Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Kasko

Napisal/-a pavel So apr 05, 2014 9:48 am

Že več kot 10 let imam avtomobile kasko zavarovane pri Triglavu. Ker je sedanji Picasso star že 8 let, ga ne bom več kasko zavaroval, vozil ga bom pa vsaj še dve leti. Do sedaj nisem uveljavljal še nobene škode. Zanima me, če nimam kaska 2 ali 3 leta mi ostane 50% bonifikacija, seveda v primeru na ne povzročim nesreče.

lp pavel
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko

Napisal/-a MasTTer So apr 05, 2014 11:51 am

Bonus je vedno veljaven 3 leta. V primeru, da kaska ne boš imel več kot 3 leta se le ta uniči. To ni nobena težava, ker se kasko bonus še vedno lahko naredi iz bonusa za obvezno zavarovanje. Torej če je bonus na obveznem zav. 50% se dobi tudi na kasku 50% bonus.

Edino kar je prednost kasko bonusa, pri katerem ni bilo nekaj let nobene škode, da je recimo namesto 3PR že v 1PR (1,2,3 in 4 kasko premijski razred so vsi 50% bonus) je ta da v primeru prijave ene škode se zgubi samo 3PR, bonus pa ostane še vedno 50%.

Če se izdela kasko bonus iz obveznega, pri katerem je obvezno 4PR bo kasko tudi v 4PR in bo šele čez 4 leto v 1PR in ena škoda v "dobrem".

Je pa res, da nimajo vse zavarovalnice tega. Triglav ne vem če ima to, za vse ostale pa vem da imajo...

In recimo če imaš kasko bonus 50% v 1PR + odkupiš 1. škodo in narediš kasko brez franšize, ti ni potrebno sklepat nobenih drugih delnih kombinacij, ker lahko vse uveljaviš iz kaska. Letno 1 primer celo brez izgube česar koli. Kar je tudi zelo zanimiva zadeva....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Kasko

Napisal/-a odprti clio So apr 05, 2014 1:44 pm

Evo spet mene :)

Čisto brez bonusa na kasku ne boš ostal. Ima pa Triglav svojo posebnost - na AO napreduješ zgolj do 4. premijskega razreda, na kasku do 1. Če ostaneš brez bonusa na kasku se še vedno "prenese" bonus z AO. Pri Triglavu pa, vsaj do nedavnega je bilo tako, se prizna AO + 2PR na kasko. Če si na AO v 4. greš na kasku v 6. PR. Večina drugih enostavno izenači AO z AK, s tem da tudi na AO napreduješ do 1. PR.

Velja pa omeniti, da so pri nas zavarovalnice, ki iz osnovnega kaska ne krijejo toče, divjadi in podobnega, tako da MasTTer-jev scenarji ne bi šel povsod skozi.

Razlaga kratic, za vsak primer:
AO ... Avtomobilska Odgovornost (osnovno / obvezno zavarovanje)
AK ... Avtomobilski kasko
PR ... Premijski razred
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko

Napisal/-a MasTTer Po apr 07, 2014 9:05 am

Ja, prav imaš, sem čisto pozabil to finto pri Triglavu. Res dajo za 2 PR nižje in potemtakem se to tam ne "splača" delat, kasko bonusa iz obveznega.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Kasko

Napisal/-a pavel Po apr 07, 2014 6:50 pm

Hvala, v treh letih bom menda že menjal avto, drugače pa adijo Triglav :lol:
Glede na to, da se na zavarovanja spoznate, kaj je smiselno zavarovati pri 8 let starem avtu razen AO?

lp pavel
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko

Napisal/-a MasTTer To apr 08, 2014 1:14 pm

pavel je napisal/-a:Hvala, v treh letih bom menda že menjal avto, drugače pa adijo Triglav :lol:
Glede na to, da se na zavarovanja spoznate, kaj je smiselno zavarovati pri 8 let starem avtu razen AO?

lp pavel


Čisto odvisno od avta in lastnika vozila. V večjih mestih se najbolj prodaja parkirišče ter lom stekla, ogledal ter žarometov na podeželju pa namesto parkirišča, živali, stekla ostanejo isto.

Če ti je vseeno za avto, lahko vzameš tudi samo obvezno, ter šoferja (če nimaš posebej dobro nezgodno zavarovanje). Mogoče še daš zraven samo zgornja stekla in to je to. Ostalo pa kriješ z svojega žepa ali pa pustiš nepopravljeno, odneseš k popoldancu itd..

Če pa "živiš" za avto oz. ti je avto nek simbol, pa definitivno te delne kombinacije ter kasko :) Ta varianta pride v poštev tudi pri kakem dražjem avtu, definitivno vse kombinacije ter premislit o kasku.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Kasko

Napisal/-a pavel To apr 08, 2014 8:59 pm

ja, verjetno bo res najboljše AO, živali in stekla. Živim na vasi srne se mi pa pasejo za hišo :) .

lp pavel
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov