Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
music_man
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne avg 24, 2003 12:45 pm
Kraj: doma

NESRECA KAJ ZDAJ?

Napisal/-a music_man Pe jan 09, 2004 11:50 pm

Danes zjutrj mi je u rit priletela ena zenska in mi stovkla odbijac. Dala mi je kuponcek in napisala sva zapisnik o prometni nesreci policije nisva klicala saj potem ni bilo nobene potrebe. No dej pa mene zanima kak jest dej to najlazi uredim. Kam v okolico loke naj pelem ustimat avto ali nej grem kar k lusini pa mi oni urihtajo. Pa kako nej jest uvljavlam kuponcek. kaj naj naredim a lahka en celotn postopek napise. A more skodo ocent kdo od zavarovalnce. jest nc nevem od tega.

TNX za use odgovore
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Pe jan 09, 2004 11:54 pm

Zavarovalničar more ocent škodo, poj se pa zmen z njim in fazerjem sledeče: zavarovalnica ti je dolžna plačati nov odbijač. Pokliči fazerja, da ti naredi en hud odbijač in ga dobiš tako, da zavarovalnica plača nov odbijač v vrednosti originalnega, ti pa primakneš tistih 5 jurjev, kolikor je fazerjev dražji od originalnega, če sploh je...

Tapru kr fazerja poklič - jutr zjutrej, sj bo not pomoje
Slika
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Pe jan 09, 2004 11:56 pm

Hmm, pr men ni blo lih tako sijoče. Rekl so mi, al ti damo 450k pa ga pelješ na servis v Renault, da ti ga poštimajo, al ti damo pa 340k pa jih uzem pa se znajdt kukr veš in znaš. Ni to kr tako, ja ja dejte mi dnar pa jst grem. Vsaj pr men ni blo.
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Pe jan 09, 2004 11:57 pm

Probat ni greh, pozanimej se...
Slika
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar So jan 10, 2004 12:16 am

No pa dajmo. Gres na njeno zavarovalnico (tista zav. od katere je kupon) ocenit skodo. Dali ti bodo skodni zapisnik, kjer so tocne postavke, kaj je treba novega, kaj je treba pripravit za licanje in licat, kolk je za licat in kolk ur dela(po zahtevnostih) lahko za vse to porabijo. Potem te bo vprasal cenilec, kje bos popravljal in ce mu reces, da se ne ves, potem gres popravit kamorkoli in ti oni povrnejo strosek popravila na podlagi racuna, vendar najvec v visini stroskov, ki so navedeni na skodnem zapisniku. V kolikor serviser odkrije povezano skodo, ki ni na zapisniku (vcasih se pokaze, da je zvita vezna ali kaj takega, kar se vidi sele ob demontazi dolocenih delov), mora nujno poklicat cenilca za dodaten ogled, sicer zavarovalnica tega dela skode ne bo krila.Ko bo avto gotov, bos moral stroske popravila kriti sam, potem pa bos na podlagi racuna na zavarovalnici dobil dokaj hitro povrnjeno, ce se je serviser le drzal skodnega zapisnika in ni nepotrebnih zapletov. Na 3glavu traja 5-10 delovnih dni od dne, ko je skoda likvidirana.
Ce pa ves, kdo ti bo popravljal, pa ti v primeru, da ima zavarovalnica z njim sklenjeno pogodbo, da cenilec kar takoj narocilnico za izvedbo del in ti avto samo peljes tja, podpises odstopno izjavo, s katero odstopas servisu vse terjatve v zvezi s popravilom avta po skodnem zapisniku in avto prides iskat, ko je popravljen - v tem primeru servis terja direktno zavarovalnico in tebi ni treba zalagat denarja.

To kar ti je predlagal Pugi pa je najlazje izvedljivo tako, da uberes prvo varianto, gres na servis, kjer ti bodo namesto originalnega odbijaca prodali fazerjevega in ce je dosti drazji se potem z njimi zmenis, da ga bos doplacal. Ker so pa ponavadi original odbijaci zelo dragi, mislim, da doplacila prakticno ne bi smelo biti, ceprav je spet odvisno od znamke avta.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov