Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
cardak
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr dec 03, 2008 12:47 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a cardak Po jun 14, 2010 10:26 pm

pri tiliji imam avto zavarovan ze deset let in vedno ko je bilo potrebno kaksno popravilo(kasko),je vse potekalo brez problemov.vse je odvisno kaksnega imas agenta... :D
srečno voznjo!
 
ajkamajka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če sep 08, 2011 9:26 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a ajkamajka Če sep 08, 2011 9:30 pm

Najslabše izkušnje imam z zavarovalnico Generali.Takoj ko so mi izplačali mizerno odškodnino sem vse tri police potegnil ven in nočem imeti z njim nobenega opravka več.Barabe da jih ni večjih!!!
Damijan Hočevar
Postojna
 
devetka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 14, 2012 9:59 am

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a devetka Ne mar 09, 2014 11:47 pm

Grawe: Bonifikacija 60 %, če si v 4. pr (50), lahko neposredno skočiš na 60, če imaš 4 predhodne police - originalne, kjer je razvidno, da ni bilo karambola, ali pa skleneš kakršno koli zavarovanje (nezgodno, premoženjsko, življenjsko, še en avto ...) + popusti na paketne kombinacije + stalni kom. popust -20%. Pa računajte sami. Jaz sem tam zelo zadovoljna. Kot tuja in privatna zavarovalnica se ne igračka z ljudmi, kot je to pri naših državnih zavarovalnicah, ki drago plačujejo odvetnike, da vlečejo zavarovance za jaj..
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio Po mar 10, 2014 11:29 am

Eh, to je tvoja izkušnja. Moje stranke nimajo težav, ker so police takšne, kot morajo biti, pa je slovenska zavarovalnica. Lahko pa ti pokažem svoje fascikle in se sama prepričaš zakaj se odločijo za prestop :D Bonus 60 % ni nič, kar se ne bi dalo kompenzirat.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a DePalmo Po mar 10, 2014 1:19 pm

Fajn, dobiš 60% popusta. Na kakšno ceno? Od kolega brat mi je naredil "super ugodno" ponudbo pri Grawe, katera je bila še vedno 200e dražja kot čisto navadna ponudba pri Tilii. Sedaj sem itak na AS preko družinskega bonusa in dvomim da pride kdo blizu s ceno ;) Še malenkost več popusta je ker imamo tam tri avte, letos bo pa še hiša.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re:

Napisal/-a jaqckoo Po mar 10, 2014 3:12 pm

cardak je napisal/-a:pri tiliji imam avto zavarovan ze deset let in vedno ko je bilo potrebno kaksno popravilo(kasko),je vse potekalo brez problemov.vse je odvisno kaksnega imas agenta... :D








jaz mam tudi podobne izkušnje, :D
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a loky20 Sr avg 06, 2014 4:57 pm

Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.

Pred kratkim sem imel prometno nesrečo I. kategorije (ni bilo poškodovanih) in nismo klicali policije ker smo se sami zmenili, sem preveril če je potrebno klicat policijo in ni potrebno. Prevzel sem krivdo ker sem pač na nepreglednem ovinku se spuščal in rahlo trčil v BMW letnik 2010 (škode baje 5.000€ za odbijač in luč ter čistilec luči, ki je pod lučjo), ki se je peljal v hrib in seveda pravočasno ustavil.

Sedaj me je oškodovani kontaktiral 2 meseca kasneje da je dobil od Tilie (moja zavarovalnica) da ne krijejo škode.

Zanima me kako je to možno in predvsem, kaj lahko sploh naredim? Nudil sem jim popolnoma vse informacije, ki so jih potrebovali s slikami vred, sedaj me pa oškodovani terja za 5.000€ škode, ki jo ima na avtu.


Lep pozdrav,

Rok
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a adis Sr avg 06, 2014 6:33 pm

loky20 je napisal/-a:Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.

Pred kratkim sem imel prometno nesrečo I. kategorije (ni bilo poškodovanih) in nismo klicali policije ker smo se sami zmenili, sem preveril če je potrebno klicat policijo in ni potrebno. Prevzel sem krivdo ker sem pač na nepreglednem ovinku se spuščal in rahlo trčil v BMW letnik 2010 (škode baje 5.000€ za odbijač in luč ter čistilec luči, ki je pod lučjo), ki se je peljal v hrib in seveda pravočasno ustavil.

Sedaj me je oškodovani kontaktiral 2 meseca kasneje da je dobil od Tilie (moja zavarovalnica) da ne krijejo škode.

Zanima me kako je to možno in predvsem, kaj lahko sploh naredim? Nudil sem jim popolnoma vse informacije, ki so jih potrebovali s slikami vred, sedaj me pa oškodovani terja za 5.000€ škode, ki jo ima na avtu.


Lep pozdrav,

Rok


5.000 eur pa kaj so normalni??? seveda bo zavrnjeno če je znesek škode abnormalen. počen odbijač, senzorji, barvanje, montaža, pranje žarometov je max 1200 eur, z popusti tam cca. 800 eur).
uglavnem, kot povzročitelj boš škodo kril iz AO in izgubil boš nekje do 3 premijska razreda. oškodovanec naj gre z evropskim poročilom do cenilca škode tvoje zavarovalnice in tam znova podpišita izjavo o nesreči ( prevzem krivde) in oškodovanec se bo z poročilom odpeljal do servisa ( najbolje do uradnega - Avto Aktiv, A-Cosmos) za BMW.

stvar rešena.
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a loky20 Sr avg 06, 2014 8:23 pm

Sedaj me je pa še oškodovanec klical in povedal tudi, da bi naj njemu osebno (!meni nič!) cenilec rekel, da moje vozilo sploh ni bilo udeleženo v prometni nesreči (?kljub slikam trka?). Dejansko je na mojem avtu manj škode ampak že slike kažejo trk in mi res ni jasno kako je to možno, da sedaj nočejo izplačat tistih (hvala Bogu) 3.000 € in ne 5.000€ (kolikor je bilo baje pri uradnem servisu, ker je šel baje popravljat drugam - za kar bom seveda zahteval predračun!).

A si lahko privoščijo da to rečejo kljub dokazom in se ognejo plačilu, mene pa še vedno oškodovanec terja?

Najraje bi rekel zavarovalnici da naj sami dajo skupaj ta dva avta in naj potem ocenjujejo ali je takšna škoda možna ali ne! jutri grem poizvedovat in poiskat kakšnega odvetnika.

Iskrena hvala za pomoč in lep večer!

Rok
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a adis Sr avg 06, 2014 9:25 pm

loky20 je napisal/-a:Sedaj me je pa še oškodovanec klical in povedal tudi, da bi naj njemu osebno (!meni nič!) cenilec rekel, da moje vozilo sploh ni bilo udeleženo v prometni nesreči (?kljub slikam trka?). Dejansko je na mojem avtu manj škode ampak že slike kažejo trk in mi res ni jasno kako je to možno, da sedaj nočejo izplačat tistih (hvala Bogu) 3.000 € in ne 5.000€ (kolikor je bilo baje pri uradnem servisu, ker je šel baje popravljat drugam - za kar bom seveda zahteval predračun!).

A si lahko privoščijo da to rečejo kljub dokazom in se ognejo plačilu, mene pa še vedno oškodovanec terja?

Najraje bi rekel zavarovalnici da naj sami dajo skupaj ta dva avta in naj potem ocenjujejo ali je takšna škoda možna ali ne! jutri grem poizvedovat in poiskat kakšnega odvetnika.

Iskrena hvala za pomoč in lep večer!

Rok


v kolikor je evropsko poročilo podpisano in v kolikor se strinjaš z popravilom iz naslova tvoje police je zadeva rešena v korist oškodovanca. še vedno gresta lahko skupaj k drugemu cenilcu.
torej še 1x podpiše se izjava da si kriv in prevzemaš škodo popravilo iz naslova svoje police in podpišeš evropsko poročilo. oškodovanec z nalogom popravila stopi do ali svojega mehanika ( izstavljen račun poravna oškodovanec in v roku 1 meseca mu tvoja zavarovalnica nakaže denar) ali gre direktno k pooblaščenemu serviserju - pogodbeniku zavarovalnice in mu ti popravijo avto ( škodo/material poravna zavarovalnica direktno in tu oškodovanec ne rabi zalagat svojega denarja).

druga opcija, ki mi pade na pamet je:
- oškodovanec naj popravi avto iz naslova svojega kaska. po vsej verjetnosti bo plačal 1% odbitno franšizo kar je cca. 300-500 eur, in morda bo šel 1-2 premijska razreda višje. ti mu lahko poravnaš teh 300-500 eur ter plačaš razliko v zavarovanju kar je cca. 100-150 eur.

spet ceneje kot pa teh 3.000 eur.

vsekakor pojdita do drugega cenilca in zadevo rešita z evropskim poročilom skupaj, ker bosta takoj na licu mesta podpisala izjavi in vse potrebno.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a f.taunus Če avg 07, 2014 11:09 am

Odhod do drugega cenilca ni pravilen postopek, saj je odškodninski zahtevek že bil vložen. Zadeve ima očitno v rokah že pravna služba, ki je odškodninski zahtevek zavrnila. V kolikor škoda ne bo poravnana s strani tvoje zavarovalnica, bo oškodovanec zoper tebe vložil civilno tožbo, pri katerem pa upajmo, da te bo tvoja zavarovalnica zastopala pred neupravičenimi odškodninskimi zahtevki (glede na to, da sama meni, da odškodninski zahtevek niso dolžni poravnati).
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio Če avg 07, 2014 12:35 pm

Kako pa tole meni vse skupaj smrdi na neko mučko...

Postopek je tak, da greš s poškodovanim vozilom k cenilcu na zavarovalnico, kjer ima sklenjen AO povzročitelj nesreče. Tam pridobiš delovni nalog s katerim se odpraviš k serviserju // kleparju // ličarju, ki bo poškodbe saniral. Velja opomniti, da navadno "priznavanje krivde" na euro poročilu tudi pod razno ni dovolj, saj mora povzročitelj podpisati izjavo na zavarovalnici in se takrat lahko premisli in reče da ni kriv. Sam ne zaupam nikomur več in bom vedno poklical policijo.

V tvojem primeru pa imam občutek, da je bil BMW popravljen in se je šele po popravilu lastnik vozila napotil na zavarovalnico po svojih 5 jurijev. No, kasneje samo še 3. Verjetno še vedno vsaj jurija profita, kar je protizakonito. Zakaj tako mislim? Nikjer nisi napisal, da bi prejel od zavarovalnice po pošti kakšne papirje o nesreči. Pišeš o tem, da zavarovalnica noče izplačat zneska, ne da noče popravit vozila.

Kaj ti je narediti? Pokliči na zavarovalnico in prosi za cenilca, ki vodi postopek po tvoji zavarovalni polici (VZ0002...). Njega vprašaj kje je težava pa ti bo najbolje razložil. Prosi, da ti podani ustni odgovor posreduje tudi pisno na tvoj e-poštni naslov.

Ampak vseeno - tole vse skupaj meni smrdi na "štelo".
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a MasTTer So avg 09, 2014 8:33 am

Bom pa še jaz napisal najnovejšo izkušnjo z Tilio.

Bila je prometna nesreča med AS-ovim in Tilijinim zavarovancem. AS-ovec se je peljal po glavni cesti in začel zavijat levo k hiši in med tem časom ga je od odzadaj začel prehitevat Tilijin zavarovanec in trčil v leva vrata.

Izpolnila sta Evopsko poročilo na katero je Tilijin zavrovanec napisal, da prizna škodo..logično, saj se je on zaletel od odzadaj.

AS-ov zavarovanec je popravil svoje vozilo na uradnem servisu, Tilija izplačala vso škodo in nato čez nekaj dni Tilija pošlje zahtevek na AS, da naj njihov zavarovanec izpolni odškodninsko izjavo, ker naj bi bila krivda 50/50%. To sva tudi storila, in sem odnesel ta zahtevek direktno cenilcu v roke in pravi, da bo skoraj sigurno zavrnil, kajti Tilija je že izplačala vso škodo kleparju, torej je krivdo že priznala.

Imam občutek, da zavarovalnica Tilija predusem pri teh večjih škodah ne želi izplačat celotnega zneska, kar je tudi logično če imajo res tako nizke cene oz. dajejo toliko popustov. Nekje se to more kompenzirati in tu ni debate.

Je pa še vseeno največ odvisno od zastopnika, ter cenilca in niti ne tako od zavrovalnice kako se škoda reši. Zato je dobro imeti čim boljšega zastopnika.

odprti clio: Jaz sem pa osebno imel tako izkušnjo na zav. Triglav (pred 9-imi leti), ko sem imel prometno nesrečo, da tisto, kar je napisano, označeno, navedeno na evropsko poročilo je zakon v primeru da ni policije. Tista prijava škode nič ne pomeni, ker si lahko čez nekaj dni že kdor koli, kar koli zmišljuje.

Imam pa občutek, da v tem konkretnem primeru od loky20 Tilija sumi, da sta se oba akterja dogovorila (ker je škode res precej) in zato so nastale težave. Recimo če ima tisti BMW tudi kasko in lahko tam uveljavi, je zadeva čisto drugačna.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a Daedalus So avg 09, 2014 9:04 am

MasTTer je napisal/-a:Bom pa še jaz napisal najnovejšo izkušnjo z Tilio.

Bila je prometna nesreča med AS-ovim in Tilijinim zavarovancem. AS-ovec se je peljal po glavni cesti in začel zavijat levo k hiši in med tem časom ga je od odzadaj začel prehitevat Tilijin zavarovanec in trčil v leva vrata.

Izpolnila sta Evopsko poročilo na katero je Tilijin zavrovanec napisal, da prizna škodo..logično, saj se je on zaletel od odzadaj.

AS-ov zavarovanec je popravil svoje vozilo na uradnem servisu, Tilija izplačala vso škodo in nato čez nekaj dni Tilija pošlje zahtevek na AS, da naj njihov zavarovanec izpolni odškodninsko izjavo, ker naj bi bila krivda 50/50%. To sva tudi storila, in sem odnesel ta zahtevek direktno cenilcu v roke in pravi, da bo skoraj sigurno zavrnil, kajti Tilija je že izplačala vso škodo kleparju, torej je krivdo že priznala.

Imam občutek, da zavarovalnica Tilija predusem pri teh večjih škodah ne želi izplačat celotnega zneska, kar je tudi logično če imajo res tako nizke cene oz. dajejo toliko popustov. Nekje se to more kompenzirati in tu ni debate.

Je pa še vseeno največ odvisno od zastopnika, ter cenilca in niti ne tako od zavrovalnice kako se škoda reši. Zato je dobro imeti čim boljšega zastopnika.

odprti clio: Jaz sem pa osebno imel tako izkušnjo na zav. Triglav (pred 9-imi leti), ko sem imel prometno nesrečo, da tisto, kar je napisano, označeno, navedeno na evropsko poročilo je zakon v primeru da ni policije. Tista prijava škode nič ne pomeni, ker si lahko čez nekaj dni že kdor koli, kar koli zmišljuje.

Imam pa občutek, da v tem konkretnem primeru od loky20 Tilija sumi, da sta se oba akterja dogovorila (ker je škode res precej) in zato so nastale težave. Recimo če ima tisti BMW tudi kasko in lahko tam uveljavi, je zadeva čisto drugačna.


Čak, tega jaz ne razumem...kako se mora nekje kompenzirati? A je to sploh v pogodbi - a la drobni tisk - al se to kr sproti zmislijo, da je predrago in ne bodo plačali?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a adis So avg 09, 2014 9:40 am

Daedalus je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Bom pa še jaz napisal najnovejšo izkušnjo z Tilio.

Bila je prometna nesreča med AS-ovim in Tilijinim zavarovancem. AS-ovec se je peljal po glavni cesti in začel zavijat levo k hiši in med tem časom ga je od odzadaj začel prehitevat Tilijin zavarovanec in trčil v leva vrata.

Izpolnila sta Evopsko poročilo na katero je Tilijin zavrovanec napisal, da prizna škodo..logično, saj se je on zaletel od odzadaj.

AS-ov zavarovanec je popravil svoje vozilo na uradnem servisu, Tilija izplačala vso škodo in nato čez nekaj dni Tilija pošlje zahtevek na AS, da naj njihov zavarovanec izpolni odškodninsko izjavo, ker naj bi bila krivda 50/50%. To sva tudi storila, in sem odnesel ta zahtevek direktno cenilcu v roke in pravi, da bo skoraj sigurno zavrnil, kajti Tilija je že izplačala vso škodo kleparju, torej je krivdo že priznala.

Imam občutek, da zavarovalnica Tilija predusem pri teh večjih škodah ne želi izplačat celotnega zneska, kar je tudi logično če imajo res tako nizke cene oz. dajejo toliko popustov. Nekje se to more kompenzirati in tu ni debate.

Je pa še vseeno največ odvisno od zastopnika, ter cenilca in niti ne tako od zavrovalnice kako se škoda reši. Zato je dobro imeti čim boljšega zastopnika.

odprti clio: Jaz sem pa osebno imel tako izkušnjo na zav. Triglav (pred 9-imi leti), ko sem imel prometno nesrečo, da tisto, kar je napisano, označeno, navedeno na evropsko poročilo je zakon v primeru da ni policije. Tista prijava škode nič ne pomeni, ker si lahko čez nekaj dni že kdor koli, kar koli zmišljuje.

Imam pa občutek, da v tem konkretnem primeru od loky20 Tilija sumi, da sta se oba akterja dogovorila (ker je škode res precej) in zato so nastale težave. Recimo če ima tisti BMW tudi kasko in lahko tam uveljavi, je zadeva čisto drugačna.


Čak, tega jaz ne razumem...kako se mora nekje kompenzirati? A je to sploh v pogodbi - a la drobni tisk - al se to kr sproti zmislijo, da je predrago in ne bodo plačali?


splošni pogoji so dostopni:
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=& ... 6100,d.bGE
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a Daedalus So avg 09, 2014 11:00 am

Ne da se mi vsega brat in tolmačit (nisem pri Tilii in mi to ne koristi). Torej Tilia ima v splošnih pogojih da, vkolikor bo popravilo avtomobila drago, le-tega ne krije, oz. vsaj ne v celoti? Klinc gleda to, se zaletiš v Ferrarija in obubožaš. Zavarovalnice so zato, da krijejo take pi*darije, ne pa da se potem zgovarjajo na nizke premije v smislu "kaj si pa pričakoval za tak dnar"...
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a NoFear85 So avg 09, 2014 11:57 am

Daedalus: v vsaki pogodbi/polici je zapisano, dokaksne vrednosti krije zavarovalnica, naj bo to materialna skoda ali nematerialna. V vecini primerov se cena police zniza tudi z znisanjem zavarovalne vsote, AO in AO+ za primere invalidnine in smrti lahko varira, izplacilo 5/10t € in nizja premija police, ali 10/20 in zato visja.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a bostjannn So avg 09, 2014 12:29 pm

Kakšne pa so kej cene pri tej Tili-i ? recimo v primerjavi z mariborsko ? Včeraj so mi s tega avtokontrola poslali pismo, da mi konec meseca poteče registracija, ter da mi pri zavrovalnici tilia lahko uredijo 25% popust. Trenutno sem pri mariborski, pri kateri imam tudi življensko, tako da imam ceneje. Kaj menite se potem bolj splača tilio ali mariborsko?
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a Daedalus Po avg 11, 2014 11:31 am

NoFear85 je napisal/-a:Daedalus: v vsaki pogodbi/polici je zapisano, dokaksne vrednosti krije zavarovalnica, naj bo to materialna skoda ali nematerialna. V vecini primerov se cena police zniza tudi z znisanjem zavarovalne vsote, AO in AO+ za primere invalidnine in smrti lahko varira, izplacilo 5/10t € in nizja premija police, ali 10/20 in zato visja.


Aha, tega se nekaj spomnem, ja...točno. Sam potem če se po lastni krivdi zakrešam v Ferrarija obubožam?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio Po avg 11, 2014 12:52 pm

1.000.000 € za materialno škodo in 5.000.000 € za poškodbe oseb. To sta zavarovalni vsoti pri vseh zavarovalnicah. Če ni prišlo do izgube zavarovalnih pravic (vožnja pod vplivom alkohola ali drugih substanc, neveljavno vozniško dovoljenje in podobno - vse piše v splošnih pogojih), povzročitelj ne krije ničesar.

Mislim, kake neumnosti nekateri širijo... Zastopnike tujih zavarovalnic razumem, a ostalih tudi pod razno ne. Moja bivša pisarna ima sedaj zastop tudi za ZM. Sedaj še lažje trdim, da je Tilia v splošnem najugodnješa.

Povsod kjer problemi nastanejo, krivec izusti stavek "mislil sem....". Mislil sem, da popravim avto in dobim denar... Mislil sem, da je fotografija dovolj... Mislil sem to in ono. Pri vseh zavarovalnicah, s katerimi sem imel delo, so hoteli da njihov zavarovanec podpiše izjavo. Od kod to vem? Zato ker so me stranke klicale, da se je kdo v njih zaletel in sem klical na zavarovalnice povzročiteljev in se pozanimal kaj in kako.

Zato sem čedalje bolj prepričan, da je oškodovanec (zgornji primer - avtor je nekam poniknil) avto poflikal v lastni režiji in se šele nato odpravil po svoj denar z nerealnim zahtevkom. Moj nasvet je, da se avta ne popravlja, dokler zavarovalnica nima vseh papirjev. Šele ko zavarovalnica sporoči, da je njihov zavarovalec opravil vse svoje dolžnosti se avtomobil popravi. Ker Slovenci smo pametni - za šanki in še raje na forumih pobiramo bistroumne izjave in naenkrat zanikamo krivdo.

Recimo NoFear85 - to kar si napisal je neresnica. Zavarovalni vsoti za AO sem podal, AO+ je navadno 51.000 €, ti pa govoriš o nezgodnem zavarovanju kjer je vse skupaj največ ~20 €.

Deadalus - tudi če pride do tega, da te zavarovalnica regresira boš na svoja pleča prevzel do 12.000 €. Če pride do regresa, verjami da si si za to kriv sam. Izguba zavarovalnih pravic.

bostjannn - boh pomagaj, imaš internet - piši različnim ponudnikom (triera, zav-pro, e-zavarovanja....).

adis - te pogoji, ki si jih našel so že stari. V veljavi so "novi" že kako leto.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost