Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Adriano
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr feb 11, 2009 5:17 pm

Registracija vozila v Avstriji

Napisal/-a Adriano Po mar 31, 2014 10:26 pm

Pozdravljeni,

zanima me ali ima kdo izkušnje z registracijo vozila v Avstriji?

V kratkem se selim v Avstrijo kjer bom delal in imel stalno prebivališče (bom davčni rezident avstrije - načeloma izpolnjujem vse pogoje, preverjeno na DURSu), zanima me pa kako je z registracijo avtomobila pri njih, saj se s slovenskimi tablicami lahko vozim največ en mesec od kar se preselim (kazni če te dobijo po tem roku so baje kr velike).

Imam avto star skoraj 2 leti, ki je vreden cca 40 TEUR in bi ob registraciji moral plačat cca 4 TEUR njihovega DMV-ja (NoVa), kar je seveda tooo much. A kdo ve če lahko v tem primeru dobim nazaj vsaj del slovenskega DMV-ja, ker sem v tem primeru v bistvu avto v Sloveniji odjavu?

Kljub vsemu bi se pa najraje registraciji v Avstriji izognil in imel še vedno SLO tablice, torej zanima me ali kdo ve ali obstaja kak način?

Recimo avto je na lizing torej je lizig hiša lastnik in ne jaz - je to upravičljiv razlog da me avstrijska davčna ne bo kaznovala?

Druga varjanta bi bila da avto prepišem na očeta in mi ga on kao posoja - na AMZS-ju pa dobim tisto potrdilo za vožnjo v tujini - je to opravičljiv razlog za neregistracijo v Avstriji?

Hvala za odgovore.

LP
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Registracija vozila v Avstriji

Napisal/-a jordan Po mar 31, 2014 10:44 pm

jaz ti pustim naše, ti pa mi daš avstrijske, pa noben ne bo vedel... :-D mislim, da bi pri obojem prišel čez, tako z lizing hiso kot s sposojo pri ocetu
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Registracija vozila v Avstriji

Napisal/-a Doche To apr 01, 2014 5:59 am

1. Če si se v Avstriji že stalno prijavil in se s tem istočasno odjavil v Sloveniji (torej v Slo nimaš ne stalnega in ne začasnega bivališča) boš imel že v Sloveniji težave. Jaz sem prejšnji teden odjavil stalno bivališče v Slo, popoldan prodal avto in so že bile težave, da sem tujec in kot tujcu mi ni dovoljeno imeti registriran avto v Slo na svoje ime. No na koncu po dobrih 2h urah debate smo uspeli nekako narediti prepis.

2. NoVa se je v Avstriji s 1.3. dvignila extremno. Nevem sicer kak avto imaš, ampak če najdeš realen kalkulator na netu si lahko okvirno izračunaš, še vedno pa dejansko ob uvozu pride do nekih spremenljivk itd.. kjer ti še nabijejo kak eur zraven.

3. Registraciji v Avstriji se nekako ne moreš izognit. Izognil bi se le z začasnim bivališčem, kjer imaš 6 mesecev časa, da avto registriraš v Avstriji ali pa odvisno od bližine novega bivališča, v kolikor bi recimo imel ženo, otroka v Slo, bi lahko izkazoval, da je center tvojega življenja še vedno v Slo. Je pa to bzv varjanta. Odločit se moreš za eno državo.

4. Če je lastnik lizing hiša, bi verjetno moral najprej avto poplačat preden ga sploh uvažaš v Avstrijo.

5. Varjanta s prepisom in potrdilom iz AMZS je tud ena slabših varjant. Ker se na to Avstrijci poserjejo. Kljub temu dobiš kazen, tako, da se ne splača tvegat. In, ko na koncu še pogledajo, koliko časa si že prijavljen stalno, voziš avto na drugo osebo s potrdilom, boš plačal še vse za nazaj. Preveč je ljudi, ki iščejo luknje in lažje poti, ampak je sistem postal zelo strog.

Jaz ti priporočam, da avto na lizingu poplačaš in ga uvoziš, ali pa prodaš pa potem kupiš drug avto v Avstriji. Bližnjic v glavnem ni. Glede davčne in vseh pogojev. Ko boš imel pisno, da nisi več davčni rezident, potem lahko rečeš, da izpolnjuješ pogoje in boš mirno spal. Slovenija te zjebe še bolj kot Avstrija, kjer te le lahko.
 
Adriano
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr feb 11, 2009 5:17 pm

Re: Registracija vozila v Avstriji

Napisal/-a Adriano Če apr 03, 2014 12:17 am

Najprej hvala za izčrpno razlago!

Nisem še prijavljen v Avstriji, delat naj bi začel tam okoli julija ... ampak vidim da bo tale selitev še kar pestra zadeva.

Sedaj sem v bistvu ugotovil, da so tudi cestnine nenormalno povečali in ker imam 3.0 dizel motor bo tole prišlo več kot jurja vsako leto.

Torej edina opcija je da avto prodam in kupim v Avstriji nekaj rabljenega s čim manj konji.

Sicer so mi pa na naši davčni rekli, da mogoče lahko ostanem celo stalno prijavljen v sloveniji ... pa sem vseeno samo davčni rezident avstrije ... odvisno kako se bo pač komisija odločla, ko bo dobila mojo vlogo.

Sicer mi pa ni čisto jasno kako lahko od mene zahtevajo, da vseeno plačam davek in cestnino če avto ni moj ... pravno po moje tole glih ne zdrži ... sam vprašanje če se splača zapenjat z davčno ...
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Registracija vozila v Avstriji

Napisal/-a Doche Če apr 03, 2014 5:49 am

Selitev bo zelo pestra zadeva. Trenutno sem jaz enakovreden izbrisanim. Nimam ne dokumenta, ne nič.. enostavno so me v Sloveniji črtali.. kar pa ne velja za davčno, ko bo treba kaj plačat, me bodo že našli.

Cestnine so kar povečali ja, ampak še vedno to plačuješ na vsake 3 mesece, na pol leta, enkratno, ali pa mesečno. Za 2.5tdi, 180hp, plačam jaz 850eur samo cestnine oz davek oni temu rečejo. Ker pa plačujem mesečno, me stane na koncu 950eur. Gleda pa se samo na konje, prostornina ni važna. Zdaj, da bi kupoval samo zarad tega en mlinček je bzv, kupiš kar ti ustreza in je to to. Seveda primerno plači, da ne delaš samo za avto. Meni so recimo priznali iz zavarovanja v Slo bonus, malo po svoje, in imam 30% + še neke dodatne bonuse in plačujem za osnovno zavarovanje + cestnino za avto 123eur mesečno. Delni kasko je tukaj ful bolj zanimiv kot v Slo, tako, da mogoče celo to naknadno vzamem. Dejansko maš pri delnem kasku krite vse kombinacije, pol šele opaziš kak nateg je vse skupaj v Slo :D

Najbolše je res prodat, in tukaj potem kupit kaj druga, ker za 3.0 uvoz mislim, da te olajša za vsaj 1500 eur po novem. To so samo dajatve, potem pa še potrebuješ podatke o vozilu, kar nanese 200-300eur, tehnični, ki je mislim, da ene 60+ eur (tukaj se mogoče motim, ker je meni prodajalec to naredil kot dobro gesto), potem pa te stane prijava vozila + nalepka + tablice še 185eur.

To kar ti je davčna rekla, mogoče, odvisno, možno,... to vse jemlji z rezervo. Sodelavec ima v MB ženo + otroka in je tukaj prijavljen začasno in ga smatrajo kot dnevnega vozača, in na podlagi tega mu tukaj ne bodo težili, da se vozi z slovenskimi tablicami. Pa vseeno imaš na začasni naslov možnost samo 6 mesecev, predn avto prijaviš tukaj. Če to oni kaj upoštevajo ženo in otroke kasneje, to pa ne vem. Glede davka, to se pa lahko pustiš presenetit. Se dogajajo take stvari, da ti ni več kaj dosti jasno.

Zakaj bi zahtevali, da plačaš davek in cestnino če avto ni tvoj? Lahko se z njimi daješ kolikor te je volja. Dejstvo je, da tukaj je ogromno tujcev, ki bi to izkoriščali. Ker so povsod drugje cenejše dajatve in registracije vozil. Tujcev je nenormalno dosti v Avstriji, potem bi vsi registrirali v tujini in se vozili po Avstriji. Ceste pa naj kako vzdržujejo? Ko vidiš urejene ceste, potem ti ni žal plačat toliko cestnine.

Mogoče ti bo spodnji link v pomoč, z veliko komentarji ljudi, ki so šli skozi enak drek..
http://blog.balantic.si/post/7197189345 ... -slovenije
 
Hendrix
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Po sep 26, 2005 12:48 am

Je že kdo registriral vozilo v Avstriji?

Napisal/-a Hendrix Sr jul 09, 2014 8:10 pm

Kaj vse potrebujem, moram prevajat kupoprodajno, ...? :roll:

Hvala za odgovor!
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov