Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če nov 20, 2003 7:09 am

Oki men še vedn pride 90 jurjo tok ko vsako leto do zdej:)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
urosm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr nov 05, 2003 2:49 pm

Napisal/-a urosm Pe nov 28, 2003 8:25 am

Zdravljenje avtomobilskih ponesrečencev na zavarovalnice

Premije bodo višje

Ljubljana - Obvezno avtomobilsko zavarovanje (AO) bi se za kakšnih 10 do 15 odstotkov lahko podražilo že prihodnji mesec. Predvsem zaradi spremembe zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju, ki je na dnevnem redu državnozborske seje. Zavarovalnice, ki so zaradi tega zakona že grozile s 30- ali celo 50-odstotnim povišanjem premij, so umirile ton, kljub temu pa so jasne: podražitev bo.

Vsega je kriva sprememba 86. člena tega zakona. Člen je doslej omogočal zavodu za zdravstveno zavarovanje, da od zavarovalnic izterja plačilo stroškov zdravljenja ponesrečencev v avtomobilskih nesrečah le v primeru, če na sodišču dokaže, da je bila nesreča povzročene namenoma ali iz malomarnosti. Zavod je predlagal, da se odločujoči okoliščini - namenoma in malomarnost - izbrišeta. Tako bi lahko od zavarovalnic brez pravdanja dobil okrog 7 milijard tolarjev odškodnin na leto.

Zavarovalničarji so se medtem uskladili z zavodom in ministrstvom za zdravje, da bodo blagajno zavoda odškodovali postopoma; prihodnje leto s 3,5 milijarde in leta 2005 še s 3,5 milijarde tolarjev iz obveznega avtomobilskega zavarovanja. Direktor slovenskega zavarovalnega združenja Mirko Kaluža pravi: "To pomeni, da do drastičnega povišanja zavarovanja ne bo prišlo naenkrat. Premija se bo morala povečati za 10 do 15 odstotkov. Od lastnikov zavarovalnic in njihovih uprav pa je odvisno, za koliko in kdaj se bo zares povišala; že decembra, januarja ali šele kasneje v prvem četrtletju prihodnjega leta."

Kaluža pravi, da so se stroški zdravljenja doslej pokrivali iz obvezne prispevne stopnje iz skupne blagajne, odslej pa bodo pač bremenili zavarovance obveznega zavarovanja. Po izračunih, ki jih potrjujejo tudi na združenju, bi lahko 10-odsotno povišanje premij povišalo inflacijo za okrog 0,4 odstotka. Svarijo pa tudi pred morebitnim razmahom zavarovalniških goljufij ali nedorečenosti; kako na primer ravnati, ko zavarovanec sam povzroči nesrečo? Pri Zavarovalnici Triglav, ki ima več kot 50-odstotni delež pri obveznega avtomobilskem zavarovanju, včeraj še niso imeli izračunov za povišanje premij; menili so, da ne bo doseglo niti 10 odstotkov.
 
Uporabniški avatar
Virage
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po maj 05, 2003 9:12 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Virage Pe nov 28, 2003 8:48 am

U p***** m******, jaz mam januarja registracijo pa bom spet plačal ko zmešan. Počas bom začel premišljevat, če se mi sploh splača vozit z avtom. Naj grejo u k****.

A moram nujno plačat 20% +, glede na to, da nisem več voznik začetnik, nimam pa še 3 leta izpita?
Cocaine is God's way of saying you're making too much money.Cocaine is a hell of a drug.
 
urosm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr nov 05, 2003 2:49 pm

Napisal/-a urosm Pe nov 28, 2003 9:02 am

Virage je napisal/-a:U p***** m******, jaz mam januarja registracijo pa bom spet plačal ko zmešan. Počas bom začel premišljevat, če se mi sploh splača vozit z avtom. Naj grejo u k****.

A moram nujno plačat 20% +, glede na to, da nisem več voznik začetnik, nimam pa še 3 leta izpita?


Tud vozinkom zacetnikom ni treba 20% doplacat, samo je pa jeba totalna ce potem naredis nesreco, se mi zdi da moras potem nekaj sam kriti...

Voznik zacetnik pomeni da imas voznisko dovoljenje manj kot 3 leta, tud ce si ga naredu pri 28-tih, pa ce si v prvem letu naredu 300.000 kilometrov... Tko pac je...
 
Uporabniški avatar
Alex
Uporabnik
 
Prispevkov: 890
Pridružen: Pe okt 25, 2002 2:37 pm
Kraj: 'Zgornja' Primorska

Re: Mislim ej,nori so!!!

Napisal/-a Alex Pe nov 28, 2003 9:14 am

Andy je napisal/-a:Pred kratkim sem imel registracijo za svoje vozilo in ostal sem brez besed.
Lansko leto sem imel zavarovanje z AO+ za moj avto natanko 83.000 sit.
V zadnjem letu pa sem imel prometno nezgodo in ostal brez enega kupona + v veljavi je novi zakon za 20% doplacilo voznikom do 3 let vozniških izkušenj (manjka mi še ZAL leto dni).
No zenska meni to vse skupaj zaracuna in znesek se glasi: gospod, tole bo pa letos 168.500 sit!!! Men je postal kr vroce...skor za 100 jurjev vecja registracija kot lani... NO VSAJ ZA MOJ ŠTUDENTSKI ZEP JE TO VELIK.

Ona mene pomiri: "ne razburjajte se gospod;naj vas potolazim,da gre zavarovanje po novem letu za 30% gor! O fajna tolazba,RES!
Jah kaj ces,placat mors,ce se zeliš vozit! NORI SO!!!

Ja to je preprosto povedano KRIMINAL. Najvec kradejo prav tistim k majo najmanj!
SICER PA KDO JE REKU DA GRE PO NOVEM LETU RES ZA 30% GOR? --> Ce bomo taki loleki in samo gledali in se strinjali bo res slo,
ce pa bi naredili eno orng sceno z "avto stavko" in se postavili odlocno proti pa bi bilo lahko tut drugace :!:
lp
There's no better car than SAXO 1.6i 16V VTS...for this once
 
MaKo
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Po jul 14, 2003 10:05 am

Re: Mislim ej,nori so!!!

Napisal/-a MaKo Pe nov 28, 2003 9:50 am

Alex je napisal/-a:
Andy je napisal/-a:Pred kratkim sem imel registracijo za svoje vozilo in ostal sem brez besed.
Lansko leto sem imel zavarovanje z AO+ za moj avto natanko 83.000 sit.
V zadnjem letu pa sem imel prometno nezgodo in ostal brez enega kupona + v veljavi je novi zakon za 20% doplacilo voznikom do 3 let vozniških izkušenj (manjka mi še ZAL leto dni).
No zenska meni to vse skupaj zaracuna in znesek se glasi: gospod, tole bo pa letos 168.500 sit!!! Men je postal kr vroce...skor za 100 jurjev vecja registracija kot lani... NO VSAJ ZA MOJ ŠTUDENTSKI ZEP JE TO VELIK.

Ona mene pomiri: "ne razburjajte se gospod;naj vas potolazim,da gre zavarovanje po novem letu za 30% gor! O fajna tolazba,RES!
Jah kaj ces,placat mors,ce se zeliš vozit! NORI SO!!!

Ja to je preprosto povedano KRIMINAL. Najvec kradejo prav tistim k majo najmanj!
SICER PA KDO JE REKU DA GRE PO NOVEM LETU RES ZA 30% GOR? --> Ce bomo taki loleki in samo gledali in se strinjali bo res slo,
ce pa bi naredili eno orng sceno z "avto stavko" in se postavili odlocno proti pa bi bilo lahko tut drugace :!:
lp


Verjetno bi bilo ja :evil: :x Mislim da ni pogojev :cry:
 
Uporabniški avatar
AR-146
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe sep 19, 2003 10:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AR-146 Pe nov 28, 2003 10:21 am

zanč sm poslušu na radiju kar se tiče podražitve k je blo rečen kao od 30-50%
no in potem so rekli dokončno da se bo podražilo za nekaj manj kot 10%
 
Uporabniški avatar
Tamara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1023
Pridružen: Pe sep 26, 2003 7:47 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tamara Pe nov 28, 2003 10:46 am

AR-146 je napisal/-a:zanč sm poslušu na radiju kar se tiče podražitve k je blo rečen kao od 30-50%
no in potem so rekli dokončno da se bo podražilo za nekaj manj kot 10%


To je fora. Najprej recejo ful velik odstotek, da se folku strga. Pol pa usekajo kar je bilo tut dejansko misljeno....da raja pol hvali...."samo" 10% so povisali.... ja ampak pol cez leto pa se 20%!!!
 
Uporabniški avatar
AR-146
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe sep 19, 2003 10:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AR-146 Pe nov 28, 2003 10:53 am

ja itak bom kupu oldtimerja pa plačaš 10% pa je
heeeee
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Pe nov 28, 2003 10:56 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
AR-146
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe sep 19, 2003 10:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AR-146 Pe nov 28, 2003 10:59 am

sam res poglej kaki ritopiki so samo dnar hočjo počas bom kupu kolo oz. tega poštimu pa tablco gor dal na kateri bo pisal ZAVAROVALNICE j***m VAM MATERRR pa se bom pelu k gospod.



heeee
dons mi mal dogaja
 
Uporabniški avatar
Tamara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1023
Pridružen: Pe sep 26, 2003 7:47 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tamara Pe nov 28, 2003 11:03 am

AR-146 je napisal/-a:sam res poglej kaki ritopiki so samo dnar hočjo počas bom kupu kolo oz. tega poštimu pa tablco gor dal na kateri bo pisal ZAVAROVALNICE j**eM VAM MATERRR pa se bom pelu k gospod.



heeee
dons mi mal dogaja


Pa ne pozabi montirat motorcka :lol:
 
Uporabniški avatar
AR-146
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe sep 19, 2003 10:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AR-146 Pe nov 28, 2003 11:10 am

hee nebom
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Pe nov 28, 2003 11:16 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
Tamara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1023
Pridružen: Pe sep 26, 2003 7:47 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tamara Pe nov 28, 2003 12:08 pm

pa kaksne hude strehce gor na kolesa....haha pol bos pa ze homolomo rabu :P
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Pe nov 28, 2003 3:23 pm

baje pa je možn prenos iz motornega kolesa na avto?????!?!
Slika
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Pe nov 28, 2003 3:43 pm

Ja, življenje je kruto. Kupm twingota, da mi ne bo treba tolk registracije plačvt ... pa mam. :x
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Po dec 08, 2003 11:52 am

1.6 16V 90KM Zavarovanje (AO+, zelena karta, 3 letni voznik, 0 bonitete) + registracija + tehnicni = 163.000 SIT. Sem jo mel v novembru. In pomislim se dve leti pa ne bo vec treba zavarovati za voznika z manj kot 3 letnimi izkusnjami. Pa bo ravno nekje 15% bonitete. Ve lepo in prav! In potem bo seka nardila izpit kar spet pomeni dodatno zavarovanje pa vse podrazitve do takrat .. :shock: niso resni! :evil:.

Kar se tice zavarovanja pod pogojem, da vozilo vozi voznik z manj kot triletnimi izkusnjami je tko. Ce nesreco povzroci voznik z manj kot triletnimi izkusnjami in vozilo in zavarovano z tem pogojem si zavarovalnica prdzuje pravico, da ta voznik krije 20% nastale skode. Lopovi!!!!!!!!!!!!!!!
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov