Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
care20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po okt 07, 2013 2:59 pm

Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a care20 Sr jun 03, 2015 3:37 pm

Zdravo

Danes sem bil pri agentu za Triglav in mi he dal izracun za avto zavarovanje...imam 2 otroka pod 7 let...zavaroval pa bi samo obveznoter asistenca plus....placal bi z gotovino in bi naneslo 370e . Avto je l 99....1.9 77kw disel...je to drago ali ne....kje bi lahko prisel ceneje ter da imam enako zavarovanje. ...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Sr jun 03, 2015 7:07 pm

A se ti zdi drago? Če se ti ne zdi, zavaruj. Sicer pa povprašaj okoli. Čez palec pa mislim, da je popolnoma realno pričakovati kakih 70 € ceneje (AO, AO+ in asistenca). Brez AO+ in s kako pametno asistenco pa tudi 250 €, po mojem mnenju, ni preoptimistična cena.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a RedBaron Sr jun 03, 2015 8:03 pm

Kateri PR pa imaš?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a f.taunus Sr jun 03, 2015 9:04 pm

Za cca. 300eur ti naredim takšno zavarovanje, pa pri izračunu nisem vključil nobenih ekstra paketnih popustov na več zavarovanj ali pa kak dober potencial za druga zavarovanja.
Premijski razred 14 100%.
 
care20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po okt 07, 2013 2:59 pm

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a care20 Če jun 04, 2015 4:36 am

Dajte mi to zrihtat...370e je res veliko...so mi drugi tudi rekli....ce ste kje na koroskem koncu mi javite in bomo sklenili...imel bi pa obvezno torej krije poskodbe potnikov ter skodo tretje osebe ter asistenco plus
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Če jun 04, 2015 9:32 am

Za rizične osebe ni predrago ;)

Če 1. zavaruješ avto imaš 0% bonusa, ter si zelo rizičen in posledično imaš višjo ceno...statistično gledano :)

Lahko ti povem, če si recimo letnik 1990 bi bila cena za osnovno zavarovanje BREZ kakršnega koli popusta 574€.
V primeru, da ima kdo od staršev, bratov, starih staršev recimo 55% bonus, ter zavarovan pri AS-u, bi bila okvirna cena 280€.

Zdaj pa sam razmisli kaj je poceni in kaj drago.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a tr00per Če jun 04, 2015 10:24 am

trenutno ima grawe bojda najceneje. sam sem (sicer je cena nekoliko nižja zaradi poznanstva ampak ne preveč) za hyundai coupe s 84kw in 10% bonusom plačal 190€ za isti "paket". Aja, mimogrede, potnikov ne rabiš posebej zavarovati, ker so že v osnovnem zavarovanju vozila zavarovani. Agenti triglava sicer zelo radi ponudijo zavarovanje potnikov, ampak po tem ni nobene potrebe
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Če jun 04, 2015 11:27 am

Ni vedno najcenejše najboljše..ampak to more vsak izkusit na lastni koži, da bo verjel.

Glede nezgodega zavarovanju v avtu. Zavarovanje nezgode samo za potnike ne obstaja, da ne bo kdo narobe razumel, kar je predhodnik napisal.
Mislil je nezgodno zavarovanje, kjer so vsi potniki + 1 šofer zavarovani. Torej, če ni posebej AO+ (zavarovanje samo za šoferja) na polici, potemtakem je skoraj obvezno vzet nezgodo, kjer so 1 šofer + ostali sopotniki zavarovani za nek bolj ali manj simboličen znesek. Bolje nekaj kot nič, a ne?

Kajti obvezno zavarovanje pokriva samo sopotnike, zato je šoferja dobro imeti zavarovanega.

In če se z sopotnikom kaj zgodi in se uveljavla z obveznega zavarovanja, gredo 3-je premijski razredi, kar je 15% bonus, pri vsaki škodi.

Konec koncev, če so sopotniki + šofer posebej zavarovani za nezgodo v avtu, ta nezgoda pokriva poškodbe v vseh primerih in ni pomembno, če je šofer bil kriv ali voznik drugega vozila. V obeh primerih se dobi. Tako da ta nezgoda ni čisto nepotrebna.

Medtem, ko pa šofer z AO+ dobi samo takrat odškodnino, če je sam bil kriv.
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Prvic avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a Kosek1 Sr jun 17, 2015 4:44 pm

tr00per je napisal/-a: Aja, mimogrede, potnikov ne rabiš posebej zavarovati, ker so že v osnovnem zavarovanju vozila zavarovani. Agenti triglava sicer zelo radi ponudijo zavarovanje potnikov, ampak po tem ni nobene potrebe


To nezgodno zavarovanje ima drugačna kritja. Nekateri se kljub vsemu odločijo za to varianto. :)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov