si že ti napisal so ga "usrali" z notranjostjo. Prepusta deluje. Plus pozicija števcev in pa seveda upravljanje vsega preko touch-a.
Ne govorim na pamet, ker sem ga imel na testni. Ni mi bilo všeč, da je za ventilacijo preko ekrana. Nobeden pa mi ne bo rekel, da je isto hitro kot ločeni gumbi. Eno je šarjenje po ekranu. Drugo pa ločen gumb katerega samo zavrtiš/pritisneš.
Potem isto to lahko rečeš za predvajanje muske. Lahko si kupiš stari kazetofon in fizično pritiskaš...obračaš tisti gumb in iščeš postaje, ali pa telefoniranje. Kupiš si staro Nokio in fizično pritiskaš gumbe... :roll: Če lahko sprejmeš vse druge funkcije v avtomobilu prek zaslona na dotik, zakaj za božjo voljo ne bi še nastavil temperaturo in stopnjo ventilatorja na enak način? Kaj je to takega?! Res ne razumem ....kot en star ata ki bo umrl z tisto Nokio (ki ima velike tipke) ker se boji tistih velikih zaslonov na dotik ....ker ne ve kaj so to za ene slikice gor, kaj pomenijo, kako se uporabljajo ..itd, itd. .... :roll: :shock:

Kot drugo me je pa zmotila prostornost. Na račun prtljažnika "trpijo" potniki v drugi vrsti.
Se strinjam!
Tukaj je Astra v prednosti. Ena prostornejših v kabini. Je pa prtljažnik manjši z rezervo. To me je pri Astri najbolj zmotilo.
Brez rezerve ima pa povprečnih 370l kar je več kot dovolj za vsak dan in popolnoma isto kot pri Astri J.
Itak pa Astra ni edina z majhnim prtljažnik če je rezerva. Kaj pa Focus? Mazda 3?
Jaz jo bom vzel brez rezerve.
Ja avto me je najbolj prepričal od vseh. Mi je tudi trenutno najlepša v razredu.
Ampak videz je subjektivna stvar.
In ja pri Oplu so pokazali še največji napredek glede na prejšnjo generacijo.
So izboljšali ravno tisto čez kar je bilo največ kritik. Oziroma tisto kar je bilo najbolj potrebno.
Brez nekih eksperimentiranj in "šminkiranja" z obliko.

Megane ima pa isti problem kot Peugeot. Plac zadaj. Pa meni osebno je oblika sprednjih kot zadnjih luči grda. Kičasta.
Na fotkah/videu je izgledal še ok. Vendar kot sem parkrat vozil za njim ponoči so mi bile zadnje luči prav grdo kičaste.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a wildbliw So jul 16, 2016 7:03 am

pskoda je napisal/-a: in zadaj fredi stil.


Tale primerjava me je pa nasmejala. :D
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Renault VG So jul 16, 2016 8:11 am

Se strinajm z @For glede notranjosti Puga 308, meni je notri resnično všeč, a kaj ko je zunaj tak nezanimiv avto. Isto zunaj velja za Astro, ni grda je pa dolgočasna, s tem da Astra ni nek presežek tudi znotraj, vsaj glede izgleda. Meni je Megane svetoven zunaj, tuste luči zadej zgledajo super, sprednji podaljški luči pa avto malo razširijo, ko ga vidiš v vzvratnem ogledalu. Verjamem, da ni noben od avtomobilov slab, vozil sem sicer Astro in Megana, Peugeot nas ne zanima. Ima pa Astra en odličen razlog za nakup, cena. Je kar občutno cenejša od Megana.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a maniaxxx So jul 16, 2016 10:06 am

Meni je pa peugeot verjetno najlepši v razredu, velik prtljažnik je plus, prostor zadaj je res manjši, ampak še zmeraj večji kot pri meganu, pa predvsem je normalno cenovno umeščen, tukaj je še astra zraven. Večina drugih je ratala nesramno dragih.

Je pa zanimivo, da na cesti vidim zelo malo novih meganov, astre kar pogosto vidim, peugeotov je tak ko listja pa trave :mrgreen: . Sem pa prepričan, da če bi imel peugeot še "normalno" notranjost ( pa ne da je s to kaj narobe, zelo hitro se je navadiš in pol so ti ostale čudne), bi se kupci tepli za njega, še bolj kot se.

Pa ja, upam se trditi da je vsaj tako dober avto kot je golf, samo dokler ima VW toliko zagretih fanov, se mu ni bati za prodajo pa naj naredi kar hoče. ( in ne, golf 7 ni slab avto, celo najlepši golf do zdaj je, samo predrag je, in zanesljivost ni na nivoju).

Pa še nekaj, vse moti peugeotova notranjost, noben se ne pa ne obregne ob postavitev navigacije pri golfu in škodi, nekako nimam oči na kolenih, dda bi mi to ustrazalo :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a pskoda So jul 16, 2016 12:01 pm

@for vsak ima svoje mišljenje in jaz sem svojega napisal.
Osebno vem, da se golfi razlikujejo sploh pod kožo, ampak so si tako podobni zunaj, da veš kako bo izgledal golf XV. Meni to ni všeč. Če pogledaš megana je ogromna razlika že na 1 pogled isto med 307 in 308 ali astro J oz K. Pri golfu tega skoraj ni
Peugeot 308 je vsaj zame noter nič kaj lep ne mislim zdaj kvaliteto materialov. Glede na to, da nima gumbov za klimo jim ne oprostim, med menjalnikom (bunkica na menjalniku :roll: ) in radijem je tudi preveč pusto to bi tudi preživel za pozicijo števcev bi še nekako spregledal, ampak ne rad. O GTI verziji je tudi zunaj žalost ne samo noter in baje volan nima povratnih informacij oz ima zelo slabe kar je zelo strašljivo, če si daš duška aja pa 2.0hdi 180 je zelo velika žalost od motorja.
Astra je meni dokaj všeč. Ima seveda tudi svoje muhe, ampak vsaj zame nič kritičnega.

Pa še to meni je najbolj pomembna zanesljivost. Če je avto še tako lep in mu zanesljivost peša bom raje kupil tistega, ki mi ni tako vizualno všeč
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a xxl Po jul 18, 2016 10:30 am

Nikjer ne najdem slike prtljažnega prostora za novi Megane sedan.Čudno.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a martin_krpan Sr jan 04, 2017 6:30 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a martin_krpan Po jan 16, 2017 11:10 am

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Polo78 Po jan 16, 2017 1:01 pm

A temule, kar se je nekoč imenovalo chamade/classic/fluence... se sedaj reče GrandCoupé? :lol: Če ne drugega imajo francozi dober smisel za humor (in marketing).
Antiznačkar po prepričanju
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Stumpjumper Ne jul 16, 2017 8:47 am

Slika
Slika
Slika
Slika

https://theautomobilist.fr/actualite/me ... fin-143151

Očitno bo ob prihodu novega RS-a tudi GT verzija dobila rahlo lepotno obdelavo.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Gosic Ne jul 16, 2017 8:59 am

Kakšna spaka. Sploh grand'''coupe'', kjer iz bočne linije prav sekajo sprednje čudne luči. Zgleda kot dodatno okno.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a sašo5 Ne jul 16, 2017 9:29 am

no, pa se tud s tabo 1x strinjam.....

meni od vseh zadnjih par postih omenjenih (tako zunaj kot znotraj, prav tako motorizacija) najbolj potegne Astra
Celo po ocenah (po moje) Astra 9 - Golf 8 - 308 6 - Megan 5.......tud novi i30 si zasluži nekako med 7in 8
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a martin_krpan To sep 12, 2017 6:04 pm

Megane RS s 206 konji in 4control sistemom. Možno bo izbrati še športnejši Cup.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.autoweek.nl/nieuws/eindelijk ... megane-rs/
http://www.auto.cz/autosalon-frankfurt- ... ual-109812
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a martin_krpan Po mar 19, 2018 6:31 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a VW T4 Ne maj 05, 2019 6:28 pm

Potegnem temo iz naftalina :)
Zadnjega dneva v aprilu dočakal nov avto, prvič popolnoma nov. Megane grandtour, Intens Tce140, zunaj gt-line. Kar lahko rečem po enem tednu, motor je fenomenalen in odličen za vozit. Prej sem imel megana 1.5 dci, 110km, 2013 letnik, ampak to sedaj je pa precejšen preskok :D
Priponke
megane.jpg
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a void Ne maj 05, 2019 6:38 pm

Lep! Moj bo skoraj isti, samo kratk in z perla belo barvo.

Motor je the shit! 1.5 dci je res brezveze vzet, pa še 300€ dražji je. Kako kaj poraba po prvem tednu? Btw si uzel mogoče plan vzdrževanja? Glede na to da je doplačilo 500€ za 5 let vzdrževanja je to super deal.
Zadnjič spremenil void, dne Ne maj 05, 2019 6:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov