Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
RockySl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Po nov 04, 2013 10:20 pm

Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a RockySl Če apr 03, 2014 7:01 pm

Pozdravljeni,

kmalu bom registriral (in zavaroval) svoj prvi avto, verjetno do 100KW ali pa max 105KW z 1.9 motorjem. Ker še nimam nobenega bonusa me zanima pri kateri zavarovalnici bi prišel najbolje (ceneje) skozi?
Zavarovanje bo osnovno, torej potniki, stekla, svetila in dodatno parking ter divjad.

Pri Šerbineku mi ob nakupu rabljenega avtomobila omogočajo 50% pri ZM, se splača al je kaka zanka?


Če je na tem forumu tudi kak agent se priporočam za ponudbo :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a odprti clio Če apr 03, 2014 8:23 pm

Teh 50 % je tako tako... Čisto odvisno kaj mislijo s tem :D

Nas je nekaj zastopnikov tu gori (denima MasTTer je za AS, za Triglav pa f.taunus sam pa se bodem s Tilio). Podaj več podatkov in ni hudič, da ne bi dobil lepo ponudbo.

Sam pa bi ti svetoval vozilo z močjo do 80 kW. Pa tudi 80 do 100 kW se še da neko spodobno ceno dobiti. Nad 100 kW so pa že taki zneski, da se raje nekam zapelji za to razliko :D Glede zavarovanja samega, pa sam najbolje veš, kaj ti ustreza... Sam strankam bolj ko ne priporočam stekla in (odvisno od tega, kje živijo) divjad. Luči in ogledala je fino imeti, če ravno ni precej rezervnih delov na trgu. Znesek, ki bi ga plačal za parking pa daj na stran 2 leti in plačaj profi poliranje (imaš nekaj mojstrov že na tem forumu).

Na premijo pa vpliva marsikaj, za začetek lahko dopišeš:
- leto rojstva in izdelave voz. dovoljenja,
- podatke o vozilu (tip, moč in letnik),
- kje imate doma druga vozila oz. morda tudi premoženje (hiša, stanovanje ipd.),
- si morda član gasilskega društva?

Veliko je tega... važno je, da vaš kaj točno imaš zavarovano in česa ne. Bolj to, kot super duper nizka cena. Aja - nisem odgovoril, katera zavarovalnica? Po moje bi na prvo žogo prišel najugodneje Wizz. Dokler nimaš bonusa. Potem se zadeva obrne. Oz. že prej, če ima kdo doma pri AS-u (družinski bonus).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a ghandaed Če apr 03, 2014 9:02 pm

Lani julija sem se s podobno dilemo ukvarjal, ko sem rihtal zavarovanje za sestrin prvi avto.

Definitivno ti odsvetujem karkoli močnejšega kot 80kw, ker so premije grozljive. Jaz sem, pred leti, ko sem prvič registriral 104kw avto plačal 1400 eur samo AO in nekaj malenkosti (brez kaska).

Za novega voznika sem lani daleč najboljšo ponudbo dobil od ZM. Triglav je bila blizu, Adriatic pa je bil skoraj 200% dražji. Jaz sem začel pri Triglavu, sedaj pa sem prestopil k Tilii.
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a acad Če apr 03, 2014 9:44 pm

bom kar izkoristil temo, je morda kak zastopnik zavarovalnice MB, da mi naredi ponudbo za en mlinček ? :)
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a LinuxFuter Če apr 03, 2014 10:27 pm

Zav. Tilia ima ponudbo hitrejšega nabiranja bonusa. Vsako leto brez škodenga primera greš 2 razreda dol in ne samo za 1-ga. Če razmišljaš "srednje/dolgoročno" se ti splača it zaradi tega na Tilio. Če imaš pa v familiji kak bonus pri Triglavu se pa lahko bonus prenese. Za prenos bonusa imajo poseben obrazec, tako da tudi vez in poznanstev ne rabiš za tak podvig (nebi verjel, če nebi tole ratalo v naši družini par mesecev nazaj... ).
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a domen90 Če apr 03, 2014 10:31 pm

Če imaš starša s 50% bonusa, lahko pri adriaticu narediš družinsko polico in kolikor ima starš bonusa, toliko imaš ti popusta. Zraven normalno nabiraš 5% za vsakih 11 mesecev brez nezgode, če starš povzroči nesrečo in izgubi bonus, npr. 15%, tudi ti izgubiš 15% popusta. Če narediš nesrečo ti in greš v malus, še vedno ohraniš enak popust, ki se tokrat pač računa od tvojega trenutnega premijskega razreda v malusu, na starša to ne vpliva. Jaz imam že 2 leti zavarovan avto na ta način.
Slika
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a domen90 Če apr 03, 2014 10:33 pm

LinuxFuter je napisal/-a:Zav. Tilia ima ponudbo hitrejšega nabiranja bonusa. Vsako leto brez škodenga primera greš 2 razreda dol in ne samo za 1-ga. Če razmišljaš "srednje/dolgoročno" se ti splača it zaradi tega na Tilio. Če imaš pa v familiji kak bonus pri Triglavu se pa lahko bonus prenese. Za prenos bonusa imajo poseben obrazec, tako da tudi vez in poznanstev ne rabiš za tak podvig (nebi verjel, če nebi tole ratalo v naši družini par mesecev nazaj... ).


A je tole ziher po normalnem postopku? Ker sem spraševal pred pol leta, pa se nikjer ni dalo prenašat bonusa iz starejše generacije na mlajšo, samo obratno. So vse zavarovalnice kao ukinile.
Slika
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a LinuxFuter Če apr 03, 2014 10:49 pm

Septembra/jeseni '13 je bilo tole narejeno na Zav. Triglav. Fotr je imel polico s 50 ali 55% bonusa (2 avta je imel pisana nase, nato je enega odjavil), sestra pa 0% bonusa (nikoli ni imela svojega avta). Nato ji je uspelo parih obiskih in vprašanjih na poslovalnici dobit obrazec za prenos bonusa oz. obrazec za prošnjo za prenos bonusa. Obrazec izpolnjen, bonus prenešen. Pred tem smo bili pa vsi pametni da se tole ne da, še mat par let pred tem ni mogla dobit taistega fotrovega bonusa.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a AssKicker Če apr 03, 2014 10:57 pm

Za en avto ki sem ga imel namen kupiti, je bila tillia daaaaleč najcenejša varjanta. Avto je imel 142 kw, in mi je naredil izračun 630€. Tudi bi bil moj prvi avto, izpit sem imel manj kot pol leta.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a odprti clio Pe apr 04, 2014 9:03 am

LinuxFuter je napisal/-a:Zav. Tilia ima ponudbo hitrejšega nabiranja bonusa. Vsako leto brez škodenga primera greš 2 razreda dol in ne samo za 1-ga.



Velja izpostaviti, da to velja od 12. premijskega razreda naprej. Torej po shemi 14->13->12->10->08.//.01.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a dobek Pe apr 04, 2014 10:44 am

odprti clio je napisal/-a:Teh 50 % je tako tako... Čisto odvisno kaj mislijo s tem :D



komercialni popust, brez problemov...sem ga tudi jaz za lizing dobil, ko so mi novo polico sli bebci odpirat

drugace pa avtorju teme...raje glej, da bos z zavarovalnico mel cimmanj problemov (dosegljivost cenilcev in ostalo), kot samo na to, da je poceni
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a MasTTer Pe apr 04, 2014 1:25 pm

Za mladega voznika, kateri NIMA bonusa je najcenejše zavarovanje:
- v primeru, da je vozilo na leasing, se zavarovanje naredi pri avto hiši z 50% popustom. Ta popust je isti, kot če bi dali 50% bonus. Se je potrebno pozanimat. Ta varianta je preverjeno najcenejša. AS je imel z Hypo leasingom tako urejeno, ampak so zardi slabega škodnega rezultata vseskupaj opustili. Za zavarovalnico je to slaba naložba za stranke zelo dobra. In do tega si upravičen vse dokler imaš leasing.
Koliko dejansko več plačaš na avto zaradi leasinga je pa druga stvar.
- če vozilo nimaš na leasing, pa malo povprašaj okoli. Če ti avtohiša da 50% popust na obvezno zavarovanje, skleni, takoj! To je ista finta kot zgoraj napisana pri leasingu. AS sicer ima družinski bonus, torej, če ima tvoj oče 55% bonus in avto zavarovan pri AS (Adriatic Slovenica), dobiš ti 55% popusta. Če si mlajši od 20let pa nikakor niti z tem bonusom ne skleni pri AS, kajti pride te ponavadi dražje kot kje drugje, ker je AS najdražji za mlade voznike (naredijo največ škod), za izkušene pa zelo poceni. Povem ti iz 1. roke.

WIZ je poceni, ampak samo če imaš: obvezno zavarovanje in mogoče voznika zavrovanega. BREZ stekla, živali, žarometov, parkirišč itd... To se niti ne da zavarovati samo kasko z precej visoko franšizo.


LinuxFuter:
Glede Triglava in bonusov. Bonus iz 0 oz. iz ničesar se NE da naredit. Malo nejasno si napisal. Tvoj oče je dejansko imel 2 bonusa, ker je imal 2 avta na svoje ime registrirana, in ste enega odjavili, ter podarili bonus iz očeta na hčerko. To lahko narediš pri večini zavarovalnic. Prav Triglav te stvari precej časa NI želel delat, medtem, ko so pa druge zav. to delale in je zgubil te stranke. Sedaj tudi Triglav to omogoča.

Prenos bonusa med zakoncema pa je bilo vedno lahko narejeno že po zakonu, vendar pri Triglavu tudi to ni šlo en lep čas. Povem iz izkušenj.

Zadnje čase pe ja tako vsaj pri AS, kar je tudi logično. Če je imel recimo tvoj oče 55% bonus in preda tebi, ki imaš recimo 2 leti vozniški izpit, ti pripada za vsako leto 5% bonus. Torej za 1. leto 0%, za 2. leto 5%, za 3 leto 10% itd. VENDAR še vedno lahko najdeš zavarovalnico, pri kateri niso tako "strogi" in ne igrajo po teh pravilih ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a odprti clio Pe apr 04, 2014 5:02 pm

Med zavarovalnicami so očitno precej razlike. Še nisem imel police, ki bi bila s popustom na leasing hiše cenejša od police s komercialnimi popusti. Torej je tvoj "preverjeno" vezan na AS.

Še vedno se dogajajo čučke mučke z bonusi. Vem, ker se mi je vrnila stranka z bonusom, od mene šla brez :shock:

Kot sem rekel, če navede podatke, bo tudi izračune dobil :twisted:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop Pe apr 04, 2014 6:24 pm

domen90 je napisal/-a:Če imaš starša s 50% bonusa, lahko pri adriaticu narediš družinsko polico in kolikor ima starš bonusa, toliko imaš ti popusta. Zraven normalno nabiraš 5% za vsakih 11 mesecev brez nezgode, če starš povzroči nesrečo in izgubi bonus, npr. 15%, tudi ti izgubiš 15% popusta. Če narediš nesrečo ti in greš v malus, še vedno ohraniš enak popust, ki se tokrat pač računa od tvojega trenutnega premijskega razreda v malusu, na starša to ne vpliva. Jaz imam že 2 leti zavarovan avto na ta način.


Torej, če v tem primeru ti rukneš:
1.) Starša ohranita prvotni premijski razred, dajmo rečt, da imata PR3 (55 %)
2.) Ti imaš v osnovi PR14 (100%), ampak na račun PR3 staršev plačuješ le 45%
3.) Ko pri tvojem PR14 rukneš, preideš v PR17 (135%). Plačuješ pa 135% - 55% = 80%

Sem te prav razumel?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a MasTTer Pe apr 04, 2014 9:50 pm

zzitop je napisal/-a:
Torej, če v tem primeru ti rukneš:
1.) Starša ohranita prvotni premijski razred, dajmo rečt, da imata PR3 (55 %)
2.) Ti imaš v osnovi PR14 (100%), ampak na račun PR3 staršev plačuješ le 45%
3.) Ko pri tvojem PR14 rukneš, preideš v PR17 (135%). Plačuješ pa 135% - 55% = 80%

Sem te prav razumel?


1.) DA
2.) DA
3.) DA, pri obnovi police iz 14PR prideš v 17PR in tisto leto plačaš 135%, se ti družinski bonus 1 leto NE upošteva, nato naslednje leto se ti spet upošteva in imaš ti 16PR, plačuješ pa kot da bi imel 55% bonusa zaradi staršev. Seveda če spet ne narediš kakšno nesrečo, te se ti spet za 1 leto ne upošteva bonus.
1. leto je ta finta, da se ti pač ne upošteva po nezgodi, sepravi če si ti kriv. Ker ta bonus je v bistvu mišljen za "varne" voznike. Če se pa pač zgodi, pa 1 leto nosiš posledice.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop Pe apr 04, 2014 10:03 pm

Hvala, mi je jasno... :pivo


LP
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a blazkom So apr 05, 2014 7:46 am

Meni, ko sem pol leta nazaj zavaroval nase prvi avto 1,6 110km. Je pri as z druzinskim popustom prislo 680€ (starsa imata 50%) bonusa, pri tiliji pa 430€.

Mi je pa agentka razlozila da v kolikor bi naredil nesreco bi oba in stars in jaz sla z bonusom v minus.

Lp
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop So apr 05, 2014 7:56 am

Pri Tiliji tudi obstaja družinski bonus na tak način? :shock:

blazkom je napisal/-a:Mi je pa agentka razlozila da v kolikor bi naredil nesreco bi oba in stars in jaz sla z bonusom v minus.
Lp


To pri AS ali pri Tiliji?

Včeraj sem sam govoril s svojim agentom in tudi pravi, da gresta oba avtmobila v minus pri AS. Seveda mi je to rekel na pamet (preko telefona). @MasTTer pravi drugače.
Kako je potem s tem pri Tiliji?

Pa kot sam vidim, je treba vsakič, ko agent nekaj trdi, vprašati, naj pokaže, kje je to zapisano v splošnih pogojih (drobnem tisku). Lepo bi bilo, če bi tukaj kdo pripopal splošne pogoje o tej situaciji pri AS (pa morda tudi Tiliji, če res to omogoča).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a DePalmo So apr 05, 2014 10:56 am

Moj agent (AS) mi je razložil to takole:
- če naredi starš nesrečo, oba zgubita bonus,
- če jo narediš ti, samo ti zgubiš bonus
- tebi kot "podjemniku" se obračuna 55% popusta, a vsako leto dobiš svojih 5%, dokler ne prideš do 55%
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop So apr 05, 2014 11:02 am

Imaš 55 % popusta, nimaš pa premijskega razreda PR3. PR se ti z leti znižuje, ti pa imaš ves čas 55%. :D
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov