Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
zan12231
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So mar 15, 2014 7:14 pm

Odjava avta

Napisal/-a zan12231 So mar 15, 2014 7:22 pm

Stvar je sledeča: Imamo avto na dvorišču oz. ne glih na dvorišču v glavnem parkiran doma. Že 3 lete ali več avto stoji tam in ga nihče ne uporablja in ni odjavljen. Zgubili smo prometno zato ga tudi nismo odjavili in se s tem nismo obremenjevali. Avto tam stoji in ga od takrat ni še nihče vozil, zdaj pa smo se spravli, da bomo to zrihtali, pa me zanima kako odjavit avto brez prometne in kolko je kazen za neodjavo. Pa če rabimo prometno kje bi jo lahko dobili (novo).

Drug problem je pa z drugim avtom, pred kratkim smo meli karambol in je zadnja stran avta uničena, pa me zanima če kdo ve kolko so kaj cene zadnjnih (prtljažnih) vrat.

Hvala za odgovore1

lp

Žan
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Odjava avta

Napisal/-a Mgajvr So mar 15, 2014 9:17 pm

kar se tiče karamboliranga, povej za kater avto se gre...
za odjavo avta brez prometne, pa javi na UE, da se je prometna zgubila, pa da želite odjavit vozilo.
simpl ko pasulj... ;)
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
zan12231
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So mar 15, 2014 7:14 pm

Re: Odjava avta

Napisal/-a zan12231 So mar 15, 2014 10:17 pm

Pr karamboliranem se gre za citroena xsara picasso, 2.0, 2005 letnik.

Torej za ono samo pokličemo gor pa nebojo nič kompliciral glede na to da že tri leta ni odjavljen?

lp
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odjava avta

Napisal/-a MasTTer Sr mar 19, 2014 1:19 pm

Na UE mislim, da je potrebno zaprosit za duplikat prometne. No saj tudi če bi se vozilo prodalo, duplikat prometne more biti.

Ravno sedaj sem imel tak primer, da je vozilu potekla registracija pred 1 letom in celo tablice so bile še gor, prometna neodjavljena. Takšna vozila se na UE samodejno odjavilo, dobijo nek status.

Sepravi , če vozilo ni odjavljeno, so tudi reg. tablice še gori. To se enostavno dol vzame, gre na UE in se odjavi, zaprosi za duplikat prometne in je zadeva rešena. Sicer je za tako dejanje zagrožena kazen do 500€ če se ne motim...čudno, da policaji niso prišli po tablice.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov