Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a MasTTer So apr 05, 2014 12:12 pm

AS družinski bonus.

Če naredi nesrečo nosilec družinskega bonusa in izgubi 3PR sepravi 15% bonus od recimo 55%, mu pri obnovi ostane 40%. Sepravi pri tem avtu torej plača 15% več kar je logično. In če je samo na tem enem avtu 55% bonus, je ta družinski bonus oz. bolje rečeno popust sedaj 40% in vsi, ki imajo manj kot 40% bonusa, dobijo do te razlike popust. Torej če je na 2. avtu 10% bonus, se pridobi le 30% popust zaradi tiste nesreče. In to velja za vse avte.

V primeru, da je VEČ avtov povezanih znotraj družine (starši, zakonci, staristarši, otroci, njihovi otroci) in da je na 2 avtih 55% bonus in se ze enim od teh avtov naredi karambol, ostane družinski bonus/popust še vedno 55%, kajti družinski bonus je VEDNO tisti, kateri je največji seveda med povezanimi vozilo. Vozila se pa lahko povezujejo le takrat, ko se ta družinski bonus naredi ALI ko se pri AS zavaruje vozilo, ki je bilo pred tem drugje zavarovano. Tako, da je precej pravil.

Sepravi če sta 2 avta in se naredi karambol z avtom od nosilca bonusa, gresta oba vozila v minus v primeru, da je samo en avto z 55% bonusom, drugače pa ne. Če se pa naredi karambol z avtom, kjer je manj bonusa gre pa samo ta avto v minus + eno leto mu ne pripada družinski bonus/popust. (V primeru, da je cela družina pri nas, je dober zavarovanec z malo škodami se lahko še vedno zaprosi za popust, tako da se lahko tui v tem primeru nekako premija korigira).

Tu ni nobenih splošnih ali posebnih pogojev, ker je vse navedeno na sami družinski polici, katero se natisne pri izdelavi tega bonusa/popusta.

Glede družinskega bonusa, zavarovanja pri mladih je trenutno pri AS tako, kot sem že nekajkrat povedal, da je premija za mlade tam do 20let zelo visoka od 1.7.2013 dalje če se prav spomnim!
Sepravi 18 let stara oseba z 14PR-0% bonus z močnejšim (več KW ima bolj je rizičen) vozilom, lahko plača tudi do 2X več kot pri drugih zavarovalnicah. Povem kot je. Zato AS ne želi imeti novih mladih oseb, ampak samo obstoječe in bolj izkušene. Enostavno mladi brez bonusa, brez izkušenj naredijo največ škoda. Seveda ne vsi, večina pa.
Po eni strani je to bolj pravično sedaj urejeno (tako pravijo izkušenejši vozniki), ampak ne za vse mlade. So tudi eni mladi, ki bolj varno vozijo od izkušenih. Jih je pa zelo malo. Po drugi strani pa če ti mlade ne pridobiš, jih tudi ko bodo starejši ne boš pridobil, razen, če bodo imeli slabo izkušnjo z svojo zavarovalnico. Ampak o tem odločajo "pametni" direktorju oz. experimentirajo. Ali jim uspe, ali pa naredijo dosti škode za podjetje :)
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop So apr 05, 2014 12:20 pm

Hvala!


Po drugi strani pa, če si pod 20 let in dobiš teh 55% pri AS, je to še vedno lahko dražje kot pri drugih zavarovalnicah s PR14.. :shock:

Je pa potem ta družinski bonus zelo dobrodošel, če si nad 30 ali 40 in imaš zaradi kakršnegakoli vzroka PR14. Recimo če odpreš podjetje in preneseš bonus 55% na službeno vozilo (naprimer šofer avtobusa na avtobus)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a odprti clio So apr 05, 2014 1:48 pm

zzitop je napisal/-a:Pri Tiliji tudi obstaja družinski bonus na tak način? :shock:


Ne, ne obstaja.

Glede ostalih skrbi znotraj teme - drobnega tiska ni, ker so splošni pogoji natisnjeni v lepo berljivem fontu. Tale drobni tisk bo kmalu ratal ekvivalent stricem iz ozadja / vladi, ki skriva / Rotšilingom ipd.

Osebni nasvet vsem: zastopnika ne sprašuj po telefonu, marveč preko maila. Tudi, če bo klical, da poda odgovor, zaprosi da pošlje na mail, ker si v danem trenutku zaposlen. Če noče odgovarjati drugače kot ustno, je meni navadno znak:
- da nima pojma o čem govori,
- da še predobro ve kako stvari stojijo in zavaja.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a matejxx So apr 05, 2014 1:59 pm

Koliko vidim je tule kar veliko takih, ki se spoznajo na zavarovanja. Zato bom pa kar tukaj vprašal eno vprašanje, da ne odpiram nove teme.

Zanima me zakaj zavarovalni agentje nikoli ne omenijo, da imaš z možnostjo doplačila lahko kasko brez odbite franšize. Za to možnost sem izvedel pred leti, ko sem kupoval avto in mi je prejšnji lastnik avta predlagal naj doplačam to. Zakaj tega ne omeni noben agent, pa sem bil pri več različnih zavarovalnicah? Šele ko jim jaz omenim to možnost, mi razložijo več o tem. Kaj ni za zavarovalnico boljše, da plačaš čim več pri zavarovanju. Ker za vse druge stvari ti pa takoj povejo, a o kasku brez odbite franšize so pa čisto tiho.
 
RockySl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Po nov 04, 2013 10:20 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a RockySl Ne apr 06, 2014 8:06 pm

odprti clio je napisal/-a:Teh 50 % je tako tako... Čisto odvisno kaj mislijo s tem :D

Nas je nekaj zastopnikov tu gori (denima MasTTer je za AS, za Triglav pa f.taunus sam pa se bodem s Tilio). Podaj več podatkov in ni hudič, da ne bi dobil lepo ponudbo.

Sam pa bi ti svetoval vozilo z močjo do 80 kW. Pa tudi 80 do 100 kW se še da neko spodobno ceno dobiti. Nad 100 kW so pa že taki zneski, da se raje nekam zapelji za to razliko :D Glede zavarovanja samega, pa sam najbolje veš, kaj ti ustreza... Sam strankam bolj ko ne priporočam stekla in (odvisno od tega, kje živijo) divjad. Luči in ogledala je fino imeti, če ravno ni precej rezervnih delov na trgu. Znesek, ki bi ga plačal za parking pa daj na stran 2 leti in plačaj profi poliranje (imaš nekaj mojstrov že na tem forumu).

Na premijo pa vpliva marsikaj, za začetek lahko dopišeš:
- leto rojstva in izdelave voz. dovoljenja,
- podatke o vozilu (tip, moč in letnik),
- kje imate doma druga vozila oz. morda tudi premoženje (hiša, stanovanje ipd.),
- si morda član gasilskega društva?

Veliko je tega... važno je, da vaš kaj točno imaš zavarovano in česa ne. Bolj to, kot super duper nizka cena. Aja - nisem odgovoril, katera zavarovalnica? Po moje bi na prvo žogo prišel najugodneje Wizz. Dokler nimaš bonusa. Potem se zadeva obrne. Oz. že prej, če ima kdo doma pri AS-u (družinski bonus).


- 88 oz. 07
- do 90KW oz. 120KM, diesel, 2003 ali 2004
- hiša in avto sta pri ZM (že od nekdaj)
- nisem član nobenega društva
 
RockySl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Po nov 04, 2013 10:20 pm

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a RockySl Ne apr 06, 2014 10:22 pm

p.s.
ponudbe sprejemam na ZS :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a MasTTer Po apr 07, 2014 10:50 am

zzitop je napisal/-a:Hvala!


Po drugi strani pa, če si pod 20 let in dobiš teh 55% pri AS, je to še vedno lahko dražje kot pri drugih zavarovalnicah s PR14.. :shock:

Je pa potem ta družinski bonus zelo dobrodošel, če si nad 30 ali 40 in imaš zaradi kakršnegakoli vzroka PR14. Recimo če odpreš podjetje in preneseš bonus 55% na službeno vozilo (naprimer šofer avtobusa na avtobus)


Trenutno je žal tako pri AS, da mladi plačujejo konkretno več. Ta družinski bonus je pa bil mišljen, da če je recimo v družini en avto z 55% bonusom na očeta in nato recimo otrok kupi še en avto, dobi takoj ta popust, kot ena zelo velika ugodnost. Ampak ker se je lani pri AS uvedla ta segmentacija, torej dejansko izkušeni plačujejo konkretno manj, neizkušeni oz. mladi pa konkretno več, tudi ta družinski bonus nima smisla pri mlajših pod 20let z 0% bonusom, ker ravno ti naredijo največ škod in tudi nekako ni logično, da bi ti takoj dal najbolj rizični skupini ljudi 55% kot da bi že 12let vozili brez škode. Tu res ni logike, ampak konkurenca je konkurenca in je dobrodošla.
Ker ta popust je drugače zelo dobra zadeva in vsem pripada.

matejxx je napisal/-a:Koliko vidim je tule kar veliko takih, ki se spoznajo na zavarovanja. Zato bom pa kar tukaj vprašal eno vprašanje, da ne odpiram nove teme.

Zanima me zakaj zavarovalni agentje nikoli ne omenijo, da imaš z možnostjo doplačila lahko kasko brez odbite franšize. Za to možnost sem izvedel pred leti, ko sem kupoval avto in mi je prejšnji lastnik avta predlagal naj doplačam to. Zakaj tega ne omeni noben agent, pa sem bil pri več različnih zavarovalnicah? Šele ko jim jaz omenim to možnost, mi razložijo več o tem. Kaj ni za zavarovalnico boljše, da plačaš čim več pri zavarovanju. Ker za vse druge stvari ti pa takoj povejo, a o kasku brez odbite franšize so pa čisto tiho.


Lahko povem, da se kasko v večini primerov vse sklepa z 1% franšizo in se tudi v večini primerov splača. En primer. Vozilo vredno 20.000€, razlika med 0 in 1% franšize v ceni je nekje 140€. Torej če skleneš z 1% privarčuješ takoj 140€ v primeru, da se nič ne zgodi. V primeru, da se pa zgodi prometna nesreča pri čemer si sam kriv pa plačaš 200€ franšize. V primeru dveh škod letno je to že 2x200€. Torej se more vsak sam odločit.
Morem pa tu še dodati, da je pri AS tako, da ta franšiza in izguba 15% bonusa po škodi velja le za "dogodke v promeru". Torej če se ti kam zaletiš, in te stvari. NE vpliva pa na vlom, krajo, objestno dejanje, točo, neurja itd.
Torej zato se ponavadi splača z 1% franšize delat zavarovanja. Če pa "veš", da boš imel kakšno škodo uveljavljeno, pa narediš z 0% franšize ter odkup 1. škode. Eni že v naprej vedo, da bo škoda prijavljena :)
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop Če apr 10, 2014 10:59 am

Je res, da se da urediti tudi drugemu zakoncu PR4 (ali celo še nižji), če ima prvi zakonec PR1?

Sprašujem za sestro, katera je poročena. Njen mož ima na svojem vozilu PR1 na Tiliji, ona pa PR12 na Adriatic-Slovenica. Oba sta v 30tih letih. Do sedaj sem stalno mislil, da je direkten vpliv na PR nemogoč, pač pa samo popust kot tak. Ampak:

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/ ... ost1992609

Hvala za mnenje.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a MasTTer Če apr 10, 2014 1:15 pm

zzitop je napisal/-a:Je res, da se da urediti tudi drugemu zakoncu PR4 (ali celo še nižji), če ima prvi zakonec PR1?

Sprašujem za sestro, katera je poročena. Njen mož ima na svojem vozilu PR1 na Tiliji, ona pa PR12 na Adriatic-Slovenica. Oba sta v 30tih letih. Do sedaj sem stalno mislil, da je direkten vpliv na PR nemogoč, pač pa samo popust kot tak. Ampak:

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/ ... ost1992609

Hvala za mnenje.


Konkretno misliš tole?
Garfildd : Da se urediti, da se tudi na drug avto pridobi polni bonus PR4, v primeru da imata na enem avtu že dosežen tak bonus.
(ne govorim o popustu kot je pri AS, temveč o bonusu).


Po pravilih nikjer to ni možno, izven pravil in z izkoriščanjem določenih "lukenj" se pa da, v primeru da noben ne pride gor.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a zzitop Če apr 10, 2014 1:20 pm

In to se ponavadi ugotovi?

LP
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katero zavarovalnico za začetnika?

Napisal/-a MasTTer Pe apr 11, 2014 2:49 pm

zzitop je napisal/-a:In to se ponavadi ugotovi?

LP


Hehe...kaj ti naj tu odgovorim? Jaz tega nisem nikoli počel, sem pa slišal za določene "finte".

Če je dobro narejeno, se ne opazi. Če se pa opazi, pa se boš lahko zgovarjal. Večinoma ne preganjajo, lahko se pa zgodi.... ;)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov