Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Javor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če mar 27, 2014 11:08 am

Kasko zavarovanje

Napisal/-a Javor Če mar 27, 2014 11:28 am

Zanima me sledeče. Že ko sem kupil avto sem čez nekaj mesecev opazil da je sprednji odbijač podrsan na spodnjem delu, najbrž ker je prejšnji lastnik podrsal ob robnik na parkirišču. Opazil sem tudi večjo odrgnino na področju zadnjih vrat, na šasiji. Ta je najbrž nastala ko je ta isti lastnik nekaj prevažal na zadnjem sedežu in podrsal. To sem sam popravil z retuširanjem in me niti ne moti.
Ker sem se letos odločil, da letos ne bom kasko zavaroval svojega avtomobila sem razmišljal ali bi lahko iz naslova kaska kril popravilo ali zamenjavo teh napak. Zavarovan je komplet, parkirišče itd. hvala za vaše odgovore
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Če mar 27, 2014 11:52 am

Z kaska lahko pokriješ popravilo "Dogodkov v prometu". Torej zunanje napake lahko, notranje pa ponavadi ne.

Torej najprej preveri če imaš franšizo (soudeležbo). Ponavadi je 1% od vrednosti avta. V primeru da imaš, povprašaj serviserja, koliko stane popravilo in si zračunaj, če se ti splača.

Franšiza oz. škodni dogodek se gled za vsako stvar posebej. Torej če prijaviš nekaj spredaj je 1 dogodek, in še recimo zadaj sta to že 2 dogodka in 2x franšiza + 2x izguba 15% bonusa (toprej skupaj 30%).

V primeru da kaska ne boš več imel in se ti splača prijavit prijavi. Moreš pa vedet, da če boš imel kdaj kasko v teh 3 letih, da ti TA bonus morejo upoštevat. Temu se pa lahko tudi izogneš, če greš recimo k drugi zav. sklenit obvezno in kasko, vsaj 1. leto. To ti nisem jaz povedal :)
Sepravi če imaš kasko, letos skleneš brez kaska, in nato naslednje leto spet želiš imeti kasko, samo greš k drugi zav. in ti naredijo kasko bonus iz bonusa obveznega zav., ker je tisti stari bonus veljaven 3 leta, zato tega pri sedanji zav. nebi mogel izvesti...
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Kasko zavarovanje

Napisal/-a domen90 Če apr 03, 2014 10:38 pm

Iz polnega kaska lahko kriješ karkoli, ni važno kje je poškodba.

Kasko velja za poškodbe, ki so nastale v zavarovalnem obdobju. Tvoje so nastale pred tem, zato niso krite. Ne vem kako si sicer zavaroval avto, ampak po pravilnem postopku cenilec ali agent pogleda in poslika avto, tako da imajo vse predhodne poškodbe zavedene. Obstaja možnost, da si boš prislužil mesto na stop listi, pa še kakšno kazensko ovadbo zaradi goljufije lahko fašeš.
Slika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Pe apr 04, 2014 1:06 pm

domen90 je napisal/-a:Iz polnega kaska lahko kriješ karkoli, ni važno kje je poškodba.


Z tem se nebi strinjal. Recimo da bi prevažal liter barve v potniški kabini in bi se ti razlila po sedežiš, armaturki itd. Zavarovalnica to ne krije. Krije samo tisto, kar je navedeno v pogojih. "Dogodki v prometu" je ponavadi del kaska in iz tega se pokrivajo zunanje poškodbe. Notranje samo v primeru, če so povezane z škodo, katera je nastala tudi zunaj.

Recimo razne praske odrgnine zunaj na barvi/laku lahko iz kaska uveljaviš, notri v kabini pa sigurno ne.

Javor: Sem pa spregledal, da si poškodbo sam že popravljal. Ponavadi take poškodbe, katere so že bile doma popravljene zav. ne pokriva. Ponavadi....lahko se pa...seveda spet odvisno od mnogih dejavnikov.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 14 gostov