Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
jerry2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: To okt 28, 2003 1:11 am

Zavarovanje pri prepisu avtomobila?

Napisal/-a jerry2000 To okt 28, 2003 1:15 am

Zanima me naslednje, slišal sem, da ko kupim avto lahko obdržim nalepko in tehnični pregled ter cestnino, zavarovanja pa ne. Da mora prodajalec dobiti zavarovanje nazaj, jaz ga moram pa plačati do datuma, ki je na nalepki?

Se ne da drugače? Prodajalec bi mi pustil vse komplet, ker ne potrebuje.

Poleg tega me zanima koliko približno stane notar, koliko vzamejo posredniki na avtohišah in koliko je prometno dovoljenje? Tablice vem da so 4100 SIT.

Rad bi kupil DRUGI avto in ga imel za rezervne dele, prej bi se pa rad 14 dni z njim vozil, da vidim v kakšnem je stanju. Zaradi tega imam zdaj $$$ stroške, če moram zavarovati na novo, kupovati prometno in ne vem kaj še vse :-(((

Aja, avto bom kupil za 40.000 SIT, letnik 77

Jernej
 
Uporabniški avatar
Slakutar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: To apr 15, 2003 10:48 am
Kraj: Zreče

Napisal/-a Slakutar To okt 28, 2003 7:22 am

Ja se da...sam vseeno boš moral it na zavarovalnico pa še lastnik da ti nardi kr prenos zavarovanja...njemu denar ven pa kr zate vplača...drugače kolko vem se ne da

Pogodba pri avtohiši cca. 2% vrednosti avtomobila, notar vzame cca.3500sit sam za prometno pa nevem, tablice in prometna +prijava vozila cca 7000sit

Je pa tud varjanta da preizkušnjo vzameš, te pride pa za tri dni cca 5500sit, kar se mi pa zdi a se tud ne splača...
Lahk se pa z lastnikom zmeniš pa kao da ti je avto posodu za 14 dni.

Lp
***406 Coupe***
 
jerry2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: To okt 28, 2003 1:11 am

Napisal/-a jerry2000 To okt 28, 2003 9:02 am

Hvala

Problem je v tem, ker ima on 50% bonifikacijo, jaz pa ker je to drugi avto ne bom imel nič. Torej če on dobi 10 jurjev, jaz plačam pa 20...

Mah, smotano je to pri nas... Če je avto 1.5 milijona je še razumno, tako pa ne...

Jernej
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov