Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a maarkec So feb 22, 2014 9:31 am

zdravo, mene samo zanimajo vaše izkušnje z Grawe zavarovalnico, po informativnem izračunu ki si mi ga naredili na tej zavarovalnici so dost cenejši kot konkurenca, mene samo zanima, če ma kdo izkušnje, slabe oziroma dobre glede izplačevanja škoda, če so kakšni problemi


hvala, lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio So feb 22, 2014 2:35 pm

Če boš zavaroval samo AO je brezveze da karkoli okrog sprašuješ. Zavaruješ tam, kjer je najceneje.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a maarkec So feb 22, 2014 2:47 pm

zavarovat mislim obvezno+polni kasko zavarovanje(toča, divjad, parkirišče), in primerjavi z as so dost cenejši do 100 eurov, kar se mi ne zdi malo v teh časih
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a srcnik So feb 22, 2014 2:48 pm

na tilio še pojdi povprašat, so precej ugodni.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a maarkec So feb 22, 2014 3:51 pm

grawe je kr neki ceneja od ostalih zavarovalnic, sam se bojim, oziroma upam da ko pride do nezgode da ne bo komplikacij in kompliciranje glede povračila škode, oz. brezveznih vprašanja, zakaj,kako.. itd
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio So feb 22, 2014 5:19 pm

Splošne pogoje prebereš, tako da jih razumeš, v eni uri. V eni uri ne boš nikjer zaslužil 100 € (sklepa iz tega, da se ti to ne zdi malo). Podčrtaj si kritične stvari in povprašaj zastopnika kako je s tem.

Sem ravno eni stranki razlagal - skoraj si upam dati roko v ogenj, da nobena zavarovalnica ne bo komplicirala, če so škode "transparentne". Če je jasno, da je poškodba od drugega vozila, je to parking. Če pa je že laiku jasno, da je poškodba od zidu, cvetličnega korita ipd. in stranka - pazi to - zahteva parking, takrat pa bodo problemi. Takisto pri drugih škodah. V splošnih pogojih piše točno kaj je krito in kako je krito (amortizacija, franšiza ali omejitve pri nadomestnih delih / servisih).

Ob tem vremenu pa tudi ne boš tako močno pogrešil to eno uro branja ;)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a MasTTer Sr feb 26, 2014 12:38 pm

Samo jaz se bojim, da ne bo razumel. Še jaz kot zastopnik včasih teško razumem oz. si drugače razlagam prebrano kot cenilec. To je skoraj kot misija nemogoče, da bo stranka razumela splošne pogoje.

Jaz sem imel z njimi že nekaj slabih izkušenj. Ponavadi je tako, da tisto kar je ceneje je z razlogom ceneje.

Preberi si za kasko in kasko kritja pogoje, izključitve, tisto je še dokaj razumljivo. Ker ene zavarovalnice krijejo manj, zato je tudi ceneje.

Pri AS si že bil in letos bi obnovil spet pri AS, ali si bil lani drugje in letos si vprašal na AS in so ti ponudili -30% olimpijski popust? Koliko si star? Letos izkušeni (starost se gleda) plačujejo manj, neizkušeni pa več.

Iz izkušenj lahko povem, da pri AS (vsaj za naše lokalne cenilce) zadnje čase izplačujejo tudi škode po parkiriščih, katere niso nastale od neznanega vozila. Pač tako je trenutno. Določene zavarovalnice, če je premija ugodnjša pa tega ne delajo.

Moreš se pa sam odločit.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a maarkec Sr feb 26, 2014 1:00 pm

sm pri AS še vedno, sam k primerjam polni kasko pri AS in Grawe, mi je Grawe cenejsa za tam okol 80 eurov, ja, parkirišče, toča , divjad, z 1%odbitne franšize, ne vem, zdi se mi da čist preveč se plačuje te zavarovalnice, res, in bi rad čimceneje prišel skozi, nič drugega, pravijo, da ne bi smelo bit nekih problemov pri ocenitvi škode, tko da ...


lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio Sr feb 26, 2014 1:19 pm

80 € ni nič, res ne, če si zadovoljen s trenutno zavarovalnico. Pa si še kje povprašal? Koliko te sploh pride kasko in za kateri avtomobil, da se ti splača za teh 80 € menjat?

Tisto glavno sicer lepo piše v pogojih - izguba zavarovalnih pravic, kaj krije katera kombinacija in kaj se pri čem izključuje. Za splošne škode je zelo lepo napisano. Netipične škode so razred zase... Včeraj mi je stranka razlagala, da je šla na pumpo in prijela za točilno pištolo in ko je šla točit gorivo, so bile cevi prepletene in ji je tudi drugo pištolo potegnilo ven ter na njen avtomobil... Zdaj pa vedi kaj in kako :D

Drugače pa točno to - bolj ko so nerazumljivi ali/in celo dvoumni splošni pogoji, bolj se je za držat stran od zavarovalnice. Je pa to samo moje subjektivno mnenje.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a Cefizelj Sr feb 26, 2014 2:56 pm

odprti clio je napisal/-a:80 € ni nič, res ne, če si zadovoljen s trenutno zavarovalnico. Pa si še kje povprašal? Koliko te sploh pride kasko in za kateri avtomobil, da se ti splača za teh 80 € menjat?

Tisto glavno sicer lepo piše v pogojih - izguba zavarovalnih pravic, kaj krije katera kombinacija in kaj se pri čem izključuje. Za splošne škode je zelo lepo napisano. Netipične škode so razred zase... Včeraj mi je stranka razlagala, da je šla na pumpo in prijela za točilno pištolo in ko je šla točit gorivo, so bile cevi prepletene in ji je tudi drugo pištolo potegnilo ven ter na njen avtomobil... Zdaj pa vedi kaj in kako :D

Drugače pa točno to - bolj ko so nerazumljivi ali/in celo dvoumni splošni pogoji, bolj se je za držat stran od zavarovalnice. Je pa to samo moje subjektivno mnenje.


OFF: Pogledat posnetek na Petrolu pa uvelavlat iz njihove police odgovornost? :D
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio Sr feb 26, 2014 10:30 pm

Kriva je pa sama, ker ni pogledala, če bolje pomisliš... Ne vem no, tukaj je predvsem odvisno kako dogodek ubesediš in argumentiraš svojo nedolžnost in morda celo krivdo drugega. Kriv je lahko tudi tisti, ki je zmedo napravil :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a MasTTer Pe feb 28, 2014 2:46 pm

Poglej pri Grawe zavrovalnici, kako je z franšizami in z izgubo bonusa, le kaj uveljaviš iz kaska. Recimo pri enih zavarovalnicah zgubiš 15% bonus ter imaš 1% franšize, če uveljaviš škodo iz objestnega dejanja ali toče ali neurja, ali kraje, vloma itd.

Pri AS tega ni in imaš 1% franšize le pri definiciji "dogodek v prometu". Takšne stvari dvigujejo oz. znižujejo ceno. Ampak teh stvari mogoče niti v pogojih ne boš našel, ker bo pisali, da je to navedeno na sami polici.

Konec koncev, naj ti na Grawe natisne ponudbo, nesi k svojemu zastopniku pri AS, kateri bo pregledal in če je res vse enako, ti bo ceno znižal za 80€. Stvar urejena.
 
Uporabniški avatar
Partyzan
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To nov 08, 2005 9:41 pm
Kraj: okolica Lj

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a Partyzan Če mar 06, 2014 12:21 pm

Jst osebno imam zelo slabo izkušnjo z Grawe in nikomur ne priporočam te zavarovalnice. Ob nastanku škodnega primera sem imel zelo slabo izkušnjo. Pri ZMB in Triglavu sem te zadeve uredil brez težav.

Pa da grem od začetka. Ko sem si kupil drugo vozilo sem pri njih sem sklenil AO in kasko zavarovanje. Nesreča nikoli ne počiva in kmalu po sklenitvi zavarovanja sem imel večji škodni primer. Potem pa sami križi in težave. Ko sem dobil predlog poravnave za škodo, sem jih prosil za izračun po katerem so dobili znesek. Sam izračun je bil pripravljen, vendar ga mi cenilec ni hotel poslati na email. Zgovarjal se je, da ima časa 14dni, da ga mi pošlje. Cenilec ga mi ni želel poslati prej ker za njega nisem bil prioritetna stranka. Izračun sem prejel po več kot enem tednu in to šele, ko sem dobil na telefon vodjo pisarne in mi je zadevo posredoval 2 urah. Ko pa sem prejel izračun pa šele veselje. :shock: Na njem je pisalo, da sem imel 13% PODZAVAROVANJE?!?! Agent mi je pri sklepanju kasko zavarovanja obračunal napačen model avta in zato mi ne bodo povrnili škode v celoti. NIKJER na polici ne piše, da sem imel sklenejo podzavarovanje, niti me o tem agent ni obvestil. Na telefon se mi agent ne oglaša več, verjetno pa je naredil podzavarovanje zato, da je bila njegova ponudba bolj ugodna kot pa pri konkurenci. Samo zaradi tega sem na škodi več kot pa je povprečna slovenska mesečna plača!
Ko sem jih obvestil, da se z višino odškodnine ne strinjam so mi samo rekli, da si lahko poiščem pravno pomoč, če mi kaj ni ok :?
Jaz pri njih ne bom nikoli več sklenil zavarovanja pa tudi če so 50% cenejši od vseh ostalih.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio Če mar 06, 2014 12:32 pm

Pa si vsaj pogledal, kateri avtomobil je zavarovan?

Drugače se vsak dan bodem s tem, da mi ljudje nosijo police na katerih piše denimo Renault Mégane 1.5 dCi. To je vse. Po EUROTAX kodi je najbolj oguljena različica.

Po pogovoru s stranko ugotoviš, da pa ima xenon žaromete, 17" platišča, senzor za dež in kovinsko barvo (da o notranjosti ne govorim). Če tega ni na polici, to ni zavarovano. Če je to vse v serijski opremi in je izbrana prava oprema, težav ni.

In da, veliko krat so zavarovalne premije nižje zaradi napačne izbire vozila. Deloma ste krivi tudi zavarovalci, ker ne pogledate niti kateri avtomobil je gor. Ni pa tu zavarovalnica čisto nič kriva. Ti si imel slabo izkušnjo z agentom/zastopnikom, ne z zavarovalnico.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a MasTTer Če mar 06, 2014 3:13 pm

Jaz osebno drugače mislim v tem konkretnem primeru.

Če jaz grem do zastopnika od zavarovalnice registrirat določeno vozilo, mu predam prometno dovoljenje in naj naredi izračun. Zdaj glavna krivda je na strani države, katera že precej let ne navede tip opreme na vozilo, ampak samo tip vozila in kubikažo. Torej če sem jaz recimo 2. lastnik vozila, po možnosti ženska oz. se ne razumem v vozila, in ga želim kasko zavarovati, kako naj lastnik vozila ali zavarovalni agent ugotovita opremo vozila? Nikakor. In to je glavna težava.

Torej če te je agent povprašal za točen tip vozila ter opreme in si mu napačno odovoril je tvoja krivda. Če te pa agent ni povprašal glede opreme je pa njegova krivda oz. krivda zavarovalnice in v tem primeru vstrajaj za 100% izplačilo ker ni bila tvoja krivda.

Tip opreme je 100% razviden le na 1. računu oz. originalnem računu za nakup vozila. Nikjer drugje ga ponavadi ne navedejo in se lahko slikaš, domače povedano.

Če si ti kupil novo vozilo in ga kasko zavaroval na podlagi računa, kjer je vse lepo navedeno nimaš težav. To tudi tarifacija kontrolira, tako da če se tu agent zmoti, more popravit napako.

Če pa zavaruješ vozilo brez 1. računa je pa teško razkrit različico opreme.

Ne vem točno kako si zavaroval, zato ti konkretno ne morem svetovati. Nisem pa še nikoli slišal za tak primer, da bi avto bil podzavarovan, vsaj jaz še nisem imel takega primera. Konec koncev zavarovalnica vzame osnovo za izplačilo odškodnine ceno, katera je navedena na polici. Če je ta cena nižja kot bi morala biti, si že tako ali tako sam oškodovan, ni mi jasno, zakaj bi ti še dali podzavarovanje. Sicer pri nepremičninah se to zelo gleda, ampak pri vozilih....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio Če mar 06, 2014 3:22 pm

MasTTer je napisal/-a:Torej če sem jaz recimo 2. lastnik vozila, po možnosti ženska oz. se ne razumem v vozila, in ga želim kasko zavarovati, kako naj lastnik vozila ali zavarovalni agent ugotovita opremo vozila? Nikakor. In to je glavna težava.


Pri nas program na podlagi šasije in predhodnih vnosov drugih zastopnikov približno predlaga kaj bi to lahko bilo. Pri izbiri vozila sta še zavihka serijska in dodatna oprema. Ravno sva danes z gospo ugotavljala ali je njen Golf res Confortline (pa sem našteval bolj očitne zadeve iz seznama).

MasTTer je napisal/-a:Torej če te je agent povprašal za točen tip vozila ter opreme in si mu napačno odovoril je tvoja krivda. Če te pa agent ni povprašal glede opreme je pa njegova krivda oz. krivda zavarovalnice in v tem primeru vstrajaj za 100% izplačilo ker ni bila tvoja krivda.


Jutri ti bo prišla stranka, da je sploh nisi vprašal kateri avtomobil je, ko si ji sklenil julija zavarovanje. Stranke se boš mogoče še spomnil, pogovora pa tudi pod razno ne. Sploh pa je to tako težko dokazljivo... Jaz se zanašam vsaj na e-poštna sporočila.

MasTTer je napisal/-a:Če si ti kupil novo vozilo in ga kasko zavaroval na podlagi računa, kjer je vse lepo navedeno nimaš težav. To tudi tarifacija kontrolira, tako da če se tu agent zmoti, mora popravit napako.


Pri nas računi nimajo skoraj nobene teže. Avtomobil ima svojo vrednost po eurotax-u v tem so tudi nova vozila. Je pa račun v pomoč, če vozila še ni v eurotax-u in najdeš najbližjega ter popraviš podatke (vrednost, opremo). To se stranki tudi pove ali na listek napravi zaznamek za lažje obnavljanje.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a MasTTer Pe mar 07, 2014 12:56 pm

Očitno se sistem dela od zavarovalnic do zavarovalnic precej razlikuje.

Recimo naš program iz šasije ne more nobenih podatkov pridobit, vse je potrebno iz "uradnega" Eurotaxa izbrati pravilno vozilo, opremo (razvidna je serijska oprema) itd. Sicer sem že imel primer, da tip opreme ni 100% pravilno bil vnešen v sam eurotax, ampak pustimo sedaj to. Drugače mislim, da vse slo zavarovalnice uporabljajo isti slovenski eurotax.
Ampak še vedno trdim, da brez prvega računa ni možno 100% pravilno izbrati vso dodatno opremo in teh stvari v primeru kaska.
Upam, da bomo v prihodnje imeli tak sistem kot ga imajo avtohiše, da na podlagi šasije oz. uradnih evidenc potegne pravilno vozilo. Sedaj tako dela pri emšo in davčni številki. To pa vse gre preko uradnih evidenc, tako da se res ne moreš zmotit hehe...

Večinoma je tak, da stranka vedno reče, kar je za njo dobro in brez podlage za to, zavarovalnica ne more verjeti na lepe oči. To je res. Zato bi res vsi več mogli pisat na same polico, kot predlagajo, pač kar stranka ne želi. In če ji kaj zgodi, ji pokažeš kar je napisano na njeni polici v opombah in je stvar čista. Samo to je spet dodatno delo...

Glede računov pa je pri nas tako, da izključno gledajo ceno na računu in če je veliko razhajanje v ceni na računu in eurotaxom, je potrebno vzeti ceno iz računa, kajti stranka je dejansko toliko plačala in če bi vozilo ukradli in bi kupila isto tako vozilo, bi plačala po tej ceni in ne po nižji eurotax ceni. Torej bi bila oškodovana, če bi vzel eurotax ceno.
Včasih so cene na eurotaxu nižje kot cena na računu z popustom. In ko vidiš ceno, ki je z super duper popustom višja od uradne eurotax cene, pomisliš na to, kak avtohiše kupce okoli prinašajo....se zgodi... ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a odprti clio Pe mar 07, 2014 3:26 pm

Tole s šasijo pri nas funkcioniral slabo leto. Je pa zadeva taka, da sistem prikazuje presek množice vozil, ki jih zastopniki izbirajo za soroden tip šasije (denimo VF1B56B...).

Problem je, da je to zelo oholo, ker:
- za AO izberejo katero koli opremo, samo da moč ustreza,
- se mnogim ne da ubadati s tem ali je na polici od druge zavarovalnice sploh izbrano pravo vozilo,
- določeni namenoma izberejo najbolj osnovne različice, da ne so ugodnejši pri kasku.

Pri novih se tudi sam opiram na račun a ga ne oddajam z dokumentacijo, ker tudi protokoli tega ne zahtevajo. Sem pa imel samo račune z nižjimi zneski od EUROTAX podatkov (tudi BMW :lol:).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
dm1985
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po apr 07, 2014 12:58 am

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a dm1985 Po apr 07, 2014 1:10 am

Bejzi stran od Grawe! Avto sem imel 4 leta full-kasko zavarovan preko agenta, lepo so ponujali odplacilo na obroke (imel sem krajo, divjad, parking, ni da ni vse zivo). Ko je pa prislo do tega, da uveljavljam parking odbijac spredaj in odbijac zadaj ter vdrta desna vrata so mi morili, da bi vsako napako moral prijaviti na policijo. Jaz imam seveda cas klicati policijo za vsa najmanjsa odstopanja in zamujati v sluzbo in na faks itd.????!!!! In ko sem to naknadno v roku prijavil je njihov recimo mu "forenzik", kot bi mu lahko jaz rekel, zanikal trditve policijskega zapisnika in trdil, da se to vse ni zgodilo v enem in istem dnevu -> ne a res?? Kaj ima to veze, 3 leta sem placal veliko vsoto za polni kasko in nisem uveljavljal nikoli do cetrtega leta. Takoj ko sem hotel uveljaviti kasko, da se postimajo odbijaci, mi pribije "to se ni zgodilo v istem dnevu". Epilog zgodbe: Napisal je 6 skodnih listov z placilom 1% odbitne fransize za vsak skodni dogodek ..kar bi v mojem primeru zneslo priblizno 1000 eur za popravilo dveh obicnih odbijacev in malo farbanja zaradi parkinga ? Nikoli vec ne vzamem smrdljivi grawe in nobenemu ga ne priporocam, se posebej ce ste iz Ljubljane!! Obstajajo boljse zavarovalnice in ne te mariborski nateguni in komplikatorji. Zelo slabe izkušnje imam z njimi. Stran stran stran in se enkrat stran. Toliko denarja sem zmetal v nic in ne da se mi pisati pritozb. Bi jih pa sodno sigurno DOBIL. Enostavno nimam casa za te komplikatorje, ki otezujejo zivljenje navadnim ljudem.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: GRAWE zavarovalnica

Napisal/-a MasTTer Po apr 07, 2014 10:57 am

Sem tudi že sam slišal podobne primere. Vedno pravim, da je tu skrita tista razlika v morebitno cenejšem zavarovanju.

Glede škod, pa ti bom povedal, kar je meni naš cenilec rekel. Če on ne more dokazat da to ni tako bilo kot ti praviš, ti more škodo priznati. Torej cenilec po mojem mnenju, ne more dokazat, da te škode niso nastale v enem dnevu. Lahko pa dokaže oz. se vidi, da ta škoda ni stara recimo 1 dan, ampak nekaj tednov (umazanija, razne sledi barve, laka itd.).
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov