Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a tce130 Po dec 16, 2019 8:45 pm

Uf,
pod komentarji v Youtubu, sem našel tole:
https://www.youtube.com/watch?v=rXJlN38DJgg
:D

Asfalt mi ne zgleda enak, ampak vseeno. Ena guma na Passatu je okol 180€.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a Gosic To dec 17, 2019 6:32 pm

Pa dejansko kdo v praksi potrebuje da je avto tako odziven in varen v takih situacijah, ker take situacije niso ravno vsak dan? Mislim da je bolj važno da drži ceno, da dobiš rezervne dele, da je dobrega porekla in pravega značaja.. Mislim ko da se bi kdo hvalil v gostilni, da njegov Opel Combo dobro zvozi losov test :roll: :roll: :roll:
 
kx500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če dec 06, 2012 5:47 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a kx500 To dec 17, 2019 7:14 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Taka situcija se vsem nam lahko zgodi že danes, jutri, ...
Da tako novemu avtu, tako grobo vzame zadek, kljub vsej vgrajeni "elektroniki", ki bi to morala preprečiti brez večjih težav, je meni pač nerazumljivo.
To se dogaja tudi pri golfu 7, vsaj karavanu, ki sem ga precej prevozil in katerega zadnji konec pri hitrejšem menjavanju smeri deluje sila nesigurno.

Nismo v gostilni ( mogoče bi bilo bolje, da bi bili :) ) in gre se zato, da se kdaj nalije tudi kaj "čistega vina".
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a void To dec 17, 2019 7:16 pm

Gosic kako to misliš rezervne dele? Potrošni material dobiš bilokje, kaj se pa tiče drugih rezervnih delov itak ne rabiš pri Passatu? :? ;)

In ja, veliko bolj važno je da avto dobro drži ceno, da je prave znamke -> kot pa da te avto reši v primeru da se ne razletiš in mogoče celo koga ubiješ ker pač... tvoj uberwagen nima uravnoteženega podvozja oz. ESC zelo slabo deluje v težavnih pogojih.

Ubistvu ta rezultat je tako zelo slab, da bi lahko naredili nek software update za ESC sistem. Če je možno to sploh rešiti z updajtom, verjetno ne, ker ima avto očitno nastavljenega zelo veliko biasa na prednji konec. Avto se že začne obnašati kot da je RWD, ne pa FWD.

P.S. Gosic se zajebava drgač :lol:
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a tce130 Sr dec 18, 2019 10:52 am

Gosic je napisal/-a:Pa dejansko kdo v praksi potrebuje da je avto tako odziven in varen v takih situacijah, ker take situacije niso ravno vsak dan? Mislim da je bolj važno da drži ceno, da dobiš rezervne dele, da je dobrega porekla in pravega značaja.. Mislim ko da se bi kdo hvalil v gostilni, da njegov Opel Combo dobro zvozi losov test :roll: :roll: :roll:


Kdo sploh potrebuje tak avto?!?!
Tak Passat bo nov okol 45 jurjev, pa se slabše odziva na cesti od enga dostavnika, ki je namenjen prevozu palet. Si predstavljaš, kak bo ta test zgledal, ko bo v avtu še ene 400kg robe, pa gume s 30.000km prevoženimi (al pa ko bo čez tri leta prišel v Slo, HR, Bosno z 200.000km). Fak to bi moral odpustiti tistega v VW, ki je dal zeleno luč, za ta model.

Void,
Razumem kaj si mislil. Dokler ne bodo dal Caddya na ta test in bo rezultat verjetno podoben, kot pri Combotu, se eni ne rabijo sekirat s tem.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a VW T4 Sr dec 18, 2019 12:07 pm

smešna so mi ta prčkanja...se spomnem pred časom, ko sta se dva tukaj dajala, kako gre golf kot po tirnicah in stabilno med tem, ko se megane cinga po ovinkih. In to je bilo zelo pomembno. Zdaj, ko pasata razmetava je pa to drugotnega pomena.
Sicer mi je pa res nenavadno, da ga tako premetava na testu, to ni dobro. Je možno, da je na testu imel avto kakšno okvaro?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a emozul Sr dec 18, 2019 12:32 pm

A niste pogruntal, da g. Gosic piše cinično. Verjetno mu je kia razpadla.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a void Sr dec 18, 2019 1:15 pm

Če se ne motim, je tistega megana metalo okoli zaradi zlizanih prednjih gum, kar so tudi pokazali... Ampak zgleda da tut megane z zlizanih gumah je boljši od passata :lol:

Ampak ja, dvojna pravilna so itak normalna za VAGovce in se ne sekiram preveč.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a uros11 Sr dec 18, 2019 4:41 pm

VW T4 je napisal/-a:smešna so mi ta prčkanja...se spomnem pred časom, ko sta se dva tukaj dajala, kako gre golf kot po tirnicah in stabilno med tem, ko se megane cinga po ovinkih. In to je bilo zelo pomembno.
In noben mi ni verjel.... samo izgovore so iskali. Na koncu so pogruntali, da zato, ker je imel balonarce gor. Da bi torej moral menjati amortizerje in dati nizkoprofilne gume, skratka, moral bi ga narediti trdega kot nemca, potem pa se ne bi guncal in bi šel kot po tirih.
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a immbm13 Sr dec 18, 2019 7:24 pm

Pa se neposredna primerjava 508 SW.

https://www.youtube.com/watch?v=OBDR-vSBBtk

Upam da popravijo ECS na passatu, ker rezultat je res slab. Pri običajnem vozniku je najhuje, da avto prekrmari in v "oviro" prileti bočno.
:shock:
 
kx500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če dec 06, 2012 5:47 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a kx500 Sr dec 18, 2019 7:51 pm

VW T4 je napisal/-a: Je možno, da je na testu imel avto kakšno okvaro?


"Okvara" se jim vleče že od arteona naprej :)

https://www.youtube.com/watch?v=VQ_zs1qrENk&t=89s
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a Gosic Sr dec 18, 2019 8:32 pm

emozul je napisal/-a:A niste pogruntal, da g. Gosic piše cinično. Verjetno mu je kia razpadla.


Kakšna Kia? Imam Golfa 6. V kratkem menjam za 8. Čeprav me mika Passat, Prima test mi je dal misliti. Sicer pa ja, Kia razpade. VW pa se pelje, to je stroj.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a void Sr dec 18, 2019 8:36 pm

Poglej kaka katastrofa je GTI šele :lol: :lol: Pa to je komedija. Nej mi nekdo razloži kako je to možno...

https://youtu.be/gnaWZaQ7QqM?t=69
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a Gosic Sr dec 18, 2019 8:42 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tu se prav vidi, da je zelo slab asfalt. Vprašanje tudi kakšne ima pnevmatike, verjetno zlizane. Pač saj ne da bi zagovarjal VW, ampak zdi se mi da je vse tako nekako prikazano, ker je pač največji proizvajalec na svetu. Saj ne da bi grdo mislil, ampak meni deluje da gre precej hitreje, kot kaže tisti 'števec'...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a Firediver Če dec 19, 2019 7:28 am

Ne vidim smiselnosti takih testiranj, če bi bile okoliščine tako vprašljive.
Če je vseeno temu tako, me čudi, da ni proizvajalec posegel z kakšnim pravnim posegom vmes. Čista zmaga bi bila zanj, če je v videu res vse "zmontirano".
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a void Če dec 19, 2019 8:31 am

Firediver - vse povedano je mišljeno cinično...
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a Tattoo- Če dec 19, 2019 9:44 am

Ta test ni vreden pol p***e mrzle vode, ker gre za zelo specifičen test, ki ne pove kaj dosti o lastnostih vozila (simulira samo odziv ESP-ja)...pa to ni opravičilo za Passata, ampak na tem testu je popolno pogorel tudi avto, ki je bil v letu 2019 daleč najbolj hvaljen avto kar se voznih lastnosti tiče (med drugim je bil izbran tudi za avto leta na Auto Express / What Car / Top Gear /...).

Alpine A110 2018 - Moose Test
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a xxl Če dec 19, 2019 9:49 am

void je napisal/-a:Firediver - vse povedano je mišljeno cinično...

Še bolj pa: Sarkazem je način govora, kjer človek izreče nekaj, misli pa povsem nasprotno stvar.
Eni imajo res težave, toliko so obremenjeni z znamko. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a void Če dec 19, 2019 9:57 am

Tattoo- je napisal/-a:Ta test ni vreden pol p***e mrzle vode, ker gre za zelo specifičen test, ki ne pove kaj dosti o lastnostih vozila (simulira samo odziv ESP-ja)...pa to ni opravičilo za Passata, ampak na tem testu je popolno pogorel tudi avto, ki je bil v letu 2019 daleč najbolj hvaljen avto kar se voznih lastnosti tiče (med drugim je bil izbran tudi za avto leta na Auto Express / What Car / Top Gear /...).

Alpine A110 2018 - Moose Test


Človek, Alpine je avto ki namenjen uživanju v vožnji in dobesedno drsenju v ovinek. Tudi na progi ima tendencijo da zadek vedno vsaj malo drsi...
Zato so tudi komplet vsi sistemi nastavljeni da pustijo veliko svobode. Alpine je RWD in se tudi obnaša kot RWD, medtem ko je Passat FWD pa se obnaša kot RWD... In seveda, ta test je večinoma test sistemov stabilnosti, ne pa samega podvozja.

Passat je izključno družinsko vozilo, zato sploh ne bom govoril kako zelo pomembno je da se avto čim bolj neutralno odziva v takšnih primerih. Tako da ta tvoja primerjava je žal totalno mimo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2014 VW Passat

Napisal/-a ban Če dec 19, 2019 10:18 am

Ti testi so brezvezni.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov